Očkovanie proti ľudskému papilomavírusu

Ľudský papilomavírus predstavuje vážne nebezpečenstvo, pretože môže nepriaznivo ovplyvniť celkový zdravotný stav.

Svetová zdravotnícka organizácia odporúča očkovanie proti mnohým chorobám. Včasné očkovanie pomôže v budúcnosti zbaviť sa zbytočných problémov.

Aké choroby sú spôsobené ľudským papilomavírusom?

Len málo ľudí vie o chorobe, ako je ľudský papilomavírus.

Aby sa rozhodlo v prospech očkovania, stojí za to vedieť o dôsledkoch odchýlok v tele:

  • nádor na mozgu;
  • rakovina maternice;
  • rakovina reprodukčného systému;
  • zhubných nádorov.

Aby sa znížila pravdepodobnosť rakoviny, je potrebné najprv zvážiť očkovanie. Nemôže len pomôcť v prevencii, ale aj stať sa skutočnou záchranou v sérii chorôb.

Ako sa chrániť pred chorobami súvisiacimi s HPV?

Ak chcete chrániť seba a svoju rodinu pred chorobami, ktoré spôsobí ľudský papilloma vírus, môžete venovať pozornosť dvom populárnym vakcínam. Používajú sa na území Ruskej federácie. Toto je Gardasil a Cervarix.

Obe očkovania znižujú pravdepodobnosť rakoviny krčka maternice o 70%.

Tieto vakcíny sa používajú dlhú dobu. Ich účinnosť je dobre preukázaná. Je pozoruhodné, že pravdepodobnosť ochorení spojených s HPV sa znížila na takmer 100%.

Skúsenosti s HPV vakcínami

V podstate sa očkovanie dáva dievčatám a dievčatám, pretože ide o kategóriu občanov, ktorí sú na túto chorobu najviac náchylní. Okrem toho sa v mladom tele, vďaka očkovaniu, produkujú protilátky, ktoré pomáhajú chrániť a zachraňovať celé telo pred papilomavírusom.

Je pozoruhodné, že sú očkované nielen v Rusku, ale aj v iných krajinách. Zvlášť často sa to dá nájsť v Amerike. V tejto krajine je očkovanie proti HPV súčasťou povinného imunizačného programu. V dôsledku toho sa očkovanie vykonáva nie podľa vôle, ale na naliehavú žiadosť lekárov.

V niektorých európskych krajinách sa očkovanie vykonáva počas dospievania. V priebehu rokov sa široká škála očkovania ukázala len na pozitívnej strane, čím sa znížil počet onkologických ochorení krčka maternice.

Možnosti očkovania

Očkovanie proti HPV dvoch typov sa aktívne používa v Ruskej federácii. Jedná sa o typ 16 a 18. S ich pomocou, môžete nielen znížiť pravdepodobnosť rakoviny, ale aj rozvíjať protilátky v tele. Všetky očkovania sú vírusom podobné častice, ale nie sú vírusovým infekčným materiálom.

Zásady a ciele očkovania

Akonáhle sa v ľudskom tele, papilomavírus prispieva k rozvoju rakoviny. V 100% prípadov sa u žien vyvinie rakovina krčka maternice. Ide o vážnu odchýlku, ktorá spôsobuje neuveriteľné škody a poškodenie zdravia. 8% úmrtí na rakovinu predstavovalo rakovinu reprodukčného systému.

V skutočnosti stále neexistuje žiadny zázračný pilulku na svete, ktorá by mohla vyliečiť rakovinu. Vo väčšine prípadov ide o chorobu, ktorá je smrteľná. Je však možné zabrániť chorobe. To je účelom očkovania. Vykonáva sa v niekoľkých etapách, konkrétne 3 očkovania.

Injekcie sa uskutočňujú s určitým sledom, aby sa dodržali všetky pravidlá. Výsledkom je dokončenie očkovania, ktoré prešlo všetkými štádiami najneskôr 12 mesiacov. Ak dievča v druhom štádiu otehotnelo, potom sa tretia vakcína môže podať po pôrode.

Vakcinačná schéma HPV

Lekári vykonávajú očkovanie v závislosti od zvoleného lieku.

Prostriedky Gardasil používané podľa schémy 0-2-6. To znamená, že 0 je vybraný deň, 2 je 2 mesiace od dátumu zvoleného dňa, 6 je 6 mesiacov od dátumu prvého zvoleného dňa.

Ukazovatele účinnosti vakcíny HPV.

Cervix sa zavádza trochu inak, a to 0-1-6. Podstata metódy zostáva rovnaká. 0 je číslo prvého dňa očkovania. 1 je presne 1 mesiac od prvej vakcinácie. 6 - pol roka odo dňa prvého očkovania.

Vakcína, bez ohľadu na liek, sa podáva intramuskulárne. Dávka je 0,5 ml.

Účinnosť vakcíny

HPV vakcíny sa ukázali na pozitívnej strane, čo dokazuje ich účinnosť. Drogy, napriek typu, sú úžasný liek, ktorý pomáha, aby sa rakovina.

Na zvýšenie účinnosti lekárov odporúčame očkovať v období dospievania pred sexuálnym kontaktom.

Nie je to jediný prípad úplného hojenia HPV po infekcii očkovaním. Možno teda vyvodiť záver, že očkovanie nie je metódou liečby. Jej hlavným účelom je prevencia. Preukázalo sa, že vývoj rakoviny krčka maternice sa znížil o 63%.

HPV vakcinácia - odporúčania pre použitie

V mnohých krajinách sveta sú očkované nielen dievčatá, ale aj mladí ľudia. Otázka chlapcov je však oveľa vážnejšia. Môžu vstúpiť len do Gardasilu, pretože len on ukázal pozitívny trend, pričom negatívne neovplyvnil telo dieťaťa.

Pokiaľ ide o vekové charakteristiky, lekári odporúčajú používanie vakcíny do 26 rokov. Najlepší čas sa stále považuje za adolescentné obdobie, a to 10-14 rokov. Ak dieťa doteraz nežilo sexuálne, účinnosť injekčného očkovania bude 100%.

Ak dievča mladšie ako 26 rokov nikdy nedostalo takúto vakcínu, mala by sa k nemu uchýliť. To tiež pomôže v boji proti vírusu. Možno, že v tomto veku to nebude tak účinné.

Predpokladá sa, že ľudské telo v dospievaní má rozvinutejší imunitný systém, ktorý pomáha bojovať proti mnohým chorobám.

Vakcína Gardasil.

Svetová zdravotnícka organizácia poznamenáva, že ak žena vo veku do 35 rokov má papilomavírus v tele, musí byť tiež očkovaná.

Samozrejme, že neexistuje jediná štúdia, ktorá by dokázala, že takéto očkovanie prispeje k okamžitému hojeniu. Väčšina pacientov po očkovaní však zaznamenala pozitívny trend.

Papilloma vakcinácia a tehotenstvo

Samozrejme, nikto to neskúmal alebo sa o to nepokúšal pre tehotné ženy. Preto je veľmi ťažké posúdiť účinnosť alebo poškodenie lieku. Určite možno konštatovať, že tehotné ženy neodporúčajú lekárom očkovať, pretože existuje riziko pre vývoj plodu. Ako očkovanie ovplyvní matku a dieťa, nie je možné rozhodnúť.

Čo sa týka obdobia dojčenia, Gardasil sa ukázal ako bezpečný liek, ktorý možno použiť v tomto štádiu života matky.

Reakcie po očkovaní

Po celú dobu prijímania a štúdia lieku lekárom neboli zistené žiadne negatívne účinky. Väčšina ľudí má na mieste očkovania začervenanie. Po niekoľkých dňoch však svrbenie, opuch a sčervenanie zmiznú, bez toho, aby to vyžadovalo vážne zásahy.

V zriedkavých prípadoch došlo k nárastu teploty na 38 stupňov. Spravidla trvá 1-2 dni. Môžete dostať Ibuprofen, Nurofen, Paracetomol.

V prípade, že osoba má alergiu na jedlo alebo odmietnutie niektorých liekov, očkovanie by sa malo vykonať spolu s antihistaminikami.

Riziko komplikácií po očkovaní

Americkí vedci túto štúdiu určili a rozhodli sa identifikovať riziko komplikácií. Týkali sa 12 miliónov ľudí, ktorým bola vakcína úspešne aplikovaná. Tento počet nemal jeden prípad spojený so závažnými komplikáciami.

kontraindikácie

Pred očkovaním by ste sa mali poradiť s gynekológom. Lekár po vykonaní úplného vyšetrenia bude schopný zistiť, či sú vo Vašom tele nejaké kontraindikácie.

Očkovanie na prevenciu HPV.

Tieto spravidla zahŕňajú:

  • tehotenstva;
  • chronické ochorenia;
  • ťažké alergie;
  • neznášanlivosť určitých zložiek lieku.

Kde sa dá zaočkovať proti papilloma?

Ak chcete byť očkovaný, stačí sa obrátiť na štátnu kliniku v mieste bydliska. Ak si želáte, a vakcína je k dispozícii, odborníci budú schopní poradiť, kedy stojí za podanie injekcie.

Ak si želáte, môžete požiadať o podobnú službu na súkromnej klinike.

Mýty súvisiace s vakcináciou HPV

O každom očkovaní je veľa sporov. Existujú odporcovia tohto fenoménu, ktorí veria, že to môže viesť len k rozvoju ochorenia. V skutočnosti sa lekári po celom svete, výskumníci a vedci už dlho dohodli na vysokej účinnosti lieku.

Preto sú všetky mýty iba nepravdivé. Pomocou tohto nástroja sa môžete zbaviť takých problémov, ako je erózia krčka maternice. Často vedie k rakovine, ktorá je onkologickým novotvarom.

Výsledok

Vakcinácia HPV pomôže zbaviť ženu mnohých vážnych zdravotných problémov v budúcnosti. Preto je lepšie sa o seba postarať vopred, aby ste sa nerozhodli, ako sa vyrovnať s najťažšou chorobou na svete.

Zanechajte Svoj Komentár