Liečba alergického kašľa u dieťaťa

Alergia je pomerne časté ochorenie 21. storočia. Je pozoruhodné, že väčšina detí má alergickú reakciu na skupiny potravín, antigény. Lekári sa domnievajú, že ide o skutočný problém našej doby, zapríčinený predovšetkým negatívnou ekológiou a nedostatočným opevnením obyvateľstva.

Alergia je vyjadrená v niekoľkých populárnych formách. Môže to byť dobre známa, charakteristická vyrážka, upchatie nosa alebo dokonca kašeľ. Rodičia nie vždy chápu, že kašeľ je s väčšou pravdepodobnosťou alergický.

Ako rozpoznať: ďalšie príznaky

Lekári vyvinuli ďalšie príznaky, ktoré s presnosťou umožňujú dieťaťu zistiť prítomnosť alergického kašľa. Je zvyčajné odlíšiť ho od chladu. Preto sa vlastnosti vždy porovnávajú, aby sa neurobila chyba.

V každom veku sa môže vyskytnúť alergický symptomatický kašeľ. Preto je chybou myslieť si, že tento problém sa môže týkať len malých detí. Niektoré zmeny sa vyskytujú v tele v dôsledku vstupu protilátok, ktoré spôsobujú akútnu reakciu.

Charakteristiky a charakteristické znaky takýchto zdravotných problémov budú preto:

 1. Ostrý a náhly nástup udusenia. Zdravé dieťa sa náhle začne cítiť zle, dusiť sa a silne kašľať. Takáto reakcia je práve kvôli skutočnosti, že došlo k kontaktu s alergénom.
 2. Nedostatok charakteristických príznakov vírusových ochorení. To znamená, že dieťa nemá horúčku, nádchu a iné prejavy ARVI.
 3. Kašeľ je zvlnený, to znamená, že prudko stúpa, potom sa zosilňuje a okamžite oslabuje.
 4. Nedostatok spúta. Môžete počuť, že expektorácia je suchá.
 5. Spolu s kašľom sa môže objaviť výtok z nosa, ktorý sa zastaví ihneď po vymiznutí záchvatu.

Alergia vyžaduje nielen liečbu, ale aj identifikáciu a elimináciu alergénu. V tomto prípade budete môcť problém vyriešiť tak, že ho odstránite na pozadie.

Rozdiely medzi alergickým kašľom a kašľom s bronchitídou alebo čiernym kašľom

Загрузка...

Podľa povahy a typu prejavu problému lekári veľmi často spájajú alergický kašeľ s bronchitídou alebo čiernym kašľom. V skutočnosti je pomerne ťažké určiť, čo spôsobilo problém. To pomôže pochopiť len súčasný stav.

Bronchitída sa považuje za akútne respiračné ochorenie, ktoré sa vyskytuje v dôsledku zápalu dýchacích ciest. Tento problém je spravidla sprevádzaný vysokou teplotou, najmä v počiatočnom štádiu. Bronchitída nemôže začať len so silným kašľom.

Alergický kašeľ je suchý. Pravidlom je, že osoba vyzerá, akoby sa dusil. V skutočnosti sa snaží vykašľať ten istý alergén. Túto podmienku možno dokonca nazvať štekaním.

Ak porovnáme dva javy, menovite bronchitídu a alergie, môžeme konštatovať, že v druhom prípade nebudú okrem kašľa žiadne iné príznaky. V zriedkavých prípadoch sa v tomto čase môže vyskytnúť rinitída alebo kýchanie.

Ak dáte liek, ktorý pomáha s alergiami, problém postupne ustupuje a potom úplne zmizne. Táto prax s bronchitídou však vôbec nepomôže.

Typ kašľa

Po stretnutí s odborníkom si môžete vypočuť otázku o povahe kašľa. Toto sa vzťahuje na definíciu suchého alebo vlhkého druhu. Vďaka získaným údajom bude lekár schopný pomôcť pri riešení problému.

Takéto informácie mu pomôžu rýchlo diagnostikovať problém a podľa toho ho vyriešiť. Alergický záchvat môže byť vyjadrený v suchej aj mokrej forme.

sucho

Najbežnejší typ problému. Zobrazuje sa v určitých obdobiach roka. Spravidla je to jeseň alebo jar, ktorá je spojená s kvitnutím niektorých rastlín a stromov. Útoky trápia dieťa, doslova ho vyčerpávajú.

Začínajú útokom udusenia, keď sa dieťa snaží vyplivnúť niečo, čo mu bráni normálne dýchať. Kašľanie sa často stáva v noci, čo jasne narúša správny spánok.

mokrý

Pomerne zriedkavý jav, ktorý sa vyskytuje len v malom počte prípadov. S takýmto porušením dieťa vykašle hlien. Hlien nie je hnisavý, ale skôr sa javí ako číra sklovitá tekutina. Vlhký alergický kašeľ je ťažšie diagnostikovať.

diagnostika

Keď má dieťa kašeľ, rodičia ho začnú aktívne liečiť pomocou moderných metód. V prípade, že dlhodobá liečba v súlade so všeobecne uznávanými normami nepomôže, mali by ste vyhľadať pomoc špecialistu. Lekár vás odkáže na testy, ktoré pomôžu identifikovať alergické zložky.

V skutočnosti, aby bolo možné identifikovať alergie, je potrebné presne a úplne opísať svojmu lekárovi celý obraz ochorenia.

Nezabudnite zvážiť také momenty ako:

 • prítomnosť alergikov v rodine;
 • všeobecný obraz ochorenia (keď začal, ako bol liečený, ako dlho trvá, charakter prejavu ochorenia);
 • možné odhady o týchto alebo iných alergénoch.

Samozrejme, veľmi dobré, ak rodičia aspoň naznačujú, že by to mohol byť potenciálny alergén. Stačí sledovať. Súčasne, nielen jedlo, ale aj rastlinný peľ, perie a dokonca aj domáce zvieratá môžu pôsobiť ako protilátky vyvolávajúce kašeľ.

Príznaky alergického kašľa.

Na presnú identifikáciu alergií sú potrebné laboratórne testy.

Dieťa berie krv, ktorá je už posudzovaná podľa:

 • zvýšený počet eozinofilov, imunoglobín;
 • samotný alergén, ktorý sa zistí špeciálnymi testami.

Ako sa liečiť?

Загрузка...

Liečba závisí od toho, ako silno a hlboko vstúpil alergén do tela. V prvom rade je potrebné sa zbaviť protilátky vyvolávajúcej podobnú reakciu. Na tento účel zavádzajú špeciálne lieky, ktoré pomáhajú zastaviť reakcie tela.

Liečba je oveľa jednoduchšia, ak bol problém v niektorých produktoch. V tomto prípade by mali rodičia starostlivejšie pristupovať k výberu potravín pre svoje dieťa. Alergia na určité druhy výrobkov v detstve neznamená, že človek bude s takýmto problémom žiť po zvyšok svojho života.

Deti majú často akútnu reakciu na fermentované mliečne výrobky, ktoré prechádzajú po niekoľkých rokoch. Aby tento problém nemal trvalý charakter, je potrebné dočasne odstrániť alergén z tela, dodržiavať diétu.

Aby dieťa nemalo od detstva problémy, spočiatku tehotné, potom by mala dojčiaca matka vylúčiť potenciálne alergény zo svojej stravy. Patrí medzi ne čokoláda, citrusové plody, červené bobule a ovocie, morské plody.

Lieky na liečbu

Na zvládnutie kašľa je tiež potrebné užívať špeciálne prípravky, ktoré zabraňujú otvoreniu protilátok a negatívne ovplyvňujú celkový stav organizmu.

antihistaminiká

Alergie sú nevyhnutne sprevádzané nepríjemnými prejavmi. Majú sklon k eskalácii v jarnej a jesennej sezóne. Antihistaminiká pomáhajú zbaviť sa akútnych záchvatov a bolestí v čo najkratšom čase.

Najobľúbenejšie a cenovo dostupné nástroje sú:

 1. Zodak.
 2. Zyrtec.
 3. Suprastin.
 4. Tsetrin.

V prípade, že je liek potrebný pre dieťa mladšie ako 1 rok, stojí za to poradiť sa so svojím lekárom o dávke a spôsobe použitia. Až po rozhovore s odborníkom budú rodičia môcť dieťaťu podať antihistaminikum.

Antihistaminiká tento problém nedokážu odstrániť, len dieťa zachráni pred príznakmi alergickej reakcie.

V prípade, že prach, domáce zvieratá alebo peľ pôsobí ako alergén, je možné liečivo použiť vo forme spreja. Je oveľa efektívnejší a rýchlejší, aby sa s týmto problémom vyrovnal.

chelátory

Ide o špeciálny typ lieku, ktorý doslova absorbuje protilátky, ktoré vyvolávajú takúto negatívnu reakciu. Potom enterosorbenty odstraňujú problém z tela. Lekári si všimnú jeho vysokú účinnosť a dostupnosť.

Nevýhodou je však nemožnosť dlhodobého používania. To znamená, že po 2 týždňoch je potrebné prestať užívať takýto liek.

Medzi obľúbené enterosorbenty patria:

 1. Polisorb.
 2. Enterosgel.
 3. Filtračný gél.

Enterosorbenty sa užívajú až po vymenovaní ošetrujúceho lekára. V ostatných prípadoch bude jeho účinnosť kontroverzná.

Výmena plazmy

Metóda, ktorá vám umožní odstrániť krv antigénov. Pomocou špeciálneho nástroja sa z tela odoberá krv, ktorá sa najprv čistí a vracia do ľudského tela. Krv sa teda v krátkom čase obnovuje.

Táto metóda je vhodná pre vysokú účinnosť a rýchlosť. Je to však len dočasné. Preto je potrebné čo najskôr nájsť alergén a pokúsiť sa od neho vzdialiť (ak je to možné).

Spravidla to nie je možné, ak peľ rastlín pôsobí ako potenciálny alergén. V tomto prípade bude skôr alebo neskôr potrebné užívať antihistaminiká.

Ako urobiť inhaláciu?

Pomáha vyrovnať sa s kašľom a nebulizérom. S ním sa môžete pokúsiť zbaviť sa alergických prejavov ochorenia.

Najčastejšie používané lieky sú:

 • Pulmicort;
 • Flomax;
 • fyziologický roztok;
 • minerálna voda;
 • hypertonické fyziologické roztoky;
 • protizápalové lieky.

Vdýchnutie okamžite úplne nezbavuje dieťa od kašľa. S ich pomocou sa však môžete vyrovnať s útokmi, ktoré narúšajú normálny život.

S pulmicortom

Liek Pulmicort sa používa na liečbu akútneho suchého kašľa. Je k dispozícii ako na zbavenie sa bronchiálnej astmy, tak ako spásy z alergickej reakcie. Pulmicort sa používa spolu s fyziologickým roztokom, ktorý sa šíri v pomere 1: 1.

Liečivo je hormonálne, čo umožňuje jeho dlhodobé užívanie bez odchýlok od zdravia. Pre postup dosť 5-10 minút (v závislosti na veku a povahe problému). Po uplynutí tejto doby dôjde k výraznému zlepšeniu celkovej pohody.

Lekári vám často odporúčajú pridať antialergické látky do samotného roztoku. Pomáhajú zbaviť sa všetkých príznakov ochorenia.

S Berodual

Liečivo je vhodné na liečenie suchého kašľa s viskóznym spútom. Použitie lieku musí byť 4 krát denne. Je mimoriadne dôležité riediť médium fyziologickým roztokom. Je prísne zakázané pridávať do lieku destilovanú vodu.

Účinok lieku je zameraný na ľahšie a slizovité spúty. Nevýhodou Berodualu je skutočnosť, že sa môže používať len od 6 rokov. Okrem toho nie je platný pri dlhodobom používaní. Preto, skôr, ako budete používať liek, mali by ste rozhodne konzultovať so svojím lekárom.

Ľudové prostriedky

Загрузка...

Žiadna liečba nie je kompletná bez ľudových prostriedkov. Nie je to prekvapujúce, pretože rodičia sa snažia nedávať veľké množstvo liekov. V prvom rade sa kladie dôraz na zdravie dieťaťa a jeho imunitu. Preto je tradičná medicína v modernom svete tak populárna.

Ako prostriedok na zvládnutie alergií sa často používa cesnakový sirup. Na jeho prípravu je potrebné stlačiť 3 klinčeky cesnaku, kombinovať ich s medom. Výsledná kaša by mala trvať 2-3 týždne. Liek môžete používať na 1 polievkovú lyžicu každé ráno.

Stanovisko Komarovsky

Slávny pediater Yevgeny Komarovsky verí, že rodičia potrebujú kompetentný a komplexný prístup k liečbe svojho dieťaťa. Po prvé, stojí za to zbaviť sa potenciálnych alergénov. Miestnosť by mala mať čo najmenej kobercov a mäkkých hračiek, ktoré hromadia veľké množstvo prachu.

Obmedzte dieťa v diéte, popierajte mu čokoládu, citrusy, exotické ovocie. Až potom, čo tieto akcie môžu začať liečbu. Je možné, že sa zbaviť potenciálnych nositeľov alergií, problém sám zmizne.

V prípade, že v noci začal ostrý, dusivý kašeľ, z ktorého doslova začína strácať vedomie, mali by ste otvoriť okno čo najširšie. V tejto dobe, obliecť dieťa teplejšie a priviesť ju do okna.

Čoskoro si všimnete, ako svieži dych zmierni jeho stav. Zároveň neváhajte zavolať sanitku.

Výsledok

Alergický kašeľ u dieťaťa môže byť skutočným dlhodobým problémom, ak nie je správne diagnostikovaný. V tomto prípade budú nielen lekári vinní, ale aj rodičia, ktorí nemohli určiť povahu choroby.

Preto je nesmierne dôležité sledovať vaše dieťa a snažiť sa pochopiť, aké príznaky konkrétny zdravotný problém nesie.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár