Fázy vývoja dievčat na mesiace až rok

Dieťa, ktoré práve prišlo na svet, vôbec nechápe, ako sa sem dostal a čo je jeho hlavným účelom. Nevidí dobre, mnoho orgánov, vrátane gastrointestinálneho traktu, nefunguje správne. Dieťa stále nemôže držať hlavu. Prvé mesiace jeho života, dieťa len jej a spí veľa.

Získava silu a zdravie, prispôsobuje sa svojmu prostrediu. Jediná vec, ktorú dieťa potrebuje, je dobrá výživa, dobrý spánok a príjemné prostredie. Nie je potrebné sa ho snažiť nejako baviť alebo rozvíjať. Prvé dva mesiace odchádzajú na adaptáciu omrvinky v modernom svete.

Čo môže dieťa za 2 mesiace?

Bližšie k 2 mesiacom sa dieťa začne veľmi meniť. Bude mať veľa príležitostí, ktoré bude ľahko používať. Dieťa začne rodičom demonštrovať, ako veľmi sa vyvinul.

Každý rodič chce pochopiť, či sa jeho dieťa vyvíja správne. To prispeje k prevencii mnohých chorôb. Samozrejme, všetky deti sú iné.

Vo veku 1 roka sa však spravidla vyvíjajú podľa rovnakého scenára.

 1. Dieťa sa učí držať hlavu.
  Už sa aktívne snaží rozhliadnuť. Rodičia by mali v tejto veci pomáhať, držať svoje dieťa a dať mu možnosť otočiť hlavu doľava a doprava. Dieťa leželo dlhú dobu, nevidel svet okolo seba. Teraz je veľmi zaujímavé pozerať sa okolo sveta.
 2. O 2 mesiace, dieťa začína nielen počuť zvuk, ale aj pochopiť, odkiaľ pochádza.
  Ak mačička počuje hlas príbuzných, najmä matiek, potom sa môže začať usmievať a radovať sa v jej odpovedi. Akonáhle si dievča uvedomí, že televízia hrá veľmi hlasno, alebo je zapnutá hudba, určite otočí hlavu smerom, od ktorého prichádza hluk.
 3. Prvýkrát, 2 mesiace staré dieťa sa začína usmievať vo sne.
  To vedie dospelých v citlivom a trúmenom stave. Potom sa dieťa usmeje na známych ľudí. Často deti vyjadrujú lásku k cudzincom, ktorí ich pritiahli nepochopiteľným spôsobom.
 4. Vo veku 2 mesiacov rodičia už začínajú rozlišovať príčiny plačúceho dieťaťa.
  Postupne sa odlišujú. Napríklad, plač z túžby po mame alebo hladnom volaní. Nie je možné presne povedať, ako dieťa v danej situácii plače. Skôr je to čisto individuálne, ale mama a otec už majú jasné línie a rozdiely.
 5. Urobte prvé zvuky.
  Tento mesiac sa dieťa môže opakovať agu-agu, čoskoro určite prvé slová pre seba zopakuje a snaží sa hovoriť v jazyku, ktorý je pre rodičov zrozumiteľný.

Čo môže dieťa za 3 mesiace?

Загрузка...

Ako hovorí Dr. Komarovsky, vývojový kalendár dieťaťa sa mení podľa mesiaca. Úplne každý nový mesiac je skok vo vývoji.

Tabuľka vývoja dieťaťa podľa mesiacov.

Dievča sa stáva trochu vyspelejším, získava nové zručnosti a vedomosti:

 1. Uchopujúce reflexy sa začínajú vyvíjať, dievča môže chytiť hrkálku, ale ešte nechápe, ako sa s ňou hrať.
 2. Záložka mentálne schopnosti.
 3. Dieťa je schopné udržať si hlavu na váhe na krátku dobu.
 4. Zaujímajú sa o okolité predmety a zvuky, snažia sa mu do úst vtiahnuť zaujímavé veci.
 5. Udržiava oči na pohybujúcich sa objektoch.
 6. Odpovede dospelým na ich komunikáciu, akékoľvek zvuky alebo úsmev v odpovedi.

Čo môže dieťa za 4 mesiace?

Po 4 mesiacoch sa dieťa významne odlišuje od omrvinky, ktoré sa práve narodili. Rozdiel spočíva nielen vo vonkajšom prejave, ale aj v mentálnom vývoji. Postupne sa predlžujú všetky časti tela, takže dieťa na rozdiel od svojho novorodenca začína vyzerať úmerne.

Muskuloskeletálny a nervový systém organizmu sa aktívne rozvíja, vďaka čomu dochádza k významnému skoku vo vývoji drobkov.

 1. Rozvíja sa reflex s vedomým uchopením - dieťa nemôže niečo chytiť, ale vybrať si objekt, ktorý potrebuje, vziať ho do ruky a v prípade potreby ho uvoľniť.
 2. Ak si dieťa zvolilo nejaký predmet, pokúsi sa ho preskúmať, priblížiť ho k ústam. Takto začína svoju prvú výskumnú činnosť.
 3. Zapína brucho a chrbát.
 4. Prvé pokusy sa mierne zdvihnú z polohy na chrbte.
 5. Ležiace na žalúdku, dieťa začne robiť svoje prvé pokusy o plazenie.
 6. Lepšie vidieť a počuť.
 7. Objavia sa prvé slabiky, u niektorých detí sa môžu podobať známym slovám „matka“, „žena“, „dada“.
 8. Oddeľuje blízkych od cudzincov. Ak ho neznáma osoba vezme do náručia, dieťa začne okamžite plakať.

Psychomotorický vývoj dieťaťa po 5 mesiacoch

To sa stáva oveľa zaujímavejšie sledovať 5 mesiacov staré dieťa. Jeho emócie sa stali rôznorodejšie. Snaží sa dosiahnuť všetky nové výšky pre seba. Strúhanka sa snaží prevrátiť, plaziť sa a dokonca vstať.

Každý deň sa dopúšťa čoraz viac nových činov, ktoré ho približujú k úplnému rozvoju.

 1. Dieťa jasne chápe, v akom tóne s ním komunikujú. Ak sa usmial a láskyplne hovoril, okamžite sa vráti. Ak tam je hrubý rozhovor, potom dieťa môže plakať.
 2. Rozdielne reaguje na blízkych ľudí a cudzincov.
 3. Dlho to môže byť bzučanie, snaží sa komunikovať so svojimi blízkymi
 4. Ľahko si vezme hrkálku, ktorá sa mu ponúka.
 5. Leží na bruchu, zdvihne telo a robí to na natiahnutých pažiach.
 6. Prechádza od chrbta k žalúdku a späť.
 7. S podperou pod ramenami môže stáť.

Čo môže dieťa vo veku od 6 do 12 mesiacov?

Загрузка...

Počas tohto obdobia nastáva rýchly duševný vývoj viac ako kedykoľvek predtým. Dieťa jasne chápe, čo od neho chcú dospelí. Rodičia pre najlepší dialóg by mali klásť krátke otázky, jasne vyslovovať každé slovo.

Vývoj dieťaťa po mesiacoch.

Po 7 mesiacoch dieťa chápe slovo, kde. Dokáže ukázať, kde je jeho posteľ, kde je matka a dieťa samotné. Často sa až jeden rok deti neodlišujú od svojej matky. Preto, otázka, kde sa matka, budú sa ukázať na seba, potom na moju matku. To sa deje nevedome. Deti sú si istí, že sú jedno.

Od 6 do 12 mesiacov sa dieťa začne plaziť. V prvom roku života dieťa vykonáva prvé kroky. Jedno z detí začína chodiť po ruke už 9 mesiacov. Ale to neznamená, že by sa mal strúhať. To môže trvať čas, aby si zvyknúť na tento stav a chytiť pocit rovnováhy.

Ako sa dievča vyvíja z roka na dva?

Dievča počas tohto obdobia vyžaduje veľa práce s rodičmi. V skutočnosti je v tomto veku potrebné vdychovať lásku k čítaniu, vytrvalosti, tvrdej práci, trpezlivosti a pozornosti.

Preto by mali rodičia venovať všetok svoj voľný čas ďalším triedam. Našťastie je ich veľký počet. Toto je modelovanie a kreslenie a čítanie kníh a mozaiky a prvé hádanky. Môžete si vybrať absolútne akúkoľvek zábavu, ktorá sa vám páči.

Od prvého roku života stojí za to začať učiť vás jesť nezávisle. Ak chcete začať, kúpiť plastové nádoby, vrátane hrubého skla. Dajte dieťaťu pohár, aby ste sa naučili piť. Na začiatku dievča nebude úspešné, ale časom získa podobnú zručnosť.

Je potrebné čítať knihy čo najviac. V tomto veku rozvíjajú reč. Rodičia by si nemali čítať len v monológu, ale aj hovoriť s dieťaťom, čo by mu umožňovalo komunikovať. Požiadajte o pomoc, aby ste ukázali tomuto alebo tomuto zvieraťu, aké zvuky to predstavuje.

Vývoj dievčat od 2 do 12 rokov

Od 2 rokov začína z psychologického hľadiska jedno z najťažších štádií. Tieto vekové kategórie sú pravidelne sprevádzané krízami. Dôvod je pre nich v podstate rovnaký - nezávislosť je nevyhnutná.

Ak ste počuli od svojho dieťaťa sám, potom viete, že má inú vekovú krízu. Dieťa chápe, že už nie je taký malý a dokáže urobiť veľké množstvo vecí sám. Rodičia v tomto čase začínajú byť nervózni, kričiaci a znepokojujúci.

Nerobte to. Uvoľnite situáciu. Ak sa váš malý chce obliekať, potom mu dajte túto príležitosť. Začnite obliekať niekoľko hodín pred odchodom, ak je veľmi pomalý. A potom budú všetci šťastní: rodičia, ktorí tentoraz odpočívajú, aj dieťa, ktoré sa bude cítiť ako dôležitá osoba.

V žiadnom prípade nepotlačujte detský pocit nezávislosti. Neskôr, v období dospievania, takí rodičia pokrčia ramenami, nechápu, prečo už dospelé dieťa nemôže nič robiť sám. Dôvod v tomto prípade by sa mal hľadať v sebe a vo svojich metódach vzdelávania.

Výsledok

Загрузка...

Psychológovia hovoria, že dievčatá sa vyvíjajú oveľa rýchlejšie ako zástupcovia silnejšieho pohlavia. Pre plnohodnotný rozvoj týchto aj iných potrebujú pomoc rodičia, ktorí sa do detstva zapoja už od útleho veku.

Čím viac investujete do dieťaťa od samého začiatku, tým viac si zaslúžite ovocie v dospelosti. Úlohou rodičov nie je neustále sa starať o drobky. Je potrebné vychovávať nezávislého človeka, ktorý sa ocitne v tomto živote a bude cítiť skutočné šťastie.

Preto pozorne sledujte fyzický, duševný a duševný stav dieťaťa, včas, aby ste kontaktovali odborníkov a napravili situáciu.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár