Ako sa prechodný vek u dievčat?

Najťažšie obdobie pre dievčatá je prechodný vek. Práve v tomto štádiu by rodičia mali prejavovať zvýšenú citlivosť, pozornosť a takt. Prechodný vek spravidla pomáha položiť základy pre budúce vzťahy s rodičmi.

Môžu byť skutočnou prekážkou a môžu byť najlepším priateľom, súdruhom, osobou, ktorá vždy počúva a podporuje. Rodičia by mali pochopiť, že hormóny často kontrolujú dievča počas tohto obdobia, ktoré nemôže bojovať.

Preto sa oplatí pozorne preštudovať zvláštnosti prechodného veku, aby sme nestratili kontakt s dieťaťom, nadviazali vzťahy a nepomohli prežiť ťažké životné obdobie.

Hranice prechodného veku u dievčat

Lekári rozlišujú nástup prechodného veku u chlapcov a dievčat. Podľa výsledkov výskumu, u chlapcov to prichádza oveľa neskôr. Dievčatá prichádzajú do tejto fázy skôr. Zároveň sa však vždy zohľadňujú jednotlivé vlastnosti.

Neexistuje žiadna jasná hranica pre prechodný vek. O jej menovaní pre dievčatá od 10 do 16 rokov. Ale existujú prípady skorej puberty, ktorá začína na 8-9 rokov a končí na 12-13 rokov.

Napriek tomu, že výskumníci neuvádzajú presný vek, označujú hranice, v ktorých by sa puberta mala konať v dievčatách.

Príznaky prechodného veku u dievčat

Загрузка...

Existuje veľa znakov, ktoré pomôžu rodičom pochopiť, že dievča sa postupne mení na dievča.

 1. Vývoj veľkého množstva hormónov, ktoré stimulujú rast a vývoj dieťaťa. Často v tejto dobe si môžete všimnúť skok v raste a váhe.
 2. Boky sú viac zaoblené, ženský. Tvar sa stáva menej uhlovým a ostrým, čím získava čoraz hladšie obrysy.
 3. Tvorba prsných žliaz.
 4. Vlasy sú častejšie a rýchlejšie špinavé, vyzerajú mastne.
 5. Koža je lesklá.
 6. Často sa vyskytujú vyrážky na koži v oblasti nosa, čela a brady.
 7. V podpazuší sa objavujú vlasy.
 8. Prvá menštruácia.

Takéto náhle zmeny v stave tela sa odrážajú v psycho-emocionálnom pozadí. Napríklad, teenager sa stáva viac podráždený, nervózny, neistý sám od seba. Navyše, dievča nie je zvyknuté na svoje nové telo. Musí zažiť neustálu sebakontrolu a pochybnosti.

Úloha matky, v prvom rade v tomto bode vysvetliť, že je to normálny fyziologický vývoj, nič hrozné o tom.

Fyziológia prechodného veku

Obdobie dospievania sa nachádza v psychologických aj fyziologických zmenách. V prvom rade si všimneme, že dieťa sa začína meniť zvonka. Často sú to práve tieto zmeny, ktoré vedú k psychologickým problémom.

dospievania

Od veku 11 rokov štítna žľaza začne aktívne pracovať u dievčat. Vytvára špecifické hormóny, ktoré priamo ovplyvňujú pubertu tela. Vyrába sa hypofýza - je to hormón, ktorý je zodpovedný za rast a vývoj.

Od 10 rokov sa panvové kosti začínajú pomaly rozširovať, ale od 12-13 rokov sú už zarastené ďalším tukovým tkanivom. Postava dieťaťa sa tak stáva jemnejšou a ženskejšou. Ostré a hranaté čiary postupne miznú.

Od 11 do 12 rokov sa rast vlasov zvyšuje (podpazušie, ohanbia, nohy a ramená).

Dievča počas celého obdobia puberty sa stáva ženskejším. Ale pre mnohých je to deprimujúce kvôli nadmernej sebakritike.

Hormonálne zmeny

Vzhľadom k tomu, že dochádza k zvýšenej produkcii hypofýzy - hormónu štítnej žľazy, je pre dieťa oveľa ťažšie vyrovnať sa s ňou. V súvislosti s hormonálnymi zmenami u dievčat rastie sexualita, ktorú niekto okamžite rozpozná, a niekoho, koho skrýva a starostlivo sa skrýva.

Kvôli hladine estrogénu v krvi dochádza k rastu tukového tkaniva o 20%, čo nemožno vnímať pozitívne. Počas pubertálneho obdobia sa pozoruje presne 2-násobné zvýšenie veľkosti srdca.

Ako môžu rodičia pomôcť dievčaťu vyrovnať sa s prechodným vekom?

Čas adolescencie je pre každé dieťa ťažké. Psychológovia sa domnievajú, že náhle zmeny v tele sa priamo odrážajú v psycho-emocionálnom stave. Rodičia by mali počas tohto obdobia podporovať a chápať svoju dcéru.

Tínedžer je náročný prechodný vek, keď sa už necítite ako dieťa, ale dospelí ešte neprijímate. Toto odcudzenie pre mnohých je základom depresívneho stavu.

Riešenie psychologických problémov prechodného veku

Samozrejme, vedci nepopierajú, že hormonálne zmeny ovplyvňujú psychický stav dievčaťa. Ale sú si istí, že so správnym prístupom rodičov nebude mať dieťa počas puberty vôbec žiadne problémy.

Charakteristiky prechodného veku.

Na to potrebujete:

 1. Dávajte si pozor na plný a zdravý spánok - bez ohľadu na to, aké prekvapujúce sa to môže zdať, ale je to veľmi dôležité počas tohto obdobia.
  Je nevyhnutné, aby telo čo najviac oddychovalo a posilňovalo.
 2. Konštantný pohyb, aktívna životná pozícia - čím viac tried má dieťa, tým menej sa naplní zlá myšlienka.
  Pošlite svoju dcéru na tanec, jogu alebo plávanie. Uistite sa, že jemne zistiť, čo chce robiť.
 3. Aktívny odpočinok - uistite sa, že zvyšok nie je vždy držaný len na počítači a TV.
  Pošlite svoju dcéru hrať vonku s priateľmi. Ak vaša dcéra nemá spoločnosť, potom ju určite uistite. K tomu môžete chodiť v parku alebo jazdiť na saniach, ísť k rieke.
 4. V takom prípade, ak dochádza k častým zmenám nálady, neprimeranému plaču a depresii, mali by ste vyhľadať pomoc u endokrinológa.
  Jeho úlohou je pozorovať adolescentov, ktorí sa nedokážu vyrovnať s hormonálnym pozadím.

Depresia v dospievaní

Najzávažnejším stavom v teenageri je depresia. V tomto okamihu pre dievča všetko vyzerá čierne. Ak si všimnete, že dcéra je neustále smutná a apatická, hovorí tichým hlasom a nemá záujem o nič, potom je to dôvod na obavy. Dospievajúci často počas tohto obdobia spáchajú samovraždu.

Aby ste sa vyhli tomuto smútku vo vašej rodine, mali by ste sa porozprávať so svojou dcérou, zistiť príčiny úzkosti a ponúknuť pomoc psychológa. Problém môže vyriešiť často len špecialista. Ale všetka vaša podpora by mala byť ľahká a nenápadná.

Sexualita a sexualita pripravenosť

Najnaliehavejší problém. Problémom je, že rodičia odmietajú hovoriť so svojím dieťaťom, cítia sa trápne a trápne. Je to úplne nesprávny prístup.

Okrem toho je neprijateľné vytvárať maximálne limity pre vaše dieťa. Musíte mu dať slobodu, ale zároveň mu povedať, čo je za tým.

To znamená, že dievča by malo vedieť, že skorý sexuálny život vedie k starnutiu, potratom, pohlavne prenosným chorobám a zbytočným klebetám. Verte vo svoje dieťa. Má svoju hlavu na svojich pleciach, ale napriek tomu stojí za to ho zabezpečiť tým, že mu povie, že za ním má skorý sexuálny život.

Výsledok

Загрузка...

Je veľmi ťažké udržať a zlepšiť vzťahy v puberte pre dievčatá. Často rodičia utiahnu svoju kontrolu, alebo naopak, nevenujú žiadnu pozornosť. Je potrebné nájsť správne zlaté médium.

Dieťa musí pochopiť, že jeho najlepší priatelia sú rodičia, s ktorými môže zdieľať svoje najintímnejšie tajomstvá. A rodičia by mali byť v čase prechodu v dievčatách s trpezlivosťou, nehou a citlivosťou.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár