Vývojové štádiá embrya

Pôvod nového života je skutočným zázrakom. Pre 9 mesiacov tehotenstva, skutočné dieťa je tvorený z niekoľkých buniek, pripravený na narodenie. V matkinom bruchu sa dieťa vyvíja bleskovou silou.

Môžeme s istotou povedať, že toto je jeho najdôležitejší pokrok v živote. Lekári naznačujú, že každý týždeň dieťa získava nové vlastnosti a schopnosti.

Ľudské embryo prvého trimestra

Jeden z najdôležitejších štádií tehotenstva je považovaný za prvý trimester. V tomto okamihu sú stanovené životne dôležité orgány. Počas prvého trimestra je žena pod prísnym lekárskym dohľadom.

Je to čas, kedy sú možné potraty a početné patológie. Pravidlom je, že dievčatá hlásia svoje tehotenstvo iným, sú v druhom trimestri a presne vedia, že najzaujímavejšie štádium zostalo pozadu.

Vlastnosti 1. trimestra po IVF

Загрузка...

Najťažšie je pre ženy, ktoré podstúpili IVF. Majú niekoľkokrát zvýšené možnosti pre rozvoj patológií a potratov. Vývoj života novorodenca po zákroku IVF začína bezprostredne po oplodnení.

Žena je povedané, koľko oplodnených vajíčok bolo zasadených do jej tela. Prenos vajíčka sa nevyskytuje okamžite, ale postupne. Po určitú dobu lekári zabezpečujú, že bunky sú správne vytvorené.

Rozhodnutie o odovzdaní oplodneného vajíčka prijímajú naraz dvaja lekári: špecialista na plodnosť, ktorý je zodpovedný za ženské telo a jeho pripravenosť na tehotenstvo a embryológ, ktorý pozorne sleduje vývoj vaječnej bunky.

2 týždne po prenose embrya žena pozná výsledok. Môže to byť pozitívne aj negatívne. Správny spôsob, ako určiť tehotenstvo po IVF bude darovanie krvi pre hCG. Je to vysoká úroveň, ktorá ukáže, že hnojenie bolo úspešné.

Ako sa embryo vyvíja?

21 dní po transplantácii lekári vykonávajú ultrazvukové vyšetrenie. Podľa jeho výsledkov bude možné posúdiť vývoj dieťaťa v tele matky.

Žena v prvom trimestri po IVF by mala obzvlášť pozorne sledovať svoje zdravie a životný štýl. Žiaľ, ani jedna žena nemôže plne ovplyvniť proces oplodnenia, ale môže ho zmierniť.

Pokúste sa čo najviac odpočinúť. Zároveň však nie je potrebné zostať v posteli. Buďte častejšie na čerstvom vzduchu, prechádzky. Nezabudnite, že sa musíte vzdať všetkých zlých návykov: fajčenie, alkohol.

Zahrnúť do stravy len zdravé potraviny, ktoré sú bohaté na vitamíny. Jedzte čo najviac sezónneho ovocia a zeleniny. Že obsahujú najväčší počet živín a stopových prvkov. Nepoužívajte pilulky, najmä ak nie sú predpísané lekárom.

Rast embrya týždenne v 1 mesiaci tehotenstva

Prvý mesiac je čas, kedy sa embryo začne vyvíjať v tele matky. Tehotenstvo ešte neprišlo. Žena spravidla nemá ani podozrenie na jej budúci stav. Napriek tomu je 1 mesiac dôležitou fázou, počas ktorej sa ukladajú štádiá vývoja budúceho embrya.

1-2 týždne

Počas ovulácie vylučuje ženské telo folikuly, z ktorých sa neskôr objaví vaječná bunka. Folikuly sa nachádzajú so spermiami, zostupujúcou do dutiny maternice. Toto je prvá etapa zrodenia nového života.

3 týždne

Vaječná bunka prechádza štádiom oplodnenia a začína rásť do steny maternice. Potom sa placenta a pupočníková šnúra postupne začínajú tvoriť.

4 týždne

Stupeň, kedy sa embryo začína tvoriť nezávisle. Počas tohto obdobia sú nervový systém a mozog položené.

Spravidla je to v 4. týždni, keď si žena všimne absenciu menštruácie av dôsledku toho aj nástup tehotenstva. 4 týždne znamená, že sa bunky zmenili na embryo, ktoré neustále rastie. V tomto štádiu dosahuje veľkosť maku.

Vývoj embrya po 2 mesiacoch

2 mesiace znamená významný skok vo vývoji plodu. Každý týždeň sa embryo vyvíja rýchlejšie a rýchlejšie, vytvára životne dôležité orgány. Postupom času vyzerá zvyčajné embryo ako človek navonok, ktorým sa tvár, nos, končatiny a prsty.

5 týždňov

Prechodná fáza, ktorá označuje koniec 1 mesiaca a začiatok 2 mesiacov tehotenstva. Embryo sa zväčšuje. V 5. týždni sa neurálna trubica, žalúdok a priedušnica naďalej tvoria. Vyvinutý obehový systém celého organizmu.

6 týždňov

Veľkosť embrya dosahuje 6 mm. Končatiny dieťaťa nie sú ešte vyvinuté. V tomto štádiu sa však tvorí mozog. Srdce sa postupne dostáva do práce. Je spočiatku mierne znížená, pričom krv prechádza celým systémom. Je stále nemožné hovoriť o plnohodnotnej práci srdca, ale záložka jeho fungovania nastáva v tomto konkrétnom čase.

7 týždňov

Každý týždeň sa embryo stáva čoraz väčším rastom. Veľkosť sa zväčšuje presne 2 krát. Ale zároveň, keď sa pozriete na jeho vzhľad, môžete vidieť, že väčšina vývoja padá na hlavu a hornú časť.

V tomto čase vyzerá dieťa neprimerane, má veľkú a ťažkú ​​hlavu a veľmi malé dolné končatiny. Tvarované ruky a prsty. Nohy stále pripomínajú chvost.

8 týždňov

Veľkosť embrya dosahuje 20 mm a trvá len niekoľko týždňov. Tvár dieťaťa sa podobá osobe, môžete vidieť jeho oči, očné viečka, nos a uši. Vytvoril mozog, ktorý pracuje s dvoma hemisférami, nervovým systémom. Zvyšné orgány sa postupne vyvíjajú. Napríklad sa objavujú začiatky pľúc, srdca a tráviaceho systému.

Vývoj ľudského embrya.

Ako sa plod vyvíja v týždňoch po 3 mesiacoch?

Загрузка...

Embryo sa niekoľkokrát zväčšilo v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom. Jeho vývoj však pokračuje. Ako predtým, väčšina tela je hlavou, ale je to už viac proporcionálne. Kostné tkanivo sa začína tvoriť, takže embryo má malú možnosť pohybovať rukami a nohami.

9. týždeň

Do konca 9. týždňa, veľkosť dieťaťa dosahuje 30 mm. Preto embryo naďalej rýchlo rastie a zväčšuje sa. Srdce dieťaťa aktívne pracuje a dosahuje 110-120 úderov za minútu. Hlava je stále pevne pritlačená k hrudníku a dieťa je v mierne ohnutom stave.

10 týždňov

Veľkosť embrya dosahuje 40 mm. Tvorba zadku. Embryo pláva vo vnútri brucha, počnúc od stien maternice. Zároveň žena stále nepociťuje pohyb plodu kvôli svojej malej veľkosti.

11 týždňov

Mozog vstupuje do aktívnej práce, vytvára nervové zakončenia a nové neuróny. Uložia sa mliečne zuby a kostné tkanivo. Embryo sa nedobrovoľne zacne zaťať a uvoľňovať päste, pohybujúce sa v maternici.

12 týždňov

Posledný týždeň prvého trimestra znamená aktívnu tvorbu placenty. Je mimoriadne dôležité pre rozvoj zdravého novorodenca. S jeho pomocou dostane embryo všetky potrebné živiny, nasýtené kyslíkom.

Štádiá vývoja embrya v 2. trimestri

Prvý trimester položil všetky dôležité a potrebné orgány. Úlohou druhého trimestra - zlepšiť všetky telesné systémy.

Ako sa embryo mení po 4 mesiacoch?

Embryo sa postupne stáva ako človek. Hlava a trup sa stávajú primeranejšími. Zároveň sa zlepšujú všetky ľudské orgány.

Na začiatku druhého trimestra sa žena najprv vyšetrí. Počas ultrazvukového výskumu môže špecialista určiť gestačný vek, pochopiť, ako dobre sa embryo vyvíja a identifikovať existujúce patológie.

V 14. týždni sa pohybový systém tela začne aktívne rozvíjať. Od 14. týždňa sa postupne vytvára reprodukčný systém. U dievčat sa vaječníky objavujú u chlapcov prostaty.

Do konca 15. týždňa dosahuje výška dieťaťa 12 cm a všetky orgány sa už vytvorili, obličky fungujú, ktoré produkujú moč. Tvárové svaly začnú fungovať, vďaka tomu môže dieťa robiť grimasy.

Tehotenstvo v 5. mesiaci

Dieťa sa rozrástlo, teraz nastávajúca matka môže cítiť jeho pohyby. Prvé osoby pociťujú tras okolo 18-19 týždňov tehotenstva. Opakovatelia môžu pochopiť, že plod sa už pohybuje po 16 týždňoch.

Od 17. týždňa sa vytvára vlastný imunitný systém dieťaťa. Teraz je chránená pred vonkajšími vplyvmi nielen placentou, ale aj jej imunitou. Od 18. týždňa končatiny aktívne rastú, hlava sa stáva proporcionálnejšou. Štruktúra mozgu sa zlepšila.

Vzhľadom k tomu, že podlaha už bola vytvorená, od 19 týždňov štítna žľaza a pohlavné žľazy produkujú hormóny. Koža nie je tak bledá a priehľadná. Je stále hustšia a spoľahlivejšia. Každý deň je na hlave a na celom tele dieťaťa viac zbrane.

6 mesiacov: ako sa mení ľudské embryo?

6 mesiacov označuje aktívnu prácu mozgu a tvorbu časti tváre. Ak dávate pozor na vzhľad embrya, je plne v súlade s novorodencom.

Od 21 do 24 týždňov váha dieťaťa dosahuje približne 530 gramov. Jeho výška je 32 cm, výskumníci sa domnievajú, že od 23. týždňa tehotenstva dieťa začína mať sny. Aktívne reaguje na vonkajšie podnety. Nemusí mať rád hlasný hlas, hlasný hluk, silný zápach.

Dieťa často prejavuje svoju nespokojnosť vo forme otrasov. Dieťa sa snaží naučiť všetko, čo ho obklopuje. Napríklad ťahá pupočníkovú šnúru, snaží sa pochopiť, kde je a ako je tu všetko usporiadané. Dieťa už počas tohto obdobia vykazuje vysokú zvedavosť.

Vývoj embrya týždenne v treťom trimestri

Posledným štádiom tehotenstva je tretí trimester. Ženy sa veľmi ťažko znášajú kvôli librám, ktoré získali, bolesti chrbta, edémy a nahromadenú únavu. Práve v tomto období sa podľa zákona Ruskej federácie uvádza zoznam chorých, keď žena môže prerušiť prácu a nahromadené povinnosti.

Počas tretieho trimestra, embryo aktívne akumuluje podkožný tuk, tvorba všetkých orgánov a vývoj samotného tela dieťaťa je dokončený.

Rast dieťaťa do konca 3 trimester dosahuje 50-55 centimetrov. Práve tak sa rodí novorodenca. Čo sa týka hmotnosti, potom je všetko individuálne. Indikátor sa pohybuje v priemere od 3 kilogramov a viac.

Pred 37. týždňom tehotenstva dochádza k tvorbe kosti, nervovej sústavy, chrupavky a kostry. Po tomto období, počnúc 38. týždňom tehotenstva, sa dieťa pripravuje na narodenie.

Pozícia a vývoj plodu po 7 mesiacoch

Koža embrya sa stáva ľahkou a ľudskou. Dieťa stále viac otvára oči a snaží sa preskúmať okolitý priestor. Jeho hmotnosť dosahuje 1 kilogram a výška je približne 37 centimetrov.

Ak sa dieťa vyvíja normálne po celý čas, bez patológií a vážnych odchýlok, môže pokračovať vo svojom vývoji aj mimo maternice. Existuje mnoho prípadov, kedy bolo možné urobiť 7-mesačné novorodencov.

Plod v 8 mesiacoch tehotenstva

Embryo aktívne akumuluje podkožný tuk, čo je užitočné pre neho existovať vo vonkajšom svete. Obličky fungujú dobre a denne prinášajú do plodovej vody viac ako 2 šálky moču.

Budúce matky už chápu, čo robí ich dieťa. Po pokojnom stave môžete hádať, že dieťa spí, a aktívnymi nárazy môžete pochopiť jeho nespokojnosť alebo len šťastný stav.

9 mesiacov: ako vyzerá a rozvíja sa dieťa?

V 9 mesiacoch tehotenstva embryo dokončí svoju tvorbu. On len získava váhu, dostane viac vlasov na hlavu a telo. Zlepšuje pohybový aparát. Zároveň však kosti na lebke zostávajú mäkké a pružné. To všetko je potrebné, aby sa dieťa narodilo a prešlo bez problémov cez pôrodný kanál.

Výsledok

Загрузка...

Vývoj embrya možno sledovať od 1 do 40 týždňov tehotenstva. Každá etapa predstavuje nový skok v raste, váhe a ukladaní životne dôležitých orgánov. Ak dôjde k rozvoju s prihliadnutím na všetky vlastnosti a charakteristiky, potom sa plnohodnotné dieťa objaví na svetle v čase, bez vážnych patológií a odchýlok.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár