Súťaže a scenár k narodeninám v 6 rokoch

Prežiť zábavnú dovolenku v domácom prostredí je jednoduché. To si však vyžaduje dobre naplánovaný scenár. Vo veku 6 rokov dieťa už chápe, že k nemu neprichádzajú skutočné kreslené postavičky a rozprávky, ale iba animátori. Preto by sa mal klásť dôraz na súťaže a najzábavnejší program.

Bez ohľadu na to, kde a ako sa akcia bude konať, stojí za to vyzdobiť celú sálu. Môžu to byť viacfarebné balóny, plagáty s nápismi a zaujímavé fotografie. Môžete vytlačiť girlandu z fotografií, ktorá predstavuje každých šesť mesiacov život vášho dieťaťa, od narodenia až po 6. výročie.

Súťaže na narodeniny dieťaťa do 6 rokov

Pre dieťa do 6 rokov vhodné detské súťaže.

Môžu byť mobilný a testovať duševné schopnosti, vynaliezavosť a vedomosti.

 1. Položte na tabuľku obrázky rozprávkových postáv, ale všetky sa musia obrátiť.
  Každý hosť príde na stôl, otočí obrázok a povie, od ktorého príbehu je konkrétny hrdina. Pre tie deti, ktoré poznajú najviac príbehov, bude existovať samostatná cena. V tomto náročnom teste budú považovaní za víťazných.
 2. Môžete sa pokúsiť poraziť známe pohádky.
  K tomu pripravte rekvizity. Na kus papiera musíte napísať znaky. Každý hosť príde a vytiahne papier so zavretými očami. Z toho bude závisieť, akú úlohu bude musieť vykonať.
 3. V strede miestnosti je malý stolík, na ktorom sú umiestnené dve svetlé tenisové loptičky.
  Na oboch stranách stola sú dvaja pretekári. Na príkaz, každý začne fúkať loptu smerom k nepriateľovi, je nemožné pomôcť s rukami a nohami. Výsledkom je víťaz, ktorý vyhodí loptu v opačnom smere.
 4. Všetci hostia sú rozdelení do dvoch tímov.
  Moderátorka vydá dve tenisové rakety a balónik. Úlohou tímu je dostať sa jeden po druhom k vyznačenému cieľu tenisovou raketou v rukách, na ktorej bude ležať balón. Navyše, ak lopta spadne, nemôže byť zdvihnutá rukou. Je nutné použiť len raketu.

Súťaže pre deti na narodeniny dievčat

Загрузка...

S cieľom zabezpečiť veselú dovolenku pre dievča, môžete organizovať v štýle princeznej. Ale v skutočnosti to nie je jediná možnosť.

Mnohé dievčatá dávajú prednosť pirátskemu štýlu.

 1. Moderátorka číta vedecké fakty a fiktívne príbehy.
  Ak je to pravda, potom by deti mali kričať "Wow, ty!". A ak fiktívny príbeh, potom by mali odpovedať "Wow!". Po každej odpovedi moderátor hovorí, či deti mali pravdu alebo nie.
 2. Balóny sú distribuované všetkým deťom.
  Úlohou každej dievčatá, ako rýchlo a krásne vyzdobiť svoj loptu. Víťazom je ten, ktorý to robí ako prvý.
 3. Ďalšia súťaž je celkom vtipná a originálna.
  Plastelína je distribuovaná všetkým dievčatám, oči sú so zaviazanými očami. Usporiadateľ hovorí, ktoré zviera musí byť tvarované. Pri zatvorených očiach sa dievčatá dostanú do súťaže. Víťazom je ten, v ktorom sa zviera ukázalo byť čo najbližšie k tej, ktorú premyslel vodca.

Hry na smiech

Táto hra nemá žiadny význam. Jeho hlavnou hodnotou je povzbudiť ostatných.

Facilitátor počíta až tri, čo umožňuje všetkým deťom rozptýliť sa. Potom začne hľadať deti so zavretými očami. Ten, ktorého chytil, je odškrtnutý.

Druhá súťaž zahŕňa zábavný štart. Každé dieťa dostane značku, ktorá je upnutá medzi nosom a perami. Vedúci hovorí, že ten, kto môže držať značku dlhšie ako ktokoľvek iný, vyhrá. Deti, ktoré sa nezúčastňujú súťaže, sa začínajú navzájom smiať, takže nie sú víťazi.

Fanta hra na narodeniny

Fanta je obľúbená hra detí predškolského a základného veku. Môžu byť vykonávané rôznymi spôsobmi. Ale stále najsprávnejšie by bolo, keby každý hráč striedal kreslenie fantu a vykonával všetko, čo je na ňom napísané.

Môžu to byť také túžby:

 • spievať pieseň;
 • tanečný tanec malý kačica;
 • povedz vtip;
 • povedz báseň, postavenú na stoličke;
 • vrana;
 • opýtajte sa každého hosťa 1 vtipnú otázku;
 • aby sa váš sused smial doprava za 30 sekúnd;
 • ukázať nezbedné dieťa, ktoré požaduje od svojich rodičov obchod s hračkami;
 • 10-krát krčí;
 • skok ako zajac;
 • ukázať, ako mačka pije mlieko;
 • zobrazovať klauna padajúceho na banánovú šupku.

Fanta môže byť obrovské množstvo. Zábavnejšie a pestrejšie súťaže sú, tým viac zábavy budú samotní hráči.

Narodeninové kvízové ​​súťaže pre deti

Загрузка...

Deti vo veku 7 rokov sa obzvlášť zaujímajú o účasť na kvízoch. Toto je nevyhnutná časť podujatia, ktorá vám umožní relaxovať z aktívnych a mobilných hier.

Kvíz predpokladá, že každý sedí a moderátor kladie otázky. V tomto prípade sú otázky veľmi často zložité.

 1. Aký je rok, keď všetci spia a jedia viac ako obvykle? (Skok)
 2. Ktorá ruka je vhodnejšia zasahovať do čaju? (S lyžičkou)
 3. Mesiac, keď hovoríme najmenej (február)

Narodeninové súťaže pre deti

Existuje niekoľko druhov nosenie hádaniek. Prvá je klasická verzia, keď moderátorka číta hádanku a hostia ju musia uhádnuť. Víťazom je ten, ktorý poskytol najsprávnejšie odpovede.

Druhou možnosťou - v balení dať rôzne položky, zeleniny a ovocia. Dieťa vytiahne vec a snaží sa pochopiť, čo má v rukách. Ak ten malý uhádol, potom necháva vec pre seba. Víťazom je dieťa, ktoré má najviac položiek.

Mobilné narodeninové súťaže pre deti

Deti akéhokoľvek veku sú aktívne a aktívne.

Pre nich je najlepším spôsobom vedenia osláv účasť na rôznych súťažiach.

 1. Je potrebné vytvoriť niekoľko párov.
  Potom, pár v pároch s rukami, otáčať chrbtom k sebe. Vedúci povie, že teraz nemáme deti, ale kraby. Úlohou každého páru čo najskôr spustiť na cieľovú čiaru.
 2. Vopred sa vyrába špeciálny vak vyrobený z ľanového plátna alebo z bežnej tašky.
  Dva otvory pre nohy sú vyrezané v ňom, takže dieťa môže prechádzať cez ne. Nafúknuté balóny sú vtiahnuté do tašky. Úlohou každého hráča je prejsť na cieľovú čiaru a vrátiť sa bez straty jedinej lopty. Víťazom je tím, ktorý to dokázal ako prvý.

Výsledok

Загрузка...

Narodeninový scenár pre predškolákov je vždy plný súťaží, kvízov, hádaniek a básní. Je to skutočne vzrušujúca aktivita, na ktorej sa všetci radi zúčastnia. Na konci večera je usporiadať diskotéku, kde si každý môže tancovať, vyjadrovať sa.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár