Kôprom voda pre novorodencov zachráni koliku

Voda z kôprom pre novorodencov pomôže vyrovnať sa s mnohými problémami v tráviacom systéme detí. Koniec koncov, zatiaľ čo dieťa rástlo a vyvíjalo sa v tele matky, nemal problémy s výživou a činnosťou gastrointestinálneho traktu. Ale tu sa narodilo dieťa a musíte sa naučiť jesť a spracovávať jedlo sami. Ale pretože procesy trávenia u detí ešte nie sú dokonalé, do konca prvého mesiaca života dieťa začne rušiť bruško.

Prvé problémy

Po určitom čase po narodení pomáhajú materské enzýmy dieťaťu stráviť jedlo, ale po 3-4 týždňoch ich zásobovanie vyschne a tenké črevo sa musí vyrovnať so všetkými procesmi samotnými. V tomto momente dieťa začína trpieť kolikou, syndrómom charakteristickým pre všetky novorodencov, v ktorých dochádza k opuchu bruška a vzniku záchvatov akútnej bolesti.

Colic začína, spravidla večer, netrvá dlhšie ako 30 minút a potom, po prepustení plynov alebo defekácii. V takých chvíľach je dieťa nekľudné, kričiace, s zarudnutou tvárou. Charakterizované praskaním nôh. Raz sa kolika opakuje stále viac a viac, stáva sa denne, jej trvanie sa zvyšuje.

V priemere takéto nepokojné obdobie trvá až 4 mesiace, kým sa črevá dieťaťa prispôsobia tráveniu potravy, ale každá matka chce rýchlo zbaviť svoje dieťa koliky a neznesiteľnej bolesti, ktorá ich sprevádza.

Na tento účel sa odporúča kŕmiť novorodenca kôprom.

Čo to znamená

Загрузка...

Dill water - na čo je to? Dokonca aj so slovami babičiek, prababičiek, spomíname si, že kôporová voda pre bábätká a dojčiace matky je tiež veľmi užitočná. Ale nie každý vie, ako kôra voda pôsobí na novorodenca, ako ho dať dieťaťu a aký recept si vybrať. Všetko pochopíme v poriadku.

Kôpová voda pre deti je 0,1% roztok feniklového oleja, ktorý je populárne nazývaný "lekárne kôpor". Preto poznáme roztok feniklu ako „kôrovú vodu“, ktorá sa dá deťom prakticky od prvých dní života.

Sotva je možné úplne zbaviť dieťa koliky, ale riešenie semien kôprom alebo feniklu je celkom schopné zmierniť tento stav. Hoci tento nástroj je celkom neškodný, ako často môžete dať kôpor vody novorodencovi, je lepšie prediskutovať s lekárom.

Čo je tajomstvo kôpru vody

Voda na báze feniklu, ako aj podobné farmaceutické prípravky, napríklad Plantex, majú priaznivý účinok na telo dieťaťa a majú početné liečivé vlastnosti:

 • je najúčinnejším prostriedkom boja proti plynatosti u dojčiat;
 • pomáha normalizovať zdravú črevnú mikroflóru;
 • znižuje intenzitu kŕčov hladkého svalstva;
 • má mierny vazodilatačný účinok - rozširuje cievy, čo pomáha znižovať tlak na črevné steny;
 • normalizuje kardiovaskulárnu aktivitu;
 • má diuretické (diuretické) vlastnosti;
 • vďaka svojim antibakteriálnym vlastnostiam znižuje intenzitu prejavu zápalových procesov;
 • pomáha zbaviť sa stagnácie v broncho-pľúcnom strome;
 • podporuje produkciu a ľahšie vypúšťanie spúta pri kašli;
 • zlepšuje chuť do jedla a stimuluje aktívnu sekréciu žlče;
 • normalizuje prácu obličiek;
 • Má priaznivý vplyv na nervový systém, zlepšuje spánok.

Okrem vyššie uvedeného sa odporúča dojčiacim matkám užívať kôporovú vodu - na zlepšenie dojčenia.

Náprava je jednoduchá a recepty sú odlišné.

Koprová voda pre novorodencov sa predáva v lekárňach bez lekárskeho predpisu. Obvykle ide o tmavé sklenené bubliny obsahujúce pripravený olejový roztok. Okrem toho existujú granulované prípravky na báze feniklu, ktoré sa musia bezprostredne pred použitím zriediť studenou prevarenou vodou.

Sprievodné pokyny na používanie takýchto liekov poskytujú podrobný a úplný opis potrebných úkonov a indikujú, ako často sa môže novorodencom dávať kôprom.

Vzhľadom k špecifickej chuti, tento prostriedok často nie je obľúbený u detí, preto, ak pijete dieťa z lyžice, to nefunguje, môžete zriediť kôpru vodu s materským mliekom alebo vzorca (ak je dieťa umelo kŕmené).

Rodičia sa často zaujímajú o to, koľko vody z kôpru môže dostať novorodenec, a to je dobre založená otázka. Pravidlom je, že malému človeku, začínajúcemu od dvoch týždňov veku, sa podáva 10-15 ml vody 3-4 krát denne, ale môžete zvýšiť počet dávok na šesť. V každom prípade, pred podaním kôpnej vody dieťaťu a vo všeobecnosti dávaním niečoho iného ako materského mlieka, je potrebné prediskutovať túto otázku s pediatrom. Dávkovanie pre každé dieťa je vybrané individuálne.

Varenie trochu vody sami

Загрузка...

Ak sieť lekární nenájde správny liek, nezúfajte. Ako urobiť vodu z kopru pre novorodenca doma, prečítajte si nižšie:

Metóda jedna

 1. Brúsiť v mixéri alebo mlynček na kávu 1 lyžička. suché semená feniklu alebo kôpor.
 2. Získaný prášok nalejeme do čistej nádoby a varíme kôpru vodou so vriacou vodou.
 3. Trvajte na približne 45 minútach.
 4. Keď sa odvážil trvať na tom, musí byť starostlivo vyčerpaný.
 5. Zrieďte 1 čajovú lyžičku kôporovej vody materským mliekom alebo zmesou a dajte dieťaťu.
 6. Veľmi malé deti (do 1 mesiaca) kvapkajú 15 kvapiek vody na jazyk.

Výsledná infúzia sa nesmie uchovávať dlhšie ako 24 hodín.

Druhý spôsob

Táto metóda je vhodná pre staršie deti. Je veľmi jednoduché pripraviť kôpru vodu týmto spôsobom, hlavná vec je kúpiť feniklový olej v lekárni.

 1. V jednom litri chladenej prevarenej vody rozpustite 0,05 g feniklového esenciálneho oleja.
 2. Tento roztok môžete uchovávať do 30 dní, vždy v chladničke.
 3. Pred použitím zahrejte na izbovú teplotu.

Dávkovanie a spôsob aplikácie sú rovnaké ako dávky uvarenej vody, ale je lepšie poradiť sa s pediatrom o tom, koľko vody z kopru by sa malo podať novorodencovi.

Urobiť kôpor vody pre novorodenca doma pod mocou všetkých mladých mama. Je to oveľa jednoduchšie, a čo je najdôležitejšie, ekonomickejšie ako používanie rôznych liekov proti detskej kolike.

Variť čaj

Medzi mnohými receptami tradičnej medicíny existuje aj iný spôsob prípravy kôpnej vody. Presnejšie, kôpkový čaj. Ak sa feniklové semienko alebo éterický olej používa na tradičné antikolové prípravky, potom sa na základe čerstvého kôpor varí kôporový čaj.

Ako urobiť kôpor čaj?

Rovnako ako všetky ostatné čaje, kôpor varil celkom jednoducho. Jemne nakrájame dve polievkové lyžice čerstvého kôpru, prikryjeme vriacou vodou a zakryjeme vekom. Čaj podávaný 1 hodinu. Potom sa musí prefiltrovať cez jemné sito alebo tenkú vrstvu.

Nápoj má carminative, antispasmodic a mierny sedatívny účinok. Aplikuje sa rovnako ako voda, pripravená z ich semien alebo éterického oleja.

Princípy praktického použitia

Spôsob kŕmenia ovplyvňuje, ako dávate dieťaťu kôporovú vodu.

Bábätká sú napojené vodou z kôprom z lyžice a deti, ktoré sú kŕmené fľašou, môžu byť ponúknuté fľaše. V každom prípade je potrebné dodržiavať príslušné dávkovanie.

Dojčatá pred kŕmením dajte vodu.

Osobitnú pozornosť treba venovať vode, ktorú budete používať na prípravu dieťaťa proti kolike. Musí byť olúpaný alebo varený. Najlepšie je kúpiť na tento účel pitnú vodu pre dojčatá, ktorá sa nachádza v lekárenskom reťazci.

Tiež by sa mali pripraviť pokrmy. Musí byť čistý. A bezprostredne pred použitím sa musí opláchnuť vriacou vodou.

Počnúc používaním tohto nástroja sa uistite, že sa budete riadiť reakciou dieťaťa, pretože niektoré deti môžu byť alergické na kôpru. Ak na strane dieťaťa nie sú žiadne negatívne príznaky, dávka a frekvencia príjmu sa postupne zvyšujú na odporúčané dávky.

Ak vaše dieťa odmieta piť takúto vodu, snažte sa, aby bola jeho chuť pre dieťa viac známa - rozrieďte ju mliekom.

záver

Загрузка...

Ak zhrnieme všetky uvedené skutočnosti, zaznamenáme kľúčové body:

 1. Kopr Vodička pomáha vyrovnať sa s kolikou u novorodencov.
 2. Nápoje založené na fenikle si môžete pripraviť sami, alebo môžete dať dieťaťu drobky získané v detských obchodoch.
 3. Aby bol nápoj vysoko kvalitný a bezpečný, je potrebné dodržiavať hygienické predpisy.

Asi do šiestich mesiacov života sa črevo dieťaťa prispôsobí, jeho práca je v normálnom smere a kolika prestáva byť rušená. Pamätajte si, že každé dieťa má svoje vlastné vlastnosti a budete sa im musieť prispôsobiť, aby bolo detstvo vášho dieťaťa príjemné, zábavné a pohodlné.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár