Aký dar kúpiť za krst?

Krst je sviatosť, ktorá má priame spojenie s Pánom. Človek je ponorený do vody, ktorá je symbolom života. Verí sa, že po umytí je zbavený všetkých možných hriechov a získava novú silu, zvláštnu energiu a život.

To je veril, že veľmi krst je nevyhnutný, aby sa získal strážny anjel, ktorý bude dohliadať na vás celý váš život.

Aké darčeky môžu dať krstní rodičia?

Významnými osobami vo sviatosti krstu nie sú len ich rodičia, ale aj krstní rodičia. Práve na nich je určená veľká misia pre morálnu výchovu dieťaťa.

Darčeky sa poskytujú na oslavu v závislosti od toho, kto ich dáva. Ak sú to kmotri, potom by mali mať viac symbolických a závažnejších vecí.

Kmotra tradične musí kupovať:

 • krstné odevy (košeľa, šaty, čiapky);
 • reťazca.

Kmotr nevyhnutne pre svojho kmotra získava zasvätený kríž.

Okrem toho, aj kmotri a rodičia by sa mali postarať o ikonu a sviečky, ktoré sú potrebné na vykonanie obradu. Ikona je neskôr odovzdaná krstnému otcovi a držaná doma.

Často kmotry kupujú špeciálne tašky, v ktorých je zvyčajné ukladať prvú časť dieťaťa. Jej otec prerušil počas obradu. Dávajte pozor na samotný vak. Je na ňom, aby ste mohli vyšívať iniciály dieťaťa alebo jeho celé meno. Taška sa podáva rodičom, ktorí ju udržiavajú v bezpečí po celý život.

Ručne vyrobené darčeky

Povzbudzovanie ručne vyrobených darov. Vyzerajú najviac oduševnene a atmosféricky.

Keďže tieto veci môžu konať:

 • torta;
 • pečivo;
 • Plyšová hračka;
 • senzorická hračka s čerešňovými kosťami;
 • aromatický vankúš;
 • posteľná bielizeň;
 • pletené plédy;
 • oblečenie.

Spravidla sa veci robia vlastnými rukami, odovzdané len ženám. Ale v skutočnosti, veľké množstvo videí je teraz k dispozícii na internete, majstrovské kurzy, ktoré umožnia každému človeku piecť lahodnú tortu bez náležitej zručnosti. To si vyžaduje len čas a trpezlivosť.

Ak je žena schopná vyšívať, potom najlepším darom pre kmotra bude vyšívaný portrét novorodenca, ktorý sa podobá na ikonu kostola. Rodičia budú radi udržiavať takýto produkt na celý život.

Darčeky pre hostí

Rodičia diskutujú o tejto otázke s darmi na krst dieťaťa. Spravidla hostia neprichádzajú s prázdnymi rukami.

Darčeky môžu byť čisto symbolické a silnejšie.

 1. Fotoalbum.
 2. Foto rámček.
 3. Ikona.
 4. Biblia pre deti.

Najlepšou možnosťou je opýtať sa rodičov, čo potrebujú. Určite počujete odpoveď na svoju otázku, pretože každé dieťa potrebuje veľa vecí. Môže to byť spotrebič aj šatníková skriňa.

V prípade, že suma darov je príliš vysoká, vyzve niektorých hostí, aby zložili a kúpili tovar spolu.

Rodičia spravidla potrebujú:

 • arena;
 • kreslá na kŕmenie;
 • odsávačka mlieka;
 • chodítka, mikiny;
 • rádiové opice.

V poslednej dobe prevalencia dostala také veci ako certifikáty. Sú pohodlné na ruky, pretože rodičia budú môcť kúpiť úplne všetko, čo potrebujú. V prípade nedostatku finančných prostriedkov na certifikáte môžu rodičia pridať svoje vlastné.

Čo by som mal dať dievčaťu?

Voľba darov pre dievčatá sa líši od tých, ktoré sa ponúkajú chlapcovi. Prarodičia môžu dať prvý v živote zlaté náušnice. Venujte pozornosť nielen ich vzhľadu, ale aj samotnému upevňovaciemu prvku.

Ako prvé náušnice môžu byť ideálnym riešením klinčeky so skrutkovým uzáverom. Slúži ako dostatočne silný, nedovolí náhodne stratiť šperky. Aj keď je dievča príliš malé, rodičia môžu zanechať náušnice do budúcnosti a už za 1 rok preraziť uši.

Dievča bude potešené krásnou bábikou, s ktorou bude hrať. Môžete si vybrať verziu s detskou bábikou, ktorá bude mať fľašu na kŕmenie, alebo si môžete kúpiť veľkú bábiku s doplnkovým oblečením.

Pamätným a symbolickým darom je strieborná minca, na ktorú sa používa špeciálna rytina, na ktorú sa vzťahuje meno dieťaťa a dátum jeho krstu.

Darčeky pre krst dieťaťa.

Darčekové možnosti pre chlapca

Mnoho ľudí verí, že pre chlapcov je oveľa ťažšie vybrať si dary. V skutočnosti to tak nie je.

Existuje mnoho možností, ktoré môžu byť dané na krst chlapca:

 • súbor strieborných služieb je pamätná a symbolická vec, ktorá pripomína rodičom deň krstu ich dieťaťa;
 • vankúš s obrazom dieťaťa - zobrazuje miesto a dátum krstu;
 • hračky;
 • ikona;
 • prívesok s obrazom strážneho anjela;
 • gule;
 • stanu.

V takom prípade, ak je dieťa už dosť staré, bude schopný vyhodnotiť hračky, ktoré mu dávate. Ak je novorodenec pokrstený, potom stojí za to poskytnúť lepšie veci. Môže to byť napríklad veľká škatuľa s plienkami. To je v skutočnosti presne to, čo dieťa potrebuje.

Môžem dať peniaze?

Často, keď hostia nevedia, čo majú dať, majú na mysli peniaze. Toto je najobľúbenejšia možnosť. V skutočnosti nie je nič desivé alebo trestuhodné. Môžete sa bez obáv vydávať za peniaze. A už sa rodičia rozhodnú podľa vlastného uváženia, ako ich utratiť.

V prípade, že nepovažujete peniaze za dobrý darček, môžete k nemu pripojiť symbolický náboženský dar. Napríklad malá ikona alebo vrecková biblia.

Etiketa dávať dary na krstiny

Dary na krstiny sú spravidla dané na sviatok. Nikto nepredstavuje svoje dary v cirkvi a nehovorí gratulačné prejavy. Po slávnostnom ceremoniáli chodia všetci do domu, kde na ne čaká stolový stôl.

Krstní rodičia sú prví, ktorí prezentujú svoje dary. Robia to potom, čo urobia prvý prípitok. Druhý prípitok pripadá na starých rodičov. Ostatní hostia môžu voliteľne predniesť prejav, zablahoželať rodičom a pokrstenému dieťaťu.

Výsledok

Prísne pravidlá týkajúce sa darov pre deti pri krste neexistujú. Každý je v tejto otázke odrazený od svojich osobných preferencií a finančných možností.

Rodičia nemajú právo odsúdiť tých hostí, ktorí prišli k tomuto dňu bez daru. Hlavná vec je byť rád, že dieťa má teraz dvoch patrónov a anjela strážcu.

Zanechajte Svoj Komentár