Ako ušetriť dlho očakávané tehotenstvo

Nakoniec sa stal dlho očakávaný zázrak - prišlo želané a dlho plánované tehotenstvo. Nosenie dieťaťa je skutočne čarovný okamih a zdá sa, že ho nemôže stmavnúť, ale srdce ženy je úzkostlivé.

Prirodzene, od prvých sekúnd uvedomenia si ženy faktom tehotenstva sa inštinktívne snaží ochrániť rastúci malý kúsok z celého sveta. Bohužiaľ, asi 15% identifikovaných tehotenstiev končí potratom a každá žena prežíva spôsob, ako udržať tehotenstvo včas.

Prečo dochádza k potratom?

Medicína potrat sa vzťahuje na termín "spontánny potrat", lepšie známy obyvateľom ako "potrat".

Najčastejšou príčinou potratov v počiatočných štádiách je, ako dokázal Darwin, prirodzený výber - najsilnejší prežije. Ak si myslíte, že štatistiky, potom v takom ranom období asi 70% spontánnych prerušení sa stane, keď žena sama nevie, že je tehotná.

Väčšina potratov v prvom trimestri je spôsobená chromozómovými abnormalitami plodu. Možno preto sa zástupcovia západnej pôrodníckej praxe nesnažia udržať tehotenstvo až 12 týždňov a v prípade potratu považujú za neúspešné.

Chromozómové abnormality plodu vedú k blednutiu tehotenstva a potom často vyžadujú čistenie (kyretáž alebo kyretáž) dutiny maternice. Ďalší pokus o otehotnenie sa odporúča naplánovať najskôr tri mesiace po vynechaní potratu.

Druhá najčastejšia príčina možného ukončenia tehotenstva v krátkodobom horizonte - hormóny. Hlavným hormónom všetkých tehotenstiev je progesterón. Ak sa produkcia progesterónu z nejakého dôvodu znižuje, dochádza k potratu. Hormonálne poruchy často vedú k spontánnemu potratu po IVF.

Okrem týchto dôvodov existuje množstvo faktorov, ktoré môžu spôsobiť potrat:

 • rôzne infekcie;
 • abnormálny vývoj maternice;
 • isthmická-cervikálna insuficiencia (vyhladenie a dilatácia krčka maternice, ktorá je bezbolestná - je príčinou potratov v druhom trimestri, je definovaná ako „obvyklý potrat“);
 • konflikt rhesus;
 • systémové ochorenia sprevádzané poklesom imunity (napríklad systémový lupus erythematosus);
 • vrodené srdcové chyby;
 • endokrinné ochorenia vrátane nekontrolovaný diabetes;
 • patologické stavy močového systému;
 • škodlivé pracovné podmienky, najmä s vysokou úrovňou žiarenia alebo neustálym vystavením toxickým látkam;
 • podvýživa;
 • vek tehotnej ženy;
 • stres, úzkosť, letecká doprava.

Okrem toho, žiadna zlá úloha pri potratoch má zlé návyky: fajčenie, alkoholizmus, drogová závislosť.

Ako rozpoznať potrat?

Загрузка...

Symptómy spontánneho potratu sú nasledovné:

 • krvácanie, ktoré sa zhoršuje;
 • kŕče a zvýšenie bolesti v spodnej časti brucha;
 • silná slabosť;
 • horúčka;
 • nevoľnosť a zvracanie.

Ak zistíte tieto príznaky, najmä pri krvácaní, tehotná žena by mala okamžite kontaktovať pôrodníka-gynekológa.

Zachránime dieťa

Budúca matka, pre ktorú bola očakávaná a veľmi žiadaná možnosť vzhľadu dieťaťa, vynaloží veľké úsilie v prípade hrozby potratu, aby sa tomu zabránilo. Musí však pochopiť, že udržať tehotenstvo v prvých týždňoch je takmer nesmierne ťažké.

Domáca pôrodnícka prax vám umožňuje umiestniť tehotnú ženu na záchranu tehotenstva v gynekologickej nemocnici od piateho týždňa semestra.
V stacionárnych podmienkach je tehotná žena neustále pod lekárskym dohľadom, čo zvyšuje šance na zachovanie tehotenstva v ranom štádiu.

Na prevenciu spontánneho potratu je predpísaná liečba v priebehu tehotenstva. Zahŕňa lieky obsahujúce progesterón, antispasmodiká, vitamíny. Kľúčom k úspešnej liečbe v tomto bode je však prísne dodržiavanie lôžka.

Budúca mama by mala pochopiť, že odpočinok na lôžku môže trvať celé obdobie, ktoré sa dá stráviť v nemocnici, pričom lieky na záchranu tehotenstva sa môžu užívať. Ale narodenie dlho očakávaného dieťaťa stojí za to viac.

Ako diagnostikovať potrat

S cieľom vyvrátiť alebo potvrdiť potrat, gynekológ by mal vykonať vyšetrenie na stoličke a ultrazvukové vyšetrenie. Ak sa vyskytne potrat, ale pri skúmaní maternice je čisté, nie je potrebné špeciálne ošetrenie.

Ak akékoľvek fragmenty vajíčka zostanú v maternici, je nutný postup kyretáže. Alternatívnou metódou môžu byť špeciálne lieky, ktoré spôsobujú kontrakciu a odmietnutie maternice.

Ak sa spontánne potraty nepotvrdili, ale tehotná žena mala príznaky potratu, lôžko v nemocnici (aspoň na niekoľko dní) a úplné vyšetrenie sú nevyhnutné na zachovanie tehotenstva.

Mladé ženy sa často zaujímajú o to, či je možné zachrániť mimomaternicové tehotenstvo. Určite nie. Oplodnené vajíčko v mimomaternicovom tehotenstve sa najčastejšie pripája do vajíčkovodu a nie do maternice. S rastom embrya sa objem trubice zvyšuje a nakoniec sa môže pretrhnúť. V tomto prípade sa vyžaduje núdzový chirurgický zákrok.

Ak sa v anamnéze tehotnej ženy vyskytnú opakované prípady predchádzajúceho potratu, musí byť poučená, aby tehotenstvo v nemocnici udržiavalo v ranom štádiu. V takýchto prípadoch lekári odporúčajú, aby ste držali prvý trimester v nemocnici, keď je s najväčšou pravdepodobnosťou riziko potratu.

Ak chcete hospitalizovať tehotnú ženu na zachovanie plodu, môže sa v prítomnosti jej chronických ochorení, ktoré môžu spôsobiť potrat.

Hormóny pomôžu

Загрузка...

Pri príprave otehotnieť, veľa žien, na odporúčanie lekára, aby progesterón, Duphaston. Prirodzene, po príchode tehotenstva sa pýtajú, či má tento liek ďalej užívať a či Duphaston pomáha udržať tehotenstvo.

Áno, existujú určité lieky na záchranu tehotenstva. Je to analóg "hormónu tehotenstva" (prírodný progesterón) - Duphaston a samotný liek progesterón - Utrozhestan. Obidva lieky znižujú tonus svalovej vrstvy maternice, upokojujú vzrušivosť vajíčkovodov, stimulujú prípravu na laktáciu v prsných žľazách.

Pri užívaní liekov s progesterónom môže nastať krvný výtok, mierna bolesť brucha, bolesť hlavy podobná migréne. Ale ak žena má v úmysle zachrániť dieťa, liek by nemal byť zastavený - bez dostatočného množstva progesterónu, telo môže rozpoznať embryo ako "cudzie telo" a potom sa stane potrat.

Samoobsluha, ako aj zrušenie týchto liekov je prísne zakázané!

Tiež antispasmodiká (papaverín, no-spa, magnézia) a vitamíny pomôžu zachrániť dieťa v ranom tehotenstve. Na normálny vývoj nervovej trubice plodu tehotnej ženy sa predpisuje kyselina listová.

Plánujeme a šetríme

Hlavným pravidlom úspešného tehotenstva je zachovanie dlho pred jeho výskytom. Ak plánujete otehotnieť, zamyslite sa nad stavmi, v ktorých sa objaví vývoj Vášho plodu.

Toto sa dá ľahko dosiahnuť dodržiavaním týchto odporúčaní:

 • zabudnúť na zlé návyky raz a navždy;
 • organizovať správnu výživu;
 • poskytnúť svojmu telu dostatok vitamínov, najmä E a kyseliny listovej;
 • potrebné analýzy;
 • Nezneužívajte drogy.

Keď ste pripravení dať vzniknúť novému životu, uistite sa, že počas týchto deviatich mesiacov je život vás a vášho dieťaťa v rukách skúseného lekára.
Odložte všetky starosti a úzkosti, zabudnite na stres a užívajte si jedno z najkrajších období v živote ženy.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár