Vlastnosti puberty u dievčat

Osobitný stav v živote každého človeka pripadá na dospievanie. Na jednej strane už nie ste malé dieťa, ale zároveň vás nikto neklasifikuje ako dospelého. Často je to hraničný štát, ktorý vyvíja tlak na psychiku mnohých teenagerov.

Zmeny nastávajú nielen na psycho-emocionálnej úrovni, ale aj na fyzickej kondícii. Dievča sa postupne mení na dievča. Tieto zmeny vždy začínajú náhle a niekedy aj neočakávane.

"Ťažký" vek

Svetová zdravotnícka organizácia volá pubertu do zložitého veku. Jeho komplexnosť sa prejavila nielen vo forme emocionálnych porúch a psychologických skúseností, ale aj v očividných zdravotných problémoch. Dôvodom je hormonálne zmeny v tele.

V tomto čase si rodičia určite musia získať trpezlivosť. Kedysi pokojné dieťa, môže začať blázon a starosti z modrej. Zdá sa, že nie je ničím rušený a neobťažuje ho, ale aj tu existuje niekoľko dôvodov, ktoré vám ublížia.

V takom prípade, ak chcete rokovať so svojím dieťaťom, začnite s pokojnými metódami. Po prvé, v každom prípade, nevenujte pozornosť druhému výbuchu emócií v podobe zrejmých psychos. Sú absolútne neopodstatnené, takže sa nemusíte uraziť. Ste dospelý, ktorý to všetko môže preskočiť.

Porozprávajte sa s tínedžerom o niečo neskôr. Dieťa sa určite ukľudní a pochopí, ako sa v tejto situácii správal. Úlohou kompetentného rodiča je podporovať svojho syna alebo dcéru, povedať mu, že sa nebojí a môže sa na vás vždy spoľahnúť.

Keď máte pocit, že trpezlivosť sa blíži ku koncu, informujte o tom svoje dieťa a ukončite konverzáciu. Aby ste nikoho urazili, požiadajte o návrat do konverzácie po hodine alebo dvoch. Počas tejto doby emócie ustúpia a obe strany pochopia, že vôbec neexistuje konflikt.

Známky puberty u dievčat

Загрузка...

Dievčatá a chlapci prechádzajú pubertou inak. V prvom rade stojí za zmienku vek, pretože táto ťažká fáza začína oveľa skôr u dievčat. Prejavuje sa v niekoľkých charakteristických znakoch spojených so všeobecným stavom tela.

rast

Zvýšený rast spravidla začína 11 rokmi. Až do tej doby, dievča neustále prispieva k rastu. Ale po 11 rokoch sa môže výrazne predĺžiť v jednom lete. Zmeny v raste sa pohybujú od 8 do 10 centimetrov. Veľa viditeľné spolužiakmi. Z triedy 6 do triedy 8 sú dievčatá výrazne vyššie ako chlapci.

Okrem rastu, zmien a hmotnosti, ktorá začína prudko stúpať. Za rok 2,5-3 kilogramy pridáva dievča. Nie je to však vždy v tukových bunkách. Často, vďaka vysokému rastu, je prebytočný tuk nepostrehnuteľný, čo pomáha produkovať veľké množstvo energie.

Prsné žľazy (Mammae)

Postupne sa začnú tvoriť a prsné žľazy, ktoré sa stávajú viac zaoblené formy. Súčasne sa zväčšuje veľkosť samotných bradaviek.

Špeciálna korekčná spodná bielizeň v tomto čase hrudník nevyžaduje. Dievčatá však už teraz chcú nosiť podprsenky. Rodičia by si mali kupovať veci z prírodných tkanín, bez kameňov a kvalitných vložiek.

Rast vlasov

Ihneď po tom, čo dievča začne rásť prsia, rast vlasov v pohlavných orgánoch, podpazušie, nohy a paže dôjde. Podobný proces sa začína tak rýchlo, že ho dievčatá často spájajú s akýmkoľvek vývojovým postihnutím. V skutočnosti neexistujú žiadne odchýlky, je to úplne normálny fyziologický proces.

menštruácia

Od veku 11 rokov je pravdepodobný nástup menštruácie. Matka mu musí vopred pripraviť dievča. Preto by sa dievča nemalo báť takých javov, ale malo by vedieť, ako používať podložky a výrobky osobnej starostlivosti.

Prvý menštruačný prietok je bohatý a často ho sprevádza bolesť brucha, nevoľnosť a závraty. Rodičia by za to nemali dieťaťu nadávať, je potrebné, aby boli opatrní a opatrní.

Emocionálne zmeny

Ihneď si všimnete, že sa objavujú okolité emocionálne zmeny. Prejavujú sa ako nadmerná nervozita. Dievča sa môže zblázniť kvôli najmenším veciam, ktoré sa nikoho nedotýkajú.

Počas menštruácie môžete často pozorovať stav únavy a depresie. Väčšina dievčat však čelí búrke emócií a hormónov, ktoré telo aktívne začína produkovať.

Dievča nie je schopné vyrovnať sa so všetkými, ktorí sa o ňu opierali, takže sa začína hnevať, rozčúliť sa a nervózne. To všetko je spôsobené tým, že dievča jednoducho nechápe, čo sa s ňou a jej telom deje.

Vlastnosti hormonálnych zmien

Vo veku 11-12 rokov sa v tele dieťaťa tvorí puberta hormónov, a teda názov obdobia puberty. Ide o špeciálny proces puberty, ktorý ovplyvňuje celý organizmus.

Vďaka hormonálnym zmenám sa dievčatá prejavujú v úplne odlišnom správaní. Už sa zaujímajú o vyspelejší model a pochopenie sveta. V tomto veku sa dievčatá zvyčajne zaujímajú o chlapcov, čo nie je v prípade silnej oblasti. Ako sa mladí muži vyvíjajú oveľa neskôr, model správania vo veku 11-12 rokov zostáva detinský.

Dieťa začína pociťovať špeciálne požiadavky na seba a na svet vďaka zvýšenému obsahu hormónov. Napríklad dievčatá majú vždy tendenciu schudnúť a vyzerať ako herečka na obálke časopisu. Niekedy sú nemilosrdní a môžu sa vyčerpať.

Okrem toho sa nadmerné nároky prejavujú aj iným ľuďom. Teenageri si môžu myslieť, že nemajú takú krásnu matku, ako by sme chceli, nie taký bohatý otec, nie taký silný brat.

Odchýlky od normy

Všetky vyššie uvedené príznaky, napriek veľkému počtu negatívnych vlastností, sú normálne. Rodičia by si však mali byť vedomí charakteristických odchýlok od noriem. Berúc do úvahy niekoľko príznakov naraz, stojí za to sa obrátiť na špecialistu na podrobnejšie preskúmanie a pochopenie reality.

Druhy predčasného sexuálneho vývoja

Malé percento dievčat (asi 8%) dosahuje skorú pubertu. Toto obdobie pripadá na vek 7-8 rokov.

Lekári klasifikujú predčasný sexuálny vývoj nasledovne:

 1. Závislé - v dôsledku zvýšenia hypotalamo-hypofyzárnej osi sa puberta objavuje skôr, prejavuje sa predovšetkým ako zmeny v tele dievčaťa.
  V tejto veci je potrebné vykonať dôkladnú diagnózu centrálneho nervového systému a zabezpečiť, aby neboli odchýlky od noriem.
 2. Nezávislý - je klasifikovaný v menších percentách prípadov.
  Takéto príznaky sa často prejavujú ako choroby ako polycystický vaječník. Na prvý pohľad nemožno na rozdiel od prvého typu určiť pubertu. Preto môže byť diagnostikovaná až po dôkladnom vyšetrení špecialistami.

Príčiny predčasného sexuálneho vývoja

Загрузка...

V mnohých prípadoch nie je možné vôbec určiť príčiny skorej puberty. Výskyt sekundárnych príznakov, ako je zväčšený hrudník, nadmerné potenie a vlasy na genitáliách, sa často označujú ako predčasný vývoj.

Výskumní pracovníci identifikovali niekoľko dôvodov, ktoré môžu ovplyvniť vývoj dieťaťa:

 • genetická predispozícia;
 • porušenie hypotalamu;
 • porucha štruktúry mozgu;
 • komplikácií po komplexnom ochorení;
 • nesprávne zásobovanie mozgu krvou;
 • nádor na mozgu;
 • mentálna retardácia;
 • expozícia;
 • toxická otrava.

Hypotalamický syndróm u dievčat

Porucha reprodukčného systému vyžaduje neodkladnú diagnostiku a liečbu. Nie je možné opustiť tak skoro predčasné zrenie. Je jasne spojená s poruchou mozgu alebo odchýlkami v inej oblasti.

V dôsledku skorého sexuálneho vývoja sa môže dievča prejaviť ako hypotalamický syndróm. Má nepriaznivý vplyv na činnosť vegetatívne-cievneho, endokrinného systému.

Choroba sa prejavuje nasledujúcimi charakteristickými príznakmi:

 • rýchla únava;
 • zníženie pracovnej kapacity;
 • zvýšené slinenie;
 • neustály pocit tepla;
 • výkyvy nálady;
 • horúčka a zimnica;
 • búšenie srdca.

Oneskorený sexuálny vývoj

U detí sa abnormality a abnormality považujú za nadmerne aktívnu pubertu a prudké oneskorenie. Preto, ak je dievča 11-13 rokov, ale stále nie sú žiadne známky naznačujúce vývoj ženského tela, stojí za to kontaktovať svojho lekára na kompletné vyšetrenie.

Dôvody spočívajú v zlyhaní centrálneho nervového systému. Podobná odchýlka bola zaznamenaná u 1% adolescentov. Najčastejšou príčinou je však dedičnosť, anorexia, nervové poruchy a postihnutý centrálny nervový systém.

S cieľom vyriešiť príčinu oneskorenia sexuálneho vývinu dievčaťa sa často vyžaduje pomoc niekoľkých špecialistov: gynekológa, psychológa a neurológa. Veľmi často dôvod spočíva v strese alebo nervozite zažil.

Puberta často začína presne načas, ale psycho-emocionálne zmeny sú také silné, že môžu potlačiť fyziologické abnormality, ktoré ich nasledujú.

Sexuálne vzdelávanie dievčatá

Загрузка...

Rodičia dlho pred pubertou by mali začať pripravovať svoje dieťa na zmeny. V prvom rade je potrebné povedať, že sa dievča skôr alebo neskôr zmení na dievča a potom na ženu. To sa určite prejavuje fyzicky.

Prvé zmeny ovplyvnia menštruačný cyklus. Aby sa nestal niečím desivým a prekvapujúcim, je potrebné vopred povedať, že krv je uvoľňovaná z tela.

Je pozoruhodné, že je potrebné nielen pripraviť dieťa z hľadiska praxe, ale aj poskytnúť mu emocionálnu podporu. Aká pomoc je potrebná, je potrebné stavať na požiadavkách vášho dieťaťa.

Niektoré deti potrebujú len láskavé a teplé slová, pretože sa hanbí za to, čo sa mu deje. Je tu niekto, kto sa chce radšej stať dospelým.

V každom prípade, dospievajúce dievča potrebuje podporu a porozumenie. Potom potom dieťa potichu vydrží v ťažkom prechodnom veku a prejde do veľmi osobitného obdobia svojho života.

Puberty filmy

V prípade, že rodičia nevedia hovoriť o puberte, vždy sa môžete obrátiť na filmy. S ich pomocou bude možné v prístupnej forme v zrozumiteľnom jazyku povedať o prebiehajúcich zmenách.

Na internete si vyberiete dokument len ​​pre dospievajúce puberty. To vám povie o zmenách, ktoré sa majú objaviť vo vašom tele a ako sa im prispôsobiť.

Najlepšie je byť blízko k dieťaťu pri sledovaní filmu, čím sa preukáže, že ide o úplne normálne a prirodzené veci. Rodičia často robia chybu a nechajú svoje dieťa pozorovať sami. To je zlé, pretože teenager sa bude cítiť nejako nie tak zle.

V tom čase potrebuje podporu svojej matky, ktorá vysvetlí, že toto všetko prešla.

Výsledok

Puberta u dievčat je špeciálnym procesom, na ktorom by sa mali zúčastniť rodičia. Pozorovaním zo strany je potrebné pochopiť, že proces prebieha normálnym spôsobom. Zároveň je vhodné obklopiť dieťa zvýšenou pozornosťou a starostlivosťou. Potom dievča pochopí, že môže dôverovať svojej najintímnejšej mame.

Často je v tomto čase, keď sa najdôveryhodnejšie vzťahy vytvárajú, keď je dcéra považovaná za najlepšieho priateľa matky.

Pozrite si video: Drsná pravda o kresťanstve! Petr Chobot (Január 2020).

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár