Funkcia chôdze s dieťaťom v zime

V normálnom a plnom rozvoji dieťaťa hrať osobitnú úlohu prechádzky. Od prvých dní života musí novorodenec niekoľkokrát denne chodiť vonku. S vekom, bohužiaľ, veľa ľudí zabúda na potrebu prechádzky a ich vplyv na celkové zdravie dieťaťa.

Úlohou rodičov je naučiť svoje vlastné dieťa aktívnemu životnému štýlu a pochopiť, ako je v našom živote potrebný čerstvý vzduch.

Napriek všetkým príbehom a uisteniam lekárov o užitočnosti prechádzok sa mnoho matiek bojí vziať dieťa v zime. Ak chcete sa o to starať, nestojí za to. V tomto prípade je potrebné starostlivo premýšľať o skrini dieťaťa.

Zoznam vecí pre zimné dieťa

V prípade, že si obliekol novorodenca, mali by ste sa postarať, aby bol oblečený v teple a pohodlne. Použite nasledujúci zoznam vecí.

Dieťa sa zvyčajne rozhodlo nosiť 3 vrstvy oblečenia.

  1. Pampers a tenký bavlny sklzu alebo posuvníky s vestou.
  2. Kombinézy z rúna.
  3. Zimné pouličné kombinézy.

Pokiaľ ide o klobúky, mali by ste najprv nosiť jednoduchý tenký bavlnený uzáver a už na ňom pletenú čiapku. Týmto spôsobom môže dieťa ísť na prechádzku pri teplote od 0 do -10 stupňov.

Ak dáte novorodenca do kočíka alebo kolísky, potom dávajte pozor na jeho nos. Spravidla je možné z neho pochopiť, koľko je dieťa zmrazené. Ideálnou voľbou by bolo použiť špeciálnu vlnenú obálku, v ktorej je novorodenec umiestnený a potom vložený do kočíka.

Ak je teplota v zime mierne nad 0 stupňov, potom vrstva fleece kombinézy môžu byť nahradené hustým úpletom.

Ako sa obliekať novorodenca doma?

Загрузка...

Veľa kontroverzií a otázok vzniká o tom, ako sa obliekať dieťa doma. Väčšina rodičov sa snaží dať na dieťa čo najviac oblečenia. V skutočnosti novorodenec nemá normálnu, obvyklú výmenu tepla.

Z toho vyplýva záver, že by ste sa nemali spoliehať na svoje vlastné pocity. Ak ste zima, neznamená to, že dieťa prežíva rovnaké pocity. Verte mi, ak je dieťa nepohodlné, dozviete sa o tejto charakteristike plač.

Na základe toho nasleduje základné pravidlo - malo by sa nosiť na základe teploty domu a nie mimo okna. Je možné, že ste vyhrievali miestnosť alebo ste sa tak dobre utopili doma, že môžete chodiť aj v šortkách a tričkách, potom sa obmedzte na jednoduché telo, ktoré si na svoje dieťa vložíte.

Je možné obliecť novorodenca v jednej z možností:

  • bavlnené sklzy a tenké ponožky;
  • Teleso a posúvače;
  • kombinéza.

Hlava nemusí nutne kryť. Môže byť nezakrytý. Čiapočka sa odporúča nosiť len po kúpeľni.

Ako obliecť novorodenca v zime na prechádzku?

Než pôjdete na prechádzku, pozrite sa na teplomer. Ak teplota nepresiahne -15-18 stupňov, potom môžete bezpečne ísť na prechádzku. Oblečenie musí byť v niekoľkých vrstvách. Zároveň by malo mať dieťa len jednu vrstvu viac ako dospelý.

Teplota od 0 do -10 stupňov

Docela príjemné počasie, kde môžete ísť na hodinu chôdze. Aby bolo možné obliekať dieťa, je potrebné nosiť oblečenie vo vrstvách:

  • šmýkačky a vesty, tenké ponožky;
  • Vlnené overaly a tesné ponožky;
  • zimné kombinézy, čiapky a šatky.

Pokiaľ ide o šatku, je potrebné len v prípade holého krku. V iných uskutočneniach to nie je naliehavá potreba. Počas prechádzky venujte pozornosť javom prírody, včas ich zachrániť pred dieťaťom. Na kočíku si vezmite pláštenku.

Oblečenie pre zimnú prechádzku s dieťaťom.

Teplota pod -10

Mrazivé počasie, ktoré ešte stojí za prechádzku. Ak chcete ísť von, použite 4 vrstvy oblečenia. Jedná sa o niekoľko bavlnených kombinéz, jednu teplú a pouličnú zimnú variantu.

V rovnakej dobe, ak sú silné vetry a mráz vonku, potom nezabudnite položiť obálku ovčej vlny na dne kočíka, alebo použiť hrubú deku.

Teplota nad 0 ° C

Najnebezpečnejšia teplota, pri ktorej ochorie viac detí. Je to spôsobené tým, že rodičia začínajú vyzliekať dieťa príliš skoro, radujúc sa z príchodu slnka.

V takomto počasí bude len teplá fleecová kombinéza nahradená pravidelnou hustou pleteninou. Na želanie, ak máte ďalšie pouličné oblečenie, použite demi-kit.

Trochu o zimnom oblečení

V súčasnosti sa na pultoch obchodov prezentuje veľké množstvo oblečenia, ktoré sa líši farbou, výrobcom, štýlom a veľkosťou. Niekedy je veľmi ťažké urobiť správnu voľbu. Mnohí sú jednoducho zmätení v takej bohatej odrode.

Výber oblečenia na vonkajšej teplote.

Pamätajte si na jednu vec, dieťa v tomto veku je také malé, že mu nezáleží na tom, ako vyzerá. Hlavná vec, ktorá ho ruší, je pohodlie, o ktoré by sa malo postarať ako prvé. Vyberte materiály len z prírodných tkanín. Žiadne syntetické nečistoty by nemali byť založené na nich, bez ohľadu na to, aké sú krásne.

Dávajte pozor na spony. Tam by malo byť čo najmenej bleskov a rôzne nity, ktoré spôsobia všeobecné nepohodlie.

klobúk

To je spôsob, ako chrániť hlavu pred podchladením. Počas prechádzky zamrzne prvá hlava. Pri výbere čiapky stojí za to vychádzať z materiálu a prítomnosti strun. S ich pomocou bude možné upevniť model pevne na hlavu. Aj keď sa dieťa točí, čiapka nespadne.

Teplé kombinézy

Je to nepostrádateľný nástroj pre mrazivé dni. Na prechádzky stačí jedna kombinéza. Zároveň si kúpte o jednu veľkosť väčšiu ako to, čo dieťa nosí. Počas zimy bude dieťa silno rásť a na jar môžete stále nosiť šaty v kočíku.

Teplá kombinéza má niekoľko možností výplne. To a obvyklé fleece, a ovčej kože. Výplň bude závisieť od toho, aký teplý chcete, aby bol produkt. Príliš husté materiály by sa nemali vyberať.

ponožky

Povinný prvok šatníka novorodenca. Je nutné, aj keď máte kombinézu s uzavretými nohami. Z vyššie uvedeného, ​​musíte mať ponožky, aby vaše nohy v teple. Môžu byť buď s ďalšou vrstvou izolácie, alebo jednoducho prázdne.

Ako ísť na prechádzku?

Загрузка...

V prvých dňoch novorodenca by ste nemali chodiť príliš dlho. Začnite svoju chôdzu 10-15 minút. V tomto prípade nie je nutné nosiť kočík. Môžete tiež chodiť na čerstvom vzduchu s dieťaťom v náručí. Postupne zvyšujte svoju prechádzku o 10-15 minút.

Uistite sa, že predtým, než idete na prechádzku, zmeniť detské plienky na nový.

Spočiatku sa rodičia obliekajú, a potom len oblečú na svoje dieťa, takže dieťa sa nepotí a v dôsledku toho nie je choré.

V mrazivom počasí používajte špeciálne ochranné krémy, ktoré vám pomôžu uniknúť z omrzlín a horiacej pokožky.

Detské oblečenie by malo byť len o jednu veľkosť väčšie ako to, čo má. V príliš veľkých kombinézach môže dieťa jednoducho zamrznúť.

Výsledok

Zimná sezóna nie je dôvodom, prečo by ste nemali chodiť s novorodencom. Takéto prechádzky budú prospešné pre deti samotné aj pre mladé matky, ktoré sedia doma na izbe po celý deň. Potrebujú čerstvý vzduch. Tiež si nevšimnete, že na ulici budú zhromaždené nové sily a obnoví organizmus.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár