Výber zvlhčovača pre deti

Nové technológie a pomôcky, ako napríklad zvlhčovač, sú určené na ochranu detí, uľahčenie a uľahčenie ich života. Pred zakúpením nového zariadenia sa pokúste pochopiť, ako je to potrebné.

Napríklad len málo ľudí chápe, ako funguje zvlhčovač a koľko je potrebné pre telo dieťaťa. Mnohí odborníci o tom argumentujú a našťastie dospejú k spoločnému názoru.

Čo dodá vzhľad zvlhčovača v detskej izbe vášho dieťaťa?

Novorodenci, dojčatá a veľmi malé deti majú veľmi citlivú pokožku. Reagujú ostro na negatívnu atmosféru. Pre nich je suchý vzduch v byte sotva tolerovaný. Vzniká kôrka v dutinách, exfoliácia a nadmerná úzkosť.

Rodičia ani nerozumejú, prečo sa dieťa stalo tak rozmarným a rozčúleným. Novorodenec zatiaľ nedokáže vysvetliť, čo a kde to bolí. Preto vyjadruje svoju úzkosť vo forme plaču. Je to jeho nos, ktorý ho trápi.

Suchý nos provokuje veľké množstvo prechladnutí. Zvlášť často sa objavujú v chladnom období. V tejto dobe, vrchol vírusovej infekcie. Suchosť v miestnosti vzniká z horúcich batérií, ktoré svojou parou jednoducho zabijú všetok vlhký vzduch.

Okrem toho, v zime tak často nechceme vetrať miestnosť a neotvárajte okná. Výsledkom je neustály lámavý vzduch, ktorý jednoducho zabíja detský organizmus. V tomto prípade môže pomôcť len špeciálny detský zvlhčovač.

V miestnosti je potrebné vytvoriť potrebnú vlhkosť. Teplota sa zároveň nezmení, ale všetko prispeje k správnemu a potrebnému vzduchu pre telo dieťaťa. Sinusy nosa dieťaťa zostanú mokré. V dôsledku toho sa miera výskytu zníži.

Výhody a škody: názor lekárov

Загрузка...

Pediatri jednoznačne tvrdia, že zvlhčovač vzduchu je v dome mimoriadne potrebný, najmä s malými deťmi. Pomôže udržať sliznicu v nosovej dutine, čím sa zabráni vzniku baktérií.

Medzi výhody Dr. Komarovského patria nasledujúce príklady:

 1. Telo dieťaťa do 1 roka vyžaruje veľké množstvo tepla a zároveň stráca tekutinu. Dieťa má narušený proces výmeny tepla, takže potrebuje doplniť dodávku vlhkosti.
 2. Suchý vzduch v dome sa časom znižuje imunitou dieťaťa.
 3. Rieši problém suchými očami.

Keď hovoríme o profesionáloch, je potrebné pripomenúť tieto nedostatky.

Toto je poškodenie, ktoré môže zariadenie spôsobiť:

 1. Ak je prístroj v nesprávnej polohe, dieťa sa ho môže dotknúť a spáliť.
 2. Na samotnom zariadení sa zbierajú vírusy a baktérie.
 3. Ultrazvukové modely môžu emitovať chemické prvky, ktoré sú škodlivé pre telo dieťaťa.

Výhody zariadenia sú však oveľa väčšie ako nevýhody. V prípade jeho správneho a správneho používania môžete len zlepšiť imunitný systém dieťaťa, znížiť výskyt.

Súčasne je zvlhčovač zakázaný, keď:

 • ochorenia centrálneho nervového systému;
 • artritída;
 • zápal pľúc;
 • narušený krvný obeh mozgu.

Ako začať s výberom?

Ak chcete ísť do obchodu, musíte merať miestnosť a poznať jej výkon, a to:

 • priestor miestnosti, kde bude zariadenie stáť;
 • výška stropu;
 • charakteristika miestnosti (počet okien, charakteristika steny, počet nábytku a rastlín).

Uveďte uvedené indikátory na papier. S týmito vlastnosťami bude pre vás oveľa jednoduchšie urobiť správnu voľbu.

Ultrazvukové zvlhčovače a ich použitie u detí

Najefektívnejší a najobľúbenejší typ zvlhčovača. Pracuje pri vysokom výkone, ale zároveň premení vodu na paru pomocou špeciálnej membrány, pričom sa neuvoľní horúci vzduch. Vďaka tomu je zariadenie bezpečné aj so zvedavým malým dieťaťom.

Ultrazvukový typ hydratačný krém je absolútne bezpečný. Jedinou podmienkou pre jeho použitie je, že sa nehodí pre televízory. S takýmito zariadeniami by sa nemali používať spolu v tej istej miestnosti. Preto je z materskej školy lepšie, aby sa TV, takže zvlhčovač.

Odporúča sa umiestniť výrobcu na vysoké miesto. Môže to byť šatník alebo vysoká polica. S týmto usporiadaním sa vzduch rozšíri lepšie v priestore.

Veľkou výhodou tohto zariadenia je jeho bezhlučnosť. Preto, ak je vaše dieťa príliš citlivé na spánok, jeho spánok nebude rušiť ultrazvukový zvlhčovač.

Tradičné zvlhčovače a ich použitie v detskej izbe

Zariadenia tradičného typu sú schopné vyrovnať sa s najviac zanedbávanými typmi. Funguje to oveľa pomalšie ako ultrazvukový zvlhčovač, ale nielen nasýti vzduch vlhkosťou, ale aj steny, strop a dokonca nábytok.

Po určitom čase tak zariadenie vykonáva svoju funkčnú záťaž, ktorá naplní všetko okolo vlhkého vzduchu.

Prístroj má špeciálny filter, ktorý prechádza vodou a vydáva paru. Tento filter musí byť umytý 1-2 krát týždenne, potom bude fungovať oveľa rýchlejšie a efektívnejšie.

Niekedy zvlhčovač pracuje hlasno, takže táto nevýhoda pre obzvlášť citlivé deti môže byť významná.

Zariadenie sa ľahko používa a udržiava. Je potrebné ju naplniť čistou vodou z vodovodu a zasunúť ju do zásuvky.

Umývanie vzduchu a ich použitie v detskej izbe

Vo svojej práci sa pranie vzduchu podobá na tradičné vybavenie. Existuje však významný rozdiel, ktorým je neprítomnosť filtra. Samotný proces zvlhčovania sa uskutočňuje pomocou špeciálnych diskov, ktoré sa otáčajú dostatočne silno okolo svojej osi.

Významnou nevýhodou zvlhčovača je jeho veľká veľkosť.

Napriek tomu má umývanie vzduchu omnoho viac výhod ako iné typy zariadení. Napríklad nepotrebujú špeciálny spotrebný materiál, čo znamená, že sa dajú ľahko používať nepretržite. V samotnom zariadení môžete naliať všetku vodu bez ohľadu na jej kvalitu.

Zvlhčovač je schopný pracovať na veľkom priestore. Zároveň je úplne tichý a nevytvára zbytočné nepohodlie.

Klimatické komplexy a ich využitie pre deti

Moderné zariadenie, ktoré obsahuje tradičný zvlhčovač s ďalšími funkciami. Má špeciálny systém čistenia a filtrovania vzduchu.

Vďaka dizajnu je možné zvládnuť nielen suchý vzduch, ale aj nepríjemný zápach. Preto je možné sa zbaviť zápachu tabaku, dymu, chemikálií a dokonca smogu. Prístroj pracuje v režime vysokého výkonu, čo znamená schopnosť vyrovnať sa s ich úlohou v krátkom čase.

Ide o seriózne zariadenie, ktoré sa získa najmä vo veľmi pokročilých prípadoch. Napríklad dieťa má častú alergickú rinitídu, bronchitídu alebo astmu. Byt alebo dom sa nachádza v znečistenej oblasti so zlou ekológiou, ktorá neumožňuje otvárať okná.

kompaktné

V malých bytoch sa kladie dôraz nielen na kvalitu zariadenia, ale aj na jeho kompaktné rozmery. Ak samotná škôlka nemá veľké kvadratúry, nie je potrebné získavať objemné zariadenie.

Je celkom dosť kúpiť kompaktný zvlhčovač, ktorý nezaberie veľa miesta. Ľahko sa dá položiť na poličku, čo ju robí neviditeľnou. Spravidla deti neukazujú žiadnu pozornosť na kompaktné zariadenia.

Besshumnyy-

Hlavným kritériom, podľa ktorého si mnohí rodičia vyberajú zariadenie, je jeho bezhlučnosť. Deti môžu nepokojne spať a báť sa práce samotného zariadenia. Preto by mali zvoliť model, ktorý nespôsobí hluk, resp. Príliš veľa úzkosti.

Tichý model možno nájsť v rôznych variantoch. Nie je to len ultrazvukový typ, ale aj klasický tradičný a dokonca aj klimatický. Preto sa cenová kategória bude líšiť od samotného typu.

S aromaterapiou

Ďalší bonus, ktorý majú niektoré modely v súprave, je aromaterapia. Zariadenie uvoľňuje vzduch s vôňou mäty, levandule, citrusov a eukalyptu. Je schopný ovplyvniť telo dieťaťa a chrániť ho pred prechladnutím. Vôňa levandule je schopná obnoviť strávenú energiu a spať pokojnejšie v noci.

Hodnotenie zvlhčovačov vzduchu 2019

Obchod má rozsiahly výber zvlhčovačov, ktorých cenový segment začína od 500 rubľov a končí 5000 rubľmi. Náklady sú stanovené na základe modelu, výrobcu, množiny doplnkových funkcií.

Najlepšie možnosti sú nasledovné typy zvlhčovačov vzduchu:

 1. Boneco je lacný ultrazvukový zvlhčovač vyrobený vo Švajčiarsku.
  Je vyrobený s vysokou kvalitou a spĺňa všetky moderné požiadavky. Okrem funkcie čistenia vzduchu existuje špeciálna ionizačná funkcia. Nevýhodou je, že môžete vybrať len potrebu periodicky meniť filter.
 2. Winia je čistička vzduchu vyrobená v kórejskom priemysle.
  Je to vysoko efektívne a spoľahlivé zariadenie. Významnou nevýhodou je len veľká veľkosť, ktorá je prijateľnejšia pre staršie deti.
 3. AIC - jedna z najviac rozpočtových možností s kompaktnou veľkosťou a dostatočným množstvom funkcií.
  Zariadenie má nevýhodu dlhodobej práce. Po určitom čase však výsledok presiahne všetky očakávania.

Výsledok

Загрузка...

Pediatri vždy hovorili o potrebe pravidelného vetrania detskej izby, jej nasýtenia ďalším vzduchom a kyslíkom. Ale to nie je tak ľahké urobiť v zime, keď je na ulici výrazný negatív a batérie v miestnosti sú neustále vyprážané.

Preto v súčasnosti vyvinuli a schválili zvlhčovače vzduchu pre deti, ktoré pomáhajú bojovať proti suchému vzduchu, pomáhajú zlepšovať imunitu, dobrú náladu a znižujú chorobnosť v rodine.

Zvlhčovač už dávno prestal byť luxusom. Existuje mnoho modelov, ktoré sú v pomerne dostupnej cenovej relácii.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár