Pravidlá pre výber a použitie vankúšikov pre hrudník

Za najužitočnejšie sa považuje mlieko. Obsahuje najväčšie množstvo vitamínov a minerálnych zložiek. Na svete nie je nič lepšie ako matka dojčiace dieťa. Je to špeciálny proces, ktorý je znakom samoty a neporovnateľnej sviatosti.

Avšak dojčenie má svoje nevýhody. V prvom rade sa týkajú ženy, konkrétne matky. Môže zažiť nejaké ťažkosti. Pozostávajú z laktostázy, jednoduchého alebo spontánneho uvoľňovania mlieka.

Pokiaľ ide o prvé prípady, ide o skutočný problém, s ktorým sa musíte poradiť s lekárom. Ak hovoríme o spontánnom uvoľnení mlieka, potom, bohužiaľ, nemôže byť zabránené, ale každá žena by mala vedieť, ako sa vysporiadať s takou situáciou, aby nevyzerala veľmi hlúpe na verejnosti.

Na čo sú kojacie podložky?

Na policiach sa môžete stretnúť s takým tovarom, ako sú prsné vankúšiky. Nie sú potrebné pre všetky mamičky. Väčšina žien ich však aktívne využíva. Je to spôsobené nadbytkom mlieka, ktoré je v tele ženy.

Bohužiaľ, je jednoducho nemožné, aby sa mlieko, rovnako ako dieťa potrebuje. Každé dievča má individuálny organizmus, na ktorý je potrebné sa prispôsobiť.

Ak neviete, prečo sú potrebné prsné vankúšiky, mali by ste byť oboznámení s ich hlavnými funkciami a hodnotami:

 1. Najdôležitejšie je chrániť oblečenie a spodnú bielizeň pred vlhkosťou.
  Mlieko môže prúdiť toľko, že môžete nielen zafarbiť podprsenku, ale aj oblečenie, ktoré nosíte. Tvorí veľkú mokrú škvrnu. Môže dokonca zničiť oblečenie. Samotné mlieko nemá špecifickú farbu. Je to však také zvláštne, a to tukové a sladké zloženie, ktoré okamžite vysychá alebo zanecháva žlté škvrny.
 2. Bradavky sa počas dojčenia zväčšujú a stávajú sa citlivejšími.
  Z tohto dôvodu je extrémne nepríjemné, keď sa bradavky dotýkajú oblečenia. Ak vložíte špeciálnu vložku, zabezpečí to mladým matkám pohodlný stav.
 3. Tesnenia sa často menia, čo znamená, že sa znižuje riziko rôznych infekcií a mastitídy.
 4. Počas kŕmenia sa často objavujú trhliny, ktoré vyžadujú ošetrenie.
  Inak žena zažije silnú bolesť a jednoducho nebude schopná nakŕmiť svoje vlastné dieťa. Špeciálne vložky pomôžu hojiť rýchlejšie. Poskytnú pohodlie pre prsia a eliminujú možnosť trenia bradaviek látkou, ktorá môže spôsobiť rôzne trhliny.

Ako používať podložky?

Загрузка...

Tesnenia sú dôležité nielen na nákup, ale aj na správne používanie. Nemali by ste ich uložiť, používajte iba jednu vložku denne. Aj keď vaša vložka nie je úplne mokrá, neznamená to, že nie je potrebné ju meniť.

Škodlivé baktérie sa hromadia v mlieku. Preto existuje vysoké riziko vzniku infekcie, ktorú tiež prenesiete na svoje dieťa. Pokládka je hygienická pre osobnú starostlivosť, resp. Jej voľba a opotrebenie by sa mali brať zodpovedne.

Napriek tomu, čo vložíte si kúpite, od ktorého výrobcu bude podstata použitia rovnaká.

Ale v každom prípade si prečítajte návod, pozorne si prečítajte recenzie a použite prsné vankúšiky.

 1. Otvorte jeden príbalový leták. Vo väčšine prípadov sa predávajú v kartónovej škatuli, kde je každý hygienický výrobok v samostatnom vákuovom balení. Vytlačte balík.
 2. Umiestnite vložku do podprsenky s prednou stranou smerujúcou k bradavke. V podstate väčšina vložiek má podloženú podložku, ktorá sa ľahko upevní na tkaninu podprsenky.
 3. Upevnite polohu vložky tak, aby bola vsuvka nasmerovaná presne do stredu.
 4. Zatvorte popruh podprsenky.

Typy vankúšikov pre hrudník

Vložky určené pre hrudník sú nielen rôzni výrobcovia, ale aj druhy. Je teda obvyklé prideľovať jednorazové a opakovane použiteľné materiály. Ich hlavným rozdielom je, ako často sa musia zmeniť.

jednorazový

Možno ich možno bezpečne označiť za najbežnejšie, pretože sa ľahko používajú, priťahujú svojou demokratickou cenou.

Výrobcovia vyskúšali a vyrobili doplnky, ktoré sú priedušné, ale zároveň sú veľmi dobre absorbované.

Bežne sa rozlišujú rôzne materiály, z ktorých sa dajú vyrobiť prsné vankúšiky:

 • bavlna;
 • viskóza;
 • gél;
 • Polyester.

Pokiaľ ide o prvú možnosť, je to najlacnejšie, pretože je to obvyklá lisovaná vata. Nevýhodou takéhoto príslušenstva je, že je potrebné vymeniť tesnenie veľmi často, pretože môže rýchlo unikať a zanechať stopy na oblečení.

na opakované použitie

Považované za výhodnejšie ako jednorazové možnosti. Vyžadujú si však dosť nepríjemnú starostlivosť. Po každom použití je potrebné tesnenie umyť a osušiť. Ak si kúpite niekoľko kusov naraz, môžu sa zdať dosť drahé.

Najčastejšie sa používajú tieto druhy materiálov:

 • bambus;
 • bavlna;
 • membrána;
 • silikón.

Viacvrstvové príslušenstvo, ktoré používa niekoľko typov materiálov naraz, je veľmi drahá, ale efektívnejšia možnosť.

Zvláštnym spôsobom sa vyžaduje umývacie príslušenstvo. Výrobcovia sa o to postarali a predávali svoj produkt spolu so špeciálnou sieťovinou. Je potrebné umiestniť tesnenie do neho a umyť pri teplote 40 stupňov.

Ako si vybrať?

Je vhodné venovať osobitnú pozornosť kritériám pre výber vložiek pre hrudník. V žiadnom prípade nie je možné kúpiť pred dodaním. Veľmi často v detských obchodoch odporúčajú takéto veci s uvedením ich potreby. Ale nikto nemôže vopred vedieť, či z vás bude prúdiť mlieko alebo nie.

Z tohto dôvodu, aby ste sa nespáchali zbytočným činom, na chvíľu sa zdržte nákupu. A len vtedy, ak sa objaví akútny problém pred vami, až potom získajte špeciálne prsné vložky.

Vyberajú sa na základe množstva mlieka, ktoré máte. Možno je to len niekoľko kvapiek denne, a možno je to pomerne veľké číslo, ktoré bude vyžadovať veľa príslušenstva.

Medzi jednorazovými vložkami

Jednoznačne, jednorazové vložky sú považované za jeden z najpohodlnejších. Majú špeciálny suchý zips, ktorý jasne fixuje vec na podprsenke. Okrem toho, vložka po použití je ľahké hádzať.

Dbajte na balenie tovaru, na ktorom musí výrobca uviesť tie body, ktoré vám pomôžu rozhodnúť:

 1. Stupeň absorpcie je indikovaný špeciálnymi kvapkami, ako je to v prípade ženských hygienických vložiek. Maximálne množstvo je 4 kvapky a minimum je 1.
 2. Hĺbka pristátia - najúčinnejší prostriedok je zvolený na základe tvaru prsníka. Nesprávne príslušenstvo môže spôsobiť nesprávnu polohu.
 3. Obaly sú dôležitým faktorom, ak pracujete alebo často opúšťate domov. Drahšie príslušenstvo v samostatnom vrecku. Je vhodné ho vziať a umiestniť do vaku, s vedomím, že tesnenie zostáva chránené pred baktériami a rôznymi infekciami.

Medzi opakovane použiteľnými

Nie je možné kúpiť iba jeden pár opakovane použiteľných doplnkov. Aby mama vždy mala čas na seba, potrebuje 4-5 párov. Potom ich môže pokojne zmeniť, umývať a nestarať sa o to, čo používa posledný pár.

Opakovane použiteľné predmety absorbujú oveľa horšie ako jednorazové. Ale to nehovorí o ich neefektívnosti, ale skôr naznačuje potrebu zmeniť vec oveľa častejšie.

Rozhodujúcimi faktormi vo výbere sú:

 1. Materiál - samotný výplň je hlavne textil alebo gél.
  Za vložkou sa nachádza viac pogumovaná základňa, ktorá umožňuje, aby tesnenie bolo najviac priestranné. Ale ak sa rozhodnete, dávajte pozor na vonku. Je potrebné zvoliť najpríjemnejšiu možnosť pre telo, ktorá bude vhodne umiestnená v blízkosti hrudníka.
 2. Premýšľajte o tom, ako upevníte vložku na bielizeň.
  Ak matka vedie meraný a čiastočne pasívny spôsob života, potom pre ňu urobí úplnú absenciu spojovacích materiálov. Ale ak je mama aktívna, potom by ste mali premýšľať o prítomnosti špeciálneho montážneho systému. Nanešťastie na nich nie je lepivá vrstva. Upevňovací prvok môže byť guipure.
 3. Frekvencia použitia nemôže byť nekonečná.
  V podstate to nie je viac ako 40-50 krát. Prečítajte si pokyny, ktoré označujú moment.

Je možné urobiť podložky pre hrudník vlastnými rukami?

Загрузка...

Ak chcete ušetriť peniaze, môžete vždy šiť tesnenie vlastnými rukami. V skutočnosti je táto možnosť veľmi atraktívna. Koniec koncov, vy si môžete vybrať látku a výplň.

Okrem toho za jeden deň môžete urobiť dostatočne veľký počet tesnení a nemusíte sa starať o ich ďalšie používanie. Ak poznáte svoje vlastné telo, môžete vziať do úvahy jeho individuálne vlastnosti a prispôsobiť ho tomuto indikátoru.

Je potrebné zakúpiť flanel, ktorý možno odobrať aj z plienok, fleece a tenkých nití. Budete musieť rozdeliť tri identické kruhy, dve z flanelu a jednu z rúna. Ten, ktorý je vyrobený z fleece tkaniny je výplň pre tesnenie.

Pripojte tri časti, ktoré sa nachádzajú vo vnútri výplne, upevnite na okrajoch kolíkmi alebo závitom a potom jemne prilepte presne do kruhu. Urobte rez z jednej strany presne do stredu. Potom prekryte okraje a šite. Týmto spôsobom dosiahnete mierne zúžený tvar, do ktorého sa môže ľahko vložiť bradavka.

Hodnotenie výrobcov

Na modernom trhu široká škála rôznych tesnení. Výber v obchode, v prvom rade sme odrazili od výrobcu. Ak už máte obľúbeného výrobcu detských vecí, vyberte si ho. V prípade, že ste sa nerozhodli na výber, použite špeciálne hodnotenie.

jednorazový

Predáva sa v kartónovej krabici, ktorá obsahuje minimálne 30 kusov a maximálne 100 kusov.

Čím viac obalov, tým výhodnejšie akvizíciu.

 1. AVENT je dnes populárnym produktom na trhu. Všetky jeho výrobky sú vysoko kvalitné. Vankúšiky na prsia nie sú výnimkou. Okrem vynikajúcej kvality má žena možnosť zvoliť si hĺbku uchytenia vložky.
 2. Harper je výrobcom plienok a absorpčných vložiek. Starostlivosť o jemnú pokožku prsníka, použitie vysoko kvalitných materiálov.
 3. Peligrin - líši sa tým, že je hypoalergénny.

na opakované použitie

Majú charakteristické svetlé farby, ktoré môžu rozptyľovať dieťa počas kŕmenia, nútiť ho, aby sa pozrel na kreslenú postavičku, ktorú maľoval na vložkách.

 1. AVENT - vo výbave je denná aj nočná verzia príslušenstva. Denný pohľad je atraktívnejší a roztomilý. Pokiaľ ide o noc, je vybavený suchým zipsom, ktorý umožňuje protišmykové príslušenstvo.
 2. Naughty Baby - mnohokrát môžete použiť podobnú vložku. Udržiava viac ako 200 umývaní.
 3. Medela - sú zložené zo špeciálnej bakteriálnej vrstvy, ktorá je vymazaná až po 60 praniach.

Výsledok

Žena môže pociťovať veľa ťažkostí s dojčením. Zodpovedná matka však vždy upraví proces a zabezpečí, že imunitný systém dieťaťa bude zdravší a silnejší. Našťastie, moderné výrobcovia sú na strane matiek, v každom možnom smere ich podporujú technologickým príslušenstvom.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár