Ako si vybrať preháňadlo pre zápchu u detí

Čo preháňadlá pre zápchu pre deti môžu byť použité - otázka, ktorá znepokojuje všetkých rodičov. Deti od narodenia a počas dospelosti môžu mať problémy s defekáciou. Dieťa nemôže vždy povedať svojim rodičom, keď jeho žalúdok bolí, alebo ako ťažké je ho treskovať. Aby sa predišlo komplikáciám spojeným s defekáciou, je potrebné včas si všimnúť zápchu detí a zvoliť správny preháňací liek.

Ako pochopiť, že toto je presne zápcha

Zápcha je črevný stav, v ktorom je nemožné ísť na toaletu "veľký" bez ďalšej pomoci. Deti do 3 rokov nemôžu vždy povedať o problémoch s defekáciou, dávať pozor na správanie vášho dieťaťa.

Známky indikujúce zápchu dieťaťa:

  • Dieťa sa začervenalo a podráždilo;
  • objavila sa celková slabosť a bolesť brucha;
  • dieťa je veľmi ťažké bez veľkého výsledku;
  • prežívanie bolesti počas defekácie;
  • črevo nie je úplne vyprázdnené.

Deti do 6 mesiacov, ideálne by mali ísť na toaletu po každom kŕmení (7-8 krát denne), staršie deti (do 2 rokov) - od 1 do 3 krát denne a deti od 3 rokov by mali vyprázdniť črevá každý deň alebo každý druhý deň. Je tiež potrebné preukázať záujem o stave stoličky: u malých detí, normálne stoličky je kashetsoobrazny, u starších detí, už sa stáva viac zdobené.

Zvýšenie intervalu medzi činmi defekácie vedie k zápche u detí. Tiež, ak je dieťa vyprázdnené s normálnou frekvenciou, ale zároveň zažíva bolesť a stolica je kondenzovaná, potom tento stav je tiež považovaný za zápchu.

Ak je zápcha dlhá a častá, mali by ste sa poradiť s lekárom, aby ste zistili príčiny a správne určenie liečby. Pri aplikácii laxatívnych liekov na vaše deti by si rodičia mali uvedomiť, že toto je len krátkodobá pomoc pri riešení problému.

Odrody laxatív

Výber účinného preháňadla pre vaše deti, mali by ste sa zamerať na exkluzivitu tela dieťaťa a veku dieťaťa. Pre dieťa v prvom roku života a deti do 3 rokov sa liek na preháňanie vyrába vo forme sladkého sirupu, aby ho dieťa mohlo prehltnúť s radosťou. Aj pre túto vekovú skupinu sú vhodné mikroklystery a rektálne čapíky.

Pri výbere účinného lieku na zápchu pre deti vo veku 5 rokov, dávajte pozor, aby výrobok bol bez štipľavého zápachu a sladkej chuti. Takéto liečivá môžu byť pridané do jedla alebo nápoja. Kvapky, sirupy a sviečky sú vhodné na použitie.

Pre deti staršie ako 7 rokov je povolené použitie laxatívnych liekov v akejkoľvek forme uvoľňovania. Vhodné pre deti a pilulky s kapsulami a sirupy, kvapôčky, rektálne čapíky alebo všetky druhy práškov na chov.

Prípravky na zápchu detí možno rozdeliť do nasledujúcich skupín:

  1. Osmotické liečivá - fondy, ktoré kvôli zložkám soli v ich štruktúre zriedia fekálne látky a urobia ich vodnatejšími. Už zmäknuté výkaly nechávajú črevá bez prekážok. Takéto lieky môžu byť použité pre deti od 0 do dospelosti. Významnou nevýhodou je, že neodstraňujú príčinu zápchy.
  2. Laxatívne liekyZákladom sú probiotiká (sacharidy, ktoré nie sú strávené) - v dôsledku potlačenia patogénnych mikroorganizmov a poskytovania slabého dráždivého účinku na črevá má tento typ laxatívnych prípravkov mierny účinok. Takéto lieky sú povolené deťom od 1 roka a starším. Prípravky z tejto skupiny sú najliečivejšie, pretože normalizujú rovnováhu črevnej mikroflóry. V prvých dňoch užívania lieku sa môžu objaviť príznaky nadúvania, ktoré po niekoľkých dňoch úplne zmiznú.
  3. dráždivý - podráždenie sliznice, zvýšenie črevnej peristaltiky, výkaly v dôsledku svalovej kontrakcie, aktívne prechádza na výstup z čreva. Základ obsahuje vždy bylinné zložky, ktoré umožňujú použitie týchto liekov malým deťom. Časté a dlhodobé užívanie takýchto liekov môže viesť k tomu, že črevá dieťaťa nebudú schopné vykonávať svoje funkcie bez pravidelnej dávky.

Je to dôležité! Pri nesprávnom používaní liekov a nesprávnom výpočte dávky sa môžu objaviť vedľajšie účinky. Prejavuje sa vo forme slabej bolesti žalúdka, črevných spazmov, hnačky alebo zvýšenia telesnej teploty.

Akékoľvek laxatíva pre deti by sa mali používať iba v závislosti od zdravia a reakcie tela dieťaťa na komponenty, ktoré sú jeho súčasťou.

Ľahšie sa predísť ako liečiť neskôr

Aby sa zabránilo výskytu zápchy u detí, je potrebné správne formulovať diétu, pridať viac tekutého, čerstvého ovocia a zeleniny na to. Vďaka fyzickej aktivite dieťaťa sa posilnia brušné svaly, stimuluje sa činnosť čriev.

Prevencia zápchy pre dojčatá mladšie ako jeden rok je zmena v strave dojčiacej matky. Deti staršie ako 9 rokov často vedú sedavý spôsob života, trávia veľa času na počítači alebo televízii. Na čerstvom vzduchu je potrebné prísť s viac aktívnymi hrami a možno bude možné zabrániť vzniku zápchy alebo sa s ňou vyrovnať rýchlejšie.

záver

Použitie akýchkoľvek liekov môže nepriaznivo ovplyvniť zdravie omrvinky. Pred použitím laxatíva, skúste sa zbaviť zápchy bez liekov. Fíky, slivky, jogurty a iné majú mierny účinok.

Pred nákupom konkrétneho lieku z lekárne, stojí za to objasniť mená liekov, ktoré sú vhodné pre vaše dieťa, od lekára. Buďte opatrní pri výbere samoliečby pre vaše deti. Pred použitím akéhokoľvek lieku si pozorne prečítajte návod.

Zanechajte Svoj Komentár