Pripravte dieťa - sprievodca pre rodičov

Zbaviť sa detí nie je jedna choroba, ale celá skupina infekčných dermatóz plesňovej alebo vírusovej povahy, ktorých vzhľad je na prvý pohľad dosť jednoduchý. Ak sa to náhle stalo, potom sa každá matka bude báť otázok: Ako zaobchádzať s lišajníkom u dieťaťa? Ako rýchlo vyliečiť? A čo ďalej?

Kto je chorý ako

Druhy lišajníkov sú odlišné, ale našťastie každá z jej odrôd sa vyznačuje špecifickými príznakmi a prejavmi. Okrem toho je vo väčšine prípadov pre každý vek charakteristický výskyt určitého typu lišajníkov. Takže deti mladšie ako jeden rok často trpia kožným ochorením. Keď dieťa ide do záhrady, zvyšuje sa pravdepodobnosť "dobiehania" jednoduchého versicolor. Deti v predškolskom a základnom školskom veku (približne vo veku 4-12 rokov) s väčšou pravdepodobnosťou vyvíjajú ružové lišajníky Gibert.

Dospievajúci s oslabeným imunitným systémom, chronickými patológiami (napríklad diabetes mellitus, tuberkulóza, vegetatívna neuróza) predstavujú rizikovú skupinu pre infekciu mnohobarevnými lišajníkmi. Bez ohľadu na vekovú skupinu (hoci staršie deti sú stále častejšie choré), dieťa sa môže nakaziť pásovým oparom.

Ak chcete pochopiť, ako a čo liečiť versicolor u detí tak, aby rýchlo prechádzalo, musíte sa naučiť, ako ho odlíšiť. Za týmto účelom zvážte charakteristiky každého druhu samostatne.

Kožného ochorenia (trichofytóza)

Загрузка...

Dieťa, ktoré práve začalo chodiť a dozvedieť sa o svete, sa môže nakaziť kožným ochorením, keď príde do styku s domácimi zvieratami. Okrem toho sa dieťa môže nakaziť kontaktom s už chorým dieťaťom alebo dospelým alebo prostredníctvom každodenných predmetov.

Keď sa infikuje z nákazlivého zvieraťa, inkubačná doba je krátka - 5-7 dní a po kontakte s chorou osobou môže trvať 2 týždne až 1,5 mesiaca, kým sa objavia prvé viditeľné znaky.

Najhoršie zo všetkého je, že infekcia pijavice zo zvieraťa pokračuje a je prístupná terapii. Ak matka nevie, čo jej lišajník vyzerá u detí a nebude schopná rozpoznať jeho vzhľad v čase, ochorenie sa môže stať chronickým. To je spôsobené tým, že mikroskopické plesne-patogény môžu ovplyvniť nielen kožu, ale tiež šíriť s prúdom lymfy v celom tele dieťaťa.

Každá matka by si mala uvedomiť, že kožný ochorenia je veľmi nákazlivé ochorenie charakterizované nasledujúcimi príznakmi:

 1. Ochorenie začína výskytom malého, takmer nepostrehnuteľného ružového kruhu alebo oválu na koži dieťaťa.
 2. Počet spotov sa postupne zvyšuje.
 3. Potom sa v strede každého bodu objaví opuch, pokožka je mierne zvýšená.
 4. Po chvíli sa objaví peeling a dieťa začne byť rušené svrbením.
 5. Vzhľadom k tomu, antropofilné huby, ktoré spôsobujú kožného ochorenia, ako je infikovať vlasové folikuly, najčastejšie je zbaviť dieťa na hlavu.

Niekedy s kožného ochorenia, lymfatické uzliny môžu zvýšiť a telesná teplota môže zvýšiť.

Jednoduché lišajníky

Pretože pôvodcom tohto typu lišajníkov je streptokoky, je obyčajný lišajník považovaný za jednu z odrôd impetiga. Jeho vystúpenie prispieva k:

 • nedostatočná hygiena pokožky;
 • žuvanie tváre;
 • slabé vysušenie pokožky po kúpaní.

Sezónnosť ochorenia je typická (objavuje sa na jar a na jeseň), ako aj skutočnosť, že celé skupiny detí sa môžu nakaziť a ochorenie nadobúda epidemický charakter.

vlastnosti:

 • prejavuje jednoduché lišajníky na tvári, obľúbenými miestami jeho lokalizácie sú tváre, koža v blízkosti pier, brada, dolná čeľusť;
 • Zriedkavo sa môžu objaviť škvrny na končatinách a tele.

Nie je ťažké určiť, či je dieťa zbavené, pretože miesta sú celkom špecifické:

 • ružovkasté alebo belavé lézie majú okrúhly alebo oválny tvar;
 • prítomnosť malých škvŕn na škvrnách lišajníkov je povinná;
 • príznaky ochorenia môžu byť znížené vystavením slnečnému žiareniu.

Tí, ktorí sú postihnutí jednoduchým spôsobom, zbavujú miesto opaľovania slabšieho, čím sa pokožka javí ako pestrá, a preto choroba vyžaduje diferenciálnu diagnostiku s vetiligom alebo seborrhea.

Ružový lišajník

Tak ako v prípade kožného ochorenia, ochorenie začína výskytom materského plaku na tele dieťaťa, ale v tomto prípade bude ružová škvrna veľká. Po asi 5-7 dňoch, menšie oválne horúce ružové erupcie pripomínajúce medailóny sa objavujú v kožných záhyboch. Svrbenie nie je typické a veľmi zriedkavé.

Naučiť sa rozlišovať zoster zoster pink:

 • povinná prítomnosť prvého veľkého miesta s následným výskytom menších;
 • s progresiou ochorenia sa najprv objavia plaky bez lišajníkov v kožných záhyboch, potom na bruchu a končatinách;
 • škvrny majú rôzne veľkosti a nikdy sa navzájom nespájajú;
 • sú potrebné jasné okraje pre každú škvrnu;
 • V strede plakov sa objavuje opuch a olupovanie.

Pink zoster môže byť sprevádzaný horúčkou, bolesťou hlavy, slabosťou a celkovou malátnosťou. Asi po 6-7 týždňoch začnú škvrny lišajníkov samé zmiznúť.

Pri poškrabaní plakov je možná sekundárna infekcia bakteriálnou flórou, čo komplikuje liečbu deprivujúcich detí.

Pityriasis versicolor

Загрузка...

Tento druh sa tiež nazýva slnečná huba alebo pityriasis versicolor. Pre viacfarebné lišajníky je charakteristická porážka epidermy v stratum corneum, absencia zápalu a infekčnosti je veľmi malá. Dospievajúci a dospelí sú väčšinou chorí, takmer u detí mladších ako 7 rokov.

Ako zistiť multi-farebné versicolor

Ochorenie sa prejavuje prejavom v ústach vlasových folikulov nezápalových ružovožltých škvŕn, ktorých veľkosť sa postupne zvyšuje.

Funkcie miest:

 • navzájom sa spájajú, ovplyvňujú pomerne veľké oblasti kože;
 • odtokové miesta majú charakteristické malé hrany;
 • farba škvŕn sa mení z ružovej na kávu alebo tmavohnedú s časom, čo vysvetľuje názov tejto choroby;
 • plaky bez lišajníkov sú pokryté visiacim závesom, pričom sa určuje druhý názov choroby;
 • umiestnenie škvŕn je asymetrické;
 • najčastejšie postihuje kožu na hrudi a chrbte, veľmi zriedkavo sa objavujú miesta na bruchu, bokoch, krku, ramenách a vnútorných povrchoch rúk;
 • tiež našiel versicolor versicolor na pokožku hlavy, ale bez známok vypadávania vlasov.

V pubertálnom období je znakom viacfarebného lišajníka extenzívnosť lézie a prítomnosť škvŕn v podpazuší.

Podobne ako ružová, aj versicolor versicolor je náchylná na pôsobenie slnečných lúčov, ktoré výrazne urýchľujú vyliečenie, a predtým postihnuté oblasti kože nemajú opálenie, ktoré vytvára biele škvrny (tzv. Pseudo-leukoderm).

Licolor versicolor vyžaduje diferenciálnu diagnózu s ružovým lišajníkom Zhiber, syfilitickou roseolou a syfilitickou leukodermou.

pásový opar

Jednou z najzávažnejších a najnebezpečnejších foriem deprivácie je ostrekovanie. Spôsobené rovnakým herpes vírusom ako ovčie kiahne. Po chorých s ovčími kiahňami sa dieťa úplne nezbaví vírusu - infekčný agens preniká do tropických ganglií a čaká na život priaznivý moment na reaktiváciu.

Ak dieťa, ktoré bolo choré v ranom detstve, imunitný systém ochrany nie je oslabený a funguje bez porúch, potom je možné vyhnúť sa výskytu pásového oparu. Keď imunitný systém oslabuje, vírus sa začína množiť aktívne a spôsobuje pásový opar. Čím starší je osoba, ktorá dostala primárnu infekciu, tým ťažšie a ťažšie sa ochorenie prejavuje.

U detí je herpes zoster charakterizovaný: t

 • obdobia vyrážky sprevádzané horúčkou;
 • na koži tela, pozdĺž medzirebrových nervov, objavujú sa malé bubliny, ktoré môžu mať transparentný aj hemoragický obsah;
 • lymfatické uzliny sú zväčšené;
 • dieťa si sťažuje na slabosť, bolesť v oblasti postihnutých oblastí tela, bolesti hlavy.

Priebeh ochorenia je zvyčajne závažný. Asi po 10 dňoch prasknú bubliny na koži, vysušia, vytvoria kôry. Počas tohto obdobia je dieťa nákazlivé pre ostatných. Po niekoľkých týždňoch sa choroba ustúpi, vytvorí sa stabilná imunita proti tomuto patogénu.

Je kožného ochorenia?

Ak majú rodičia aj najmenšie podozrenie na lišajník u dieťaťa, je potrebné sa čo najskôr poradiť s dermatológom. Diagnostikovanie deprivácie nie je ťažké vzhľadom na charakteristické znaky klinických prejavov.

Na potvrdenie presnej diagnózy lekár nevyhnutne preskúma postihnuté oblasti kože špeciálnou lampou na drevo, vykoná jódové alebo anilínové testy. Na identifikáciu patogénu je potrebné laboratórne testovanie škvŕn z lišajníkov.

Na potvrdenie diagnózy pásového oparu a diferenciálnej diagnózy herpesu iných druhov s inými infekciami sa vykoná krvný test na sérologickú diagnózu. Analýza sa opakuje a po ukončení terapie sa zabezpečí vyliečenie.

Poznajúc príznaky zbavenia sa symptomatológie, diagnóza môže byť vykonaná nezávisle, ale malo by byť zrejmé, že posledné slovo je stále vyhradené pre špecialistu a bez lekárskeho predpisu by ste sa nemali pokúšať liečiť lišajník u detí samostatne. V opačnom prípade sa zdanlivo neškodné ochorenia môžu stať vážnymi chronickými patológiami.

Liečime detské lišajníky

Po konečnej diagnóze sa rodičia budú zaujímať o otázku, koľko liečiť a aké prostriedky na ich odstránenie sú najúčinnejšie.

Hlavnou liečbou lišajníkov u detí je správna liečba škvŕn špeciálnymi antifungálnymi alebo antivírusovými liekmi, ako aj korekcia imunity. Predovšetkým pre všetky typy lišajníkov je predpísaná domáca liečba. Výnimkou je poškodenie pokožky hlavy kožným ochorením - v tomto prípade je dieťa hospitalizované.

Tablety odobraté deťom, spravidla nie sú predpísané. Užívanie antimykotík vo vnútri je absolútne kontraindikované u dojčiat. Všetky antimykotiká sú veľmi toxické a môžu spôsobiť vážne poškodenie pečene.

Ako rozotrieť versicolor závisí od jeho patogénu, t. herpes liečba môže byť antifungálne v prípade kožného ochorenia, ružové alebo viacfarebné lišajníky, antivírusové - v prípade herpes zoster, herpes zoster vyžaduje použitie antibakteriálnych látok. V každom prípade, iba dermatológ určuje, ako sa má liečiť zoster u dieťaťa doma.

Láska mnohých protivníkov tradičnej medicíny, ľudové prostriedky na zbavenie detí môžu byť tiež použité, ale pôsobia výlučne symptomaticky - zmierňujú svrbenie a zmierňujú nie veľmi príjemné pocity.

Na tento účel môžete:

 • pomažte lézie zmesou suchej horčice a jablčného octu;
 • aplikovať kapustové listy;
 • liečiť škvrny od lišajníkov z pohánky alebo repy s medom.

V tomto prípade hlavná vec nie je preháňať to, ale vybrať si jednu metódu, ktorá vám najlepšie vyhovuje, čo zmierni svrbenie a zaschne postihnutú pokožku. Liečba sa nezastaví ďalších 8 až 10 dní po zmiznutí materského plaku.

Pamätajte si: kožného ochorenia nemožno vyliečiť ľudových prostriedkov!

Rovnaké zásady liečby pleti pre herpes a pre miestne lieky - nemôžete zastaviť liečbu po vyrážka a škvrny zmizli.

Načasovanie liečby a, čo je najdôležitejšie, len lekár určuje vhodný liek! Nemôžete liečiť pokožku dieťaťa samo predpísané masti!

Nesúlad s krémom!

Загрузка...

Na liečbu detí, ktoré nie sú pripravené, môže lekár predpísať nasledujúcu masť: t

 1. Lamisil krém. Dobrý účinok na všetky patogény, ktoré zbavujú hubový charakter.
 2. ekzoderil - krém alebo masť. Antifungálne lieky, charakterizované pomerne silným účinkom, preto sa aplikujú na pokožku nie viac ako raz denne.
 3. Sírová masť - zmierňuje svrbenie a má antifungálny účinok, pomáha odstraňovať lišajníky. Nedostatok lieku je, že môže spôsobiť vedľajšie účinky.
 4. Zinková masť - zmierňuje svrbenie, zmierňuje zápal.
 5. Tetracyklínová masť alebo streptocidné mazivo 10% - odporúča sa na ošetrenie vreciek lézií jednoduchým lišajníkom.
 6. Acyklovir, Gerpevir, Oxolínová masť - používa sa pri ošetrovaní pásového oparu.

Na zníženie nepríjemného svrbenia môže lekár predpísať aj antihistaminiká. Okrem toho komplexná liečba lišajníkov zahŕňa použitie vitamínových prípravkov a imunostimulantov.

Ako pochopiť, že jej zbiera? Po niekoľkých dňoch adekvátnej liečby sa postihnutá koža začne rozjasňovať a čoskoro úplne zmizne.

Ako sa starať o dieťa s lišajníkom

Infekčné druhy zbavujúce sa predurčujú pravidlá, ktoré by sa mali dodržiavať pri starostlivosti o dieťa, ktoré bolo nakazené depriváciou:

 • Neumývajte dieťa, aby sa zabránilo šíreniu infekcie v celom tele;
 • v žiadnom prípade pred návštevou lekára neškriabte škvrny brilantnou zelenou, jódom alebo iným antiseptickým farbivom, pretože to bude diagnózu oveľa ťažšie;
 • preniesť dieťa na hypoalergénnu diétu;
 • trikrát denne vykonávať mokré čistenie v dome;
 • niekoľkokrát denne dôkladne dezinfikovať hrebene a toaletné predmety;
 • obliekať dieťa iba v prírodnom bavlnenom oblečení;
 • zmeniť posteľnú bielizeň tak často, ako je to len možné.

Počas chôdze sa uistite, že dieťa nie je vystavené priamemu slnečnému žiareniu.

Preventívne opatrenia

Nasledujúce pravidlá pomôžu predísť infekcii v nose:

 • udržiavať osobnú hygienu dieťaťa;
 • neopaľujte sa s ním na prírodných a divokých plážach;
 • neumožňujú kontakt s mačkami a psami;
 • Nedovoľte používať veci iných ľudí;
 • ak má dieťa nadmerné potenie, konzultujte s dermatológom, aby tento stav napravil;
 • na jar môžete utrieť pokožku dieťaťa (staršieho ako 1 rok) 2% roztokom salicylového alkoholu;
 • umyť jednotlivé uteráky a častejšie meniť posteľnú bielizeň.

Prevencia lišajníkov zahŕňa aj vylúčenie rôznych alergénov a posilnenie imunity dieťaťa.

Pozrite si video: Planéta Zem zhora- 1 časť Všetko je živé a všetko je vzájomne prepojené (Február 2020).

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár