Dieťa má vši. Nepanikárte!

Dlho očakávané letné prázdniny, ktoré naše deti tak veľmi milujú. Väčšina rodičov posiela svoje deti do táborov alebo príbuzných do chaty. Niektoré deti zostávajú v meste.

Ale bez ohľadu na to, kde sa vaše dieťa zdržiava, počas letných prázdnin to znamená častý kontakt s inými deťmi, čo je základným faktorom pri zvyšovaní počtu pedikulóz u detí. Na konci leta, začiatok jesene je vrchol sezóny ochorenia.

Málo o škodcoch

Mnohí rodičia sa po potvrdení prítomnosti vši u dieťaťa začínajú cítiť trápne alebo dokonca zahanbení. Podobne ako väčšina medicínskych tém, téma prítomnosti vši u detí sa v našej spoločnosti považuje za uzavretú.

Rodičia sa obávajú odsúdenia alebo zosmiešňovania, ale mali by ste pochopiť, že táto pozícia je úplne nesprávna.

Do istej miery je to práve dôvod, prečo sa vši u detí považujú za chorobu sociálne znevýhodneného prostredia, vrstvy obyvateľstva vedú k asociálnemu životnému štýlu, ktorý je určite stereotypom. Pozrime sa spoločne, čo je detská pedikulóza a ako sa správať, ak má vaše dieťa vši.

Pedikulóza (pedikulóza, vši) (od lat.pedicukus, "voš") - ochorenie spôsobené parazitmi, ktoré sú hlavne na vlasovej časti hlavy.

Vši sú rozdelené do 3 typov:

 • Bolesti hlavy.
 • Lonovej.
 • Šatňa.

Rozdelenie na tieto tri typy je spôsobené rôznymi biotopmi na ľudskom tele alebo osobnými vecami.

Čo je to voš a odkiaľ pochádzajú?

Загрузка...

Vos je malý hmyz s dĺžkou tela nepresahujúcou 4 mm. Najčastejšie sa vši nachádzajú v zadnej časti hlavy alebo v chrámoch, za ušami. Na týchto miestach je pozorovaná najväčšia koncentrácia hackov.

Pre tento hmyz je potrebné teplé prostredie, preto si vyberajú najteplejšie miesta na hlave dieťaťa. Louse je takmer nemožné všimnúť si.

Malé telo a veľká pohyblivosť pomáhajú týmto parazitom zostať neviditeľnými v hrubej vlasovej línii. Ale vši vajcia sú oveľa ľahšie nájsť, rodičia sú najprv nájsť vo svojich deťoch. Vši vajcia sa nazývajú nits. Tvarovo pripomínajú malé guľôčky pevne spojené s vlasmi. Hlava vši umiestni vajíčka bližšie k vlasovému korienku.

Nity nie sú škodlivé pre zdravie a nespôsobujú nepríjemné pocity, ale mali by ste pochopiť, že čoskoro sa stanú dospelými a začnú uštipnúť. Urobiť sousto, voš prerazí epidermis s jeho proboscis a začne sa živiť krvou. Na zemi sa dajú pozorovať sivé škvrny, ktoré sú sprevádzané nepríjemným svrbením. Je to svrbenie fyzických faktorov, ktoré robí z pedikulózy také nepríjemné ochorenie.

Vši sú paraziti, ktorí nemajú krídla. Nevedia, ako lietať alebo dokonca skákať, ale dokonale sa drží na vlasoch a sú schopní naraziť na nové dieťa. Ukazuje sa, že dieťa sa môže nakaziť len priamo priamym priamym kontaktom s nositeľom vši.

Louse okamžite prechádza na dieťa, ak sa deti dotýkajú vlasov. Aj vši žijú v nádržiach s stojatou vodou. To je ďalší dôvod pre zvýšenie úrovne nakazených detí v lete.

Pomerne často sa môže pedikulóza nakaziť použitím bežných klobúkov, česania alebo barrettov. Hlavnou príčinou infekcie je úzky kontakt s infikovaným dieťaťom. To sa často stáva v miestach hromadného zhromažďovania detí, v detských táboroch, vo verejnej doprave.

Ako pochopiť, že dieťa má vši?

Nie všetci rodičia vedia, ako zistiť, či má vaše dieťa vši. Niekedy deti úmyselne trpia svrbením a neinformujú rodičov o tomto probléme. Toto sa deje kvôli tomu, že deti nepripisujú mimoriadny význam svrbeniu alebo sa jednoducho obávajú pripustiť. Je však veľmi ľahké rozpoznať pedikulózu.

Na to potrebujete:

 1. Vykonajte vizuálnu kontrolu vlasov. Niekedy je ťažké vši všimnúť, ale ich larvy sú viditeľnejšie a ako už bolo uvedené, sú pripojené k vlasom bližšie ku koreňom.
 2. Venujte pozornosť správaniu dieťaťa. Ak si často pritiahne ruky k hlave, poškrába sa, dá si vlasy, potom je to tiež príznak infekcie.
 3. Starostlivo skontrolujte skalp. Prítomnosť sčervenania z uštipnutia na zadnej strane hlavy, za ušami alebo chrámy tiež indikuje prítomnosť vši u dieťaťa.

Ak sa vši nachádzajú u dieťaťa, liečba by mala začať okamžite.

Ako zaobchádzať s dieťaťom na vši?

Vývoj farmaceutického priemyslu v minulosti zanechal pochybné spôsoby, ako sa vysporiadať s vši. Teraz nemusíte oholiť hlavu ani používať petrolej.

Stačí kontaktovať najbližšiu lekáreň. Na policiach nájdete mnoho moderných ošetrovacích prostriedkov. Vezmite vážne výber lieku. Mnohé prípravky obsahujú zložky škodlivé pre zdravie a vyžadujú opakované použitie.

LYSNER je nový generačný nástroj na ruskom trhu pre boj s pedikulózou. Šampón s hlavami vši a nits je bezpečný a ľahko sa používa. Zabíja vši a hnidy v jednej aplikácii.

Je účinný na 100%, nevyžaduje umývanie a únavné česanie. Hlavnou účinnou zložkou je špeciálne upravený extrakt Neem (Latin Azadirachta indica). Tiež obsahuje povrchovo aktívne látky, pomocné látky.

Výhody šampónu "LYSNER":

 • Len jedna aplikácia stačí na úplné vyliečenie.
 • Trvanie konania. Celý postup, vrátane umývania hlavy, nezaberie veľa času.
 • Výrobok neobsahuje insekticídy, účinná látka je rastlinného pôvodu, toxikologické štúdie preukázali vysokú bezpečnosť.
 • Fľaša má špeciálny, vhodný pre aplikáciu, formu. Konzistencia šampónu vám umožní rýchlo a ľahko dosiahnuť požadované plné šampónovanie vlasov. Pri aplikácii nedochádza k "lepeniu vlasov".
 • Pocit pocitu je bez zápachu, nespôsobuje pálenie pokožky hlavy a alergické reakcie.
 • Pohodlie použitia - Prostriedky na ošetrenie a šampón na umývanie hlavy v jednej fľaši.
 • Odstránenie mŕtvych a vši. Nevyžaduje únavné česanie vlasov po aplikácii. Stačí, ak si vlasy rozčesávame, bez toho, aby sme vynaložili veľké úsilie.
 • Schopnosť používať pri opakovanom ochorení. Vzhľadom na špeciálny mechanizmus účinku, vši nemôžu vyvinúť rezistenciu (rezistenciu).
 • Nie sú potrebné ďalšie podmienky pre bezpečnosť pri aplikácii nástroja. Zložky nemajú schopnosť zapáliť sa.
 • Ekonomická spotreba finančných prostriedkov - ako ukazujú štúdie, podľa dĺžky vlasov stačí jedna fľaša na jeden alebo dva postupy. Jedna fľaša je tak dostatočne zaručená na ošetrenie a ošetrenie vlasov akejkoľvek dĺžky.

Mechanizmus účinku

Загрузка...

Hlavné vetvy priedušnice sú spojené s epikutikulom pozostávajúcim z hydrofóbnych uhľovodíkových molekúl. Vďaka tomu je povrch lumen vodoodpudivý, čím sa chráni dýchací systém pred plnením vodou.

Šampón obsahuje amfifilné a polyfenolové neemové extrakčné molekuly. Tieto molekuly sa môžu adsorbovať na póry priedušnice a dostať sa na hydrofóbny vnútorný povrch hlavných vetiev trachey.

Z tohto dôvodu sa vnútorný povrch priedušnice zmáča a šampón môže preniknúť cez póry a vyplniť celú priedušnicu. Dýchací systém je naplnený šampónom, čo blokuje prístup kyslíka do tkanív voš. Tento fyzikálny mechanizmus účinku Lysnerovho šampónu sa nazýva udusenie.

Zloženie šampón "Laisner" môže byť absorbovaný na povrchu vzduchu, vďaka čomu sa povrch vajíčka zmáča. Výsledkom je, že Laisnerový šampón preniká do prázdneho priestoru vajíčka. Toto naplnenie alebo udusenie zabraňuje dodaniu dostatočného množstva kyslíka do embrya.

Špeciálny šampón na báze Neem má fyzikálny mechanizmus pôsobenia na vajcia, mladých a dospelých jedincov vši, vďaka čomu úplne vylieči pedikulózu. Výhodou tejto liečby je kompletná kombinačná terapia s jedným použitím šampónu.

Mýty a pravda o vši

 1. "Tí, ktorí majú vši nie sú často a dôkladne umyjú hlavy"
  Nepravdivé. Pedikulóza nemá nič spoločné s nedostatkom osobnej hygieny. Hlavnou príčinou ochorenia je priamy kontakt (hlava-hlava) s chorou osobou.
 2. "Vši skok z hlavy na hlavu a tak sa rýchlo šíria"
  Nepravdivé. Hlava hlavy môže naozaj "cestovať" z hlavy jednej osoby do hlavy inej, ale to vyžaduje primeranú dĺžku vlasov a priamy kontakt "od hlavy k hlave"
 3. "Vši sa môžu prenášať z domácich zvierat (psov, mačiek)"
  Nepravdivé. Nie je možné chytiť vši z domácich zvierat, pretože ľudské vši môžu žiť len na ľuďoch.
 4. "Vši dávajú prednosť detským hlavám"
  Nepravdivé. Práve deti komunikujú medzi sebou (škola, škôlky a detské ihriská) a častejšie sa dotýkajú hláv.
 5. "Osobitné prostriedky na liečbu pedikulózy by sa mali používať len vtedy, ak je v hlave živá vosa"
  Nepravdivé. Dokonca aj prítomnosť hniezd (vajec) potvrdzuje, že žijúca voš tu nebola tak dávno.
 6. "Na liečbu pedikulózy je potrebné používať špeciálne chemikálie, len vďaka tomu je možné dosiahnuť úplné zničenie vši"
  Nepravdivé. Vzhľadom na vznik rezistentných (rezistentných) populácií vši po celom svete sa uprednostňujú skôr prostriedky fyzickej ako chemickej expozície.

Informujte rodičov!

Mali by ste pochopiť, že pedikulóza je veľmi nákazlivé ochorenie. Ak nájdete vši na dieťati, informujte ostatných rodičov. Všetky deti, ktoré sú v kontakte s vaším dieťaťom, sú ohrozené. Včasné informácie pomôžu zastaviť šírenie a chrániť ostatné deti.

Požehnaj ťa! A nezabudnite skontrolovať svoje dieťa na prítomnosť vši a nits!

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár