Symptómy a liečba retrochemického hematómu

Často tehotné ženy v ordinácii lekára môžu počuť diagnózu retrochemického hematómu. Izoluje sa až po ultrazvukovej štúdii. Odborník potom môže s presnosťou diagnostikovať. V tomto prípade sa budúce matky veľmi panikujú a veria, že jej dieťa bolo odsúdené na trest smrti.

V skutočnosti, podľa štatistík, v 95% prípadov je možné nosiť plod, porodiť zdravé dieťa. Ale mama by mala vedieť, čo je to retrochemický hematóm, ako ho liečiť a aký druh životného štýlu by mal byť.

Čo je retrochemický hematóm?

Každý vie, že hematóm je tvorba krvných zrazenín, ale pokiaľ ide o retrochemický a plod, to nie je pre každého jasné. Tehotenstvo je zvláštny stav ženy, v ktorej by ste sa mali lepšie starať o seba, pretože pod svojím životom nesiete život.

Keď dievča otehotnie, potom okrem plodu sa v jej tele vytvorí placenta. Je to hustá stena, ktorá chráni dieťa pred vonkajšími faktormi. Dieťa žije v tzv. Bubline a je v ňom pohodlný.

Ale stáva sa, že samotná placenta sa začína odlupovať v oddelenej forme krvných zrazenín. Nazývajú sa retrochemický hematóm. Takáto odchýlka od noriem sa vyvíja v prvom trimestri. V tomto čase dochádza k aktívnemu vývoju nielen samotného embrya, ale aj placenty.

Nebezpečenstvo pre budúcu matku a dieťa

Загрузка...

Ak hovoríme o patológii spojenej s tvorbou krvných zrazenín, potom stojí za zmienku nebezpečenstvo, ktoré nesú so sebou. Keďže tento problém sa môže vyskytnúť len v prvých mesiacoch tehotenstva, stáva sa dvojnásobne nebezpečným.

Koniec koncov, dievča má stále 2 trimestre niesť ovocie. Okrem toho, hematóm je len krvné zrazeniny, ale nie je tam žiadna cesta von pre nich v tele.

Akumulovaná krv sa bude postupne zväčšovať. To povedie k vypusteniu plodu z maternice. Ten je najhorší, pretože v tomto prípade placenta jednoducho stratí kontakt, čo bude znamenať jej smrť, pretože nebudú prijaté žiadne živiny.

To znamená, že nebezpečenstvo spočíva práve v potrate, ku ktorému dochádza v raných štádiách. Fetálne vajíčko sa vytratí a nastane nedobrovoľný potrat. Táto posledná fáza sa však vyskytuje len v 30% prípadov.

Nie vždy sa s takou diagnózou stane potrat. Väčšina matiek úspešne zvláda tehotenstvo a porodí zdravého človeka.

Príčiny ochorenia

Určite možno povedať, že príčiny ochorenia ešte neboli presne preštudované. Špecialisti vykonávajú veľké množstvo výskumov, aby lepšie porozumeli patológii.

Mnohí vedci identifikovali ako možné príčiny tieto problémy:

 • nadváhou;
 • hormonálne zmeny;
 • infekcia genitálií;
 • hypertenzia;
 • neuróza;
 • závislosť na nikotíne alebo alkohole;
 • rakovina;
 • zvýšená fyzická aktivita;
 • poruchy krvácania.

Napriek tomu lekári zabezpečujú, že jeden faktor nemusí byť príčinou vo všetkých prípadoch. Spravidla je to komplexný negatívny vplyv na organizmus, ktorý ovplyvňuje vývoj patológií u tehotnej ženy. V niektorých prípadoch, dokonca aj odborníci nemôžu pochopiť, prečo došlo k oddeleniu.

Príznaky ochorenia

Vo väčšine prípadov len ultrazvukové štúdie dokazujú prítomnosť problémov. Do 7. týždňa tehotenstva sa patológia začala len formovať, stále nemá jasné príznaky.

O niečo neskôr však už môžeme povedať o ďalších príznakoch, ktorými sa dá choroba stanoviť:

 1. Výboje sú tmavo červené alebo hnedastej farby - predstavujú nahromadenú krv, ktorá postupne opúšťa telo. V tomto prípade by ste nemali byť naštvaní, naopak, je to skôr dôvod radosti, pretože prepúšťanie znamená, že retrochemický hematóm sa postupne vyprázdňuje.
 2. Ťažká bolesť brucha a šarlatová krv - toto je budenie, ktoré vyžaduje okamžitú lekársku pomoc.

Podľa štatistík je najvyššia pravdepodobnosť potratov v skorom štádiu tehotenstva spojená práve s prítomnosťou retrochemického hematómu. Je to najčastejšia príčina. Ale často, to pokračuje úplne bez povšimnutia, len po pôrode lekár informuje matku o existujúcich problémoch na placente.

Liečba retrochemického hematómu

Загрузка...

Patológia nemá nárok na samostatnú domácu liečbu. Až po presnej diagnostike, definovaní problému, môžeme hovoriť o metódach liečby.

Hematóm medzi stenou maternice a placentou.

V prípade závažnej patológie v neskorších štádiách lekár často vyžaduje hospitalizáciu. Nemôžete odmietnuť, musíte vyhľadať pomoc v nemocnici. Ale ak je hematóm zistený v skorých štádiách, nemá také jasné problémy, potom to znamená, že môže byť úplne odstránený doma.

Urobte to niekoľkými spôsobmi. Je obvyklé predpisovať antispazmodiká. Sú nevyhnutné, aby maternica nezvyšovala odstup a neprichádza k tónu. Ak dôjde k silnej strate krvi, je potrebné použiť lieky zastavujúce tekutinu. Napríklad, "Vikasol".

Ďalšou možnosťou liečby je použitie ľahkých sedatív. Sú nevyhnutné, aby budúca matka stabilizovala svoj stav. Mama musí pochopiť, že zdravie dieťaťa v súčasnosti do veľkej miery závisí od jej viery v šťastnú budúcnosť.

Potrebujem cisársky rez?

O tom, ako prejsť pôrodom: cisársky rez alebo prirodzený spôsob, je do značnej miery ovplyvnený stavom matky v neskorších štádiách. Preto je jasné, že v takýchto skorých štádiách nikto nemôže povedať, ako sa bude dodávka uskutočňovať.

V prípade, že sa zvýši veľkosť hematómu, čo nepriaznivo ovplyvní zdravie matky aj dieťaťa, môže byť nevyhnutné mať neplánované narodenie, ktoré bude spôsobené umelo.

Keď sa v prvom trimestri zistí retrochemický hematóm, nikto zo špecialistov nebude schopný presne povedať, ako sa bude správať, preto urobte takúto skorú prognózu týkajúcu sa dodávky.

Ako sa hojí retrochemický hematóm?

Hlavný príznak, ktorý naznačuje, že patológia je absorbovaná, je špinavý. Čas na odstránenie problému trvá v priemere 20-30 dní. Presný čas bude schopný povedať len špecialistovi, ktorý má ženu.

Detekcia retrochemického hematómu.

V prípade krvácania je dôležité nezamieňať tie isté príznaky, ktoré sú náchylné na vynechané potraty. Preto je potrebné počas výboja starostlivo preskúmať pôrodníka-gynekológa tak, aby poškodil bezpečnosť plodu a odchod krvi z hematómu.

Nemôže hematóm ísť von?

Hematóm nemusí byť spôsobený individuálnou štruktúrou tela. Častá resorpcia retrochemickej patológie je spojená s jej umiestnením, a to vysoko na dne maternice. V tomto prípade sa rieši sám, bez vytvárania ďalších problémov.

V skutočnosti na tom nie je nič desivé. Naopak, je to jedno z najjednoduchších štádií, ktoré nie je ani charakterizované hrozbou potratov.

Životný štýl počas liečby hematómu

Keď sa u dievčaťa objaví patológia, mala by pozorovať určitý spôsob života, aby sa zabránilo potratu a ďalším problémom súvisiacim so zdravím dieťaťa a matky.

 1. V žiadnom prípade telo neprehrievajte, hrozí najväčšia strata krvi.
  Preto môžete okamžite odstrániť návštevy kúpeľov a sauny, horúceho kúpeľa. To všetko len negatívne ovplyvní telo.
 2. Sledujte svoju vlastnú stoličku.
  Ak sa vyskytla zápcha, v žiadnom prípade by nemali byť povolené pokusy. Je potrebné vyhľadať pomoc lekára, aby mohol navrhnúť, ako vyriešiť problémy spojené s gastrointestinálnym traktom.
 3. Uistite sa, že máte dobrý odpočinok.
  To platí nielen pre nočný spánok, ale aj pre deň. Nemôžete preťažiť telo fyzickou námahou, zdvíhať závažia alebo chodiť veľa. Počas dňa sa uistite, že si oddýchnete a pôjdete si oddýchnuť.

jedlo

Jedzte čo najviac v strave vitamínov a zdravých potravín. Vzdať vyprážané a múky vo veľkom množstve, pretože tieto produkty vyvolať zápchu. Používajte lepšie tie potraviny, ktoré budú stimulovať gastrointestinálny trakt.

Ako zabrániť hematómom - preventívne opatrenia

Budúca matka sa môže tomuto problému vyhnúť ako retrochemický hematóm.

Na to bude musieť použiť niekoľko preventívnych opatrení:

 1. Maximálne odmietnutie zlých návykov - to platí pre cigarety aj alkohol.
 2. Monitorujte telo a celkový zdravotný stav. V prípade zistenia najmenšej vírusovej infekcie okamžite pokračujte v jej liečbe bez začatia ťažkého štádia.
 3. V ťažkom tehotenstve, stojí za to obmedziť sa čo najviac z fyzickej námahy a stresu.
 4. Nenoste gravitácia.
 5. Registrovať sa na tehotenstvo čo najskôr.

Výsledok

V mnohých ohľadoch vývoj a následky retrochemického hematómu ovplyvňuje samotná tehotná žena. Malo by byť čo najkompetentnejšie pristupovať k otázke týkajúcej sa vlastného zdravia. Koniec koncov, tehotná nesie nový život.

Retrochemický hematóm je prístupný liečbe a úplnému vyslobodeniu, ale to je možné len so správnym prístupom špecialistu a dodržiavaním všetkých odporúčaní tehotnej ženy.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár