Ako dýchať počas pôrodu a práce?

Tehotenstvo trvá len 9 mesiacov, potom prichádza do poslednej fázy vo forme pôrodu. Počas tehotenstva sa tvorí nielen plod, ale aj nastávajúca matka sa pripravuje. Mnohí vidia školenia v oblasti zlepšovania domova, získavania potrebných vecí.

V skutočnosti sa však z väčšej časti vyžaduje morálny výcvik. Budúca matka pred pôrodom by mala vedieť, ako sa správať počas práce a následného procesu. Nesprávne kroky žena môže komplikovať jej pracovnú činnosť av najhoršom prípade poškodiť vlastné dieťa.

Správne dýchanie počas pôrodu - kľúč k rýchlemu pôrodu

Lekári potvrdzujú, že ženy musia pozorovať správne dýchanie počas pôrodu. Je to potrebné na zníženie bolesti. Existuje špeciálna technika správneho dýchania, pri ktorej sa striedajú inhalačné-výdychové výdychy.

Do tela teda vstupuje veľké množstvo kyslíka, čo je nevyhnutné na to, aby boli svaly pružnejšie. Okrem toho, kyslík samotný je veľmi dôležitý a dieťa, ktoré ho počas práce už nedostane v potrebnom objeme.

Treba poznamenať, že pomocou správnej dýchacej techniky sa žena prestane sústrediť na bolesť. Jeho hlavnou úlohou je upraviť dýchanie, a to inhalovať-výdych.

Mnoho tehotných žien je zmätených, pretože úprimne nechápu, čo je to špeciálna dychová technika. Koniec koncov, každý vie, ako dýchať. V skutočnosti nie je možné porovnávať, ako človek dýcha v každodennom živote a ako robiť to isté počas bojov. V tomto čase sa dýchanie stáva rýchlejším a aktívnejším.

Na zvládnutie techniky je niekoľko mesiacov pred pôrodom. V tomto prípade budete môcť priniesť všetko do automatizmu. Ženy často začínajú cvičiť niekoľko dní pred hlavnými záchvatmi. Prirodzene, okamžite zabudnú na všetko, zažívajú obrovský stres a nervové napätie.

To je dôvod, prečo by sa o pracovnej činnosti mali starať vopred. Ak je možné do automatizácie priviesť správnu dýchaciu techniku, potom celý proces pracovnej činnosti prejde rýchlo a bezpečne.

Správna dychová technika pri pôrode: ako dýchať v rôznych obdobiach?

Загрузка...

Venujte osobitnú pozornosť dobe práce. Samotná dychová technika bude do veľkej miery závisieť od toho.

Dych pri otváraní maternice

Prvé obdobie nie je najťažšie, ale v tomto okamihu je potrebné správne dýchať, aby sa ponechala sila hlavnej generickej aktivity. Akonáhle sa maternica rozšíri, žena zažije bolesť.

Dievčatá v tomto čase často zaťažujú svaly nôh a panvy. Tak dostávajú len krátku úľavu od bolesti a strácajú silu. K tomu, samozrejme, nestojí za to.

V prípade slabých bojov je potrebné zhlboka sa nadýchnuť, počítajúc do troch a silný výdych, počítaný do ôsmich. Všimnite si, že dych je dostatočne krátky, ale dych je naozaj dlhý a zosilnený.

Vzduch by sa mal nasávať otvorenými ústami bez toho, aby sa zapájali do brušných svalov. Do procesu sa aktívne zapája iba hrudník.

Pri silnom spazme a akútnej bolesti sa aplikuje tzv. Psie dýchanie, urýchľuje sa. Vďaka tejto technike sa vytvárajú krátke dychy a výdychy.

Správne dýchanie počas kontrakcií

Kontrakcie sú jasnými predzvesťami pôrodu. Telo sa pripravuje na narodenie dieťaťa. Postupne sa uvoľňuje, dáva priechod dieťaťu, pre pohodlný výjazd.

Počas bojov je mimoriadne dôležité zachovať morálku aj fyzickú silu. Preto by ste mali byť opatrní pri dýchaní. Mala by vám pomôcť, aby ste nestratili energiu. Budú pre vás užitočné pre ďalšiu prácu.

Hlavná chyba, že všetky dievčatá pri práci je, že svorky a pokúsiť sa potlačiť bolesť. V skutočnosti je to jednoducho nemožné. Žena tak stráca len veľmi potrebnú silu. Preto sa oplatí uvoľniť a odkloniť sa od bolesti čo najviac.

Pri prvých silných bojoch musíte dýchať nosom na 4 počty, vydýchnuť ústami na 6 impulzov. Výdych je robiť tak dlho, ako je to možné, stláčaním pier do trubice. S pomocou takejto techniky je telo schopné uvoľniť čo najviac a prestať myslieť na bolesť.

Keď sa kontrakcie stanú najsilnejšími a prvá dýchacia technika nepomôže, stojí za to uchýliť sa k inej metóde. Jeho hlavnou myšlienkou je podobať psa, ktorý je veľmi horúci.

Pre realizáciu budete musieť držať jazyk, ústa mierne otvorené, robiť trhavé a rýchlo vdychovať-výdych. Čím viac bolesti zažívate, tým rýchlejšie a rýchlejšie musíte dýchať.

Ako sa správať počas pokusov?

Dôležitou fázou pracovnej aktivity sú pokusy. Vďaka nemu sa dieťa narodilo. Akonáhle hlava dieťaťa vstúpi do pošvy, začína silná bolesť. Ženy potrebujú vytlačiť dieťa z tela. To prekvapivo pomôže membráne.

Budete musieť prijať veľké množstvo rýchlych dychov, čím naplníte vaše telo vzduchom a potom vydáte silný a silný výdych. Je potrebné robiť všetko pomaly, vyvíjať tlak pomocou membrány na maternici.

V žiadnom prípade nemôže vrátiť hlavu. Žena v tomto okamihu pomáha dieťaťu, akoby ho vytláčala z pošvy. Akonáhle počujete slová pôrodných asistentiek, ktoré sa narodili, stojí za to použiť techniku ​​psieho dýchania.

Je užitočné zabezpečiť, aby krčka maternice zostala pružná a nestláčala dieťa.

Čo je ešte dôležité vedieť o správnych dýchacích technikách?

Vykonávaním správnych dýchacích techník počas pôrodu sa môže vyskytnúť taký negatívny jav, ako je hyperventilácia. Vďaka tomu budete cítiť silné a ostré závraty, rozmazané oči a možnú rýchlu stratu vedomia.

Aby nedošlo k vyblednutiu, držte dych po dobu 20 sekúnd, potom vdychujte. Môžete to urobiť niekoľkokrát. Alternatívou by bolo vdychovať a vydýchnuť do dlaní.

Počas zrýchlenej techniky sa často vyskytuje sucho v ústach. Aby ste sa tomuto javu vyhli, môžete sa dotknúť jazyka horného poschodia. To pomôže zvlhčiť celé ústa.

Generické dýchanie nie je prirodzený proces. Musí byť pri vedomí, takže by ste mali starostlivo premýšľať o tom, ktorá technika je momentálne vhodná na použitie.

Odchod "miesta pre deti"

Bohužiaľ, pôrodnosť neskončí prepustením dieťaťa. Ďalším krokom je vzhľad placenty. Telo ho už nepotrebuje, pretože ho dieťa opustilo. V ľuďoch sa placenta nazýva miesto pre deti.

Počas 9 mesiacov tehotenstva placenta chránila plod pred vonkajšími vplyvmi, vytvárala pohodlie a pohodlie pre dieťa. 20-30 minút po hlavnom pôrode sa opäť začnú silné kontrakcie, po ktorých placenta vyjde.

Žena v čase uvoľnenia by mala vydýchnuť a inhalovať. Je na výdychu, aby sa aktívne pokúsili pomôcť rýchlemu výstupu placenty z tela.

Príprava dýchacích techník pred pôrodom

Загрузка...

Lekárom sa odporúča, aby začali cvičiť správnu dýchaciu techniku ​​od 10. týždňa. V takom skorom termíne počúvajte prednášky a získajte praktické zručnosti.

Cvičenie pre tehotnú ženu je možné len s dobrým zdravotným stavom. Počas silnej toxikózy alebo pocitu nevoľnosti sa oplatí odložiť praktickú výučbu a nahradiť ju teoretickou časťou.

Nie je nutné tlačiť naozaj tehotnú ženu, čo prispeje k nadmernému tlaku na maternicu a na dieťa. Z tohto dôvodu takúto akciu odmietnite.

Výsledok

Žena, ktorá sa rozhodla dať život novej osobe, by mala k tomuto kroku pristúpiť zodpovedne. Dôležité je nielen obdobie tehotenstva, ale aj samotný pôrodný proces.

S pomocou správneho dýchania počas pôrodu a následného sledovania bude možné, aby ste sa neublížili ani sebe, ani dieťaťu, bezpečne dokončíte pôrod sám.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár