Ako môžu rodičia učiť dieťa, aby sa obliekalo samostatne?

Dva alebo tri roky je približný vek, keď dieťa má tendenciu robiť veľa vecí na vlastnú päsť. Dieťa si uvedomuje seba ako samostatnú osobu a chce to ukázať ostatným. Vidí, že každý sa oblieka nezávisle, takže je dosť spravodlivá otázka, prečo takému konaniu nedôverujú.

Úlohou rodičov v tomto momente nie je urobiť chybu, ale konať správne. V skutočnosti, už vo veku 2 rokov, môžete naučiť dieťa obliekať a vyzliecť sa nezávisle.

Prečo učiť dieťa, aby sa obliekalo?

Úlohou rodičov nie je len kultivovať duchovnú a morálnu osobnosť, ale aj navrhnúť, ako sa dieťa môže lepšie prispôsobiť spoločnosti.

Dieťa by malo byť schopné sa obliekať samostatne. Toto je nevyhnutná zručnosť, ktorú deti získajú úplne až vo veku 4 rokov. V skutočnosti však proces učenia začína oveľa skôr.

Ak vaše dieťa vo veku 2 rokov začalo zažívať krízu nezávislosti, potom by ste v žiadnom prípade nemali odolať. Dospelí by mali dieťaťu pomáhať a viesť krízu pre seba pozitívnym spôsobom. To sa prejaví vo výcviku dieťaťa na šaty. Výcvik by sa mal uskutočniť ľahko a nepozorovane vo forme hry.

Mamičky by nemali zasahovať do ich dieťaťa a v každom smere ho povzbudzovať. Spravidla sú rodičia pri obliekaní veľmi nervózni, pretože dieťa prirodzene robí všetko príliš dlho.

Ak ste neskoro, vopred, vypočítajte čas, aby sa vaša dcéra alebo syn mohli obliekať. Uistite sa, že láskavo povedať, že ak vaše dieťa potrebuje pomoc, môže vždy opýtať.

Rodičia v tomto bode môžu povedať, kde predná a morská strana, predné a zadné. Chváliť zakaždým, keď vaše dieťa je to, čo je dospelý a samostatne podarilo sa obliecť.

Tak, dať slobodu mladému mužovi, môžete sa vyrovnať s krízou, zbaviť sa hysteriky. V mladom veku bude možné začať vyučovať nezávislosť.

Všeobecné odporúčania pre všetky vekové kategórie

Samozrejme, vyzliekanie je oveľa jednoduchšie ako obliekanie. Preto môžete pred jednoročným dieťaťom požiadať o vyzliekanie. Začnite s najjednoduchšie, rozopínanie zámky, odstránenie klobúky. Potom k nej pripojte topánky a nohavice.

Dieťa môže byť vystrašené takým veľkým množstvom oblečenia, nechápu, čo a prečo bude musieť nosiť. Dajte každý kus oblečenia do svojich rúk a navrhnite, kde má byť.

V dôsledku toho si nevšimnete, ako rýchlo bolo dieťa schopné sa obliekať sami. Na začiatok môžete veci podmienečne rozdeliť na tie, ktoré si matka oblieka a na tie, ktoré dieťa oblieka. Postupne zväčšovať oblečenie dieťaťa, odstránenie jej od matky.

Vo večerných hodinách pripravte oblečenie so svojím dieťaťom. Povedzte svojmu dieťaťu, že zajtra ráno pôjdete na prechádzku, návštevu alebo do materskej školy, takže by ste si mali vopred pripraviť sadu oblečenia. Takýto čin ho naučí disciplíne a rutine vo všetkom.

Je to oveľa jednoduchšie nosiť veci, ktoré sú trochu bolševat, najmä pokiaľ ide o ponožky a nohavice. Preto nie je potrebné kupovať oblečenie blízko seba. Môže byť trochu voľná.

Každý deň by nemal trvať na sebeoblečení. Možno, že dieťa nedostalo dostatok spánku, alebo len zle. Ak dieťa nemá túžbu, potom by ste ho mali obliecť sami, bez toho, aby ste na tom trvali alebo nadávali.

Nezabudnite požiadať svoje dieťa, aby vám pomohlo vybrať šatník. Nebuďte tak nároční, ak strúhanka nevybrala červenú, ale zelené tričko. Verte mi, pre deti nie je taký zrejmý význam.

Ako naučiť dieťa obliekať?

Zdobiť školenia kalendár

Vždy venujte zvýšenú pozornosť svojmu dieťaťu. Niektoré deti vo veku do 10 mesiacov, prichádzajúce z prechádzky, s veľkou radosťou sundajú pokrývku hlavy. Zapojte ho do tohto procesu. Nech sa strúhanka začne vyzliekať najprv tým, že sundá niektoré odevy.

Potom sa určite zaujme a oblieka. Spravidla to začína vo veku 1,5 roka. Scarce prejavuje veľký záujem o zbabelcov. V skutočnosti je to jedna z najjednoduchších vecí, ktoré môžete naučiť svoje dieťa.

Po kúpeli alebo výmene nohavíc mu dajte čistú vec a počkajte, kým ho naloží. Možno, že v prvých týždňoch sa mu nepodarí, ale čím viac strúhanka trénuje, tým viac šancí bude musieť dosiahnuť požadovaný výsledok.

Nebojte sa, uvidíte a nenechajte si ujsť okamih, keď strúhanka prejavuje záujem o oblečenie. Každé dieťa je také.

Niekde vo veku 2 rokov s riadnym a riadnym školením, dieťa bude môcť dať si nohavice, nohavice a svetre na vlastnú päsť (bez vloženia rukávov). Niekde od 2 rokov dieťa prejavuje veľký záujem o zámky, suchý zips a gombíky.

Po 2,5 roku môžete postupne ukázať, ako tlačidlo funguje a prečo je potrebné. Ak to chcete urobiť, môžete vytvoriť špeciálny simulátor, ktorý rozpojí a zapne dieťa.

Tipy pre rodičov

Zaobchádzajte s dieťaťom tak, ako by ste sa chceli liečiť. Často, v čase učenia obliekania dieťa, to trvá veľa trpezlivosti. Snažte sa o tom premýšľať.

Začnite zbierať hodinu pred výjazdom. Nechajte drvinu vystúpiť s oblečením, hrať sa s ňou a dať si na seba. V tomto čase sa môžete priniesť do poriadku alebo si oddýchnuť.

Netlačte na drobky a nekričte na neho. Bude pre neho nepríjemné uvedomiť si, že je vnímaný ako hlúpy a nerozumný tvor.

Ak ste požiadali dieťa, aby sa obliekalo, potom dávajte pozor, ako to robí. V pravý okamih mi povedzte, že musíte vec otočiť alebo ju otočiť. V tomto prípade sa budete vyhýbať problémom, keď dieťa bude plakať z toho, že ste všetci odstránili, a tak si neoceňujte jeho prácu.

Ak chcete naučiť svoje dieťa, ako sa obliecť čo najrýchlejšie, potom niekoľkokrát zmeňte oblečenie doma. Stačí premeniť túto aktivitu na hru. Napríklad, na sebe šaty, bude dievča okamžite hrať úlohu princeznej.

Výsledok

Prispôsobte sa tomu, že vaše dieťa môže urobiť čokoľvek. Nie je potrebné ho nosiť po celý čas. Dajte mu viac slobody. Potom v čo najkratšom čase si všimnete a vyhodnotíte len pozitívne výsledky.

Zanechajte Svoj Komentár