Aké remeslá z plastelíny môžu deti?

Starostliví rodičia pracujú so svojimi deťmi. Koniec koncov, je to vďaka ich úsiliu, že dieťa rozvíja inteligenciu, jemné motorické zručnosti rúk a schopnosť hovoriť a myslieť. Plastelína je materiál, s ktorým sa ľahko pracuje, deti ju veľmi milujú.

Vďaka plastelínu sa vyvíjajú jemné motorické zručnosti rúk, vytvára sa predstavivosť, lepšie sa ovláda reč. Dieťa otvára tvorivé schopnosti, ktoré sú veľmi potrebné pre normálny vývoj a fungovanie životnej činnosti.

Deti do veku odborníkov neodporúčajú hlinu, pretože v tomto veku sa snažia ochutnať všetko. Stále však stojí za to pozrieť sa konkrétne na vaše dieťa. Ak vaša strúhanka neberie všetko do úst, potom môžete začať postupné štúdium hliny. Ale zároveň sa uistite, že dieťa náhodou niečo prehltne.

Vyrezávanie plastelíny pre deti 2 a 3 roky

Spravidla vo väčšine prípadov práve v tomto veku začína postupná školská dochádzka dieťaťa. Uchopovacie pohyby ešte nie sú dobre vyvinuté, rovnako ako koordinácia, práca prstov. Preto, v obchode, dávajte pozor na mäkké íl, ktorý bude ľahko pracovať.

Niektorí výrobcovia na obaloch označujú vek, ktorý sa dá ľahko vyčísliť. Venujte pozornosť tomuto indikátoru.

Deti len pripojené k základom sochárstva. Je pre nich takmer nemožné pochopiť, ako to slepé alebo také číslo oslepiť. Takže začnite s najjednoduchším. Napríklad jadrá na kurčatá, guľôčky alebo klobásy. Spočiatku sa dieťa musí naučiť tvoriť základné formy, z ktorých bude postavená práca s hlínou samotnou.

Vo veku 3 rokov by malo byť dieťa, riadne ovládané modelovaním, schopné:

 • odtrhnúť kúsky z celku;
 • hodiť loptičky;
 • tlieskať loptičky;
 • napínacie plastelíny na papieri;
 • tvoria salámy;
 • otočiť klobásy v krúžkoch;
 • kombinovať loptičky a klobásy na jednom obrázku.

Dieťa sa zaoberá zábavou z plastelíny. Rodičia by z nej nemali vyrezávať len figúrky, ale aj ukázať dieťaťu, ako to urobiť. Ako výsledok, dieťa, často cvičiť modelovanie, bude môcť robiť najjednoduchšie tvary.

Čas lekcie spravidla nepresahuje 15 minút. Ale tu stojí za to začať od určitého dieťaťa. Niekto sa môže nudiť 5, niekto 10 minút. Nie je potrebné, aby ste sa z toho hnevali a nervózne. Verte mi a 5 minút stačí na to, aby ste získali čo najjednoduchšie vedomosti.

Plastická plastika pre deti 4 a 5 rokov

Загрузка...

V tomto veku dieťa zvládlo takmer všetky základy modelovania. Môže ľahko hodiť loptičky a klobásy. Nemá záujem sa na to obmedzovať. Takáto strúhanka bude čakať, keď ho požiadate, aby urobil komplikovanejšie remeslo.

Veľmi často, vo veku 4 rokov, sa deti snažia robiť niečo sami, bez vonkajšej rady a pomoci. To je jednoducho skvelé, ak sa dieťa rozhodlo takto správať. Nechajte to a dajte si možnosť snívať. To v ňom vyvinie pocit nezávislosti.

Pracovný čas sa predlžuje na 20 minút, v niektorých prípadoch s dobrým pretáčaním, môže byť dlhší.

Nápady modelovanie hliny pre deti 6 a 7 rokov

Predškolský vek, v ktorom sa deti naučili snívať a vymýšľať nezávisle to, čo by chceli robiť. V tomto veku sú rodičia lepšie schopní pomáhať svojmu dieťaťu čo najmenej. Rozvíjajte fantáziu rôznymi spôsobmi.

V súčasnej dobe je to uľahčené početnými modelovacími súpravami so zaujímavými tvarmi, pištoľami a inými zariadeniami, ktoré sa otáčajú ílovitou formou.

Krásne remeslá z plastelíny.

Najobľúbenejšie medzi predškolskými deťmi je súbor Doh Play. Zahŕňa tiež kvalitnú hlinku, s ktorou je príjemné pracovať so samotnými formami. Dievčatá z nich môžu robiť cukrovinky a pre chlapcov si môžete vyzdvihnúť obrázky zvierat alebo áut.

V predškolskom veku môžu deti samostatne vyrezať určité postavy. Často však potrebujú pomoc v tejto veci. Úlohou rodičov je iba nasmerovať, nabádať k tomu, aby tento alebo tento prvok urobili. Namiesto toho nie je potrebné vyrezať dieťa.

Ako urobiť smeshariki z plastelíny?

Populárne kreslené postavičky, ktoré deti môžu ľahko urobiť.

Aby ste ich oslepili, budete musieť zrolovať niekoľko veľkých loptičiek rôznych farieb:

 • fialová - Sovunya;
 • modrá - Croche;
 • ružová - Nyusha;
 • lilac - Barash;
 • červená - ježko;
 • oranžová - Losyash;
 • čierna a biela - prasa.

Po prvé, musíte valiť absolútne identické gule, ktoré sa budú líšiť iba farbami. Potom na gule pripojte oči a originálne atribúty. Napríklad u ježka je to okuliare, u Nyusha je chvost.

Vyrezávanie vtákov z plastelíny

Nie je ťažké urobiť vtáka z viacfarebnej plastelíny. Budete musieť vziať materiál z niekoľkých svetlých farieb. Môže byť červená, žltá a modrá.

Z červeného materiálu je ovál, bude to budúci trup. Na základni mierne nakloňte kruh. Bude to vaša hlava vtáka. Na stranách nalepte dve identické krídla bohatej modrej farby.

Pripojte biele bruško na červené prsia. Na tvári je zobák, oči. Na konci pridajte trsy žltého materiálu a nôh.

Ako vyrezávať dinosaurov z hliny?

Výhodou modelovania dinosaurov je fantázia. Neexistuje žiadna určitá farba, ktorá musí byť nevyhnutne dinosaurom. Vezmite akúkoľvek hlinu a začnite pracovať.

Vezmite malý kúsok materiálu a z neho urobte klobásu. Je potrebné ohýbať, aby bolo jasné, že ide o trup s hlavou. Pripevnite predné a zadné nohy rovnakého materiálu k hlave.

Na zadnej strane, aby malé gule, ktoré budú podobať hrotmi. Nezabudnite maľovať oči alebo ich vyformovať z bieleho materiálu.

Ako vyrezať loď alebo lietadlo z plastelíny?

Pri modelovaní môže pomôcť nielen hlinka, ale aj improvizované materiály. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je paluba. Mala by sa podobať hlbokej miske. Do neho môžete vložiť špáradlo, na ktoré si položíte jesenné lístie alebo tenko valcovanú hlinu.

To bude najjednoduchší spôsob, ako urobiť loď. Taký výrobok sa môže dokonca plávať.

Čo sa týka lietadla, je to tiež jednoduché. Spočiatku, musíte zvinúť pevnú klobásu, pripojte dve krídla k nemu. Lietadlo sa dá trochu oživiť jeho pripojením k očiam a môžete ho krásne ozdobiť rôznymi zaujímavými pruhmi.

Remeslá z plastelíny

Výhodou plastelíny je, že je možné nielen z nej vyrobiť figúrky, ale aj použiť ju ako pomocný materiál pre remeselné výrobky. Napríklad gaštanová húsenica vyzerá dobre a originálne.

Na jeho vytvorenie je potrebné zozbierať tucet gaštanov, ktoré sú zlepené spolu s ílom. Uistite sa, že kreslíte oči, ústa a antény, ktoré môžu byť vytvorené z rovnakého materiálu.

Ako vyrezať z plastelíny potraviny pre bábiky?

Dievčatá budú milovať nápad robiť jedlo pre svoje bábiky. V prvom rade stojí za to začať s najjednoduchšími, konkrétne so zeleninou a ovocím.

K dispozícii bez ohľadu na úroveň pripravenosti:

 • jablko;
 • banán;
 • hruška;
 • melón.

Budete musieť zaslepiť nielen jedlo, ale aj kuchynské potreby, ktoré pomôžu bábke pri jedle.

Ako jednoduché jedlo môžete urobiť:

 • pizza;
 • saláma;
 • torta;
 • hamburger.

Výsledok

Sochárstvo je úžasná činnosť, ktorá môže vyvinúť veľa pozitívnych vlastností u dieťaťa. Toto jemné motorické zručnosti rúk a fantázie a elementárna vytrvalosť. vštepiť lásku k modelovaniu dieťaťa od detstva, potom v budúcnosti bude nezávislou osobou, ktorá bude dobre vedieť, čo a ako robiť.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár