Aké cvičenia z jogy vybrať pre deti?

Nie je to tak dávno, jóga sa stala jednou z najpopulárnejších fitness oblastí. Vyučuje sa v každom meste. Zároveň si väčšina zúčastnených je istá, že to nie je len fitness, ale skutočné umenie. Vďaka jogy, môžete pochopiť tajomstvo sveta a pochopiť ich skutočný účel.

Existuje mnoho sporov týkajúcich sa povoleného veku pre jogu. Niekto si myslí, že tento druh športových aktivít je pre deti prísne zakázaný, ale väčšina z nich si je istá, že takéto aktivity budú prínosom len pre dieťa.

Vlastnosti: Je možné, aby deti na jogu?

Detská jóga je súbor jednoduchých cvičení z gymnastického tréningu. Sú zamerané na natiahnutie svalov, tréning tela.

Detská joga je výrazne odlišná od dospelej. To jednoducho nemá také cvičenia, ktoré môžu zraniť alebo spôsobiť značné škody. Detská joga je k dispozícii absolútne každému, dokonca aj nepripravenému dieťaťu.

Dá sa teda povedať, že jóga môže byť použitá pre deti. Malo by sa však líšiť od dospelých a mali by ho vykonávať iba profesionálni školitelia. Ak rodičia praktizujú jogu dlhú dobu, neznamená to, že budú schopní učiť svoje dieťa.

Spočiatku musíte urobiť také cvičenia, ktoré neublížia dieťaťu. Preto odborníci radia kontaktovať profesionálnych školiteľov. Budú môcť dieťa natiahnuť a urobiť ho tak, aby bol z fyzického hľadiska pripravený vykonávať určité cvičenia.

Deti vykonávajú asana, to je súbor cvičení pre jogu. Tréner neberie hodiny z mojej hlavy. Zjednodušuje dobre známe ásany, odstraňuje ich do fyzických vlastností dieťaťa.

Ďalšou výhodou tréningu je, že rodičia od detstva podnecujú športový životný štýl. To znamená, že dieťa na úrovni podvedomia začne chápať, že šport je zdravie a náš život, resp. Je pre telo mimoriadne dôležité.

Ako robiť jogu s deťmi: základné pravidlá

Загрузка...

Aby boli kurzy jogy s deťmi bezpečné a rovnako dôležité, produktívne, stojí za to pripraviť a používať niekoľko pravidiel:

 1. Rozhodnite najprv s vekom, z ktorého môžete začať učiť jogu.
  Samozrejme, nie je potrebné, aby príliš malé deti vháňali lásku k takýmto činnostiam. Dojčatá majú zakázané vykonávať tieto cvičenia, pretože môžu poraniť celé telo. Od veku 1 roka do 4 rokov jednoducho nemôžete vysvetliť omrvinky, prečo to urobiť alebo cvičiť. V tomto veku dieťa začína chodiť do materskej školy, kde striedajú hry, spánok, hodiny, hudbu a tanec.
 2. Dĺžka výučby žiakov základných škôl by nemala presiahnuť 1 hodinu.
  Zároveň je potrebné učiť sa pre tento druh činnosti a postupne sa oplatí. Spočiatku začnite s 20 minútami a dosiahnite požadovaný čas. Nie vždy bude dieťa schopné vypracovať celú hodinu. V tomto prípade nie je potrebné trvať a dôrazne, nebude to viesť k ničomu dobrému.
 3. Pokiaľ ide o harmonogram cvičení, je potrebné zohľadniť individuálne charakteristiky dieťaťa.
  Niektoré deti sú ochotné pracovať každý deň, pre niekoho je to ťažké len raz týždenne. Venujte pozornosť tomuto faktoru, vzhľadom na konštrukciu harmonogramu pre dieťa.

V materskej škole dieťa nepociťuje psychickú a fyzickú záťaž. Preto nie je potrebné po materskej škole relaxovať. Jóga v tomto okamihu bude len stratou času a peňazí.

Čo sa týka predškolského a školského veku, v tomto čase je telo prestavané na iný spôsob a tempo. Dieťa začína pociťovať fyzickú aj psychickú záťaž. Dlhý čas je nútený sedieť pri stole v jednej polohe.

Je v základnej triede, že jóga je najúčinnejšia, pretože vám pomôže relaxovať a omladiť. Okrem toho triedy prispievajú k prevencii skoliózy a zakrivenia chrbtice.

Ako starý začnete?

Ideálny vek na začatie cvičenia je 6 rokov. Ide o predškolské roky, na ktoré sa dieťa musí naučiť relaxovať a zotavovať sa.

Jóga pred školou v budúcnosti môže pomôcť v 1 triede. Ako si dieťa už predstaví, koľko energie potrebuje, mentálne aj fyzické. Okrem toho je dieťa schopné ľahko obnoviť svoju vlastnú silu.

Trvanie a rozvrh hodín

Školáci robia jogu v priemere 75 minút, o niečo viac ako 1 hodinu. Tento čas pre deti na základnej škole stačí na odpočinok, relaxáciu a zotavenie.

Zároveň nie je potrebné predĺžiť čas, aj keď je na to dieťa v podstate pripravené. Je to dostatočný režim, ktorý vás neodcudzí, ale zároveň bude chcieť znovu a znovu praktizovať jogu.

Od veku 12 rokov začínajú zmeny v tele chlapcov aj dievčat. Toto obdobie je charakterizované ako adolescent. Dieťa nechápe, čo sa s ním deje. V skutočnosti jednoducho dospieva, a teda nielen svoje vedomie, ale aj jeho telo sa mení.

Časové triedy môžete výrazne zvýšiť. Je to už 90 minút. V tomto veku nie je potrebné nútiť sa angažovať. Rodičia musia inšpirovať svoje dieťa s motiváciou alebo odmenou, nie je žiadny rozdiel v tom, ako dieťa pokračuje v praktizovaní jogy.

Na konci dospievania bude dieťa len ďakovať svojim rodičom za ich vytrvalosť a vytrvalosť.

Pokiaľ ide o harmonogram tried, potom by mal byť aspoň 1 krát týždenne. V ideálnom prípade sa držte plánu 3 krát týždenne.

Detská Hatha Jóga: Cvičenie

Загрузка...

Jednoduché cvičenia pre dieťa pomôžu relaxovať a omladiť.

Môžu byť ľahko opakovať doma.

 1. Dieťa musí sedieť na podložke a natiahnuť nohy.
  Potom musia byť nohy prekrížené v lotosovej polohe, pričom ich nesmú zdvíhať. Potom sa dotknite pravého kolena ľavou rukou, zatiaľ čo v tomto čase kreslite pravú ruku. Robíme to isté s druhou rukou. V tejto polohe zmrazte 15-20 sekúnd.
 2. Uistite sa, že učiť svoje dieťa cvičenie s názvom meditácie.
  Na to dieťa sedí na podložke, prekríži nohy, hlboko inhaluje a na úkor 5 výdychov pomaly. Toto cvičenie stojí za to robiť 10-12 krát.
 3. Ďalším cvičením je, aby to vyzeralo ako lietadlo.
  Dieťa leží na podlahe koberca, zdvíha ruky do strán a nohy hore. V tejto polohe je potrebné krátkodobo stvrdnúť.
 4. Cobra - leží na rovnom povrchu, zdvíha hrudník a spočíva na predlaktí.
  Ukazuje sa, že dieťa zobrazí vyvýšenú kobru.
 5. Postavte sa rovno, nohy na šírku od seba, úplne spustite chrbát a uvoľnite si ruky.
  V tomto čase by ruky mali voľne visieť, vyzerať ako slon.

Čo je to jógová výzva?

Jóga je komplex určitých cvičení, medzi ktoré patrí kombinácia thajskej masáže a hathi jogy.

Jóga Challenge pre jednu osobu: predstavuje

Je potrebné opakovať cvičenia uvedené na fotografiách. Ide o určité ásány, ktoré sú základom všetkých základných techník.

Obľúbené pozície v tomto smere sú:

 1. Pose Gore - postavte sa čo najrovnomernejšie a zostaňte v tejto pozícii po dlhú dobu a snažte sa cítiť celé svoje telo.
 2. Strom - zdvihnite jednu nohu ohnutú v kolene, zatlačte ju na žalúdok.
 3. Trojuholník - umiestnite nohy o niečo vyššie ako je šírka ramien, obe ruky sú spojené dohromady a pridajte sa.
 4. Bočný uhol - jedna noha musí byť zatlačená dozadu a druhá do pravého uhla.

Yoga Challenge pre dvoch

Oveľa efektívnejšie sú párové triedy. Stojí za to stráviť s blízkymi.

Týmto spôsobom sa môžete lepšie pochopiť a cítiť.

 1. Párové dýchanie - dvaja ľudia sedia na podlahe, chrbát k sebe. Potrebujú dýchať spolu, snažia sa cítiť hĺbku vdychovania a výdychu svojho partnera.
 2. Inverzný trojuholník je cvičenie, pri ktorom jeden partner robí trojuholník vpravo, druhý vľavo. Zároveň sú ich chrbty pevne pritlačené k sebe.
 3. Nakloňte dopredu.

Príklady cvičení pre tri

Partneri stoja v rade k sebe. Pri postupných inhaláciách a výdychoch je potrebné dať ruky na seba.

Prvá osoba sa postaví do náručia, položí nohy na ramená iného partnera, ktorý je na treťom mieste. V dôsledku toho je vytvorená pozícia, v ktorej absolútne všetci stoja na svojich hlavách, drží si ruky dohromady a spoločne si zložia nohy na svojich pleciach.

Výsledok

Jóga pre deti je užitočná činnosť, ktorá sa musí vykonávať s mysľou. Je dôležité nielen vniesť lásku k športu, ale aj ukázať, ako pomocou cvičení môžete relaxovať, relaxovať a získať silu, pripravovať sa na nový deň. Zároveň by sa mal človek opatrne priblížiť k cvičeniu, aby nedošlo k zraneniu dieťaťa.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár