Spôsoby, ako zvýšiť imunitu dieťaťa

Jedna z najčastejších a vzrušujúcich otázok pediatera súvisí so zlepšovaním imunity. Všetci rodičia chcú, aby ich deti boli choré čo najmenej. Zdá sa, že kde nájsť tú zázračnú pilulku, opiť, že dieťa bude navždy zabudnúť na chorobu.

Lekári tvrdia, že mnohí rodičia sú na vine za takéto časté choroby svojich potomkov. V skutočnosti je otázka imunitného systému veľmi vážna. A dospelí musia dôkladne pochopiť. Tento bod pokrýva také pojmy ako kauzálny vzťah, možné spôsoby imunizácie tela.

Dôvody na zníženie sebaobrany

S cieľom zvýšiť imunitu dieťaťa je potrebné najprv pochopiť dôvody.

Existuje množstvo možných kritérií a problémov, ktoré vo všeobecnosti povedú k problémom súvisiacim s imunitou dieťaťa.

 1. Najbežnejšia je banálna rodičovská starostlivosť.
  Zdalo by sa to veľmi prekvapujúce, ale v skutočnosti rodičia, hneď ako zistia, že ich milovaný syn alebo dcéra je trochu zle, okamžite začnú dávať antibiotiká vo veľkom počte. Je to absolútne nesprávny prístup. Antibiotiká - toto je posledná fáza, ktorá sa dá použiť na liečbu závažného štádia. A robia to až po vymenovaní špecialistu.
 2. Vrodené chronické ochorenia.
 3. Prítomnosť alergií.
 4. Dysbacteriosis.
 5. Krvné problémy.
 6. Kontaktovanie veľkej skupiny ľudí.
 7. Zlá ekológia.
 8. Beri-beri.
 9. Stres, nervové napätie.
 10. Nedostatok hygienických a hygienických noriem.

Tradičné spôsoby, ako zvýšiť odolnosť tela dieťaťa voči infekciám

Загрузка...

Slabá imunita u dieťaťa nie je choroba, ale skôr problém, s ktorým sa rodičia budú musieť vysporiadať. Mama a otec sa musia zaoberať nielen príčinou, ktorá sa stala hlavnou počas choroby, ale aj spôsobmi, ktorými zlepšujú celý organizmus a nútia ho bojovať proti množstvu škodlivých baktérií a infekcií.

Existuje určitý súbor opatrení, pomocou ktorých môžete zvýšiť odpor:

 1. Imunostimulanty sú lieky, ktoré pomáhajú vytvárať ďalšiu ochrannú membránu, aby som tak povedal, ďalšiu imunitu.
  Sú pomerne ľahko použiteľné. Lekáreň predáva interferóny, ktoré sa riedia vo vode a zavádzajú do nosných priechodov. Ukazuje sa teda, že je to prevencia proti chorobám. Ale okamžite stojí za to urobiť výhradu, že liek je účinný len po utrpení vážnej choroby. Pomáha tak šetriť pred možným relapsom.
 2. Príjem vitamínov je najobľúbenejším spôsobom, ktorý je k dispozícii absolútne každému.
  Lekáreň predáva veľké množstvo monovitamínov alebo poly-liečiv, ktoré môžu byť použité na zvýšenie imunity vášho dieťaťa. Ich použitie je absolútne bezpečné.
 3. Kalenie - metóda sa dá aplikovať len postupne, čím sa postup sám zvyšuje.
  Spočiatku musíte stvrdnúť iba ruky alebo nohy, potom sa postupne pohybujte po celom tele. Pomocou vytvrdnutia môžete skutočne zlepšiť celkový stav tela.
 4. Normalizácia denného režimu - je mimoriadne dôležité sledovať, ako dieťa trávi svoj deň.
  Musí byť čas na odpočinok celý deň. Aj keď je dieťa už mimo veku a vôbec nespí, potrebuje ešte pár minút odpočinku. V noci by mal byť spánok silný a dlhý, konkrétne 8-9 hodín.
 5. Plná výživa - nie je nemožné poznamenať si dôležitosť výživy, a to prítomnosť všetkých zdravých potravín.
  Sú to zelenina a ovocie, mäso a ryby. Všetci sú bohatí nielen svojím energetickým zložením, ale aj užitočnými vlastnosťami.

Správna výživa

Je nevyhnutné nielen slepo nakŕmiť svojho syna alebo dcéru, ale monitorovať všetko, čo jej žerie. Jedlo poskytuje nielen kalórie pre celé telo, ale tiež pomáha v boji proti vírusom a baktériám. Ak je dieťa vyčerpané, potom jednoducho nebude mať silu odolávať chorobe.

Všimnite si, že aj pri ťažkých chorobách, lekári trvajú na videní, dokonca hovorí, ktoré. Je to preto, že obsahuje užitočné stopové prvky.

V strave detí by mala byť čo najmenšia:

 • cukor - nemá absolútne žiadne vitamínové prostriedky a je zameraný len na energetické kalórie;
 • konzervované výrobky - používanie špeciálnych marinád úplne zabíja všetky blahodarné vlastnosti mäsa, rýb alebo zeleniny, ktoré boli takto pripravené;
 • salámy a salámy;
 • kravské mlieko je najsilnejším alergénom.

Uistite sa, že menu vášho dieťaťa pozostáva z väčšieho zoznamu nasledujúcich produktov:

 • syr;
 • slivky;
 • hrozienka;
 • mäso;
 • ryby;
 • zelenina;
 • ovocie;
 • tvaroh;
 • hrach;
 • obilniny;
 • Ražný chlieb;
 • olej;
 • vajcia.

Výrobky obsahujúce vitamíny na zvýšenie imunity

Imunologovia vyvinuli špeciálny zoznam produktov, ktoré vám umožnia zlepšiť celkový stav tela a zvýšiť imunitu. Predpokladá sa, že všetky by mali byť známe malému dieťaťu. A keď má zdravotné problémy, je potrebné len posilniť túto sadu so zvýšenou dávkou.

Ovocie a zelenina

Každý vie od detstva, aké užitočné sú všetky druhy ovocia a zeleniny. Každá dospelá mama nútená jesť nenávidenú zeleninu vo veľkom množstve. Toto všetko sa urobilo na zlepšenie zdravia. V súčasnosti sa situácia nezmenila. Sú to však dva typy produktov, ktoré sa považujú za najužitočnejšie.

Čo sa týka ovocia, citrusových plodov, jabĺk a granátových jabĺk sú považované za najúčinnejšie v boji proti vírusom. Citrusové plody sú bohaté na vitamín C, vďaka čomu sú tak dobré pre imunitu. Pokiaľ ide o jablká, majú ďalšie plus, a to, že zlepšenie mikroflóry.

Celozrnné obilniny

Len málo ľudí oceňuje silu, ktorá je v kaši. Ale ak sa pozriete na detské menu vo verejných inštitúciách, potom to bude nevyhnutne pozostávať z obilnín. A to nie je náhoda. Svetová zdravotnícka organizácia trvá na svojom prínose vďaka vysokému obsahu prospešných stopových prvkov.

Tu je však dôležité zvážiť postup varenia. Mnohí varia v ohni, zatiaľ čo v tejto dobe sú všetky užitočné vlastnosti stratené. Je potrebné naplniť obilnín vriacou vodou na noc, a druhý deň to vyniesť v priebehu niekoľkých minút na pohotovosť. V tomto prípade budú zachované všetky užitočné prvky.

med

O liečivých vlastnostiach úžasnej včelie pochúťky známe z ďaleka. Má jedinečné zloženie, ktoré umožňuje použitie na liečbu mnohých nachladnutí. Okrem toho sa med používa externe, trie do poškodených oblastí a vlasov. To len potvrdzuje účinnosť medu.

Deti ho našťastie nemusia nútiť k jedlu, pretože má dosť svetlú sladkú chuť, ktorú tak milí chlapi milujú. Nevýhodou je len vysoký obsah alergénov. Preto ju nesmiete používať u detí mladších ako 2 roky.

Po prvej lyžičke sledujte reakciu dieťaťa. Ak chýba, môžete pokračovať v rehabilitačnej liečbe.

Cibuľa a cesnak

Najvýkonnejšie potraviny, ktoré dokážu zvládnuť škodlivé baktérie. Existujú legendy o ich pozitívnych vlastnostiach. Odporúča sa aplikovať na deti spolu s polievkou alebo na chlieb.

V prípade, že dieťa odmietne jesť cibuľu alebo cesnak, môžu byť strúhané, nasekané a rozdrvené na jedlo. Ďalšou metódou ochrany bude luk, položený na okenných parapetoch, nočné stolíky v blízkosti detskej postieľky.

Vitamín D obohatené potraviny

V poslednej dobe sa vedci aktívne vyvíjajú teóriu, podľa ktorej sa tvrdí, že je potrebné jesť vitamín D. Vďaka jeho prospešným vlastnostiam sa dokáže vyrovnať s chrípkou.

Ryby, rastlinný olej a výrobky obsahujúce mlieko sú zoznamom potravín s vysokým obsahom vitamínov. Aby sa však zachoval a dostal do ľudského tela, je vhodné správne pripraviť rybie výrobky. Konkrétne, dobrý spôsob dusenia alebo varenia. Takže v potravinách je stále viac a viac užitočných mikroprvkov.

Orechy

Pre telo nezáleží na tom, aký druh matice sa používa. Každá z nich obsahuje tie stopové prvky, ktoré prispievajú prospešným spôsobom. Okrem toho majú príjemnú chuť a vysokú energetickú hodnotu. Ale s orechmi stojí za to byť opatrný.

Vďaka zloženiu tukov sa môžu pri prejedaní jednoducho stať zlými. V skutočnosti stačí použiť 5-7 zŕn každý deň pre priaznivý účinok. Vzhľadom k tomu, matice je pomerne suchý výrobok, je často zmiešaný s medom, čím sa získa skutočný liečivý produkt.

brusnica

To je považované za najviac liečivé bobule. Jeho zloženie je bohaté na vysoký obsah vitamínu C, D, E., aminokyselín, antioxidantov.

Brusnice nielenže zvládajú problém zlepšenia imunity, ale tiež pomáhajú vyrovnať sa s už bežným prechladnutím. V tomto ohľade sa aktívne používa počas liečby ochorenia. Okrem toho farmaceutické spoločnosti používajú bobule na pridávanie liekov, čím zvyšujú ich účinnosť.

Najpriaznivejšie bude použitie bobúľ v jeho prirodzenej forme. Často sa vyrába z džemu a džúsu. Pokiaľ ide o džem, brusnica stráca svoje užitočné vlastnosti počas varenia, takže je k dispozícii len v prírodnej forme.

Odvar z ovsa

Takýto ľudový liek sa aktívne používa, ak dieťa často trpí nachladnutím. Kyseliny obsiahnuté v ňom prispievajú k zvýšeniu imunitného systému dieťaťa.

V bujóne nie je nič škodlivé, takže sa môže vzťahovať aj na deti od 6 mesiacov. Ak chcete, aby to bolo veľmi jednoduché, je potrebné variť cereálie na dlhú dobu, aby sa vzdali všetkých užitočných stopových prvkov. Ostuzhenny vývar je opitý, ale zvyšok je uložený v chladničke. Čas použiteľnosti nepresahuje 3 dni.

Škrupina vajec

Škrupina obsahuje vo svojej kompozícii látku, ktorá zvyšuje produkciu leukocytov. Sú to oni, ktorí vo veľkom počte sú schopní bojovať proti škodlivým baktériám. Vaječné škrupiny sú účinné len vtedy, ak sú získané z domácich sliepok. To znamená, že by sa mali výrobky skladovať.

Proces varenia nástrojov je pomerne jednoduchý. Škrupina je uvarená vo vode, ochladená a potom rozdrvená maltou. Výsledný prášok sa musí konzumovať denne počas 1-2 mesiacov.

Multivitamínové prípravky

Загрузка...

V prvom rade je potrebné obrátiť sa na prírodné produkty. V prípade, že ich účinnosť nie je preukázaná na vás, alebo je potrebné zvýšiť dávkovanie, potom by ste sa mali obrátiť na multivitamínové prípravky.

Ich dostupnosť v lekárni vám umožní kúpiť absolútne akékoľvek prostriedky. V skutočnosti, pred nákupom, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom, ktorý vám povie, či použiť tento alebo tento komplex. Multivitamíny sú dobré, pretože obsahujú niekoľko užitočných stopových prvkov.

Pri výbere sa spoliehajte aj na vekové charakteristiky. Od výrobcov sa vyžaduje, aby určili vekovú hranicu a požadovanú dávku. Jeho zvýšenie je extrémne kontraindikované.

Posúdenie účinnosti multivitamínov je možné len po celom rade postupov.

Byliny na zlepšenie imunity

Napriek tomu, že každé dieťa má vlastné telo, väčšina detí trpí rovnakým spôsobom. Okrem toho sú náchylné na časté prechladnutie, ktoré je charakteristické v danom období. S pomocou bylín môžete telo posilniť, priaznivo ovplyvniť všetky orgány.

echinacea

Tráva ovplyvňujúca syntézu celkových lymfocytov. Echinacea môže posilniť imunitný systém a pomôcť s radom prechladnutí. Jeho veľkou výhodou je možnosť použitia od 1 roku života. Echinacea má liečivý koreň, z ktorého sa vytvára odvar.

Aloe vera

Izbová rastlina, ktorá sa aktívne používa v kozmetike a medicíne. Jeho jedinečné vlastnosti ešte neboli plne preskúmané. Osvedčená účinnosť s priaznivým účinkom na organizmus. Kyselina askorbová a tiamín obsiahnuté v kompozícii sú schopné riediť krv a aktivovať imunitný systém.

propolis

Mnohým je známy extrakt z propolisu. Koniec koncov, aktívne sa používa na výrobu zubných pást. S jeho prospešné vlastnosti, propolis je prirovnávaný k medu. Jeho zložitosť spočíva len v príprave. Najsilnejšou účinnosťou je prírodný produkt, ktorý sa musí starostlivo spracovať a vysušiť.

vres

Vzhľadom na vysoký obsah vitamínu C je divoká ruža jedným z najúčinnejších produktov. Z bokov robia vývary, infúzie, kompóty. Je dobrý v akejkoľvek forme. Samozrejme, najúčinnejší je čistý produkt. Ale v zimnom období to bude dobré a vo forme zeminy s pridaným cukrom.

zázvor

Produkt, ktorý je bohatý na vysoký obsah minerálov. Používa sa nielen v medicíne, ale aj vo varení, výžive. Obzvlášť obľúbený je zázvorový nápoj, ktorý má niečo spoločné s kávou. Zázvor má dôležitú látku, ktorá ovplyvňuje imunitný systém, je to gingerol.

To vám umožní vyrovnať sa s baktériami a zlepšiť prácu gastrointestinálneho traktu. Zázvor môže byť použitý pre deti všetkých vekových kategórií. Deti by mali dostať minerály s materským mliekom. Preto bude moja matka musieť jesť koreň zázvoru.

Spôsob života

Aby bolo dieťa vždy zdravé, energické a aktívne, musí vštípit správny rozvrh dňa. Bude to záležať na tom, ako dobre sa dieťa bude cítiť. Okrem toho vyvážený deň pomôže nielen zlepšiť imunitu, ale aj zvýšiť duševnú aktivitu.

Je potrebné viesť aktívny životný štýl, často chodiť na čerstvom vzduchu a zostať pred TV menej. To môže byť tajomstvo aktívneho a zdravého dieťaťa.

Denná rutina

Tradične režim dňa zahŕňa niekoľko etáp. Ich dodržiavanie závisí nielen od toho, ako bude plánovaný deň, ale ako sa bude dieťa cítiť dobre. Okrem toho, neustále dodržiavanie správneho režimu vám umožní vyvinúť dobrý zvyk, ktorý pôjde do dospelosti. To pomôže stať sa nie úspešným človekom v živote.

Ranné cvičenie

Toto je dôležitá etapa, ktorá, žiaľ, veľa preskočí. V dopoludňajších hodinách je potrebné priviesť svaly do tónu a prebudiť celé telo. Jednoduché cvičenie pomôže rozveseliť celý deň. To poskytne dodatočnú stimuláciu mentálneho systému.

Je dokázané, že deti, ktoré denne vykonávajú ranné cvičenia, sa učia oveľa lepšie, sú menej unavené a majú aktívnu životnú pozíciu v budúcnosti.

Chôdza a kalenie

Od samého detstva chodia matky niekoľkokrát denne s kočíkmi, pretože je to skvelý spôsob, ako nielen zoznámiť dieťa s okolitým svetom, ale aj užitočný okamih, keď prúdi čerstvý vzduch.

Pokiaľ ide o kalenie, musia sa zavádzať postupne. Ak hovoríme o malých deťoch, potom sú lepšie sa vyzliecť, než aby sa zabalili. Už dlho sa dokázalo, že by bolo omnoho lepšie, keby dieťa trochu zamrzlo, ako bolo dusené. Prehriatie prispieva k výskytu vírusových infekcií.

Odpočinok a spánok

Každé dieťa, bez ohľadu na vek, potrebuje len deň odpočinku. Staršie deti môžu relaxovať s knihou v ruke alebo za televízorom. Deti do 7 rokov potrebujú denný spánok.

Bez ohľadu na to, ako dieťa odoláva, až do veku 7 rokov, on zažíva veľké emocionálne preťaženie. Preto by sa mal na obed spať. Samozrejme, s vekom sa doba spánku zníži, ale počas spánku sa obnovia sily a telo je pripravené na nové akcie.

Hygiena a čistota v dome

Rodičia by mali nasledovať nielen dekor a pohodlie vo vlastnom dome, ale aj pre čistotu. To znamená, že 2 krát týždenne je potrebné mokré čistenie. V čase, keď je dieťa choré, je možné zvýšiť počet čistení.

Nekupujte veľké množstvo domácich hračiek. Zhromažďujú prach, ktorý sa jednoducho nedá odstrániť. Okrem toho by mali byť veľmi malé deti chránené pred domácimi zvieratami.

Problematika hygieny zahŕňa každodenné kúpanie, ktoré prispieva nielen k odstráneniu nečistôt a prachu, ale aj k relaxácii tela. Preto sa odporúča kúpať sa tesne pred spaním.

masáž

Existuje množstvo spevňujúcich masážnych procedúr, ktoré majú liečivý účinok. Okrem toho, s pomocou masáže môžete zahriať telo a robiť všetky svaly a kĺby fungovať.

Masáž je dobrou prevenciou mnohých ochorení. K dispozícii je spevňujúca, tonizačná a relaxačná masáž. Môžete použiť absolútne akékoľvek, v závislosti na rozsahu požadovaných akcií.

Výsledok

Загрузка...

Posilnenie imunity dieťaťa nie je len postup. Aby sa dosiahol účinný výsledok, je potrebný nielen komplexný, ale aj systematický prístup.

Правильное питание, урегулированный режим дня и дополнительные народные средства - все это лишь в комплексе поможет восстановить организм после болезни или добиться крепкого здоровья. В вопросе с детьми стоит подходить осторожно.

Je nevyhnutné, aby spôsobili správnu predstavu o zdraví, imunite, ale nie o averzii, ktorú môžu zažiť, mysliac len, že sú neustále uzdravení. Keď má dieťa časté a dlhodobé zdravotné problémy, rodičia by mali byť znepokojení.

Je možné, že dieťa má množstvo závažných ochorení alebo patológií, ktoré potrebujú neodkladnú liečbu. Potom žiadna tradičná medicína nepomôže. Je potrebné ísť k lekárovi, absolvovať sériu testov a zamyslieť sa nad opatreniami na vyliečenie tela dieťaťa.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár