Príčiny syndrómu náhleho úmrtia dojčiat

Pre rodičov nie je nič horšie ako smrť vlastného dieťaťa. V medicíne je tajomný a tajomný koncept, ktorý sa nazýva syndróm náhlej smrti. Podlieha deťom mladším ako 1 rok.

Pri pitve tento problém neodhaľuje žiadne problémy a patológie.

Rizikové faktory SIDS

Stojí za zmienku, že fenomén nazývaný SIDS nie je úplne pochopený. Nikto vás nemôže presne ubezpečiť, prečo sa táto alebo táto patológia stala. Napriek tomu vedci naďalej skúmajú túto oblasť. Zdôrazňujú faktory, ktoré prispievajú k rozvoju tohto syndrómu.

Patrí medzi ne:

 1. Bezpečnosť dieťaťa.
 2. Použitie omamných, alkoholických alebo nikotínových prípravkov počas tehotenstva.
 3. Hypoxia plodu.
 4. Vývojové oneskorenie.
 5. Podľa štatistík sú najviac ohrození chlapci vo veku od 2 do 4 mesiacov.
 6. Brat alebo sestra dieťaťa zomrela skôr zo SIDS.
 7. Mäkké lôžko.
 8. Hojnosť perových postelí a vankúšov.
 9. Prehriatie.
 10. Chladné obdobie.
 11. Fajčenie rodičia po narodení dieťaťa.

Pravdepodobné príčiny SIDS

Загрузка...

Napriek nedostatku dôkazov o teoretických údajoch existuje ešte niekoľko teórií o syndróme, ktoré umožňujú posúdiť vývoj určitých problémov. Vedci skúmali tento syndróm a identifikovali mechanizmus jeho práce. Niekoľko príkladov sa začalo pripisovať najčastejším dôvodom.

Porucha dýchacích funkcií

Počas spánku má človek často ťažkosti s dýchaním. To je spôsobené tým, že kyslík sa nedostane do tela v správnom množstve. V dôsledku toho sa dospelý prebudí.

Ak hovoríme o deťoch, potom majú stále nedokonalé systémy. Preto, keď zažili podobné porušenie pri dýchaní, telo nemusí jednoducho fungovať. Potom dôjde k zaduseniu.

Ak si rodičia všimnú, že dieťa má z času na čas ťažkosti s dýchaním, je potrebné okamžite sa poradiť s lekárom.

Poruchy srdca

Mnohí výskumníci sa domnievajú, že príčinou syndrómu nie je zadusenie, ale v neprítomnosti tlkotu srdca. Poznamenávajú, že tieto deti majú génovú mutáciu, ktorá vedie k narušeniu srdcovej aktivity.

Takáto odchýlka môže byť pozorovaná u starších detí, ale vo väčšine prípadov je to závislé od veku. Pre deti mladšie ako 1 rok je mimoriadne nebezpečné mať takéto odchýlky. Srdce môže spočiatku prestať biť trochu pomalšie a potom úplne zastaviť.

Zmeny v mozgovom kmeni

V podlhovastej časti mozgu je vazomotorické centrum a centrum dýchania. Zodpovedajú za prácu srdca. V súvislosti s porušením mozgového kmeňa je signál srdcu, ktoré zastaví jeho prácu. Veľmi často sa to zistilo v rodinách s fajčiarskymi rodičmi.

Niektoré deti stále v maternici trpeli hypoxiou av dôsledku toho sa stali náchylnými na syndróm náhlej detskej smrti. V niektorých prípadoch boli deti s ťažkosťami s dýchaním alebo padajúcim srdcom schopné zachrániť. Zaznamenali odchýlky v práci tepien.

Až 4 mesiace nemôže dieťa samostatne otáčať hlavou. To znamená, že ju nedokáže umiestniť do najpohodlnejšej a najbezpečnejšej pozície. Stláčanie do tepny môže nastať a syndróm náhlej smrti.

stres

To je jeden z príznakov, ktorý sa odráža v otvorení detí s ADS v 90% prípadov. Napriek tomu sa však väčšina výskumníkov domnieva, že stres v jeho jedinom prejave nemôže spôsobiť klinickú smrť. Ale v súhrne sa tento problém vyskytuje ako negatívny faktor.

2-3 dni pred syndrómom náhlej smrti má dieťa výtok z nosa, slziace oči, slzný stav a nadmernú úzkosť. V tejto dobe, telo zažíva ťažké napätie, ktoré môže viesť k smrti v niekoľkých dňoch.

Imunitná teória a infekčný mechanizmus SIDS

Podľa štatistík, väčšina detí, ktoré zomreli v kolíske, mal ťažkú ​​infekciu niekoľko dní pred jeho smrťou. Často boli týmto deťom predpísané antibiotiká, čo negatívne ovplyvnilo celkový stav.

V tomto prípade nemôžete hovoriť len o nebezpečenstvách antibiotík. Súhrn negatívnych faktorov skôr ovplyvnil predčasnú smrť.

Výskumníci analyzovali DNA zdravého človeka a zosnulej osoby z ADS. Majú významné rozdiely. V prvom prípade existuje gén zodpovedný za vývoj imunitného systému. V druhom prípade takýto mutačný gén neexistuje, čo vedie k takým vážnym odchýlkam od zdravia.

Faktory súvisiace s tehotenstvom a pôrodom

Postoj a zdravie matky počas tehotenstva a pôrodu sa tiež nazýva jedným z vážnych momentov, ktoré môžu dieťa v budúcnosti ovplyvniť. Matka na fajčenie a užívanie drog jednoznačne vyzýva jej dieťa, aby na jej strane vopred uvažovala o vražde.

Dieťa má oveľa horší nervový systém, mnoho orgánov je postihnutých aj v maternici. Keď sa takáto strúhanka narodí, potom je oveľa menej pravdepodobné, že prežije ako deti narodené zdravým matkám.

Výskumníci často nazývajú ťažký pôrod ako príčiny syndrómu náhlej smrti. Počas dlhého pracovného procesu je telo pod obrovským tlakom. Nielen žena sama trpí, ale aj dieťa.

Aké faktory vedú k SIDS?

Vlastnosti dieťaťa

Výskumníci dokázali, že chlapci vo veku od 2 do 4 mesiacov majú oveľa pravdepodobnejší syndróm náhleho úmrtia.

Existuje riziko u detí, ktoré boli opakovane vystavené resuscitačnému prebudeniu.

Za zmienku stojí najmä situácia, v ktorej dieťa spí. Veľa detí miluje spať na bruchu. A rodičia sa takto snažili zbaviť koliky. Buďte k týmto deťom láskaví.

Ak vaše dieťa položí na brucho, potom by mal dať tvrdý matrac, zbavujúc sa vankúšov a mäkkých perových postelí. Ak budete spať mimo domu, mali by ste dať dieťa na chrbát.

Pozícia na boku je tiež nebezpečná. Z toho, dosť často, nevedome, deti sa otočia na bruchu a cítia sa udusene. Poloha na chrbte bude považovaná za ideálnu polohu na spanie.

Venujte pozornosť samotnému lôžku. Mal by to byť tvrdý matrac a nič viac. Vzdať sa novodobých nárazníkov, ktoré nemajú žiadny význam. Do 1 roka dieťa nepotrebuje vankúš. Nahraďte perinu plienkou.

Prevencia SIDS

Загрузка...

Niektorí výskumníci tvrdia, že figurína pomôže znížiť počet úmrtí detí. Vzhľadom k tomu, že má špeciálny otvor, dieťa sa nebude dusiť. Dieťa, ktoré sa prikrylo prikrývkou, bude mať teda špeciálny vstup, cez ktorý vzduch vchádza.

Bezpečným preventívnym opatrením je spoločný spánok. Predtým sa verilo, že je prísne zakázané spať s dieťaťom, vedie k smrti. V súčasnosti sa situácia úplne zmenila. Lekári veria, že vo sne matka podvedome kontroluje všeobecný stav dieťaťa.

Byť na jej prsia, dieťa je pod kontrolou. Matka cíti svoj srdcový tep a chápe, či je to normálne alebo nie. Spoločný spánok by sa mal opustiť tým matkám, ktoré používajú alkohol, drogy alebo drogy, ktoré vedú k letargii a ospalosti.

V reálnom svete sa často používajú detské monitory. Jedná sa o moderné zariadenia, ktoré monitorujú frekvenciu krvného tlaku a detské dýchanie. Samozrejme, že detský monitor nie je schopný ovplyvniť samotný syndróm. Toto zariadenie však umožní rodičom čo najskôr nahlásiť problém.

Výsledok

Napriek tomu, že lekári veľa hovoria o syndróme náhleho úmrtia novorodencov, tento jav je pomerne zriedkavý. Rodiny, ktoré prežili podobnú tragédiu, budú neskôr mať deti a vytvoriť normálny život. Rodičia sú len zriedka vinní za to, čo sa stalo ich dieťaťu.

V iných prípadoch je hlavnou príčinou mutované gény. Úlohou rodičov nie je triasť nad novorodencom, ale vytvoriť preň pohodlné podmienky. V nich bude dieťa schopné cítiť sa dobre, čo vylučuje rozvoj syndrómu náhleho úmrtia dojčiat.

Spoľahnite sa na hlavné preventívne opatrenia, ktoré pomôžu eliminovať pravdepodobnosť tragédie vo vašej rodine. To je sen na chrbte, čerstvý vzduch, vetraná miestnosť, neprítomnosť rodičov fajčenia vedľa dieťaťa, tvrdá posteľ.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár