Diagnóza a liečba ureaplazmy počas tehotenstva

V poslednej dobe lekári nazývali ureaplasma jednou z najpopulárnejších chorôb našej doby. Trpí veľkým počtom žien tehotných aj negravidných.

Bohužiaľ, len malé percento žien chápe, čo je problém a ako sa s ním vysporiadať. Zvlášť akútna je otázka výskytu, príčin, účinkov a liečby počas tehotenstva.

Čo je ureaplasma počas tehotenstva?

Ureaplasma je baktéria, ktorá spôsobuje ochorenie nazývané ureaplazmóza. Až do roku 2000 lekári a vedci verili, že tento problém je spôsobený infekciou genitálií. Po roku 2000 sa však zistilo, že ureaplasmóza je dôsledkom infekcie urogenitálneho systému.

V skutočnosti, asi 80% žien má ureaplasma v ich telách, ale nevyvíjajú sa do infekcie a baktérií. To nespôsobuje nepohodlie a nespôsobuje nepohodlie pre ženu.

V prípade, že sa v tele nachádzajú ureaplasmy, nie je možné hovoriť o chorobe ženy, ale o tom, že je nositeľkou infekcie. Lekári veria, že táto situácia neprináša nič dobré. Koniec koncov, žena môže preniesť infekciu na svojho partnera.

Pravdepodobne dochádza k ureaplazmóze, keď je imunitný systém prudko znížený. V takejto situácii sa malé percento baktérií v tele začne množiť ostro a silno, čo predstavuje nebezpečenstvo pre zdravie ženy.

príznaky

Загрузка...

Ureaplasmóza je pomerne komplexné ochorenie, ktoré nie je vždy ľahké rozlíšiť. V niektorých prípadoch žena nechápe, že má infekciu genitourinárneho systému.

Lekári identifikujú určité príznaky, ktorými môže tehotná žena v ranom štádiu pochopiť vývoj vírusového ochorenia:

  1. Biele zvýraznenie.
  2. Bolesť pri močení.
  3. Zápal pošvy (kolpitis).
  4. Ostrá a silná bolesť v spodnej časti brucha.
  5. Zápal močového mechúra.

Ureaplasmóza sa môže prenášať nielen prostredníctvom vaginálneho pohlavia, ale aj prostredníctvom ústnej. V tomto prípade môže byť symptómom bolesť hrdla, ktorá je v zriedkavých prípadoch identifikovaná ako ureaplazmóza.

Symptómy urogenitálnej infekcie sú mierne a nie sú výrazné. To je veľký mínus pre tehotnú ženu, pretože a tak počas jej tehotenstva zvýšila biely výtok.

Len malé percento žien v ranom štádiu infekcie si môže všimnúť, že výtok získal úplne iný odtieň, farbu a vôňu. Často sa ureaplasmóza zamieňa s drozdou, snaží sa zotaviť z tehotenstva.

príčiny

Ureaplasma je infekcia, ktorá je sexuálne prenosná. Môže žiť v tele vášho partnera, ktorý ho ani netuší. Po spáchaní fyzickej intimity sa nakazí tehotná žena.

Je pozoruhodné, že infekcia sa dostane po orálnom sexe, prejavuje sa ako akútna tonzilitída a horúčka. Teda telo bojuje s baktériami, ktoré naň padli.

Niektoré pohlavne prenosné infekcie sa prenášajú uterákom alebo návštevou kúpeľa, ale v prípade ureaplazmózy je vylúčená. Potrebná je len sexuálna intimita, po ktorej dochádza k infekcii.

Prečo je to a ako liečiť ureaplazmózu?

Ako ureaplasma ovplyvňuje tehotenstvo?

Veľa tehotných žien sa zaujíma o vplyv ureaplazmy na budúci plod. V skutočnosti sa veda posunula ďaleko dopredu. Predtým sa takáto infekcia považovala za priamy základ pre lekárske potraty.

V súčasnosti sa táto prax stala zastaranou. Žena pokračuje v nosení dieťaťa, a to aj v prítomnosti infekcií genitourinárneho systému.

Intrauterinná infekcia

V prípade, že sa pred tehotenstvom vyskytla ženská infekcia, potom by sa zdravie dieťaťa nemalo príliš obávať. Počas počatia sa vytvára placenta a plodová bublina, ktorá chráni dieťa pred rôznymi infekciami v tele matky.

Ureaplasma však môže spôsobiť zmäkčenie maternice. Často sa v takýchto prípadoch v skorých štádiách tehotenstva, potrat alebo predčasný pôrod vyskytuje už v treťom trimestri.

Ak sa infekcia vyskytla v 2. alebo 3. trimestri, lekári tu naozaj premýšľajú o tom, ako sa dieťa narodí. Ureaplasmóza vyžaduje len antibiotickú liečbu.

Počas tehotenstva je takýto prístup veľmi nežiaduci, pretože môže nepriaznivo ovplyvniť vývoj novorodenca, vyvolať v ňom defekty a patológie.

V tomto prípade nikto nemôže sľúbiť, že sa narodí plné a zdravé dieťa. Voľbu liečby spravidla vykonáva samotná žena po porade s ošetrujúcim lekárom.

Výsledky analýz.

Infekcia pri narodení

Počas pôrodu sa dieťa uvoľňuje z amniotického močového mechúra, ktorý slúžil ako ochrana a talizman. Prechádzajúc pôrodným kanálom sa dieťa môže nakaziť infekciou v tele matky.

To je spojené s rozvojom chorôb, ako je pyelonefritída, meningitída, zápal spojiviek. Okrem toho môže matka dostať infekciu, ktorá dostala endometritídu bezprostredne po pôrode.

To je dôvod, prečo sa lekári snažia zachrániť ženu pred urinogenitálnou infekciou počas tehotenstva, aby neboli infikovaní novorodenci.

Vplyv na zdravie ženy

Akonáhle sa žena dozvie o prítomnosti urinogenitálnej infekcie v tele, potrebuje okamžitú liečbu. Mnohí veria, že nie je možné otehotnieť s ureaplasmou. V skutočnosti, lekári dávajú pozitívnu odpoveď a umožňujú ženám začať koncepciu po liečbe.

Často beh infekcie vedie k následkom, ktoré bránia otehotneniu. To však neznamená závažné prípady. Všetky z nich sú prístupné komplexnej liečbe. Po liečbe ureaplazmózy boli ženy schopné samostatne otehotnieť a porodiť zdravé dieťa.

diagnostika

Загрузка...

Ak ste šli k lekárovi pred počatím dieťaťa, urobili ste správnu vec. Požiadajte špecialistu, aby vám pomohol preskúmať vaše telo a zistiť prítomnosť ureaplazmy. Ženy si často ani neuvedomujú prítomnosť ochorenia v tele.

S cieľom presne diagnostikovať infekciu je potrebné uchýliť sa k niekoľkým komplexným opatreniam:

  1. Polymerová reťazová reakcia - môže byť použitá na zistenie prítomnosti infekcie v ženskom tele.
  2. Analýza prítomnosti protilátok.
  3. Bakteriologická výsev je populárna metóda, ktorá presne detekuje nielen samotnú infekciu, ale aj jej stupeň, účinnosť liečby rôznymi antibiotikami.

Má ureaplasma liečiť počas tehotenstva?

V prípade, že sa ureaplasmóza nachádza v tele tehotnej ženy, začne premýšľať o potrebe liečby. Uistite sa, že infekcia vyžaduje vyliečenie. Ak je tehotenstvo ťažké, spravidla sa snažia zbaviť infekcie okamžite.

Ak dieťa nie je v nebezpečenstve, môžete počkať s liečbou a čakať 30 týždňov.

Upozorňujeme, že telo každej tehotnej ženy je iné. Lekár môže na základe výsledkov testov a štúdií dievčaťa rozhodnúť o predčasnej liečbe. V tomto prípade by mala žena dôverovať špecialistovi a okamžite začať liečbu.

Výsledok

Ureaplasma počas tehotenstva prestala byť trestom. Ženy sú úspešne vyliečené z choroby počas tehotenstva, majú zdravé deti. Infekcia, ktorá sa prenáša pohlavne, sa často objavuje v tele budúcej matky, pretože vo väčšine prípadov má oslabený imunitný systém.

Prevencia ureaplazmózy môže byť antikoncepcia počas sexuálnej intimity, použitie hygienických vložiek, osobná starostlivosť a častá kontrola špecialistami.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár