Vlastnosti narodenia vo vode

Existuje mnoho sporov týkajúcich sa domáceho narodenia. A absolútne exotická metóda pre mnohých je zrodenie dieťaťa vo vode. Bolo to v Rusku, že taký módny trend vznikol, objavil sa v 60. rokoch minulého storočia.

Potom Charkovsky ubezpečil každého, že pre ženu by bolo oveľa jednoduchšie a užitočnejšie vykonávať predkovskú činnosť vo vode a stať sa na rovnakej úrovni s delfínmi a morskými pannami.

V tom čase bol takýto jav dosť opatrný, ale čoskoro vstúpil do módnych kruhov a začal sa aktívne využívať. O niečo neskôr, móda prešla a všetci sa vrátili do obvyklých zdravotníckych zariadení. V súčasnej dobe sa povstanie opäť rýchlo rozrastá a nachádza sa na ňom stále viac fanúšikov na celom svete.

Porod vo vode - ako to ide?

Skôr ako sa porozprávame o výhodách alebo nevýhodách takéhoto fenoménu, stojí za zmienku, ako sa to stane. Všeobecné aktivity sa môžu vykonávať doma aj na klinike.

To si vyžaduje veľkú miestnosť s bazénom, do ktorého sa naleje obyčajná voda z vodovodu. Teplota vody nie je vyššia ako 37, nie menšia ako 34 stupňov. Ako sa chladiaca voda zahrieva alebo leje teplá. Podľa množstva sa hladina nevyskytuje nad bruchom ženy.

V bazéne je dievča od samého začiatku sťahovania až do otvorenia krku. Potom lekár ponúkne žene na výber: pokračovať v činnosti vo vode alebo sa presunúť na oddelenie na posteľ.

V prípade, že sa žena rozhodla vybrať si vodné prostredie, musí včas zasiahnuť a riadiť sa pokynmi pôrodníka. Špecialista počas celého času monitoruje tep srdca dieťaťa pomocou špeciálneho potápačského vybavenia.

Ak dôjde k vážnym odchýlkam alebo negatívnym dôsledkom, žena sa presunie na všeobecné oddelenie na lepšie doručenie.

Než sa o tom rozhodnete, žena by mala absolvovať školenia. Dievča by malo presne vedieť, ako potrebuje dýchať a správať sa pod vodou.

Podmienky pre túto manipuláciu

Загрузка...

Oveľa jednoduchšie, ak sa žena rozhodne vykonať podobnú manipuláciu v zdravotníckom zariadení. To znamená mať profesionálne a špeciálne vybavenie.

Ak však dievča uprednostňuje domáce podmienky, mala by vedieť, aké podmienky by sa mali splniť:

 • prítomnosť pôrodníka špecializujúceho sa na túto oblasť;
 • hĺbka kúpeľa musí byť najmenej 60 cm a jeho dĺžka je 2 metre;
 • teplota sa udržiava pridaním teplej vody, hodnota 37 stupňov by sa nemala prekročiť;
 • spracovať kúpeľ pred umiestnením ženy do neho;
 • počas celej činnosti sa snažte monitorovať zdravotný stav, v prípade akútnej indispozície okamžite opustiť kúpeľ;
 • Ako bezpečnostná sieť musia byť vždy k dispozícii núdzové tiesňové čísla.

Žena bude musieť pripraviť ďalšie prostriedky, ako napríklad:

 • pogumovaný vankúš umiestnený v čele kúpeľa tak, aby hlava neskĺzla;
 • papierové obrúsky na utieranie dieťaťa do sucha;
 • morská soľ, ktorá sa pridáva na dodatočnú dezinfekciu vo vode.

Príčiny prirodzeného pôrodu vo vode

Každá manipulácia má svoje pozitívne a negatívne stránky. Pôrod vo vode tiež prináša podobné javy.

Zníženie bolesti

Priaznivé vodné prostredie prekvapivo ovplyvňuje ženské telo. To vám umožní znížiť prah bolesti. Dievča často nezažíva kontrakcie alebo ich pocit sa blíži k minimu. Okrem toho sa čas kontrakcií sám znižuje niekoľkokrát, a to znamená, že budete musieť trpieť oveľa menej.

Krvný tlak sa vracia k normálu, nezistili sa žiadne abnormality súvisiace so zdravím.

Zvýšená elasticita tkaniva

Sexuálne svaly vo vode natiahnite a relaxujte. Vďaka tomu sa stávajú pružnejšie. Často, v procese práce, je žena rozrezaná, aby plod prešiel pozdĺž koľají. Vo vode sa to však nevyžaduje, pretože samotné tkanivá sa stávajú elastickými a natiahnu sa do požadovanej veľkosti.

Uľahčiť prechod plodu cez pôrodný kanál

Vo vode sa žena dokáže pohnúť, zaujať pohodlnú pozíciu pre seba. Počas operácie na gauči je dievča vždy v jednej polohe. Tu sa mladá slečna úhľadne pohybuje bez toho, aby si medzitým spôsobila škodu sebe alebo svojmu dieťaťu.

Plus pre dieťa

Stojí za povšimnutie pozitívne aspekty, ktoré ovplyvnia samotné dieťa. Po prvé, je to príležitosť po umytí okamžite sa kúpať vo vode, zbaviť sa krvných zrazenín a prebytočnej tekutiny. Po druhé, stojí za zmienku skutočnosť, že dieťa je ponorené v pokojnej a pokojnej atmosfére.

Byť v matkinom lone sa cíti chránený, bezpečný. Vodné prostredie vytvorí podobnú atmosféru ľahkosti a beztiaže. Tieto prvé sekundy života budú mať pozitívny vplyv na emocionálny vývoj dieťaťa.

Aké sú výhody pôrodov vo vode?

Nevýhody pôrodu vo vode

Pri pôrode vo vode sa nachádza opačná strana mince. To sú jej chyby. Pre niektorých budú vážne a niekto rozhodne, že sú bezvýznamné. Nevýhody by sa však mali zvážiť pri informovanom rozhodnutí.

Nedostatok praxe

Aby sme sa vyhli následkom, je nevyhnutné nájsť skúseného pôrodníka. Bohužiaľ, ruská medicína nie je tak bežnou praxou takýchto javov. V tejto súvislosti nie je k dispozícii dostatok prednášok, seminárov a kurzov týkajúcich sa takejto manipulácie.

Preto je veľmi ťažké nájsť špecialistu, ktorý má vhodnú teoretickú a praktickú základňu.

Možnosť infekcie

Voda by sa mala meniť v bazéne každé 2-3 hodiny. To sa deje nielen preto, že počas tejto doby ochladzuje, ale tiež aby sa zabránilo vývoju E. coli. Infekcia sa môže objaviť bezprostredne po poslednom mieste. Žena by sa mala dostať z vody tak, aby sa nedostala do vnútorných orgánov, ale nie vždy je to možné urobiť včas.

Nezabudnite na používanie obyčajnej vody z vodovodu, ktorá obsahuje oveľa väčší počet infekcií, baktérií a škodlivých baktérií. Môžu nepriaznivo ovplyvniť tak matku, ako aj jej dieťa.

Problémy s loďami matky

Lekár sa najmenej porodí pri pôrode vo vode. Nemôže ani správne počúvať tep srdca dieťaťa. Preto musí byť matka istá vo svojich činoch a byť si vedomá dôsledkov.

Výskyt komplikácií v procese pôrodu

Pri pôrode sa môžu vyskytnúť komplikácie, ktoré vyžadujú ambulanciu. Od ženy sa vyžaduje, aby bola poslaná na špecializovanú kliniku.

Ako možno odhaliť komplikácie:

 • závažné krvácanie;
 • ukončenie pracovnej činnosti;
 • poruchy dýchania alebo kŕče.

Pravdepodobnosť tekutiny v dýchacom trakte novorodenca

Existuje riziko, že sa dieťa, hneď ako sa narodí, okamžite nadýchne. Samozrejme, toto riziko je minimálne, ale mali by ste si to byť vedomí. Pri podobnom fenoméne sa môžu vyskytnúť záchvaty, často v tomto kontexte, dieťa vyvíja pneumóniu. Okrem toho je možné úplné zastavenie dýchania.

Kto je kontraindikovaný na pôrod vo vode?

Загрузка...

Nie všetky ženy môžu mať možnosť porodiť vo vode.

Existuje určitý zoznam chorôb, s ktorými sú extrémne metódy podávania kategoricky kontraindikované pre dievčatá:

 • akútne ochorenia kardiovaskulárneho systému;
 • úzka panva;
 • veľké ovocie;
 • diabetes;
 • preeklampsie;
 • previa;
 • neistota ženy.

Výsledok

V prvom rade je výsledok priaznivých dodávok do vody určený samotnou ženou. V prípade, že si je istá a čo robí, je pravdepodobnosť úspešného doručenia skvelá. Preto takáto manipulácia vyžaduje starostlivú prípravu nielen z fyzického, ale aj z morálneho hľadiska.

Je potrebné pochopiť, čo robíte a prečo, byť si istí vo svojich činoch a vysvetľovať dôsledky. V prípade, že sa žena rozhodla porodiť na klinike podobným spôsobom, mala by sa zoznámiť s povolenými dokumentmi a prítomnosťou odborných špecialistov.

Pozrite si video: Novoročné prianie (Január 2020).

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár