Ktorý skript si vybrať na krst?

Krst je sviatosť, počas ktorej má dieťa strážneho anjela. Od tohto dňa má dieťa kmotre, ktorí sa musia podieľať na jeho rozvoji, živote a duchovnej a morálnej výchove.

Veľmi často sa rodičia snažia zachytiť tento jasný deň v pamäti. K tomu si najímajú fotografov, kameramanov a pozývajú všetkých hostí, aby oslavovali sviatok. Je však potrebné vedieť, ako najlepšie osláviť krstiny a v akom scenári konať.

Organizácia sviatku krstu pre dieťa

Krst nevyžaduje veľkolepú hostinu a hlučnú dovolenku. V Rusku sa tento deň oslavuje skromne, v tichom rodinnom kruhu. V mnohých európskych krajinách sa krsty rovnajú svadbe, kde sa stretáva veľký počet hostí a organizuje sa hlučný sviatok.

Ako osláviť krst dieťaťa, každý rodič rozhodne osobne, vychádzajúc z finančných možností a názorov na túto problematiku.

Pre dievčatá

Rodičia dievčatá, v prvom rade, premýšľať o dovolenke stôl a dekoratívne dizajn miestnosti.

Existuje niekoľko štýlov výzdoby osláv:

 1. Tradičné (farby - biela so zlatom; dekor - holuby, modlitby, ikony, anjeli, kríže).
 2. Národný (prezentovaný v ruskom ľudovom štýle, kde sú na stole obrusy s vyšívanými ornamentmi, samovary, maľované poháre).
 3. Dievčenská (mäkká ružová farba, pastelové farby s bielym prídavkom).

Pokiaľ ide o menu na stole, v tejto veci už neexistujú žiadne prísne pravidlá. Je jasné, že rodičia by mali liečiť hostí rôznymi jedlami a pitím pre zdravie novo pokrsteného dieťaťa.

Počas osláv krstiny sa konali rôzne súťaže. Obaja rodičia dievčat a kmotrov sa na nich zúčastnili.

Prvá súťaž mala prejsť otcom. Najmä pre neho bola uvarená neuveriteľne slaná a korenená kaša, niekoľko lyžičiek, ktoré musel jesť. V Rusku sa verilo, že takéto jedlo symbolizuje trápenie a agóniu práce.

Najmä pre rodičov a kmotrovcov si môžete prečítať Chartu pokrsteného dieťaťa, v ktorej budú povedané povinnosti všetkých strán.

Pre mamu:

 1. Poskytnite novorodencom čisté plienky a výborné mlieko.
 2. Naučte sa 10 uspávanky a spievajte ich každú noc.
 3. Zavolajte krstných otcov, aby ich navštevovali, aby sa k nim pridali sladkosti.

Pre otca:

 1. Pomáhať mojej matke v domácich záležitostiach.
 2. Swing svaly niesť dieťa na dlhé vzdialenosti.
 3. Zabezpečiť ročný pobyt na mori.
 4. Stretávajte sa pravidelne s kmotrami.

Pre kmotrov:

 1. Učiť kmotra len dobre.
 2. Aspoň raz za mesiac prísť na návštevu.
 3. V žiadnom prípade nezabudnite na narodeniny bohyne.

Pre dieťa:

 1. Nekríkajte viac ako raz denne.
 2. S úsmevom na stretnutie s kmotrami.
 3. Naučte sa chodiť najneskôr 1 rok.
 4. Naučte sa hovoriť najneskôr 2 roky.
 5. Dobre spať v noci.
 6. Pozvite krstných rodičov na svadbu.

Jedná sa o komiksovú listinu, ktorú si hostia pri Vašej oslave vypočujú s radosťou. Malo by sa čítať nie s vážnym tónom, ale s hravou intonáciou, aby hostia vedeli, že je to skôr vtip, než objednávka.

Pre chlapcov

Krst chlapca môže byť vykonaný podľa predtým napísaného scenára. Oslava sama spravidla organizuje kmotra alebo kmotra. Toto by ste si mali vyžiadať vopred.

Na začiatku podujatia, kríž robí hrniec kaše, ale potom informuje hostí, že je prázdny. Na naplnenie hrnca je potrebné kŕmiť peniaze. Každý hosť vloží do banku akúkoľvek bankovku. Kmotra dáva peniaze svojej matke, hovorí, že to je príspevok k plienkam.

Ďalej by mal urobiť druhý, presne ten istý hrniec, ktorý už bude kašou. Lžíce ukladá všetkým hosťom, vysvetľuje, že toto je stará ruská tradícia, kde by všetci prítomní mali jesť kašu, čím dávajú novorodencovi vitalitu.

Na konci hrnca je rozbité a fragmenty sú distribuované najbližším prítomným hosťom: rodičom, babičkám a kmotrom.

Ďalšia etapa, môžete požiadať o zvýšenie okuliare pre novorodenca. V tomto prípade je prvý prípitok vyrobený kmotrami. Mali by sa tešiť, že boli poctení s takou poctou.

Oslava krstenia doma

Загрузка...

Existuje niekoľko možností na oslavu krstiny. Prvou je domáca atmosféra, druhá - reštaurácia.

Doma je len malý počet ľudí, ktorým môžete volať mínus. Obmedzený priestor bohužiaľ na oslave nezahŕňa veľa ľudí.

Ale zároveň sú domáce dovolenky považované za viac oduševnené a atmosférické. Nikto sa nenudil, môžete prísť s celým scenárom, prostredníctvom ktorého triumf unikne.

Domáce krstiny tradične začína toastom. Hovorí ho buď rodičia alebo kmotrovia dieťaťa. V prípitku treba spomenúť, aké meno dieťa prijalo pri krste, je užitočné povedať, že sa symbolizuje.

V ďalšej fáze môžu rodičia kontrolovať kmotrov pre pedagogické schopnosti.

Koniec koncov, musia prevziať priamu úlohu v duchovnom a morálnom vývoji svojho dieťaťa.

 1. Mama dieťa hovorí výňatky z populárnych rozprávok. Úlohou kmotrov je uhádnuť, z ktorej rozprávky je táto fráza.
  "Je pre teba dievča teplé? Je krása teplá?"
  "Dedko porazil - nezlomil sa, žena sa porazila."
  "Opustila som svoju babičku, opustila som starého otca a medveď od vás odišiel."
 2. V cene sú zahrnuté aj obľúbené melódie z detských karikatúr. Kmotri by sa mali striedať, aby uhádli mená karikatúr.
 3. Ponúka sa zoznam výrobkov, ktoré zozbierali, ktorí kmotri musia pripraviť chutné jedlo. Varenie sa nevyžaduje. Je len potrebné povedať, že pre jej kmotra bude variť.

Krst oslavy v reštaurácii

V reštaurácii môžete zavolať profesionálneho moderátora, ktorý vám pomôže s organizáciou osláv. Okrem toho nezabudnite, že spravidla pri takýchto podujatiach je veľký počet detí. To znamená, že by sa s niečím mali baviť.

Dospelí často uprednostňujú tichú komunikáciu v tichom prostredí. Pri výbere podobného formátu osláv sa zamerajte len na zábavu detí. K tomu si môžete objednať profesionálnych animátorov, kúzelníkov a mydlových bublín. Verte mi, že deti budú zaneprázdnené a nebudú rušiť svojich rodičov.

Výsledok

Krstný scenár vyžaduje starostlivú organizáciu. Nestačí rozhodnúť len o dátume podujatia. Musíte premýšľať o tom, kde sa bude konať. Na základe toho budete môcť postupne vytvoriť celý scenár krstenia novorodenca.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár