Druhy a príznaky črevnej infekcie u detí

Keď je dieťa choré, pre rodičov je to dosť ťažké. Je to obzvlášť ťažké, keď sa infekcia nachádza u dieťaťa. Črevné patogény vstupujú do tela a takmer úplne menia celkový stav dieťaťa. Ihneď sa objaví letargia, apatia, nevoľnosť a hnačka.

Toto je len neúplný zoznam príznakov, ktoré sa objavujú spolu s črevnou infekciou. Ovplyvňuje gastrointestinálny trakt. Dospelí aj veľmi malé deti sú na túto chorobu náchylní.

Ale, samozrejme, tam, kde sú deti choré častejšie, pretože majú oslabenú imunitu a nevhodnejšie črevá. Telo dieťaťa okamžite reaguje ostro na všetky problémy, ktoré vznikajú v jeho tele.

Príčiny črevnej infekcie u detí

Dôvody, ktoré boli základom ochorenia dieťaťa, sú celkom pochopiteľné a logické.

Často ležia v tých najjednoduchších, a to:

 • jesť exspirované potraviny;
 • špinavé ruky;
 • slabá voda;
 • zmeny stravovacích návykov;
 • vírusové ochorenie.

Najbežnejším dôvodom je samozrejme nedostatok hygienických a hygienických noriem. A to znamená, že dieťa najprv hrá v piesku, potom jej chlieb so špinavými rukami.

V súlade s tým, spolu s jedlom, všetky infekcie a baktérie, ktoré boli v piesku vstupujú do tela. Dieťa na to vôbec nemyslí. Preto je úlohou rodičov učiť svoje dieťa, aby si umyli ruky čo najčastejšie.

Prevalencia v skupine detí často slúži aj ako príčina. To platí najmä pre skupiny materských škôl, kde je dosť choré pre jedno dieťa, pretože zvyšok detí okamžite zachytí množstvo príznakov.

Klasifikácia črevných infekcií u detí

Загрузка...

Črevná infekcia má široké spektrum aktivít. Rovnaká choroba sa môže vyskytnúť rôznymi spôsobmi. Záleží na tom, akú chorobu má vaše dieťa. Okrem toho, pre kvalitnú a účinnú liečbu je potrebné nielen podať liek, ale aj klasifikovať problém.

Dysentéria u detí

Infekcia sa v tele nevyvíja okamžite, trvanie môže dosiahnuť až 7 dní. To znamená, že nie je potrebné hľadať dôvod, ktorý by vyvolal poruchu gastrointestinálneho traktu, deň predtým, možno sa v tele vyvinul pomerne dlho. Počas dyzentérie dochádza k výraznému zvýšeniu teploty až o 40 stupňov.

Okrem toho sa okamžite objavia ostré a ostré bolesti brucha sprevádzané nevoľnosťou alebo zvracaním. Kvapalné stolice s nečistotami hlienu a dokonca krvou. Počet ciest na toaletu sa môže zvýšiť až 20-krát za deň.

V tomto prípade je potrebné, aby rodičia naliehavo vyzvali alarm, pretože je možná dehydratácia. Vedľajším účinkom akútneho stupňa úplavice je hemoroidný stav.

Salmonelóza u detí

Podľa štatistík viac ako 80% detí s črevnými infekciami trpí salmonelózou. Ide o akútne infekčné ochorenie charakterizované voľnou stolicou, v zriedkavých prípadoch nauzeou. Bolesť v bruchu pripojiť. Farba stoličky je bažinovo zelená.

Výlety na záchod sa líšia až 10-krát. Salmonelóza je vo väčšine prípadov úplne vyliečená v pomerne krátkom čase. Pre dojčatá je to však veľmi nebezpečné. Môže pre nich skončiť smrteľne. Preto rodičia konajú, keď sa problém zistí čo najskôr.

Escherichióza u detí

V tejto skupine infekcií má dieťa zvýšenú slabosť, únavu a apatiu. Charakteristickým príznakom je častá nevoľnosť a vracanie. Hnačka sa vyskytuje v extrémnych prípadoch a je krvavej povahy.

Pokiaľ ide o zvracanie, dosahuje až 10-krát denne. Vyšetrovateľ, deti po takom odloženom stave, majú žltú kožu, potopené očné bulvy a totálnu apatiu voči svetu okolo nich.

Rotavírusová infekcia u detí

Akútne ochorenie, pri ktorom sa v ten istý deň objavia všetky jasné a výrazné príznaky. Celková doba choroby je do 3 dní. Úplne zdravé a energické dieťa spočiatku niekoľko hodín pred nástupom akútnej formy ochorenia môže vykazovať slabosť, ospalosť a trochu trochu zábavy.

Zároveň sa často prejavujú prvé katarálne syndrómy vo forme snotu. Potom sa po niekoľkých hodinách okamžite objavia ostré bolesti žalúdka, nevoľnosť a závažné vracanie. To všetko môže byť doplnené a zvýšená telesná teplota.

Rodičia si všimnú porážku dvoch častí tela naraz: nosohltana a žalúdka. Dieťa začína trpieť hnačkou a veľkým výtokom z nosa.

Stafylokoková intestinálna infekcia u detí

Pri detekcii stafylokokových tyčiniek je potrebná dlhodobá liečba. Ochorenie je charakterizované vlnovým charakterom, čo znamená, že dieťa sa bude zdať zdravé na jeden deň a na druhom sa objavia všetky syndrómy ochorenia. Stafylokokový bacil môže vstúpiť do tela cez potravu, ako aj cez dýchací trakt.

Zoznam potravín a dojčenskej výživy.

V druhom prípade je infekcia oveľa silnejšia a závažnejšia. V takýchto situáciách sa karanténa oznamuje v skupinách materskej školy. Staphylococcus sa prejavuje vo forme nevoľnosti, zvracania, voľnej stolice a zvýšenej telesnej teploty.

Ťažký priebeh ochorenia je často sprevádzaný hnisavým otitis, sinusitídou. Príležitostne môže byť infekcia Staph rozpoznaná až po vykonaní vážnych laboratórnych testov a testov.

Príznaky črevnej infekcie u detí

Príznaky črevnej infekcie závisia od typu ochorenia.

Existujú však podobné kritériá, ktoré nám umožňujú pochopiť, že dieťa má problémy spojené s gastrointestinálnym traktom:

 1. Vysoká telesná teplota - od 38 do 39 stupňov. V prípade črevných problémov teplota prudko stúpa a je vždy na pokraji. Preto, ak má dieťa teplotu 37-37,5 stupňov, potom hovoríme o úplne inej chorobe.
 2. Zvracanie - až 6 krát denne. Súčasne sa vyskytuje náhle, bezprostredne po akútnej bolesti v žalúdku.
 3. Častá regurgitácia, popraskanie - to môže byť predzvesť ďalšieho zvracania.
 4. Kvapalná stolica, hnačka s krvou alebo hlienom - počet ciest na toaletu môže dosiahnuť 15-20 krát.
 5. Slabosť.
 6. Apatia, letargia.
 7. Kŕč.
 8. Problémy s centrálnym nervovým systémom.
 9. Nos z nosa
 10. Zápal spojiviek.
 11. Bolesť pri stolici, ktorá je sprevádzaná plačom dieťaťa.

Voľná ​​stolica počas infekčného ochorenia je veľmi odlišná od tých, ktoré sa vyskytujú pri normálnom ochorení.

Indikácie pre volanie lekára

Väčšina infekčných chorôb sa vyskytuje doma. Zároveň nie sú potrebné žiadne ďalšie lieky. Všetko, čo dieťa potrebuje, je pokoj, bohaté pitie a sorbenty, ktoré pomôžu odstrániť toxíny z jeho tela.

V niektorých prípadoch sa však vyžaduje zásah zdravotníckeho personálu.

 • dieťa nepije vodu ihneď po vypití;
 • krvavé kanály v defekácii;
 • dehydratácia;
 • časté a ostré bolesti brucha;
 • častá nevoľnosť a vracanie.

Všetky tieto príznaky hovoria len o potrebe naliehavého volania zdravotníckeho personálu. To znamená, že dieťa má vážne a možné kritické štádium ochorenia, ktoré vyžaduje liečbu drogami.

V takýchto prípadoch sa používajú antibiotiká, deti dostávajú kvapkanie a často sú spokojní s výplachom žalúdka.

Dehydratácia tela dieťaťa

Загрузка...

Je dôležité zabezpečiť, aby sa vaše dieťa nestávalo dehydratovaným. Toto je najčastejší dôvod pre kontaktovanie sanitky. Dajte čo najviac jednoduchej pitnej vody. V prípade, že dieťa nechodilo na záchod 6 hodín a viac, môžete bezpečne požiadať o pomoc v sanitke.

Po prvé, lekári vstreknú tekutinu intravenózne, čím pomôžu vytvoriť rovnováhu vody v tele.

Dehydratácia môže byť vážnou a vážnou komplikáciou, ktorá poškodí celé telo dieťaťa. Preto, ak rodičia nájdu akútnu črevnú infekciu u svojho syna alebo dcéry, potom je potrebné okamžite dať dieťaťu čo najviac vody.

Ako sa vyskytujú črevné infekcie?

Môže to byť obyčajná pitná voda alebo jablkový kompót. Počas dňa musíte vypiť 1-1,5 litra čistej kvapaliny.

V prípade, že dôjde k odmietnutiu tekutiny (to sa stáva veľmi často), rodičia musia naliať špeciálnou striekačkou. Na tento účel naplňte injekčnú striekačku vodou, pritlačte ju k líci a vytlačte vodu.

Naraz môžete naliať niekoľko plných injekčných striekačiek. Tak budete môcť naplniť rovnováhu vody v tele a chrániť sa pred problémami spojenými s dehydratáciou.

Diagnóza črevných infekcií u detí

Problém je spočiatku diagnostikovaný v niekoľkých fázach. Je potrebné klásť matke všeobecný klinický obraz priebehu ochorenia. Mama by mala pozorne sledovať svoje dieťa, aby s vysokým stupňom presnosti hlásila, že to bolí dieťa.

Lekár po vyšetrení špecialistu a výskumu matky urobí primárnu diagnózu. Nemusí to byť také presné, pretože sa nespolieha na overené laboratórne testy.

Odborník okamžite napíše pokyny pre:

 • bakteriologické plodiny - odoberajú sa z defekácie alebo zvracania, vody, s ktorou sa žalúdok umyl;
 • sérologické metódy - pomocou ktorých sa v krvi detekuje mikroorganizmus alebo špecifické organizmy;
 • polymerázová reťazová reakcia - rýchla analýza, výsledok prítomnosti húb a baktérií, ktoré sa okamžite dostanú na miesto.

Toto sú najpopulárnejšie diagnostické metódy, ktoré sú účinné, potvrdzujú alebo vyvracajú pôvodnú diagnózu.

Liečba črevných infekcií u detí

Najdôležitejšou liečbou zameranou na regeneráciu dieťaťa bude dokončenie rovnováhy vody a soli. V procese choroby dieťa stráca veľké množstvo tekutiny a soli, čo znamená, že musí byť okamžite nahradené novým, bez baktérií. To možno vykonať pomocou rehydron.

Biely prášok sa zriedi v litri prevarenej vody, ochladí sa a vypije sa po celý deň. Liek Regidron sa má vypiť od 1 do 3 dní. Po najmenej jednom dni môžete vypiť 1 liter fyziologického roztoku, na druhý deň si všimnete zlepšenie celkového stavu tela.

Okrem rehydron, dieťa potrebuje piť obyčajné kvapaliny. Stáva sa pitnou vodou alebo kompótom jabĺk.

Keď sa začína zvýšená hnačka alebo vracanie, lekári predpisujú neosmektín. Zriedi sa v 50 ml prevarenej tekutiny a vypije sa 1 prášok denne. Hoci sa rýchlosť môže líšiť v závislosti od hmotnosti a veku malého pacienta. Neosmektín sa môže dlhodobo konzumovať.

Počas celej doby liečby je potrebné vypiť lieky, ktoré sú schopné zabiť patogén. Stávajú sa enterofurilom. Je aktívnym francúzskym liekom dostupným vo forme kvapiek a kapsúl. Tieto sa dajú ľahko zriediť vodou a podávať deťom v prvých rokoch života. Enterofuril by mal vypiť celý obal (10 kusov).

Aby sa obnovila celková mikroflóra tela, stojí za to požiadať o liečbu a prebiotiká. To sú prostriedky, ktorými prospešné baktérie vstupujú do čreva, množia sa a vytvárajú kvalitné prostredie.

Prebiotiká zahŕňajú Bifidumbacterin Forte. Výhodou prebiotík je ich forma. Vyrábajú sa spravidla vo forme práškov, ktoré sa musia riediť vo vode.

V prípade, že sa zistí, že potravina sa zhoršila, a v zriedkavých ťažkých patológiách, enzýmy sú priradené, ktoré pomôžu potravinám stráviť. V ich kvalite slúži pankreatín, mezim.

Diéta pre črevné infekcie u detí

Загрузка...

Prvá otázka, ktorá sa zaujíma o rodičov, je, ako nakŕmiť svoje deti. V skutočnosti je diéta vo forme hladovky s črevnou infekciou kontraindikovaná. Dieťa sa musí dobre zjesť, aby dostalo živiny, a má silu na ďalší boj proti infekciám.

Diéta je nasledovná:

 • zeleninová polievka;
 • karbonátky;
 • ryže;
 • cestoviny;
 • Pečené jablká;
 • zemiaky;
 • suché sušienky;
 • drví.
Boj proti črevným infekciám u detí.

Stojí za to odmietnuť nadmerne vyprážané, slané, údené, sušené potraviny. Všetko by malo byť čerstvé, varené len raz. Vylúčte zo stravy a tých produktov, ktoré môžu spôsobiť nadúvanie. Napríklad je potrebné upustiť od kapusty a hrozna.

Po zotavení v detskej strave môžete postupne zadávať dostupné produkty. Diéta by sa mala dodržiavať a do jedného až dvoch týždňov po úplnom vyliečení črevnej infekcie.

Prognóza a prevencia črevných infekcií u detí

Rodičia musia naučiť svoje deti množstvu komplexných preventívnych opatrení, ktoré pomôžu uniknúť z črevných infekcií.

Tieto opatrenia zahŕňajú: t

 1. Hygienické postupy rúk (umyte po každej prechádzke, po príchode domov zo záhrady).
 2. Nejedzte surové vajcia v strave (často nájsť stafylokokové palice).
 3. Opustite používanie kravského mlieka.
 4. Ošetrte mäso. Nedovoľte dieťaťu mäso zo stredného alebo slabého praženia.
 5. Potraviny sa uchovávajú iba v chladničke. Ak je podozrivý zápach, mali by ste okamžite opustiť jeho používanie. Nie všetko, čo bolo v chladničke príliš dlho.
 6. Vždy sa pozrite na trvanlivosť všetkých výrobkov, ktoré si zakúpite v obchode. Deti môžu jesť len najčerstvejšie. Tak sa vzdávajte všetkých druhov akcií za zvýhodnené ceny. Často znamenajú len vypršanú potravu.
 7. Udržujte dom čistý, mokré čistenie 1-2 krát týždenne.
 8. Všetky druhy ovocia a zeleniny by sa mali pred jedlom umyť vodou.

Prognóza liečby črevnej infekcie je často priaznivá. Je však možné len vtedy, ak rodičia boli schopní doplniť rovnováhu vody a soli a poskytnúť potrebné sorbenty. Upozorňujeme, že ak po dni dieťa nie je lepšie, potom by ste mali určite zavolať ošetrujúceho lekára.

Dehydratácia je často bez povšimnutia. Môže mať vážne následky u dojčiat vrátane úmrtí.

V našej dobe sa črevná infekcia uzdraví vhodnými a komplexnými opatreniami. Ale v prípade, že rodičia zanedbali samotnú liečbu, potom by človek nemal ani dúfať v efektívny výsledok.

Samoliečba alebo skúsenosti odborníkov?

V prípade, že rodičia zistili črevnú infekciu vo svojom potomstve, vzniká celkom rozumná otázka, ako sa má liečba vykonať. Pokiaľ ide o túto otázku, je tu veľa kontroverzií. Je potrebné, aby ste si urobili rezerváciu o jednej veci určite, liečba je potrebná okamžite.

Takže prvá vec, ktorú mama a otec musia urobiť, je znížiť teplotu pomocou antipyretických liekov, dať sorbent. Aktívne uhlie, laktofiltrum alebo neosmektín môžu pôsobiť ako sorbent.

Potom ďalším krokom bude rehydron, ktorý pomôže zachrániť pred dehydratáciou. Tu je už záležitosťou rodičov, aby zavolali sanitku alebo nie. Ak sa nevyskytuje časté vracanie alebo hnačka, je možné upustiť od lekárskych služieb. Pri správnom ošetrení po jednom dni by ste mali prekonať úľavu.

Nevýhody nemocničnej starostlivosti zahŕňajú možnosť infekcie inými infekciami. To sa stáva pomerne často, keď je dieťa poslané do nemocnice s nejakými problémami, a necháva ho s ostatnými. Toto všetko je spôsobené oslabenou imunitou.

A v rôznych lôžkach môžu byť deti s podobnými príznakmi, ale úplne iné choroby. V dôsledku toho sú zmiešané a dostanete naozaj výbušnú zmes. Preto prvý deň je lepšie zostať doma a uchýliť sa k trvalej liečbe.

Aj keď dieťa nechce piť vodu, úlohou rodičov je naliať do neho tekutinu. Je to po tomto a získať účinnú liečbu. Počas jedného dňa môžete zavolať ošetrujúceho lekára a poradiť sa o ďalšom súbore opatrení na odstránenie problémov.

Okrem toho špecialista pošle pacienta na testy, pomocou ktorých môžete zistiť závažnosť ochorenia a jeho klasifikáciu.

Pre matky dojčiat je však vhodné čo najskôr vyhľadať lekársku pomoc. Sú najcitlivejšie na závažnú povahu choroby. S cieľom zachrániť dieťa pred vážnym priebehom ochorenia, musíte okamžite vyhľadať pomoc od zdravotníckeho personálu.

Mnohí rodičia sa následne pýtajú, či má dieťa imunitu voči črevnej infekcii. To je rozhodne nemožné povedať. Svetová zdravotnícka organizácia uvádza niekoľko desiatok patogénov, ktoré spôsobujú črevné ochorenia.

Ako výsledok, dieťa môže zažiť len jednu baktériu a infekciu, ktorá sa stala nidus ohňa. V dôsledku toho sa u neho môže vyvinúť imunita, ale ako u zvyšku baktérií, je celkom možné, aby sa vyhli úniku pri nasledujúcich ochoreniach.

Ale jedna vec je istá: dieťa, ktoré malo črevnú infekciu aspoň raz nezažilo druhý raz silné a vážne problémy.

Výsledok

Загрузка...

Кишечная инфекция у детей выражается достаточно ярко и не проходит без симптомов. Родители, не являясь профессионалами, могут спокойно добиться удовлетворительного состояния у ребенка. Действовать необходимо незамедлительно и строго соблюдая заявленные требования.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár