Aké doplnky železa sa odporúčajú pre tehotné ženy?

Počas tehotenstva potrebuje ženské telo vitamíny a prospešné stopové prvky. Zo všetkých stopových prvkov je najdôležitejšie železo. V prvom rade je potrebné zásobovať telo kyslíkom v správnom množstve.

V prípade anémie z nedostatku železa sa vyvíja, čo vedie k konštantnej letargii, únave a nedostatku fyzickej sily. Okrem toho anémia postihuje nielen tehotnú ženu, ale aj dieťa. Vo väčšine prípadov sú deti prenášané takouto patológiou a rodia sa s rovnakým problémom.

Preto v prípade nedostatku železa je potrebné prijať neodkladné opatrenia na prevenciu anémie.

Koľko železa potrebuje tehotná žena?

Rýchlosť železa v krvi je stanovená na základe trimestra tehotenstva. V prvom trimestri je potrebné malé množstvo 20 mg / deň. To je množstvo, ktoré obyčajná žena, ktorá nie je v pozícii, potrebuje. U mužov je toto číslo 2 krát menšie.

V poslednom trimestri sa hladina železa zvyšuje, musíte vyrobiť 30 mg / deň, pričom si všimnite, že môžete dostať len minimálne množstvo potravy. Všetko ostatné by malo byť v tele vo forme určitých rezerv alebo nahromadenej základne.

Čo môže zabrániť absorpcii železa z potravín?

Загрузка...

Existuje špecifický súbor potravín, ktoré obsahujú vysoké množstvo železa. Bez ohľadu na výkon krvných testov by každá tehotná žena mala zvýšiť svoju spotrebu. Ak je najprv v tele stále dosť, potom je oveľa ťažšie spadnúť na neskoršie termíny.

V tomto čase telo spotrebuje všetko, čo sa nahromadilo v tele, pričom berie vitamíny z hemogoblínu a mnohých orgánov.

Samozrejme, že je dôležité brať železo počas tehotenstva, ale musí sa urobiť správne. Napríklad stojí za to vedieť, že existujú určité produkty a lieky, ktoré inhibujú absorpciu železa.

Preto, bez ohľadu na to, koľko pijete drogu, indikátor hladiny krvi zostane na svojom mieste.

 1. Čaj, káva.
 2. Tomel, kdoule.
 3. Fosfáty.
 4. Fosfalyugel.
 5. Aktívne uhlie.
 6. Mliečne výrobky.
 7. Mastné jedlo.

Aké sú výhody rôznych skupín prípravkov železa?

Liečivá, ktoré obsahujú železo, sú rozdelené na dvojmocné a trojmocné. A tie a iné prostriedky tehotnej ženy sa majú používať len po konzultácii so svojím lekárom. Odborník vám môže povedať o potrebe získať finančné prostriedky a vysvetliť, ako ich prijať.

Okrem toho, väčšina liekov je možné zakúpiť v lekárni len s dostupným predpisom. V ostatných prípadoch nástroj jednoducho nepredáte.

Najčastejšie, keď sa problémy so železom u tehotných žien predpisujú bivalentné lieky. Majú veľké množstvo výhod. Najdôležitejšia je hladina železa v jednej pilulke. Má 80-100 mg.

Preto dievča nebude musieť používať veľké množstvo liekov. K tomu stačí piť jednu pilulku. Bivalentné liečivá sa aktívne používajú na liečbu anémie.

Majú však svoje vlastné vedľajšie účinky, to znamená, že je možný vývoj zubného kazu, pretože sorbenty v ich zložení môžu vyvolať problémy so zubami. Lieky v takýchto dávkach môžu nepriaznivo ovplyvniť gastrointestinálny trakt a dráždiť sliznicu.

Spravidla to všetko vedie k nevoľnosti, vracaniu a hnačke. Stolička stmavne okamžite, ale to sa nedá nazvať vedľajší účinok. V podstate charakterizuje všetky železné prípravky bez ohľadu na ich skupinu.

Trivalentné skupiny sú oveľa bezpečnejšie. Sú oveľa ľahšie vstrebáva do tela a majú menej vedľajších účinkov. Obsah železa nepresahuje 50 mg.

Potreba železa a účinných liekov počas tehotenstva.

Napriek tomu sa v prípade anémie alebo závažných problémov s nedostatkom železa zvyšuje množstvo spotrebovaného lieku. Tak, napríklad, je potrebné piť už nie 1, ale 2-3 tablety.

Veľkým plusom trojmocnej skupiny je, že neprichádza do styku s jedlom, čo znamená, že sa dá ľahko použiť počas jedla aj bezprostredne po jedle.

Vlastnosti liečby prípravkami železa

V žiadnom prípade nie je neprijateľné samostatne používať lieky, ktoré zvyšujú hladinu železa v krvi. Je potrebná konzultácia s ošetrujúcim lekárom. Po vykonaní laboratórnych testov lekár určí prítomnosť patológie v tele ženy.

V prípade malého nedostatku železa sa spravidla predpisuje trivalentný typ liečiva. Je potrebné, aby sa výkon zvýšil zvýšením na normálne. Okrem toho, s pomocou týchto liekov môže vytvoriť rezervu.

V prípade, že sa u dievčaťa zistí akútny nedostatok látky, konkrétne anémia, stojí za to začať používať bivalentné skupiny. Spočiatku, v prvej fáze liečby, lekári predpisujú.

Pomocou takýchto liekov je možné zvýšiť hladinu železa na normálnu hodnotu, potom je potrebné vytvoriť tzv. Rezervný fond. Toto sa môže uskutočniť pomocou trojmocnej skupiny. Je oveľa bezpečnejšie, obsahuje menej železa v tele.

Charakteristika niektorých prípravkov železa

Загрузка...

Je potrebné sa zoznámiť s niekoľkými liekmi, ktoré lekári často predpisujú. Rozdiel v nich spočíva tak u výrobcu, ako aj vo forme uvoľnenia. Okrem toho je potrebné starostlivo zvoliť dávku. Každá droga má svoje silné a slabé stránky.

totem

K dispozícii vo forme ampuliek, ktoré sa musia rozobrať a zmiešať so šťavou. Je prísne zakázané používať s mliekom, pretože znižuje účinnosť lieku. Totem sa používa na liečbu aj prevenciu anémie.

Dávka a počet dní sú stanovené ošetrujúcim lekárom na základe výsledkov analýzy. Vedľajšie účinky zahŕňajú nevoľnosť a závraty. Norma sa považuje za čiernu stoličku.

Sorbifer Durules

K dispozícii v bielych tabletách. Obsahuje veľké množstvo železa, ktoré je absorbované kyselinou askorbovou. Liek postupne prechádza črevami, čím je najlepšie distribuovaný v celom ľudskom tele.

Aby sa sorbifer čo najlepšie vstrebal, je potrebné ho piť s vysokým obsahom vody.

Fenyuls

Má rôzne formy uvoľnenia. Môže to byť sirup aj tablety, ktoré sa rýchlo a ľahko vstrebávajú. Fenulas je veľmi podobný sorbiferu, má rovnaké zloženie.

V skutočnosti, tento liek má veľké množstvo analógov. Rozdiel medzi nimi spočíva v komplexe vitamínov, ktorý vyzerá ako pridaná výhoda.

Maltofer

Vyrába sa v niekoľkých formách: kvapky a sirup. Často sa používa ako dlhodobá liečba anémie. Je dobre vstrebaný a nemá žiadne vedľajšie účinky. Často sa používa aj na liečbu problémov spojených s nedostatkom železa u detí.

Ferrum Lek

Má niekoľko možných foriem uvoľňovania: pilulky, sirup alebo injekcie. Forma samotná je určená lekárom na základe povahy ochorenia a existujúceho problému.

Veľkým plusom pre pacientov je nedostatok chuti v lieku, ktorý uľahčuje jeho príjem.

Metódy zavádzania železa do tela: klady a zápory

Existuje niekoľko spôsobov podávania železa do tela. Prvými sú pilulky a sirupy. Toto sú prostriedky, ktoré sa aplikujú ústami. Považujú sa za menej účinné, pretože kým nedosiahnu cieľ, stratia v tele železo.

Okrem toho musíte poskytnúť tieto nástroje a ďalšie ukazovatele, ktoré pomôžu lepšie absorbovať telo.

Ďalšou cestou podávania je injekcia. Je však lepšie ho viesť v nemocnici. Injekcia sa používa len v ťažkom štádiu liečby anémie.

Vo väčšine prípadov sa snažia robiť bez injekcií, pretože vedci ukázali, že účinnosť doplnkov železa je rovnaká, bez ohľadu na formu uvoľnenia.

Výrobky zo železa

Ako prevencia liečby anémie by tehotné ženy mali používať lieky obsahujúce železo.

Aj keď sa v tele nevyskytujú žiadne problémy, je potrebné ich v počiatočných štádiách nasýtiť potravinami s vysokým obsahom vitamínov, takže neskôr nebudú žiadne problémy.

 • pečene;
 • konské mäso;
 • králika;
 • morčacie;
 • tuniak;
 • pohánka;
 • kešu;
 • paradajková šťava;
 • špenát;
 • otrúb;
 • zeler;
 • kôpor;
 • petržlen.

Pamätajte, že železo a vápnik by sa nemali konzumovať spolu. Ten má skôr silnú štruktúru, ktorá len poškodzuje vstrebávanie železa. Napríklad, mnoho obľúbených jedál - pohánková kaša s mliekom by sa nemala používať spolu.

Výsledok

Загрузка...

Pred použitím lieku sa poraďte s lekárom, ktorý vám povie potrebu takejto liečby. Iba ten lekár si bude môcť vybrať správny priebeh na zlepšenie zdravia.

Prebytok železa v tele je v skutočnosti oveľa horší ako dokonca nevýhoda. Preto je potrebné brať lieky obsahujúce železo veľmi vážne.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár