Vypočítajte podmienky materskej dovolenky

Materská dovolenka je osobitná doba, ktorá sa poskytuje všetkým tehotným ženám.

V tomto čase sa vypláca náhrada, ktorá pozostávala z daňových odpočtov na hlavnom pracovisku. Platená materská dovolenka Sociálna poisťovňa.

Prečo je dôležité vypočítať dátum materskej dovolenky?

Ešte pred odchodom na materskú dovolenku je potrebné ju pochopiť a správne ju vypočítať.

Toto sa vykonáva, aby:

 • mali možnosť prijať pred vyhláškou ročnú platenú dovolenku;
 • včas zozbierať a vykonať potrebné dokumenty.

Nakoniec, vďaka presnému dátumu materskej dovolenky, bude možné nejakým spôsobom upraviť vlastné plány. Mladé rodiny často chodia na dovolenku pred pôrodom.

Materská dovolenka.

A niekto sa rozhodne úplne porodiť v Spojených štátoch, aby dieťa získalo dvojité občianstvo, a pre matku kvalifikovanú lekársku pomoc. V súvislosti so všetkými uvedenými funkciami sa zvyšuje potreba presného výpočtu materskej dovolenky.

Materská dovolenka: ako dlho to trvá?

Keď sa dievča dozvie o svojom tehotenstve, bude musieť dlho pracovať na svojom hlavnom zamestnaní. Celkom často sa však čaká na ďalšie plány a skutky, ktoré nemohli byť realizované z dôvodu hlavného harmonogramu práce.

Obdobie trvá od 140 do 194 dní v závislosti od generickej aktivity.

Dovolenka pre tehotnú ženu začína v 30 týždňoch v prípade singleton a 28 týždňov s viacpočetným tehotenstvom.

Zároveň sa obdobie po pôrode opiera o:

 • 70 dní - normálne dodanie;
 • 80 dní - s komplikáciami;
 • 110 dní - viacpočetné tehotenstvo.

Ako vypočítať dátum materskej dovolenky?

Príspevok pre občanov pracujúcich na základe pracovnej zmluvy.

V súčasnosti existuje mnoho online kalkulačiek, s ktorými môžete vypočítať dátum prepustenia na materskú dovolenku. Zároveň môžete urobiť to isté sami, pričom ste sa rozhodli pre niekoľko dôležitých dátumov.

Najprv analyzujte, kedy ste mali posledné obdobia. Mali by sa počítať od 30 týždňov, bude to dátum na materskú dovolenku s jednorazovým a 28 týždňom na viacpočetné tehotenstvo. Namiesto týždňov môžete pridať dni. Napríklad 210 dní.

V prípade, že žena trpí nepravidelným cyklom, potom by mala konzultovať výpočty s pôrodníkom-gynekológom.

Presnejší výsledok sa vypočíta z ultrazvuku. Vykonáva sa po dobu 10-14 týždňov. V tomto čase bude odborník schopný posúdiť stav plodu, pochopiť, ako dobre sa vyvíja a ako dlho to zodpovedá. Porovnaním dvoch faktorov: posledného mesačného a ultrazvukového výsledku bude lekár schopný uviesť presné číslo.

Ďalšou metódou je výpočet tehotenstva na základe prvého pohybu. Platí spravidla v 20. týždni. To znamená, že do stanoveného dňa pridajte ďalších 10 týždňov a získate spoľahlivý výsledok.

S vysokou mierou presnosti môže lekár podať termín na vyšetrenie neskôr. Bude skúmať stav maternice a jej vzdialenosť. S pomocou vyššie uvedených údajov bude odborník schopný presne uviesť dátum vydania vyhlášky.

Aké sú výhody vyplácania na materskej dovolenke?

Materská dovolenka v Rusku podľa zákona môže byť predložená nasledujúcim občanom:

 • úradne pracujúce osoby;
 • na výmenách pracovných miest;
 • slúžiť v ruskej armáde;
 • študentom;
 • zamestnancov, ktorí sa dopustili zavinenia podniku.

Príklad výpočtu platieb pri výstupe z vyhlášky.

Podľa zákona Ruskej federácie začal v roku 2011 fungovať nový postup výpočtu materských platieb. Jej hlavnou črtou je, že sa počíta za posledné dva roky, kedy bola žena oficiálne zamestnaná.

Všetky mzdy za stanovené obdobie sa sčítajú a stanoví sa priemerný mesačný príjem. Všimnite si prosím, že ak žena pracovala vo viacerých podnikoch naraz, vydala certifikát z predchádzajúceho zamestnania na získanie slušnej materskej mzdy.

Žena má nárok na niekoľko platieb naraz:

 1. Jednorazová platba za skorú registráciu materinského certifikátu - ak sa dievča zaregistruje pred 12. týždňom tehotenstva, je schopná prijať platbu vo výške 543,67 kopecks.
 2. Vyplatenie invalidného certifikátu - mzda vo výške 100% za obdobie pred pôrodom.
 3. Jednorazový regionálny príspevok pri narodení - spravidla sa vypláca chudobným rodinám v rôznom množstve, počnúc regiónom, v ktorom manželský pár žije.
 4. Mesačný príspevok na starostlivosť o deti do 1,5 roka je 40% priemerného zárobku za posledné 2 roky.

Ako používať kalkulačku materskej dovolenky?

Ak chcete vypočítať približný dátum dekrétu s vysokou pravdepodobnosťou za niekoľko minút, môžete vždy použiť elektronickú verziu kalkulačky. Bol vytvorený špeciálne pre ženy, ktoré nemôžu samostatne vypočítať.

Ako zvážiť materstvo?

Okrem toho táto metóda pomôže skrátiť čas a ukáže veľmi presný výsledok. Jeho jedinou nevýhodou je nemožnosť požiadať o tie dievčatá, ktoré majú nepravidelný cyklus.

Pre nich existuje niekoľko ďalších spôsobov, ako určiť materskú dovolenku.

 1. Musíte rozhodnúť o dátume počatia - ak nemôžete pomenovať presný dátum, potom nastaviť deň ovulácie, čo bola maximálna pravdepodobnosť počatia dieťaťa.
 2. Rozhodnite sa pre typ tehotenstva (jeden alebo viac).
 3. Rozhodnite sa, či budete čerpať ročnú platenú dovolenku pred tehotenstvom alebo ju používať.
 4. Kliknite na tlačidlo pre výpočet.

Uvidíte približný dátum doručenia a materskú dovolenku. V skutočnosti to možno vypočítať aj na základe prvého oneskorenia alebo jednoducho plánovaného tehotenstva.

Ako urobiť vyhlásenie o odstúpení od materskej dovolenky?

Dievča, ktoré je na materskej dovolenke, ju môže kedykoľvek opustiť. Zároveň sa nemusí pýtať zamestnávateľa na jeho želanie. V podniku je povinná poskytnúť rovnaké miesto s tou istou platbou.

Výpočet materskej dovolenky.

Žena pred ukončením dekrétu to verbálne oznámi zamestnávateľovi a potom písomne ​​oznámi svoje želanie. Potom zamestnávateľ ukončí vzťah s iným zamestnancom a obnoví zamestnanca, ktorý porodil na tom istom mieste.

Žiadosť môže byť vypracovaná podľa modelu a musí mať:

 • názov spoločnosti;
 • poloha hlavy;
 • Názov hlavy;
 • pozícia zamestnanca;
 • Meno zamestnanca.

Samotný text naznačuje iba želanie zamestnanca prerušiť vyhlášku, ale nie je potrebné uviesť dôvod. Napríklad text by mohol byť: „Prosím, ukončite materskú dovolenku z dôvodu odchodu do práce z 12. októbra 2018“.

To bude stačiť na zotavenie sa z práce. Žena nemôže byť odmietnutá. Na základe žiadosti sa vydá príkaz, po ktorom ho zamestnanec podpíše a považuje sa za obnovený na tom istom mieste.

Je možné skrátiť alebo zvýšiť dĺžku dekrétu?

Doba materskej dovolenky je prísne upravená zákonom. Lekár je povinný do 30 týždňov tehotenstva vydať potvrdenie o práceneschopnosti, na ktorom už žena nemôže začať pracovať. V pôrodnej klinike pôrodník prísne vypíše odporúčanie podľa stanoveného dátumu pre približné podanie.

Ak má žena možnosť pracovať po 30 týždňoch tehotenstva, mala by to osobne prerokovať so zamestnávateľom, poberať mzdy vo forme bonusov alebo príspevkov.

Ale spravidla len málo ľudí chodí do takej veci, pretože zoznam chorých je platený v plnej výške, čo znamená, že žena nepotrebuje pracovať dlhšie ako jej splatnosť.

Čo sa týka skrátenia termínu, je to možné v prípade odchýlok v tehotenstve. Lekár môže predísť závažným prípadom a predčasne nariadiť pracovnú neschopnosť.

Výsledok

Dátum odstúpenia od výnosu je upravený a ustanovený zákonom. Žena môže byť na dovolenke, kým dieťa nemá 3 roky, potom sa musí z toho dostať. V prípade odmietnutia, môže byť prepustený z práce podľa článku, pretože to je oficiálne absencia.

Zanechajte Svoj Komentár