Vyberte si darček pre dieťa na 3 roky

Psychológovia sú kategorickí pri výbere darov. V prvom rade radia, aby venovali pozornosť veku narodenín. To znamená, že dar by mal byť vybraný s prihliadnutím na individuálne charakteristiky vývoja a vekové charakteristiky.

Ak dieťa vo vývoji nezaostáva, všetci sa zaujímajú o približne rovnaké veci. Diferenciácia už v tomto veku nastáva podľa pohlavia.

Tri roky - vek nezávislosti a aktívne poznanie

V tomto veku sa kedysi poslušné dieťa stáva skutočným tvrdohlavým. Rodičia počujú od neho frázu "ja sám." Niekedy sa to začína obťažovať, pretože dieťa v tomto veku nevie, koľko, ale snaží sa robiť všetko na vlastnú päsť.

Úlohou rodičov je byť len trpezlivý. Odmietneš túžbu dieťaťa obliekať ho, budeš ho navždy zbavovať tohto nezávislého činu. Okrem toho, že je vo veku 3 rokov, že dieťa môže byť učil zbierať hračky, aby posteľ, kefka zuby dvakrát denne, jesť a dokonca hrať sám.

Spravidla sa v tomto veku dieťa snaží naučiť svet. Zaujíma sa o všetko, čo sa deje okolo. Môžete si všimnúť, že dieťa začalo hrať oveľa viac nezávisle. V tomto by nemal zasahovať. Dieťa sa učí a dozrieva. Sledujte to zo strany.

Kompetentní rodičia poskytnú takúto hračku k narodeninám dieťaťa, ktoré rozvinú všetky jej pozitívne aspekty, naučia ich byť nezávislými.

Správny výber hračiek za 3-5 rokov

Predtým, ako si kúpite túto vec, mali by ste sa poradiť so svojimi rodičmi. Často už vedia, čo by chceli vidieť ako dar. Okrem toho, dieťa v tomto veku už má určité záujmy v tejto alebo tej činnosti.

Vzdelávacie hry a hračky - niečo, čo musí byť dané

Vo veku 3 rokov, dieťa už oslovuje nové hry a vedomosti. Preto sa rodičom nebude ťažké snažiť vyvolať tento záujem. Mnohí výskumníci tvrdia, že v tomto veku je najjednoduchším spôsobom, ako sa naučiť písmená, čísla a počítať, batoľa. Všetky tréningy však musia prebiehať vo forme hry.

Venujete pozornosť tomu, ako vás dieťa počúva. Zaujíma sa o všetko, čo hovoríte. Kopíruje vzorce správania, reči a komunikácie. Deti často opakujú množstvo slov a fráz priamo za svojimi rodičmi. Robia to podvedome, uvedomujúc si, že to bude správne.

V súčasnosti je na pultoch obchodov veľké množstvo vzdelávacích hračiek. Všetky sú definované rôznymi vekovými kategóriami. Neponáhľajte si veci a nedostávajte vec podľa veku. Vaše dieťa to jednoducho nechápe.

Ideálne darčeky pre chlapcov aj dievčatá môžu byť:

 1. Návrhári - rozvíjať myslenie, kreativitu. Prispieva k výcviku vytrvalosti a zlepšeniu jemných motorických schopností.
 2. Kocky s písmenami, číslami a obrázkami - s pomocou jednej hračky môže dieťa zvládnuť písmená, naučiť sa správne ukladať čísla a zbierať jednoduché obrázky.
 3. Detský počítač.
 4. Tablet.
 5. Kniha.
 6. Hádanky.
 7. Puzzle.
 8. Stojan s magnetickou a bridlicou.
 9. Stolné hry.
 10. Detský syntezátor.
 11. Sada na sochárstvo.
 12. Výkresová súprava.
Čo dať na narodeniny 3-5 rokov?

Športové darčeky pre deti a nie veľmi aktívne

Deti v tomto veku nie sú všetky mobilné. Niektorí chceli pobehovať a niektorí ticho sedia na okraji. Napriek rôznym postavám, koníčkom a záujmom treba deti rozvíjať aj vo fyzickej rovine.

Slávny vedec, výskumník a teoretik mnohých pomôcok, Gleb Doman, uistil, že bez fyzického vývoja nebude potrebné mentálne chápanie reality.

Najlepšími darmi pre 3 roky budú preto:

 • volejbal alebo futbal;
 • skúter;
 • bicykel;
 • Hračkárske bowlingy;
 • trampolína;
 • tanečná podložka.

Všetky hračky sú schopné rozvíjať koordináciu, sebauvedomenie v pohybe, zmysel pre obratnosť a silu.

Užitočné darčeky, vrátane letnej sezóny

Letné kúpanie v rieke, hranie s pieskom a opaľovanie. Zvlášť šťastné pre tie deti, ktoré sú prepravované na čerstvý vzduch. V prípade, že máte chatku, určite by ste si na ňu mali dať špeciálny detský kútik.

Táto súprava môže obsahovať:

 • Nafukovacie bazény;
 • domček na hranie;
 • nočné svetlo s hviezdnou oblohou;
 • koberec s obrazom cesty (na ňom môžete zariadiť skutočný závod);
 • hojdačka;
 • pieskovisko;
 • lôžko zámok alebo posteľ auto.

Kniha o narodeninách - verte mi, vôbec nie nuda

Dospelí veria, že deti nebudú oceňovať dar vo forme knihy. V skutočnosti to môže pomôcť rozvinúť svetový názor, prispieť k vytvoreniu kompetentného prejavu. S pomocou knihy sa dieťa učí niečo nové, učí sa z chýb druhých, trénuje vlastnú pamäť. Všetky deti v ranom veku milujú knihy, takže môžu byť jedným z najlepších darov.

Hlavnou podmienkou pre výber kníh sú svetlé a farebné ilustrácie.

 1. Hudobná kniha - malý syntezátor je súčasťou každého kľúča, z ktorého je zviera nakreslené.
  Pri čítaní knihy je zároveň potrebné stlačiť tlačidlo a počúvať, ako zviera zaznie.
 2. Nahrávanie zvuku - na knihe je špeciálne tlačidlo, na ktoré môžete počúvať všetko, čo sa hovorí.
  Dieťa tak bude spokojné s tým, že počúval celú knihu a dospelý na chvíľu odpočíva.
 3. Neobvyklé knihy vo forme veľkej rozbaľovacej ilustrácie.
  V súčasnosti existujú edície so špeciálnym 3D efektom.

Pôvodné možnosti

V tomto veku je stále ľahké prekvapiť drobky. Dodržiava originálne dary s osobitným záujmom.

Môžu byť lacné, ale potešia každé dieťa.

 1. Sada pre modelovanie s formami - jedna populárna spoločnosť vyrába špeciálnu mäkkú hlínu pre deti.
  Spolupracovať s ním je veľmi jednoduché a pohodlné. Každá plastelína je vybavená špeciálnym zariadením, pomocou ktorého môžete tieto alebo iné formy vyrobiť. Môžu to byť hviezdy, srdcia alebo iné maškarné tvary.
 2. Maľovanie na tvár - každé dieťa by sa chcelo reinkarnovať v nádhernom zvierati.
  Niekto by sa chcel na minútu stať mačkou, pre niekoho by bola najlepšia voľba tigria maska. Maľovanie na tvár je jednou z najlepších záľub, ktoré sa môžu okamžite stať nádhernou RPG.
 3. Tabuľka na kreslenie piesku.
 4. 3D hádanky.
 5. Elektrické auto.

Pamätné prekvapenia

Ak chcete, aby bol dar symbolický a dlho slúžil narodeninám, potom by ste mali venovať pozornosť špecifickým suvenírom.

Môžu to byť:

 1. Hrnček s obrazom narodeninového dievčaťa a nápisom "Happy Birthday!"
 2. Kalendár s portrétom narodenín.
 3. Medaila s gratulačnými slovami.
 4. Tematický vankúš.
 5. Posteľná bielizeň s nápisom "Happy Birthday!"
 6. Tematické tričko s portrétom rodinných narodenín.

Aké zviera môže dať dieťa na 3-5 rokov?

Väčšina detí v ranom veku zbožňuje zvieratá. Majú domáce zvieratá a mačky. Zvlášť úzkosti pre zvieratá, tých, ktorí nemajú domáce zvieratá doma. Výber domáceho maznáčika je zložitá záležitosť.

Dajte mu len rodičia, ktorí sa o neho postarajú. Každý chápe, že 3 a 5 ročný chlapec alebo dievča nie je schopný vyčistiť a nakŕmiť svojho domáceho maznáčika. Táto úloha padne na rodičov. Preto nie je potrebné priviezť malé malé šteniatko alebo mačiatko do domu na jeho narodeniny bez požiadavky alebo povolenia.

DIY darčeky

V prípade, že máte kreativitu, potom môžete urobiť darček vlastnými rukami. Dievčatá ocenia všetky druhy vlásenky a šperky, ale chlapci budú milovať ručne vyrábané hračky. Môžu byť pletené alebo plnené z plsti. Urobte hračku vo forme populárnej kreslenej postavičky.

Výsledok

Než sa rozhodnete pre darček pre dieťa do 3 rokov, stojí za to preskúmať všetky možné možnosti. Potom stavať na záujmoch a preferenciách dieťaťa. Možno sa mu bude páčiť kocky s písmenami, a možno aj pre neho zaujímavejšie a aktívne hry sa stanú zaujímavejšie.

Pozrite si video: . Ako vybrať elektrickú kefku pre deti (August 2019).

Zanechajte Svoj Komentár