Ako vyliečiť krvácanie z nosa u detí?

Krvácanie z nosa aspoň raz v každom živote bolo každý človek. Zvyčajne sú opatrenia po incidente dosť banálne. Dospelí sa snažia upokojiť a aplikovať obrúsok na nos. Ale keď sa to stane s deťmi, príde skutočná panika. Koniec koncov, je úplne nepochopiteľné, ako zastaviť krvácanie z nosa u detí.

Dieťa samo o sebe prináša ťažkosti a začína kričať a plakať srdcervúcne z toho, že vidí prúdiacu krv z nosa. Ďalší strach sa pridáva pomerne rozrušených rodičov.

Výsledkom je, že pri nesprávnych činoch sa obyčajná krv z nosa zmení na celú tragédiu a skutočné krvácanie, ktoré musí byť zastavené na dlhú dobu.

Prečo môže krvácať z nosa?

Pri jednom krvácaní z nosa nesmie byť zakryté niečo hrozné a nebezpečné. Ale ak má dieťa takéto problémy z času na čas, potom je čas premýšľať o skutočných dôvodoch. Pre každého prekvapenie existuje mnoho dôvodov.

Preto nie je tak ľahké okamžite určiť, čo sa stalo hlavným faktorom, ktorý podnietil takéto dramatické zmeny v tele.

Všetky faktory môžu byť zvyčajne rozdelené do niekoľkých kategórií, z ktorých každá bude mať svoje vlastné odôvodnenie.

 1. Miestne príčiny - to znamená, že pozornosť sa bude musieť sústrediť na samotný čuchový aparát.
  Je to on, kto určuje stupeň a povahu krvácania. Hlavnými faktormi môžu byť poranenia nosa, najčastejšie trhanie v nose, sinusitída, SARS, nádory, alergická reakcia, operácie na nose.
 2. Systemický - znamená prítomnosť chorôb iných orgánov.
  Patrí medzi ne nedostatok vitamínov, vysoký krvný tlak, intrakraniálny tlak, vysoká horúčka, hormonálne zlyhanie (adolescencia), anémia, leukémia, vrodené srdcové chyby a patologické stavy pečene a obličiek.
 3. Vonkajšie - faktory, ktoré sú spôsobené negatívnym spôsobom vplyvom životného prostredia.
  Napríklad zvýšené znečistenie ovzdušia, pokles tlaku (vzlietnutie a pristátie v lietadle), aklimatizácia, úpal, ťažká fyzická námaha.

V skutočnosti väčšina rodičov, ktorí vidia krvácanie dieťaťa, okamžite podozrieva, že si dieťa vyberá nos. Nie je to však vždy tak. Okrem toho je potrebné pochopiť vek dieťaťa. Takže, ak je dieťa 2,5 roka a menej, potom jednoznačne dôvod spočíva v tom druhom.

Preto skôr, ako urobíte najjednoduchší záver, stojí za to analyzovať súčasný stav dieťaťa a sledovať ho trochu.

Epistaxa, menovite krvácanie, môže spôsobiť veľké množstvo faktorov. Preto nie je možné vyvodiť závery okamžite. Ak sa situácia opakuje mnohokrát, potom stojí za to prejsť dôkladným vyšetrením a nájsť príčinu.

Náhle krvácanie môže spôsobiť nedostatok železa v tele. Preto, bez ohľadu na to, ako ste prestali opravovať krv, mali by ste okamžite odstrániť príčinu a potom pokračovať.

Okrem toho, bez vyšetrenia a laboratórnych testov, žiadny lekár nebude schopný urobiť správnu diagnózu. Môže to byť banálna suchosť v nose a strašný opuch. Preto by ste mali kontaktovať špecialistov, aby vám poskytli spoľahlivejšie informácie a rady.

Ďalšie príznaky

Загрузка...

V takomto prípade, ak je nosovka dostatočne hojná a predĺžená, potom bude nevyhnutne pozostávať z ďalších symptómov.

Môžu to byť:

 • mdloby;
 • bledú pokožku;
 • sucho v ústach;
 • žltá pleť;
 • letargia;
 • ostré závraty;
 • potiť.

Ako rozlíšiť "nebezpečné" krvácanie z nosa?

Ak hovoríme o miestnych problémoch, ale vo väčšine prípadov nie sú vážne. To môže byť triviálny úder a spadajúci do citlivej kapiláry. Systémové problémy sa však považujú za závažné.

Naznačujú prítomnosť mnohých závažných ochorení v tele dieťaťa. Rodičia musia poznať kritériá, podľa ktorých možno jedno krvácanie odlíšiť od druhého.

V prvom rade dbajte na čas, kedy sa objaví epistaxa. Najväčšie zdravotné problémy sa vyskytujú v noci. Preto, ak sa dieťa prebudí a zistíte krvácanie, potom je čas, aby ste okamžite zaútočili na zvončeky. To poukazuje najmä na zvýšený tlak.

Najnebezpečnejšie je náhle krvácanie. Napríklad dieťa stojí, hrá a potom ostro doslova prúdi prúd krvi. Videli ste si istotu, že ho nenarazil a nevybral si nos. Potom, čo môžete zastaviť problém, choďte navštíviť lekára.

V takom prípade, ak samotná tekutina vystupujúca z nosa je ružovkastá a mierne napenená, potom to znamená problém s pažerákom. Ak je krv hnedá a s hlienmi nečistoty, potom s najväčšou pravdepodobnosťou máte chyby spojené so žalúdkom a pľúcami.

komplikácie

Napriek zdanlivej nevine takéhoto javu, ako je epistaxa, môže mať vážne následky. Je mimoriadne dôležité včas vyriešiť problém, aby nedochádzalo k vzniku komplikácií.

Pri dlhodobom probléme sa dieťa môže jednoducho zadusiť, pretože prehltne krv, vstúpi do tela a vyvolá emetický reflex. Preto sa okamžite rozhodnite, ako zastaviť krv. Nevoľnosť a zvracanie sú najčastejšie komplikácie.

V ojedinelých a núdzových prípadoch sa krv dostáva na obežnú dráhu a prúdi zo samotných očí. V takom prípade okamžite kontaktujte sanitku.

Ak ste vyskúšali všetky metódy a krvácanie trvá viac ako 10 minút, potom určite potrebujete pomoc špecialistu, ktorý vám pomôže tento problém vyriešiť. Zavolajte sanitku a počkajte na jej príchod, dokončite sériu komplexných opatrení zameraných na núdzovú reakciu.

Prvá pomoc

Загрузка...

V prípade spotrebnej dane musíte konať okamžite. Dôležité je nielen súbor opatrení, ktoré žiadate o svoje dieťa, ale aj vyvážená, pokojná nálada rodičov.

Samozrejme, keď má matka šok, keď vidí krv, slzy v očiach, dieťa okamžite preberie náladu a začne hystericky kričať. V dôsledku toho toto všetko komplikuje postupy.

Rodičia budú potrebovať:

 1. Dať dieťa na stoličku alebo pohovku tak, aby sedel rovno, nesklonil sa a neskočil.
  Udržujte hlavu mierne naklonenú dopredu.
 2. Pokúste sa vytvoriť čo najpohodlnejšie prostredie.
  Zakryte svoje dieťa vankúšmi, hračkami a sadnite si určite v blízkosti.
 3. Vezmite vatový tampón do ruky a hojne ho navlhčite peroxidom vodíka.
  Potom nalepte tampón do nosa dieťaťa. Nechajte ho sedieť v tejto polohe 10 minút. Úlohou rodičov je po celý čas maximalizovať zábavu. Urobte tak, aby dieťa nebolo nervózne, a pokojne vydržal celý postup.
 4. Ak sú komplikácie vo forme závratov, potom môžete namočiť obrúsok do studenej vody a aplikovať ho na čelo.

Keď sa krvácanie nedá odstrániť počas prvých 10 minút, okamžite zavolajte sanitku.

Lekári sa pokúsia vykonať zákrok špeciálnou špongiou navlhčenou látkami, ktoré pomáhajú zastaviť krvácanie. Inak sa zavádza liek, ktorý pomáha otáčať tekutinu. Ide o núdzové opatrenie, po ktorom je dieťa odvezené do nemocnice.

Vyšetrenie tela

Po zastavení krvácania by mali rodičia analyzovať možné príčiny. V tomto prípade, ak príčinou bola jasná ujma, potom je naliehavá potreba vyhľadať pomoc od traumatického lekára.

Ak je problém systémového charakteru, potom sa oplatí objaviť pediaterovi, ktorý predpíše úplné vyšetrenie. V závislosti od výsledkov testov sa pediater odvoláva na vysoko špecializovaného lekára. Vo väčšine prípadov sa stáva ORL špecialistom, alergikom, úrazovým chirurgom, chirurgom, endokrinológom, onkológom, hematológom.

Skúška celého tela zahŕňa:

 • laboratórne testy;
 • Ultrazvuk pečene, žalúdka, obličiek;
 • krvné testy na hormóny;
 • monitorovanie krvného tlaku;
 • x-ray nosa.

E. Komarovsky o tom, prečo krv prúdi z nosa dieťaťa

Pediater Jevgenij Komarovsky, argumentujúc tým, že nosom krváca z nosa, tvrdí, že podľa štatistík vo väčšine prípadov dôvod spočíva v individuálnej štruktúre tela. Problém preto nemusí vždy sprevádzať závažné ochorenia s rôznymi orgánmi.

V prípade, že máte podozrenie na akékoľvek iné problémy, informujte o tom lekára. Napríklad v očiach je vyrážka alebo začervenanie. Sú to komplexné symptómy, ktoré nám umožnia určiť, čo sa stalo príčinou a hlavným problémom krvácania z nosa.

Lekár odporúča venovať pozornosť predovšetkým potrebe zastaviť krv z nosa dieťaťa. Preto je kategoricky proti tomu, aby dieťa bolo počas epixisu položené v horizontálnej polohe.

To nielenže zabráni zastaveniu krvi, ale tiež umožní, aby tekutina pretekala rôznymi kanálmi, čo v budúcnosti vytvára mnoho problémov. Preto je najlepšie umiestniť dieťa a držať nos s vatovým tampónom s peroxidom vodíka. Držte to, takže budete potrebovať 10 minút.

Zároveň nie je potrebné pravidelne odstraňovať prsty z nosa a kontrolovať, či sa krv zastavila. To situáciu len zhorší. Ak po 10 minútach správnej práce, krv naďalej prúdi, okamžite kontaktujte sanitku.

S cieľom vyhnúť sa takýmto problémom v budúcnosti je lepšie použiť niekoľko preventívnych opatrení:

 • periodicky zvlhčovať vzduch v miestnosti;
 • ťažké pitie;
 • uistite sa, že dieťa si nevyberá nos;
 • zvlhčovať nos prírodnými olejmi;
 • navštíviť špecialistu, vykonať prieskumy.

Výsledok

Загрузка...

V prípade, že rodičia budú monitorovať svoje dieťa pomocou preventívnych opatrení, budú schopní úplne sa zbaviť problému krvácania z nosa.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár