Prečo dieťa uhryzne?

Dieťa dozrieva a časom má návyky. Môžu byť nielen pozitívne, ale aj negatívne, absolútne zbytočné. Jedným z týchto negatívnych návykov je hryzenie dieťaťa.

Je to jedna vec, ak dieťa uštipne zeleninu a ovocie, je to niečo iné, čo niekoho zahryzne od dospelých a detí. Ale keď sa to stane, rodičia musia premýšľať a pochopiť, prečo je to správanie ich dieťaťa. Možno, že z obvyklých dôvodov leží hlbší význam.

Dôvody, prečo dieťa uštipne

Ukázalo sa, že deti najčastejšie prejavujú agresiu práve v čase, keď majú ísť do materskej školy.

Mama a otec často zisťujú, že ich dieťa sa správa takým negatívnym spôsobom.

 1. V prvom rade je potrebné hľadať príčinu doma.
  Mama a otec musia pochopiť, aká je situácia v rodine. Ak v ňom neustále vládnu hádky a nepriateľstvo, potom nie je prekvapujúce, že dieťa kopíruje náladu dospelých, čo sa prejavuje takým zvláštnym spôsobom.
 2. Trvalý trest - dodatočná motivácia, ktorá vedie k agresii zo strany dieťaťa.
  Aj keď je rodina charakterizovaná pozitívnym spôsobom, nemusí to byť osobitný ukazovateľ.
 3. Bolesť, pocit nevoľnosti.
 4. Hyperaktivita je, ak sa dospelí môžu oddávať všetkému od mladého veku.
  Pre nich sú detské uhryznutia len dôvodom na smiech a úsmev.
 5. Prijal som niečí správanie v partnerskej skupine - to sa často stáva, keď sa deti na seba pozerajú a kopírujú správanie.
  V tomto prípade, bohužiaľ, nie len pozitívne, ale aj negatívne body sú skopírované.

Často rodičia trestajú dieťa za najmenší priestupok. Je dokázané, že dieťa do určitého veku jednoducho nepozná svoje činy. Ak televízor otočil, neznamená to, že by to urobil.

Skôr vyliezol na nočný stolík alebo ho uvoľnil a snažil sa niečo vziať. Ale ak dospelí nerozumejú tomuto správaniu, začnú nadávať a vyjadrovať zjavnú nespokojnosť. Takýto postoj nemôže vyvolať pozitívne emócie.

Už dospelé dieťa tiež začína pobaviť svojich rodičov, pričom si neuvedomuje, že jeho zuby sa stali silnejšími a škvrny na uštipnutí sa stali výraznejšími. To znamená, že v určitom veku sa mnohé deti začínajú hrýzť tak, ako to bolo, toto sa musí včas zastaviť.

V takom prípade, ak takéto aktivity nezastavíte, môžete dostať dospelého dieťaťa, ktoré nechápe, prečo ho teraz zneužívajú, a naposledy sa smialo a usmialo sa z tých istých činov.

Ako odstrániť zlý návyk?

Загрузка...

V skutočnosti nie je nič ťažké, ako sa zbaviť zlozvyku.

Je potrebné dôsledne pristupovať k riešeniu problémov.

 1. Vo veľmi ranom štádiu zastavte správanie - nemali by ste sa dotknúť a predpokladať, že takýto zvyk je niečo zábavné a vtipné.
  Toto je absolútne nevhodné správanie, takže s ním musíte bojovať. Prvým spôsobom, ako bojovať, nie je povzbudzovať.
 2. Premýšľajte o situácii, ktorá prevláda vo vašej rodine.
  Najčastejšie sa vyskytujú problémy práve v tých rodinách, kde sú neustále výkriky, spory, konflikty a zúčtovania. Je to obzvlášť zlé, ak je matka v neustálom strese, nervovom napätí. Až do určitého veku dieťa zázračne absorbuje náladu svojej matky. Je ako špongia, cíti, čo cíti jeho najdrahší človek.
 3. Už dospelé deti sa snažia upozorniť na seba svojimi negatívnymi návykmi.
  Preto trávte čo najviac času so svojimi synmi a dcérami, zaujímajte sa o všetko, čo sa deje v ich životoch. Pýtajte sa, aktívne sa zúčastňujte na živote, chodte a trávte veľa času. Obklopený pozornosťou a starostlivosťou, váš syn alebo dcéra okamžite zabudne na negatívne návyky.

"Pugnacious" dieťa, čo robiť v takejto situácii?

Podľa štatistík sú chlapci najčastejšie bojovníkmi. Je to prvý spôsob, ako ukázať agresiu a ich emócie. V prípade, že nie sú spokojní s niečím v živote, v ich okolí, môžu ho vyjadriť svojím správaním.

Aby sa odstránil problém neustálych bojov, stojí za to odstrániť príčinu. Dôkladná analýza by mala byť objektívna. V prípade, že sa budete šíriť sami pred sebou, zlyhá.

Chlapci najčastejšie reagujú na stres.

Môžu byť predovšetkým napätou situáciou v rodine:

 • rozvod;
 • zmena bydliska;
 • účasť na materskej škole;
 • narodenie mladšieho brata.

V prípade, že rozvod nastane v rodine, potom stojí za to premýšľať nielen o záujmoch každého z partnerov, ale aj o najdôležitejšej veci, o vašom dieťati. Vysvetlite mu, že je stále milovaný a strávi s ním veľa času.

Rozdeľte čas tak, aby dieťa nechápalo, že v rodine sa vyskytol problém. Nech otec aj mama trávia s ním rovnaké množstvo času.

Ak dôvod spočíva v narodení brata alebo sestry, potom je potrebné obaliť svojho prvorodeného viac láskou. Ukážte mu, že je najpotrebnejší a milovaný. Striedajte sa so svojím manželom, aby ste chodili s kočíkom tak, aby prvé dieťa pochopilo, že ho milujú rovnako mama a otec.

Keď dávate dieťa do materskej školy, zvyšte dobu adaptácie. Prechádzka niekoľko mesiacov pred obedom, až potom začať odchádzať na celý deň.

Kedy potrebujete odbornú pomoc?

Veľmi malé dieťa, ak uhryzne, nie je veľký problém. Ale ak sa to stane osobe, ktorá už dozrela, potom stojí za to premýšľať.

Vo všeobecnosti existujú v tomto probléme jasné kritériá, ktoré pomáhajú určiť potrebu vyhľadať pomoc od špecialistu:

 1. Syn alebo dcéra má už 3 roky a viac, chápe uvedomenie si svojich činov a pokračuje v nich.
 2. Veľa bolí veľa.
 3. Trápi zvieratá vedome zosmiešňujúc ich.
 4. Nedodržiava dospelých, nereaguje na pripomienky.

Je veľmi dôležité, aby sa všetci členovia rodiny obrátili na psychológa. Odborník musí pochopiť, aký typ atmosféry prevláda v rodine. Je možné, že je potrebné napraviť správanie dieťaťa prostredníctvom zmien v rodinných vzťahoch. Okrem toho, psychológ dáva všeobecné odporúčania, ktoré sú veľmi dôležité sledovať.

Riešenie problému je oveľa jednoduchšie v počiatočnom štádiu, takže ho neťahajte s ním, neodkladajte ho, ale okamžite začnite situáciu opravovať.

Chyby, ktoré rodičia často robia

Загрузка...

V skutočnosti sú uštipnutia dieťaťa považované za akútny psychologický problém. Preto by sa k riešeniu malo pristupovať múdro. V prípade, že si rodič zvolí nesprávnu taktiku, riskuje, že dostane odozvu vôbec, konkrétne úsilie škodlivého a negatívneho návyku.

Mama a otec by preto mali poznať najčastejšie chyby, ktoré dospelí robia, keď zápasia s problémami detí:

 1. Venujte pozornosť problému - ak sú uhryznutia stále slabé a nedotýkajú sa iných, potom predstierajte, že si nevšimnete, čo sa stalo.
  Nehovorte na to, aby sa to ďalej nestalo. Nie je známe, prečo kedysi pokojný syn prišiel a ukopl matku. Je možné, že ju hral a chcel ju zapojiť do svojej hry, ale nereagovala. Ale po uhryznutí moja matka začala gestikulovať, veľa rozprávala a dívala sa na svojho syna. Dostal presne to, čo chcel. Malé dieťa si to bude pamätať. Preto v budúcnosti, ak bude musieť venovať pozornosť svojej matke, zopakuje tú istú akciu znova.
 2. Fyzické zneužívanie nemôže byť riešením.
  Pás alebo facka na pápeža - je to vlastne len impotencia rodičov. Nie je potrebné to ukázať a klesať tak nízko. Navyše, agresia nemôže byť ďalšou reakciou, rovnako negatívnou.
 3. Kričanie v tejto situácii za to nestojí, je možné, že sa dieťa na chvíľu upokojí, ale akonáhle zostane bez kričiacej mamičky, bude sa opäť prejavovať.

Všeobecné rady psychológa

Komplexné riešenie problému vyžaduje prísnosť a serióznosť. V žiadnom prípade v procese neukazujú agresiu. To len posilní negatívny zvyk.

Je potrebné získať veľké množstvo trpezlivosti, ktorá pomôže zvládnuť problém.

 1. Akonáhle zistíte, že dieťa začne svoje zuby, zakryje si ústa dlaňou a pokojne vysvetlí, že nemôžete uhryznúť, pretože to bolí.
 2. Vysvetlite pomocou rolí, že boj za to nestojí, môžete pokojne a pokojne riešiť problémy.
  Dlhá a únavná notácia nepovedie k ničomu. Dieťa jednoducho nechápe, čo od neho chcú. Preto by ideálnou voľbou boli rozprávkové terapie alebo hry na hranie rolí, kde bude sprisahanie jasné, ako problém vyriešiť pokojne.
 3. Ak dieťa uhryzne svojich rovesníkov, nie je potrebné od nich izolovať.
  V tomto prípade sa bude cítiť ako vyvrhel, hromadiaci sa viac a viac negatívne na deti. Vezmite svojho syna alebo dcéru do inej miestnosti, opýtajte sa, prečo sa takto správa.
 4. Pozrite sa bližšie na materskú školu, do ktorej posielate svoje dieťa.
  Skúste si vybrať slušného pedagóga s množstvom spätnej väzby a dlhoročnou prácou. Učiteľ by mal byť tiež schopný správne vyriešiť konflikt a dostať sa z ťažkej situácie.

Výsledok

Rodičia by predovšetkým mali analyzovať svoje správanie a pochopiť, či robia všetko správne. Malé deti úplne kopírujú správanie dospelých. Preto, ak dieťa uštipne, je to často spojené s negatívnymi vecami, ktoré sa dejú v rodine.

Ak mama a otec chcú, aby ich dieťa malo slušný život a vyváženú psychiku, mali by premýšľať o svojej výchove a napraviť ťažkú ​​situáciu v rodine.

Pozrite si video: Záchranná akcia malých mačiek skončila uhryznutím psa - OKOLO SVETA so 4 deťmi HD (Január 2020).

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár