Možnosti a funkcie protokolu IVF

Postup oplodnenia in vitro je považovaný za jeden z najvážnejších a najzávažnejších. Počas celého času je žena pod neustálym lekárskym dohľadom. Sledujú nielen proces umelej inseminácie, ale aj protokol.

Protokol IVF je sekvencia injekčne podávaných liekov, ktoré zvyšujú pravdepodobnosť počatia.

Existujú dva typy protokolov: krátka a dlhá verzia. V jednom aj druhom prípade sa používajú tie isté lieky. Rozdiel spočíva v tom, ako dlho sa liek užíva. Termíny protokolu určuje len ošetrujúci lekár.

IVF krátky protokol podľa dňa: schéma a opis

Krátky dávkovací režim trvá od 28 do 35 kalendárnych dní.

Prostriedky sa používajú podľa určitej schémy:

 • v 3. deň cyklu žena berie lieky, ktoré stimulujú ovuláciu;
 • kontrola nástupu ovulácie a vývoja folikulov prebieha niekoľkokrát týždenne;
 • 2 týždne po užití liekov sa vajíčko odoberie z ženského tela;
 • vaječník sa kombinuje so spermiami, dochádza k oplodneniu;
 • opätovné nasadenie oplodneného embrya do dutiny maternice;
 • podpora hormónov na fixáciu oplodneného vajíčka v maternici.

IVF program v prirodzenom cykle.

V prípade, že sa tehotenstvo nevyskytlo v dôsledku prechodu krátkeho protokolu, potom po 3 mesiacoch odborníci pokračujú v liečbe a môžu opäť predpísať krátky protokol. Keď sa zle fungujúca a funkčná vaječná bunka stane príčinou neplodnosti, vyžaduje sa dlhý protokol.

Krátky protokol IVF sa vzťahuje na stimuláciu ovulácie. Vo väčšine prípadov tehotné ženy nemajú menštruačný cyklus, a preto sa nevyskytuje ovulácia. Preto je prvotnou úlohou gynekológa nastaviť cyklus.

Krátka stimulácia pred IVF je vždy nevyhnutným a dôležitým postupom.

Výhody a nevýhody

Výhody krátkeho protokolu sú zrejmé a pozostávajú z:

 • nízke náklady (znížený počet liekov);
 • trvanie používania;
 • lepšia znášanlivosť.

Nevýhody krátkeho protokolu sú:

 • šance na počatie sú oveľa nižšie ako po dlhom protokole.

Napriek výhodám a nevýhodám iba lekár rozhodne, ako dlho bude protokol pred nástupom umelej inseminácie.

Fázy liečebného cyklu

Zvyčajne sa vyberá nasledujúca postupnosť akcií:

 1. Stimulácia ovárií na ovuláciu nastať.
 2. Kolekcia folikulov pripravených na oplodnenie. Ak chcete zistiť ich počet a všeobecne určiť prítomnosť, špecialista vykonáva ultrazvuk.
 3. Hnojenie vajíčka in vitro.
 4. Transplantácia oplodneného vajíčka do maternice.

Akonáhle sa embryo prenieslo do maternice, po dobu 2 týždňov sa vyžaduje jeho podpora, ktorá sa vyskytuje v dôsledku použitia progesterónu.

Schéma podľa dní

Od 2. do 12. dňa menštruačného cyklu žena užíva drogy FSH.

Od 2 do 6 dní - klomifén a citrát.

14. deň dochádza k prepichnutiu folikulov.

V deň 17 - výsadba embrya.

Vlastnosti

Všetky lieky sú dostupné vo forme injekcií. To znamená, že žena potrebuje denné injekcie, pretože niekedy je ťažké ísť na kliniku. Odborníci umožňujú, aby žena urobila injekcie doma.

Plány protokolov ECO.

V závislosti od typu lieku sa zavádzajú do žalúdka a zadku. Majte na pamäti, že preskakovanie injekcií je neprijateľné. Iba jedna zmeškaná injekcia môže viesť k rozpadu celého protokolu, a teda k zbytočnosti samotnej liečby.

Hormonálne lieky pichajú lekárov každý deň. V žiadnom prípade nie je neprijateľné zvyšovať alebo znižovať dávkovanie lieku. To môže ísť len k lekárovi po starostlivom pozorovaní.

Schéma dlhého protokolu s použitím GnrHG agonistov cez deň

Загрузка...

Čas protokolu od 40 do 50 kalendárnych dní. Počas dlhého protokolu sa používajú lieky nazývané agonisti.

agonisty

Existuje niekoľko typov liekov, ktoré sa líšia svojím spektrom účinku. Aplikujte liek intramuskulárne a intravenózne. Liek je dobrý, pretože sa podáva nezávisle, pričom študoval podobné inštrukcie a vedľajšie účinky.

Ak sú vaječníky v zlom stave, dávka lieku po výskume sa zníži. To pomôže rozvinúť svoj vlastný hormón a zlepšiť stav folikulov v ženskom tele.

Stimulačná fáza

Po 5 dňoch užívania agonistov začínajú lekári stimulovať ovuláciu. Trvanie etapy je 17 dní. Žena na dlhú dobu používa lieky, ktoré pomáhajú folikulom dozrieť v jej tele.

Uprostred cyklu a užívanie liekov typu hormónov lekár predpíše hCG. Tento postup stimuluje nástup ovulácie. S pomocou realizovaných schém môžu lekári dosiahnuť ovuláciu vo väčšom počte folikulov. Vďaka tomu je možné z ženského tela naraz odobrať niekoľko vajíčok.

Počas stimulácie lekári predpisujú pre ženu hormonálny ultrazvuk. Je potrebné, aby sme pochopili, ako sa v tele vyvíjajú a dozrievajú folikuly. Lekár upozorňuje na zmeny, ku ktorým dochádza počas hormonálnej liečby.

Naplánujte krátky protokol IVF.

6 dní po stimulácii je predpísaný prvý ultrazvuk, počas ktorého je možné pochopiť, aká účinná je liečba. V prípade negatívneho výsledku sa dávka na lekársky predpis zvyšuje alebo znižuje.

Prenos embrya

Jedným z najdôležitejších a najzávažnejších štádií je transfer embrya. Vykonáva sa 3. alebo 5. deň po oplodnení vajíčka. Pacient je umiestnený v špeciálnej gynekologickej stoličke. Lekári vykonávajú postup prenesením embrya pomocou špeciálneho zariadenia do dutiny maternice.

Umelá inseminácia neprináša divokú bolesť. Môže sa vyskytnúť maximálne nepohodlie a mierne nepohodlie. Po prevoze musí žena ležať na kresle ďalšiu pol hodiny.

Stravovanie je povolené v tento deň, rovnako ako chcete. Ale s tekutinami stojí za to obmedziť sa.

Ako sa správať po zákroku?

Po prenose embrya nie je potrebné zostať na klinike. Žena je poslaná domov, kde je v pohodlných podmienkach pre seba. Určite potrebuje doprovod do domu. Počas dňa by mal byť pokojný odpočinok.

Pokračuje v užívaní progesterónov, až kým nevie o svojom tehotenstve. Okrem toho, po prenose embryí lekári často predpisujú množstvo ďalších liekov, ktoré pomôžu dievčaťu stať sa matkou.

Dlhý protokol IVF

Dlhý protokol pred IVF je iný čas príjmu. Je to až 50 kalendárnych dní. Dávkovanie určuje lekár individuálne.

systém

 1. 20-dňový cyklus je potrebný na potlačenie vlastných hormónov pomocou agonistov.
 2. V piaty deň menštruačného cyklu sa stimuluje ovulácia.
 3. 2 dni pred odberom vajíčka sa hormón hCG vstrekne do krvi.
 4. Kolekcia folikulov v trojtýždňovom cykle.
 5. Po 3 alebo 5 dňoch po oplodnení sa embryo znovu nasadí do dutiny maternice.
 6. 2 týždne po oplodnení s progesterónom.
 7. 2 týždne po oplodnení, krvný test na tehotenstvo.

Stupne dlhého protokolu vo dne

Od 21 do 1 dňa menštruačného cyklu dostávajú agonisti. Od 3. do 11. dňa cyklu, používanie FSH liekov. V 12. deň cyklického hormónu CG.

V celom dlhom protokole sa používa Diferelin, Decapeptip.

Ako sa dlhý IVF protokol líši od krátkeho?

Krátky protokol zahŕňa použitie menších dávok liekov. Výsledkom je, že takýto protokol sa prenáša oveľa jednoduchšie a jednoduchšie, čo znamená, že je ľahšie prenášať lieky.

Pri častom používaní dlhého protokolu je možná hyperstimulácia vaječníkov.

V prípade, že žena je 30 rokov a ona prechádza IVF postup prvýkrát, potom je priradený dlhý protokol. Keď dievča podstúpilo IVF liečbu viac ako raz, potom krátky protokol bude najlepšou voľbou pre ňu.

Výsledok

Napriek tomu, že postup IVF sľubuje mnohým ženám stať sa šťastnými mamičkami, neznamená to, že samotné oplodnenie je úplne bezpečné. V skutočnosti existuje zásah do všeobecných hormónov ženy, ktorá môže byť plná niekoľkých následkov.

Aby sa predišlo negatívnym dôsledkom, je potrebné prísne dodržiavať pokyny špecialistov.

Pozrite si video: Audi A4 quattro B8 4x4 test - (Január 2020).

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár