Charakteristiky prechodného veku u chlapcov

Počas celého obdobia výchovy dieťaťa čelia rodičia mnohým problémom a otázkam. Jedným z najťažších období je prechodný vek. Toto je štádium, keď sa správanie kedysi poslušného chlapca dramaticky mení, v škole sa objavujú zlé známky a poznámky.

To bolo v tomto čase, že rodičia by mali byť na stráži, pochopiť, čo sa deje s ich synom a pomôcť mu vyrovnať sa s ťažkým obdobím pre neho.

Hranice prechodného veku u chlapcov

Ako viete, prechodný vek u chlapcov začína oveľa neskôr ako u dievčat. Ak dáte 13-ročné dievča a chlapca vedľa neho, potom môžete vidieť silné rozdiely nielen vo fyziologickom, ale aj psychickom zmysle.

Rovnako ako dievčatá, chlapci nemajú presný čas začať prechodný vek. Každý organizmus pracuje v individuálnom režime a formáte, čo znamená, že nie je možné predpovedať, kedy začne obdobie puberty. Toto je ovplyvnené prácou hormonálneho systému, v niektorých začne skôr a iné o niečo neskôr.

Začiatok puberty je spravidla zaznamenaný vo veku 12-13 rokov, končí vo veku 15-16 rokov. Ukončenie puberty nastáva len o 23 rokov. Lekári tvrdia, že odchýlka od indexov za 3 roky nie je kritická.

Príznaky prechodného veku u chlapcov

Загрузка...

Rodičia chlapca si môžu okamžite všimnúť, že ich dieťa začalo pubertu.

Toto je možné určiť charakteristickými znakmi:

 1. Synovia prudko rastú.
  Všimnite si prosím, že na základnej škole sú spravidla všetky dievčatá vysoké a chlapci majú strednú výšku alebo sú veľmi nízke. S nástupom puberty dochádza k rýchlemu nárastu rastu. Často, po letnej prestávke, vysoký chlap sa vracia do triedy namiesto krátkej mládeže.
 2. Hlas prestávky - chlapci, ktorí sa zaoberajú hlasové skúsenosti problém.
  Zvučný soprán sa postupne mení na alt a potom sa stáva tenorom alebo basom.
 3. Zvýšená vegetácia na tele - možno poznamenať ako individuálny faktor, pretože u niektorých mladých mužov vlasy na tvári rastú iba vo veku 18-20.
  To ovplyvňuje dedičný faktor.
 4. Vzhľadom na zvýšenú hladinu hormónov v krvi možno pozorovať hyperaktivitu alebo naopak depresívny stav.
 5. Akné, akné.
 6. Nadmerné potenie.
 7. Vzhľad vlasov v oblasti slabín.

Fyziológia prechodného veku

Obdobie puberty znamená, že keď sa dieťa postupne zmení na dospelého človeka. Ak sú rodičia zodpovední za to, aby sa muž stal hodným, čestným, verným, potom mu príroda dáva všetky fyziologické črty silnejšieho pohlavia.

dospievania

Dospievajúci chlapci prejavujú zvýšenú pozornosť opačnému pohlaviu. Často si rodičia všimnú, že ich syn berie onanizmus. To všetko je spôsobené zvýšenou hladinou hormónov v krvi.

Vedci poznamenávajú, že počas puberty majú adolescenti často sexuálnu túžbu po opačnom pohlaví. Zároveň ho nazývajú v bezvedomí.

Ak pochopíte, že dieťa má problémy s tým, cíti sa ako perverzný, potom je čas obrátiť sa na psychológa, aby vám pomohol. Lekár preskúma a vysvetlí dieťaťu, že jeho správanie je úplne normálne. Možno vám špecialista povie, ako sa vysporiadať s obsedantnou hypersexualitou.

Hormonálne zmeny

Endokrinný systém v dospievaní začína produkovať veľké množstvo testosterónu, ktorý ovplyvňuje sexuálny vývoj.

Hormonálne zmeny sú spojené so stratou hmotnosti. Ak sa dievčatá začnú v tomto okamihu zlepšovať, chlapci sa naopak protiahnu a dramaticky schudnú. U mužov nezáleží na tukovom tkanive. Všetka energia a kalórie sa vynakladajú na rast kostí, svalov a celého organizmu.

Vzniká mužská postava. Jeho charakteristický znak v štruktúre: široké ramená a úzke boky. Chlapci zažívajú tento okamih, pretože ich postava je absurdná.

Ďalším znakom puberty je zvýšenie penisu.

Psychologické zmeny

Dospievanie sa výrazne prejavuje v psychologických zmenách. Všetko, čo sa stane chlapcovmu telu, sa odráža v jeho psycho-emocionálnom pozadí a vnímaní. Ak sa dievčatá v tomto čase stiahnu a sú nekomunikujúce, chlapci sa často menia na hyperaktívnych, nezbedných mladých ľudí.

Chlapci veľmi často prejavujú agresiu. Zároveň sa prejavuje nielen v komunikácii s rovesníkmi, ale aj s učiteľmi, rodičmi. Má ostrú túžbu argumentovať, protirečiť a robiť opak.

Všade okolo môže trpieť hrubá komunikácia. Samotné dieťa si nevšimne, ako sa pre svojich blízkych stáva jednoducho neznesiteľným.

Zvlášť starostlivo stojí za to byť s tínedžerom, ktorý si predstavuje muža. Toto správanie sa stáva pomerne často. Chlapec si zrazu uvedomuje, že už nie je malý a sám rieši problémy. Ale často ich sám vytvára.

Vlastnosti dospievania.

V tejto dobe sú často priatelia s kriminálnou minulosťou, alkoholom a drogami. To sú najčastejšie problémy tínedžerov. Často však predbiehajú len tie deti, ktoré zostali bez dohľadu a pozornosti rodičov.

Tipy pre rodičov dospievajúceho chlapca

Je dosť ťažké stať sa dobrým priateľom dospievajúceho syna, ale je potrebné, aby sa to stalo. Budete sa musieť pokúsiť vytvoriť plnohodnotný rodinný vzťah.

Rodičom sa môže zdať, že klopú na uzavretú stenu, ale po krátkom čase si uvedomíte, že všetky vaše činy neboli márne.

 1. Spočiatku je potrebné budovať dôveryhodné vzťahy.
  Musíte sa stať osobou, s ktorou chcete zdieľať najzávažnejšie problémy a skúsenosti. Takéto vzťahy boli vybudované už od detstva.
 2. Každé dieťa (a najmä teenager) by malo mať záujem.
  Najčastejšie sa zlé myšlienky plazia do hlavy kvôli tomu, že je jednoducho prázdna. Pokúste sa zaujať svojho syna s niečím. Našťastie existuje v súčasnosti veľký počet ďalších kruhov a úsekov.
 3. Sledujte sociálne siete a nájdite dieťa pri počítači, pomôcky.
  Bohužiaľ, hlavným pomocníkom a zároveň nepriateľom 21. storočia je internet. Ak má váš chlapec sociálnu sieť, pridajte ho ako priateľa. Verte mi, potom budete môcť sledovať, čo vaše dieťa robí, kto je jeho priateľ a aké fotografie dá.
 4. Človek je nevyhnutný na rozhodovanie.
  To z neho robí skutočného človeka. Príďte s oblasťou, ktorú váš syn zvládne ľahko. Nech je aspoň niekedy nezávislý, ale zároveň starostlivo monitoruje jeho rozhodnutia a činy.

Hlavné chyby chlapcovho rodiča

Загрузка...

Bohužiaľ, nikto nie je imúnny voči chybám, najmä rodičom. Na ich pleciach leží obrovská zodpovednosť za vzdelávanie plnohodnotnej osobnosti.

Jedným zo spôsobov, ako sa vyhnúť chybám, je naučiť sa od iných.

 1. Napriek tomu, že prechodný vek skôr alebo neskôr prejde, rodičia v tomto období by nemali byť ľahostajní.
  Mnohí z nich tak zostávajú, pretože si uvedomili, že syn je teraz blázon a že sa k nim vráti veľmi staré a nežné dieťa. Nezabúdajte však, že v tomto období sa môžu v dieťati vytvoriť nesprávne predstavy, čo znamená, že rodičia jednoducho nevrátia bývalého syna do rodiny.
 2. Prísny, takmer väzenský režim nebude viesť ani k ničomu dobrému.
  Rodičia sú všetci dospelí a gramotní ľudia. Mali by sa vzdelávať, jemne a láskyplne, zatiaľ čo netlačia a neovplyvňujú osobu.

Výsledok

Zvyšovanie chlapca v prechode je ťažké štádium, počas ktorého stojí za to získať múdrosť a trpezlivosť. Rodičia by mali prísť s koníčkom pre svojho syna, očariť ho, pomôcť vyrovnať sa s fyziologickou zrelosťou. V žiadnom prípade nemôže reagovať na hrubosť hrubosti.

Zároveň je však zakázané ignorovať nehodné správanie. Rodičia synovia, ktorí našli strednú pôdu pre svoje dieťa, budú môcť prežiť toto obdobie bez ujmy pre každú zo strán.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár