Čo ak je dieťa pohryznuté kliešťom?

Kliešť je nebezpečný hmyz pre dospelých aj deti. To nie je len uhryznutie cez kožu, ale aj saje krv, je nositeľom mnohých infekčných chorôb. Kliešte sú platné od apríla do októbra. Milujú teplo, takže v chladnom období sa jednoducho nedajú stretnúť.

Frekvencia ich vysporiadania závisí najmä od regiónu. V niektorých oblastiach sú kliešte pre mnohých obyvateľov skutočným problémom. Niekto nevie, čo to je, kým sa nedostane do lesa. Rodičia by mali vedieť, ako vyzerajú roztoče, ako rozpoznať a odstrániť z tela dieťaťa.

Čo je nebezpečné kliešťové skus?

Kliešť je jedným z najnebezpečnejších hmyzu. Hrozba spočíva v infekciách, ktoré trpí. Niekedy môžu byť smrteľné.

Kliešťová encefalitída

Kliešťový skus je úplne neviditeľný. Jeho dôsledky sú však zúfalé. Hmyz môže spôsobiť encefalitídu. Toto je choroba, ktorá prinesie horúčku, horúčku a horúčku.

Často aj v našej dobe vedie k smrti. Keď sousto v tele vstúpi do slín, ktoré jednoducho obsahujú podobnú infekciu. 5-7% všetkých uhryznutí je sprevádzaných podobným ochorením.

Borelióza nesená kliešťom

Niektoré druhy hmyzu prenášajú takúto infekciu ako boreliu. Ovplyvňuje nervový systém. V dôsledku toho sa môže vyvinúť artritída, dermatitída a srdcové ochorenia. V obzvlášť infikovaných oblastiach je až 90% všetkých hmyzov vystavených borelióze.

Kliešťová horúčka

Jeden z najzávažnejších typov horúčky, ktorý je sprevádzaný svrbením, vyrážkou, horúčkou. Deti majú horúčku a zimnicu. V ťažkých podmienkach infekcia postihuje obličky a pečeň. Často je hmyz s takou infekciou nositeľom celého radu problémov.

Ak sa do tela naraz dostane niekoľko infekcií, je spravidla potrebné okamžite požiadať lekára o pomoc.

Príznaky a znaky

Загрузка...

Rodičia by mali byť opatrní k zdraviu dieťaťa, aby si nenechali ujsť strašné následky. Predovšetkým po prechádzke v parku alebo v lese si prezrite celé telo dieťaťa. Kliešte sa spravidla schovávajú v zónach uší, na hlave (pod vlasmi), na hrudi, na krku. Toto je miesto, kde sa zviera cíti bezpečne.

Skus má vždy ohraničenú čiaru, ktorá vyzerá ako červený kruh. Stáva sa, že muž spadne sám od seba, keď sa nasýti ľudským telom. Vo väčšine prípadov sa ženy snažia zostať s dieťaťom na dlhú dobu. Určite budú v strede červeného kruhu. Sčervenanie okolo uhryznutia je alergická reakcia, ktorá nespôsobuje nepríjemné pocity.

Do 5-6 hodín po uhryznutí sa objavia prvé príznaky. Spočiatku bude slabosť, letargia a apatia. Potom teplota stúpa as rýchlosťou blesku z 37 stupňov na 39. V niektorých prípadoch sa lymfatické uzliny zväčšujú. Uistite sa, že začiarknite kúsok, ktorý vyžaduje pomoc od špecialistu.

Čo robiť, keď kliešť uhryzne?

Po uhryznutí hmyzom musia rodičia nevyhnutne a naliehavo vyhľadať pomoc od zdravotníckeho zariadenia.

Pokiaľ však spôsobujú ambulanciu alebo sú mimo prístupovej zóny, je vhodné vykonať primárnu starostlivosť, ktorá pomôže znížiť riziko infekcie alebo vzniku infekcie.

 1. Opatrne zasiahnite hmyz.
 2. Pomažte ranu a uhryznite najsilnejším antiseptikom.
 3. Dajte k dispozícii antibiotiká a jednu antivírusovú látku, pomôže znížiť riziko vzniku infekcie.
 4. Zavolajte sanitku.
 5. Na 11. deň po infekcii darujte krv na identifikáciu problémov.
 6. Do 30 dní monitorovať zdravie dieťaťa, s existujúcimi odchýlkami okamžite kontaktovať nemocnicu.

Ako vytiahnuť kliešť?

Je dôležité pracovať čo najrýchlejšie a najúčinnejšie. Čím dlhšie je hmyz v tele, tým väčšie je riziko infekcie. Preto sa v tejto situácii snažte konať čo najrýchlejšie a vyberte si najúspešnejšiu metódu.

Existuje niekoľko možností. Predtým sa verilo, že na extrahovanie oleja by sa mala naliať na postihnutú oblasť. Nemali by ste to robiť, pretože kliešť sa začne dusiť, zažije dodatočnú agresiu av dôsledku toho uvoľní sliny, ktoré obsahujú hlavný počet infekcií.

Najlepšie spôsoby sú:

 1. Odolná niť - musíte vytvoriť špeciálnu slučku, do ktorej vložíte hmyz z tela.
  Utiahnite slučku čo možno najtesnejšie, ale bez poškodenia kliešťom ju otočte v smere hodinových ručičiek alebo proti smeru hodinových ručičiek. S miernym pohybom odstráňte kliešte z tela.
 2. Pinzety - pomocou pinziet, uchopte kliešte, čo najbližšie k hlave.
  Parazit otočte 5 krát v smere hodinových ručičiek a jemne ťahajte.

Bez ohľadu na to, aká metóda sa používa, je potrebné pred vytiahnutím parazita, musíte ho otočiť niekoľkokrát.

Liečba rán

Загрузка...

Po vytiahnutí hmyzu z tela stojí za to dôkladné ošetrenie. Použitie postrojov a obväzov nie je nutné.

Spracovanie sa vykonáva pomocou:

 • zelené krmivo;
 • jódu;
 • alkohol;
 • chlórhexidín;
 • peroxidu vodíka.
Prvá pomoc pre uhryznutie kliešťami.

Upozorňujeme, že toto sú nástroje, ktoré sú dostupné v lekárni prvej pomoci.

Preventívne a ochranné opatrenia

Najlepší spôsob, ako sa vyrovnať s kliešťami, je chrániť sa pred nimi pred uhryznutím. Moderné drogy vám to našťastie umožňujú bez problémov.

 1. Očkovanie proti encefalitíde - nechráni pred samotným uhryznutím, ale pomôže vyrovnať sa s infekciou, ktorú parazit uvoľní.
  To znamená, že samotné uštipnutie nebude mať žiadny negatívny vplyv.
 2. Pri turistike v lese si vyberte oblečenie, ktoré úplne prekrýva ruky a nohy.
  Dávajte pozor na hlavovú jednotku.
 3. Zastavte svoj výber na bielych odtieňoch posuvnej tkaniny.
  Biele tóny umožnia detekciu parazitov. Posuvná tkanina však neumožní hmyzu chytiť.
 4. Použite repelent na oblečenie.
  Sú dosť jedovaté a odolné, preto ich deti na pokožku neaplikujú.
 5. Urobte zmes oleja z rozmarínu, mäty a klinčekov.
  Takýto nástroj pomôže odvrátiť hmyz.
 6. Starostlivo sa starajte o prechádzku, pričom dávajte pozor na koše, ktoré ste si vzali so sebou.
  Akonáhle sa na kôš, môže kliešť skočiť do ľudského tela.
 7. Odmietnite navštíviť les s novorodencami a bábätkami.
  Je ťažké znášať infekciu.

Očkovanie proti kliešťom pre deti

Táto vakcinácia nie je povinná, je uvedená len po 3 rokoch. Nezaručuje, že parazit nikdy nebude uhryznúť. Ale dieťa bude schopné preniesť infekciu v miernejšej forme alebo ju vôbec nevšimnúť.

Najmä sa odporúča umiestniť ho na miesta alebo miesta bydliska, kde je uvedený najvyšší vrchol aktivity tohto parazita. Po očkovaní sa u dieťaťa môže vyskytnúť alergická reakcia, ktorá nevyžaduje liečbu. V pomerne krátkom čase tento problém prejde.

Výsledok

Загрузка...

Roztoč môže byť nositeľom nebezpečných infekcií. Obmedzte preto svoju návštevu lesa. Vydajte sa na prechádzku do tejto oblasti, dodržiavajte všetky opatrenia. Vedzte, že paraziti milujú energickú aktivitu ráno a večer. Bojia sa tepla a dažďa.

Preto sa v takom počasí nestretávajú v lese. Po uhryznutí budete určite musieť prejsť testami, aby ste sa uistili, že v tele nie je žiadna infekcia.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár