Boy vývojové sadzby za mesiace až rok a starší

Dieťa sa práve narodilo, je to stále veľmi malé dieťa. Všetko, čo potrebuje, je výživa, spánok a láska jeho rodičov. Každý mesiac sa dieťa vyvíja, získava nové zručnosti a schopnosti. Teraz má dieťa svoje osobitné záujmy.

Rodičia sledujú drobky od narodenia. So záujmom sledujú jeho mentálne, tvorivé a fyzické schopnosti. So špeciálnou zodpovednosťou sa mama a otec približujú zdraviu svojich detí.

Vývoj chlapca od 0 do 12 mesiacov

Novorodenecké obdobie trvá 1-2 mesiace. Počas tejto doby sa drvina prispôsobuje okoliu. 9 mesiacov žil a vyvíjal sa v maternici. Teraz sa všetko zmenilo a on sa ocitol vo svete, ktorý mu nebol známy. Väčšinu času dieťa v tomto veku trávi vo sne. Spí veľa a získava silu.

Dieťa sa zobudí len na jedenie. Každý mesiac sa zvyšuje jeho bdenie. Do 3 mesiacov sa dieťa zmení na dieťa, ktoré chce komunikovať s ostatnými. Dieťa sa začína snažiť revať, zvažuje ľudí, ktorých pozná a začína sa báť cudzincov.

V polohe na bruchu sa dieťa môže opierať o predlaktia a zvažovať, čo sa deje okolo. Spravidla v tomto veku začína kolika, ktorá je v noci dosť znepokojujúca. Najlepší spôsob, ako sa s nimi vysporiadať, je teplá plienka, ktorá sa aplikuje na žalúdok.

Po 4 mesiacoch dieťa drží hlavu a snaží sa zistiť, čo sa okolo neho deje. Robí to s neskrývanou zvedavosťou a záujmom. Štyridsaťročný chlapec zdvihne hrkálku a ak je to potrebné, môže sa pokúsiť posunúť ju z jednej ruky na druhú.

Po piatich mesiacoch sa chlapci nezávisle obracajú v oboch smeroch. Okrem toho, dobre vidieť, zvážte mama, ktorá stojí uprostred miestnosti. Dieťa už odlišuje príbuzných od cudzincov. Prvé dieťa sa bude usmievať a od druhého sa môže začať plakať.

Vývoj dieťaťa do jedného roka.

Do 6 mesiacov, chlapec ukazuje jeho charakter a túžby. Odteraz je jeho plač spojený nielen s únavou alebo hladom. Dieťa môže plakať, pretože mu nebola daná hračka alebo odobratý. Malé časové obdobie, ktoré dieťa môže ľahko sedieť. Niektoré deti aktívne pohybujú nohami v polohe na bruchu a snažia sa plaziť.

Do siedmeho mesiaca je možné sledovať duševný a emocionálny skok vývoja. Ak sa dieťaťu niečo nepáči, vyjadrí ho nespokojne a plače. Pokiaľ ide o duševné aktivity, dieťa môže ukázať mnoho domácich potrieb.

Napríklad rozlišuje, kde sú hodiny a kde je kniha. Začína sa dostať k obom objektom a ľuďom, čo ukazuje, že chce zvládnuť.

8 mesiacov života sa vyznačuje sebauvedomením v rodine. Chlapec presne chápe, kde sú jeho rodičia. Ľahko ukazuje na mamu a otca. Okrem toho ich nájde na fotografii. V postieľke s oporou sa dieťa môže postaviť a dokonca sa pokúsiť pohnúť, začať chodiť.

9 mesiacov, prvé kroky nastanú. Vykonávajú sa za pomoci rodičov, ktorých drvina drží za ruky, napriek tomu je možné vidieť, ako sa dieťa pokúša robiť samostatné kroky. Chlapec chápe, že jeho meno je a začína reagovať na jeho vlastné meno. Rád hrá v poriadku a schováva sa.

10 mesiacov je viac nezávislý vek. Rodičia by v tejto chvíli mali situáciu mierne opustiť. S normálnym a plným vývojom bude dieťa schopné hrať nezávisle 15-20 minút. Je potrebné poskytnúť omrvinky hračiek, ktoré bude hrať s nadšením.

V tomto veku ide v podstate o kocky, pyramídy a knihy. Niektoré deti začali tento mesiac chodiť sami, ale drvivá väčšina chodí, drží ruku svojich rodičov.

V 11 mesiacoch začína prejavovať zvedavosť o svete. Dieťa nadšene zvažuje všetko, čo ho obklopuje. Najmä deti v tejto dobe milujú svetlé a farebné knihy. V tomto veku, dieťa miluje tanec a snaží sa pohybovať bez pomoci niekoho. Väčšina detí začína hovoriť svoje prvé slová: ma-ma, pa-pa, ki-sa.

1 rok je silné dieťa, ktoré už má svoje želania a potreby. Strúhanka môže niečo požadovať, čo je veľmi dôležité pre jeho hry. Ak sú starší bratia a sestry, potom sa im dieťa začne snažiť a snaží sa stať sa takými veľkými. Dieťa sa začína báť cudzincov, ale napriek tomu sa snaží držať mamu a otca v dohľade.

Vývoj chlapcov od 1 do 2 rokov

Загрузка...

Vývoj chlapcov v tejto dobe je zameraný na duševnú aktivitu. Iba 1 rok, ale v skutočnosti je rozdiel vo vývoji týchto vekov jednoducho obrovský. Dieťa sa zo stola učí spoločné jedlo. Rodičia postupne odmietajú lákať, nahrádzajúc ju štandardnou sadou dospelých výrobkov.

Zakázané stále ostávajú:

  • ostré;
  • vyprážané;
  • údené;
  • cukroví.

Ak hovoríme o dievčatách, potom sa počas tejto doby učia hovoriť, ale pre chlapcov je tento proces oveľa ťažší. Iba vo veku 2 rokov môžu chlapci vysloviť jednotlivé slabiky, ktorým môžu porozumieť len rodičia.

Začína prudký nárast rastu. Dieťa výrazne rastie, zatiaľ čo telesná hmotnosť môže zostať na rovnakej úrovni. To znamená, že prestáva pridávať tak rýchlo ako v prvom roku života.

Vývoj chlapca od 2 do 6 rokov

Vo veku asi 3 roky, chlapcov 'rodičia odmietajú plienky, postupne si zvyknúť na hrniec. Od 2 do 6 rokov - predškolské obdobie, ktoré deti trávia v materských školách. Počas tejto doby prebieha nielen adaptácia, ale aj zručnosti komunikácie, hier a disciplín.

Rodičia chlapca by mali pozorne sledovať psychický vývoj dieťaťa. V tomto okamihu musíte položiť čo najviac pozitívnych. Na to budete musieť čítať beletriu, zapojiť sa do modelovania a remesiel. Každý deň sa dieťa stane viac a viac plodným, čo neskôr uľahčí život v škole.

Puberta u chlapcov

Dieťa skôr alebo neskôr začne vyrastať. Toto obdobie je v období dospievania. U chlapcov začína asi 13-14 rokov. V tomto čase sa aktivujú pohlavné hormóny, ktoré sú zodpovedné za vývoj mužského tela. U dievčat sa podobný vek začína oveľa skôr. Chlapci majú priemerné oneskorenie 2-3 roky.

Miera puberty

Puberta prebieha v niekoľkých etapách. Diferenciácia pohlavného rozdielu je spočiatku od narodenia, teda od času stráveného v maternici. Postupne, s vekom, sa telo chlapca formuje a získava silu.

Vo veku 13-14 rokov sa androgény aktívne produkujú v tele mladého muža. Začne zažívať prvú zmenu. Charakteristické vlastnosti zahŕňajú prudký nárast rastu, lámanie hlasu, rast vlasov v niektorých častiach tváre a tela, rast penisu, zväčšenie veľkosti semenníkov.

Druhá etapa pripadá na vek 16-17 rokov, keď sa nielen chlapec mení zvonku, ale aj zvnútra. Úlohou rodičov pre toto obdobie je pokúsiť sa naučiť teenagera okolitej realite, vštepiť mu pocit spravodlivosti a zodpovednosti.

odchýlky

Nie vo všetkých prípadoch sa proces puberty uskutočňuje v súlade so všeobecne prijatými normami.

Často prechádza zmenami.

  1. Neskorá puberta - ak sa obdobie fyziologických zmien v tele nezačalo pred dovŕšením veku 15 rokov, mali by ste vyhľadať pomoc od špecialistov.
    Možno, že telo nevyrába hormóny v správnom množstve. Potom musíte navštíviť endokrinológa.
  2. Skorá puberta - často taká odchýlka nie je liečiteľná, najmä ak je dedičná.
    Veľmi často sa skorá puberta nachádza u mužov z kaukazského etnika. Vo veku 10 rokov už majú na svojom tele vegetáciu a vo veku 12 rokov sa vytvárajú hlasové zmeny a sekundárne sexuálne charakteristiky.

Výsledok

Загрузка...

Vývoj dieťaťa v mesiacoch je úplne prirodzený proces. Až 1 rok starý rodičia chlapca starostlivo sledujú jeho vývoj a zmeny každý mesiac, pretože v tomto období sa neuveriteľne rýchlo rozvíja.

Po dvoch rokoch sa vývoj spomaľuje. Aby človek žil normálne a cítil sa v spoločnosti, je potrebné sledovať vývoj dieťaťa v mesiacoch, poznať základné normy a možné odchýlky. To všetko pomôže včas konzultovať s lekárom.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár