Hlavné znaky nástupu pôrodu

9 mesiacov má žena v jej tele malý zázrak, nový život. Po 40 týždňoch sa dieťa narodí. Napriek tomu, že tehotenstvo je považované za vzrušujúci a rušivý stav, nezabudnite na samotný pôrod, ktorý je plný veľkého tajomstva a tajomstva.

Toto je posledný moment, v ktorom sa rodí nový život. Do konca tehotenstva si žena myslí, ako sa pôrod uskutoční a čo je najdôležitejšie, ako pochopiť, že začínajú.

Ako rozpoznať začiatok práce?

Každá tehotná žena zažíva rovnaké príznaky pred pôrodom. Symbolizujú, že sa čoskoro narodí dieťa. Vzhľadom na podobné príznaky, lekári identifikovať hlavné príznaky, ktoré pomáhajú primiparas pochopiť, čo sa deje s ich telom.

Predzvesť nástupu práce

Zvyčajne sa vyberá niekoľko prekurzorov pracovnej činnosti. Zároveň však žena nemusí byť prítomná naraz.

Kombinácia niekoľkých znakov znamená potrebu poradiť sa s lekárom.

 1. Bruško ide dole - dieťa sa postupne presúva do dolnej časti maternice, čím sa pripravuje na výstup.
  U niektorých žien sa tento príznak zreteľne prejavuje, v iných sa pozoruje až po veľmi všeobecnej aktivite.
 2. Za 2-3 týždne začína prudký úbytok hmotnosti.
  Je to spôsobené tým, že telo odstraňuje nežiaduce tekutiny a toxíny. Činnosť predkov, ktorá si vyžaduje veľké množstvo fyzických aj emocionálnych síl, začne veľmi skoro.
 3. Výtok korku je označený vo forme žltého hlienu na nohavičkách alebo hygienických vložkách.
  Môže ísť postupne a súčasne. Akonáhle si všimnete niečo podobné, stojí za to zavolať sanitku a ísť do nemocnice. Často sa pôrod v takejto situácii začína po niekoľkých hodinách.
 4. Tréningové boje - pripomínajú silné bolesti počas období.
  Telo sa pripravuje na nadchádzajúce doručovanie a dáva signály správnym oddeleniam.
 5. Ruptúra ​​plodovej vody - zvyčajne sa vyskytuje pomerne prudko a rýchlo.
  Žena nemôže tento proces ovládať. Tento stav zároveň nespôsobuje bolesť a nepohodlie. Ihneď po použití plodovej vody je potrebné ísť do nemocnice.
 6. Niektoré matky hovoria, že týždeň pred narodením sa dieťa náhle zastavilo.
  Avšak, lekári hovoria, že to nemôže byť jediný príznak, pretože dieťa jednoducho nemá miesto.
 7. 3-4 dni pred pôrodom je žena na stoličke naštvaná.
  Môže sa vyskytnúť častá hnačka.
 8. Hniezdenie je populárny príznak, ktorý sa vyskytuje vo veľkej časti tehotných žien.
  V posledných týždňoch chcem pripraviť všetko pre vznik omrvín. Budúce matky sa často rozhodnú začať s opravou alebo preskupením nábytku.

kontrakcie

Nemôžete povedať, čo je to za boj. Po ich pocite si žena bude tieto pocity dlho spomínať. Je to silná bolesť brucha, slabín a dolnej časti chrbta. Sú to tréningy (falošné) aj skutočné boje.

Tabuľka znakov práce.

S tréningovými záchvatmi nie je potrebné chodiť do nemocnice, ale tie skutočné sú priamymi predzvesťami pôrodu. Tu by sa mal ponáhľať do nemocnice.

Tieto kontrakcie majú vlastnosti, ktoré ich odlišujú od falošných:

 1. Pravidelnosť - keď už raz začala, bolesť sa nenechá pustiť a nezmizne.
 2. Každú minútu silnejšia, ostrejšia a ostrejšia bolesť.
 3. Môžete si všimnúť, že medzi kontrakciami sa objavil výtok hnedý.

Počas týchto záchvatov, žena musí byť položená na bok, bez toho, aby žiadne masáže, hladenie a trenie. To všetko môže stimulovať fungovanie maternice, čo urýchľuje pracovnú aktivitu.

Ak kontrakcie trvajú dosť dlho, potom lekári rozhodnú v prospech cisárskeho rezu. Pred týmto, ultrazvuk sa vykonáva, aby pochopili, kde sa nachádza plod. Často sa obalí v pupočnej šnúre alebo sa úplne otočí, nie vôbec sa ponáhľa na svetlo.

Prerušenie plodovej vody

Každý vie, že prvý a hlavný znak nástupu pôrodu možno považovať za výtok plodovej vody.

Zoznam znakov nástupu pôrodu.

V tomto prípade sa nepozerajte na objem tekutiny. Niekto môže mať dosť veľký objem, pre niekoho - bezvýznamný. V oboch situáciách to bude znamenať začiatok pracovnej aktivity.

Nástup pôrodu u primiparous

Загрузка...

Povaha rodov, znaky a základné charakteristiky sa líšia v závislosti od individuálnych charakteristík organizmu, počtu rodov.

Je to najťažšie pre ľudí na prvom mieste, pretože absolútne nechápu, čo očakávať a na základe akých dôvodov sa domnievať, že je čas ísť domov. Niektorí sedia v očakávaní, ale sú aj tí, ktorí viackrát volajú po ambulancii a mylne veria, že táto hodina dorazila.

Okolo 38 týždňov tehotenstva si môžete všimnúť tréningových bojov. Sú falošné. Podľa neho je jasné, že pôrod príde čoskoro. Niektorí budú mať čoskoro niekoľko dní a niekoľko týždňov.

Ak je interval medzi kontrakciami kratší ako 10-15 minút, potom sa môžete spojiť a pokojne ísť do nemocnice. Ak je interval dlhší, znamená to, že váš čas ešte neprišiel. Zároveň je počas bolestí zakázané užívať lieky proti bolesti.

Musíte si ľahnúť a pohodlne sa držať. Bude pekné zdriemnuť. Verte mi, tréningové zápasy netrvajú dlho, takže čoskoro prejdú.

Pravidelná práca v figúrkach trvá dosť dlho. Spravidla môžu byť 24 hodín. V zriedkavých prípadoch to lekári priznávajú, pretože sa obávajú hypoxie plodu. V podstate sa uchýliť k cisárskemu rezu.

Bruško počas kontrakcií sa stáva kamenným, čo sa dá ľahko pocítiť tým, že naňho položíte ruku.

Nástup práce v multiparous

Prvý aj druhý rod sa odlišujú rovnakými predchodcami. Vyznačujú sa len rýchlo. Prvé narodenie je spravidla najťažšie a najdlhšie. Následné dodanie je oveľa rýchlejšie.

Prvé znamenie možno považovať za vypustenie hlienu. Druhýkrát má väčší objem, čo je spôsobené zväčšenou veľkosťou maternice.

Bohatý a hustý vaginálny výtok.

Ak počas pôrodu a hnedého výtoku môže žena porodiť po 3-5 hodinách. To znamená, že musíte okamžite ísť do nemocnice.

Spravidla sa u primipary tehotné všetky prekurzory objavujú 2-3 týždne pred pôrodom. Reparatívny človek musí čakať na narodenie sám na viac ako jeden deň.

Nástup predčasného pôrodu

Stáva sa, že žena sa nestará až do konca tehotenstva. Jej generická aktivita začína v 28. až 37. týždni tehotenstva. Dieťa sa narodí v 8 mesiacoch tehotenstva a vyžaduje pozornejšie sledovanie.

Ako určiť nástup pôrodu?

Aby ste rozpoznali nástup predčasného pôrodu, mali by ste venovať pozornosť charakteristickým príznakom:

 1. Akútna a boľavá bolesť v spodnej časti brucha.
 2. Krv z pošvy.
 3. Kontrakcie.
 4. Nedostatok pohybu plodu.
 5. Únik plodovej vody.

Ak sa počas tohto obdobia zistí aspoň jeden príznak, je potrebné okamžite vyhľadať lekára. To neznamená, že určite začnete pracovať. Možno budete potrebovať liečbu alebo dohľad špecialistu.

Ako urýchliť nástup pracovnej sily?

Загрузка...

Pracovná indukcia je lekársky termín používaný v situáciách, keď je prirodzený pôrod nemožný. Môžu používať lekárske aj ľudové metódy.

Lekári používajú indukciu práce v prípadoch, keď:

 • pozorované odložené tehotenstvo (od 42 týždňov);
 • po použití plodovej vody sa do 3 hodín nevyskytne žiadna pracovná aktivita;
 • dlhý prípravný proces, ktorý vedie k únave matky aj plodu;
 • predčasné uvoľnenie placenty.

Ľudové cesty

Často sa ženy, unavené z ťažkého stavu tehotenstva, uchýlia k tradičnej medicíne, aby urýchlili narodenie dieťaťa.

 1. Sex je najbežnejšia metóda. Porod nie je ovplyvnený samotným procesom, ale látkou, ktorá obsahuje spermu. Ovplyvňuje maternicu, robí ju pružnejšou a urýchľuje proces práce.
 2. Fyzická aktivita
 3. Masáž prsníkov.
 4. Klystír.
 5. Vezmite malé množstvo preháňadla.

Všetky populárne metódy môžu byť povolené len po konzultácii s lekárom. V niektorých prípadoch (placenta previa, poruchy placenty, prezentácia plodu) nie je povolená fyzická aktivita ani pohlavný styk. Takže akcelerujete pracovnú aktivitu, ale poškodíte len telo žien a detí.

Lekárske metódy

Lekári najčastejšie otvoria plodovú bublinu. Predpokladá sa, že potom sa aktivuje hormón, ktorý ovplyvňuje generickú aktivitu. Otvorenie močového mechúra je bezbolestný háčik postup.

Vykonajte postup až po presvedčení o prítomnosti zrelej maternice, pripravenej na pôrod. Ak po 3 hodinách po prepichnutí močového mechúra nezačne kontrakcia, potom sa zavedie špeciálny prípravok, ktorý aktivuje pracovnú aktivitu.

Používa sa vo forme kvapkadla, ktorým liek postupne vstúpi do tela.

Porovnanie znakov nástupu pôrodu.

Lekár zároveň každých 20 minút monitoruje tep srdca dieťaťa a sleduje jeho celkový stav.

Pred príchodom dieťaťa by mala žena spať, odpočívať a prísť do nemocnice s prísunom sily a sily.

Výsledok

Znaky môžu určiť začiatok práce. Môžu byť explicitné aj skryté. Pozorovanie 1-2 symptómov v sebe môže človek bezpečne odísť do nemocnice na pracovnú činnosť.

Zároveň musíte byť pokojní. Pre dieťa je to ešte viac stresujúce, takže úlohou matky nie je panika, ale podporovať svoje dieťa v ťažkej situácii.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár