Ako sa vyhnúť a ako vyliečiť bodnutie hmyzom u detí?

Zdá sa, že neškodný a malý hmyz nie je schopný vážne poškodiť. To však nie je tento prípad. Môžu poškodiť zdravie malého dieťaťa. Preto by si mali dávať pozor. Často môže byť uhryznutie hmyzom skutočnou infekciou, ktorá spôsobuje zlyhanie v tele.

Hmyz spravidla neuvoľňuje jed, keď je pohryznutý. Uvoľňujú sliny, ktoré obsahujú obzvlášť nebezpečné enzýmy. Majú len negatívny vplyv na celkové zdravie dieťaťa.

Najnebezpečnejšia je chyba. Môže spôsobiť silný útok v tele dieťaťa.

Prvá pomoc dieťaťu s uhryznutím komárom

Je veľmi opatrný a opatrný pri liečbe bodnutí hmyzom. Akonáhle si na tele dieťaťa všimli charakteristické uhryznutie, je potrebné dieťa ihneď úplne vyšetriť. Venujte pozornosť jeho všeobecnému stavu.

V prípade, že má dieťa bolesť hlavy, nevoľnosť, horúčku, okamžite zavolajte záchranný tím. V iných prípadoch si môžete poradiť sami a máte lekárničku so správnymi liekmi.

Ak si rodičia všimnú, že dieťa bolo vystavené uhryznutiu hmyzom, okamžite je potrebné poskytnúť prvú pomoc bez ohľadu na to, či opuch zmizol alebo nie. Umyte postihnuté miesto studenou vodou.

Potom, podľa veku zvláštnosti, je potrebné dať dieťa antialergické prostriedky. Ak vás pohryzla chyba alebo osa, mali by ste použiť ľad namočený v čpavku. Táto metóda najrýchlejšie pomôže vyrovnať sa s opuchom, zníži bolesť.

Fenistil

Účinný nástroj, ktorý pomáha v čo najkratšom čase vyrovnať sa s edémom. S touto drogou sa môžete zbaviť možných prejavov alergií. K dispozícii v rôznych formách: gél, kvapky, kapsuly. Gél sa používa pre deti všetkých vekových kategórií. Má antiseptický účinok, pomáha zmierňovať podráždenie a svrbenie.

Gél sa aplikuje na postihnutý povrch, ľahko sa masíruje. Na vrchole nie je žiadny špeciálny obväz ani obväz.

Nezulin

Topický krém s prírodným zložením. Jej hlavnými zložkami sú oleje z mäty, harmančeka, eukalyptu a iných bylín. Nezulin pomáha v čo najkratšom čase zvládnuť zápal, bez zanechania stôp na ľudskom tele.

Nezulin sa môže používať pre deti akéhokoľvek veku, vďaka čomu je dostupný aj pre dojčatá. Bežne sa na postihnutú oblasť aplikuje Nezulínový krém. Môžete to urobiť až 4 krát denne.

Čo robiť s komármi a inými hmyzmi?

Psilo balzam

K dispozícii vo forme gélu. Vhodné pre deti od 1 roku veku. Musí sa aplikovať na postihnuté miesto. Súčasne sa gél nerozotiera do pokožky, aplikuje sa len na povrch malou vrstvou.

Balzam Psilo vďaka svojmu jedinečnému zloženiu má chladiaci účinok, ktorý umožňuje znížiť svrbenie a začervenanie.

Elidel

Hormonálny liek, ktorý sa z vnútornej strany vyrovná so zapálenou oblasťou. Platí len pre deti staršie ako 3-4 mesiace. Jemne sa vtiera do povrchu kože, nie viac ako dvakrát denne. Elidel je mocný nástroj, preto sa odporúča aplikovať ho len v niektorých prípadoch, keď je rozsiahly nádor alebo svetlé svrbenie.

Soventol

Krém má špeciálnu vlastnosť, ktorou sú blokované receptory histamínu. To zase pomáha znížiť alergické reakcie.

Masť sa musí aplikovať na telo, počkať pol hodiny a po uplynutí tejto lehoty postup opakovať. Soventol sa neodporúča používať častejšie 3-4 krát denne.

záchranca

Droga má akcie tejto ambulancie. Uvoľňuje alergické reakcie, má chladiaci účinok, zmierňuje svrbenie a opuchy. Záchranca pomáha deťom akéhokoľvek veku v čo najkratšom čase vyrovnať sa s akýmikoľvek formami a prejavmi alergií.

Vosy, včely, čmeliaky, sršne

Загрузка...

Diptera sú často najnebezpečnejšie, a to osy, včely a čmeliaky. Sú schopní nielen uhryznúť cez ľudské telo, ale aj infikovať ho infekciou.

Skus vosy je považovaný za najbolestnejší. Včely, napriek ich väčšiemu rastu, uhryznú oveľa menej bolestivo.

Najproblematickejším a zlým hmyzom sú osy a včely. A čmeliaky a sršne ukazujú agresiu len v ojedinelých prípadoch, takže sa stále musíte pokúsiť ich naštvať.

Bite ako hmyz sú považované za dosť bolestivé. V postihnutej oblasti často ostáva žihadlo, ktoré spôsobuje obrovské nepohodlie. Môžete sa pokúsiť získať ju stlačením na oboch stranách alebo pomocou pinzety.

Aj keď po uhryznutí sa okamžite neobjavili žiadne špeciálne prejavy, v každom prípade je potrebná liečba postihnutého miesta. Na tento účel použite najbežnejší peroxid vodíka, ktorý sa aplikuje na infikovanú oblasť.

Čo keď je dieťa alergické na včelí bodnutie alebo osie?

Najzávažnejšie zdravotné problémy po uhryznutí sú tie deti, ktoré sú alergické na hmyz.

O tomto sa môžete dozvedieť len v špeciálnom laboratóriu, kde budete musieť absolvovať potrebné testy.

  1. Po uhryznutí je naliehavé odstrániť žihadlo.
    Samotné môže uvoľniť do tela jed. Najbežnejšie pinzety sa používajú na extrakciu špičky.
  2. Dezinfikujte ranu peroxidom vodíka alebo amoniakom.
    V prípade, že tieto prostriedky neboli k dispozícii, použite najbežnejšie mydlo na prádlo.
  3. Vezmite kúsok ľadu, zabaľte ho do handričky namočenej v tekutom amoniaku.
    Na postihnutú pokožku naneste ľad. V tomto prípade je to ľad, ktorý pomôže zabrániť ďalšej infekcii celého ľudského tela.

Ako lieky, ktoré môžu poskytnúť prvú pomoc, môžu byť použité Fenistil, Asterisk, Bepanten. Naneste krém na postihnutú oblasť kože a monitoruje celkový zdravotný stav dieťaťa. Akonáhle si všimnete začiatok edému, môžete bezpečne zavolať sanitku.

Ako sa vyhnúť uhryznutie včiel, osy, čmeliaky?

Najlepšie by bolo naučiť dieťa komunikovať s hmyzom už od detstva. Povedzte svojmu synovi alebo dcére, že by ste nemali obťažovať včelu a v každom smere ju zobrazovať na emóciách. Tiež sa nedotýkajte čmeliaka sedí na kvete. Čím menej pozornosti dieťa ukáže na takýto hmyz, tým menšia je šanca, že ho zahryznú.

V lete, pred pitím zo skla, by ste mali najprv vidieť, čo je v ňom. Vosy majú veľmi rád sladkú vodu, ale často do nej spadajú. Preto sú v tomto čase čo najviac otrávení a nahnevaní. Dieťa, ktoré sa nepozerá na to, čo pije, môže jednoducho dostať uhryznutie priamo do jazyka.

Čo sa nedá urobiť s bodnutím hmyzom?

Загрузка...

Existujú špeciálne prísne pravidlá, ktoré poukazujú na urážlivé správanie po uhryznutí.

V prípade, že rodič zistí skus na tele dieťaťa, musí sa okamžite podať prvá pomoc. Nie je potrebné sa snažiť pochopiť, aký druh hmyzu je vaše dieťa. To bude strata času, pri ktorom sa môže vyskytnúť alergická reakcia.

Je prísne zakázané ošetrovať postihnuté miesto alkoholom, vodkou alebo jódom. Toto sú tri zložky, ktoré môžu len zvýšiť prejav alergickej reakcie.

V prípade, že po prvej lekárskej pomoci nedošlo k žiadnym zmenám, je naliehavé zavolať sanitku.

Výsledok

Uštipnutie hmyzom môže spôsobiť nenapraviteľné poškodenie zdravia dieťaťa. Nezabudnite si kúpiť lieky na núdzové situácie. Napriek tomu, čo zviera bit dieťa, algoritmus prvej pomoci bude rovnaký.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár