Príznaky a predchodcovia práce

Počas tehotenstva matka čaká len na jednu vec, a to na skoré narodenie svojho dieťaťa. Už 9 mesiacov zažila strach, zmätok, radosť a radosť. Všetky emócie sú spojené so šťastným momentom čakania na dieťa. Deväť mesiacov má žena nový život pod svojím srdcom a chystá sa stať matkou.

Väčšina dievčat sa obáva o túto chvíľu, bojí sa nerozumieť v akom momente, je čas, aby išla do nemocnice. V skutočnosti by sa o to mali starať.

Existujú zvláštne predzvesť pôrodu, to znamená tie príznaky, pre ktoré žena chápe, že pracovná činnosť začne čoskoro a je čas, aby išla do lekárskej nemocnice.

Prsteňov narodenia v Primiparas

Najťažšie sú firstbirds. Nevedia a nechápu, aké pocity by mali mať. Najmenšie otrasy alebo zmeny v zdravotnom stave v posledných obdobiach už znamenajú, že sa žena začína zhromažďovať v pôrodnici s rýchlosťou blesku.

V skutočnosti, nie ponáhľať. Je potrebné analyzovať vaše pocity, vaše fyzické zdravie, aby ste pochopili, aké pocity skutočne prežívate, či už nie sú falošnými predchodcami.

V 36. týždni

Počas tohto obdobia sa dieťa aktívne pohybuje a mení polohu tela. Teraz je hlava dole, nasmerovaná, aby som tak povedal, k východu. V 36. týždni začnú ženy falošné kontrakcie. Sú neoddeliteľnou súčasťou tejto generickej aktivity. Nemali by ste sa báť takýchto kontrakcií a nie je potrebné ani naliehavo chodiť do nemocnice.

Aby ste odlíšili falošnú od skutočnej, mali by ste cítiť brucho. Počas falošných kontrakcií sa brucho stáva kamenným, akútnou bolesťou chrbta. Zároveň takýto stav náhle a náhle vznikne, okamžite prechádza. Možno sa niečo také stane niekoľkokrát denne.

Často existuje výber. Nie je nič hrozné, ak sú slizké a transparentné. Pri objavení sa krvi je potrebné chrániť.

Po 37 týždňoch

Tento týždeň sa dieťa považuje za celoročné a môže sa kedykoľvek narodiť.

Predzvesť pôrodu.

Ak začína pracovná činnosť, stojí za to zistiť prítomnosť zodpovedajúcich značiek:

 • žalúdok ide dole - dá sa všimnúť aj voľným okom. Spravidla aj blízki ľudia hovoria o tejto tehotnej žene a dievča si to všimne, pretože sa cíti uľavene;
 • časté močenie a defekácia - to je primárne kvôli skutočnosti, že žalúdok sa potopil a v dôsledku toho začal silne tlačiť na črevá a močový mechúr;
 • drastické chudnutie - telo sa zbaví nežiaducich tekutín a tukov;
 • panvové kosti sa rozširujú.

Za 38 týždňov

Dievča má všetky rovnaké príznaky ako v 37. týždni tehotenstva. Dodávajú väčšiu váhu. Odteraz je žena oveľa ťažšie chodiť a sedieť. Zažíva neustálu únavu a letargiu. Je to spôsobené tým, že telo vyžaduje väčší počet síl pre prácu.

Do týždňa sa hlienová zátka začne pohybovať. To znamená, že dieťa sa narodí veľmi skoro. Vypúšťanie sliznice nevyžaduje volanie sanitkou. Ak sa zvýšili tréningové kontrakcie, môžete požiadať lekára o povolenie na spasmalgiatiks.

V 39. týždni

Počas tohto obdobia sa objavuje najväčšie percento detí. Žena je v núdzi hniezdenia. Zo strany jej správania vyzerá trochu zvláštne a hlúpe. Ale na tom nie je nič zlého.

Pracovná činnosť urýchli proces poskytovania. Preto nechaj ženu urobiť nejakú nekomplikovanú fyzickú prácu. Spravidla sa tréningové záchvaty zintenzívňujú, najmä v noci.

40 týždňov

Toto je posledný týždeň tehotenstva, ktorý je charakterizovaný nasledujúcimi perverziami:

 • nedostatok aktivity dieťaťa - dieťa na chvíľu ustúpilo, pripravuje sa na narodenie;
 • strata kilogramu - často žena niekoľko dní nejie nič, pretože jej chuť úplne zmizla. Nie je čoho báť, nie je potrebné nútiť sa jesť;
 • voľné stolice - telo sa prirodzene pripravuje na prácu;
 • dilatácia krčka maternice - tento príznak môže určiť lekár po rutinnom vyšetrení;
 • prítomnosť kontrakcií.

S výskytom týchto bojov, stojí za to stretnúť sa a ísť do pôrodnice. Ak sa amniotická tekutina stiahla, je potrebné zavolať záchrannú brigádu.

Prstence narodenia v multiparte

Každé tehotenstvo je jedinečné a telo tiež.

Predpokladá sa však, že opakovaná mladá dáma je oveľa ľahšie určiť prítomnosť určitých príznakov, ktoré potvrdzujú prítomnosť pohotovostnej pracovnej činnosti:

 1. Abdominálna prolaps - u ľudí s viacerými stavmi to možno pozorovať 4-6 dní pred dátumom podania.
  Žena to môže určiť podľa svojich pocitov, pretože jej dýchavičnosť sa zníži a jej pálenie záhy zmizne, je oveľa ľahšie dýchať.
 2. Strata hmotnosti - opuch zmizne, prebytočná tekutina vychádza z tela.
 3. Priechod trubice - aby sme to pochopili, pomôže výber na nohaviciach, podobne ako žltý hlien.
  To bude znamenať, že žena sa čoskoro stane matkou. Ak dôjde k výtoku sliznice, je potrebné zavolať sanitku, pretože po niekoľkých hodinách bude pozorovaná pracovná aktivita.
 4. Tréningové kontrakcie v multiparuse charakterizované výskytom niekoľko mesiacov pred pôrodom.
 5. Amniotická tekutina - dievča, ktoré už má deti, zvyčajne prechádza nezávislým výtokom plodovej vody.
  V tomto prípade pôrod začne oveľa rýchlejšie, po niekoľkých hodinách sa dieťa narodí.
 6. Zvýšené močenie - v dôsledku tlaku na močový mechúr.

Priatelia predčasného pôrodu

Existujú určité kritériá, podľa ktorých je možné pochopiť, že pôrod začne v najbližších dňoch.

Mali by venovať osobitnú pozornosť.

 1. Tekutina z vagíny zväčšuje veľkosť - spravidla počas tohto obdobia žena nosí hygienické vložky, pretože množstvo tekutiny sa mnohonásobne zvyšuje. Ak nie je krv a bledá, potom je všetko v poriadku. Ale ak je krv, potom je potrebné vyhľadať pomoc od lekára.
 2. Dilatácia krčka - určuje ju iba pôrodník-gynekológ pri vyšetrení. Môže už naznačiť, že žena by mala ísť na pôdu.
 3. Tréningové boje.
 4. Vyprázdnenie hlienovej zátky.
 5. Bolesť v spodnej časti brucha a dolnej časti chrbta.

Rozdiel prekurzorov práce v primiparous a multiparous

Po prvom narodení sa krčka maternice roztiahne a stane sa pružnejšou. Preto je pre ňu oveľa ľahšie porodiť druhýkrát. Spravidla sa druhé narodenie vyskytuje oveľa rýchlejšie ako prvé. Ich trvanie v mnohých prípadoch nepresahuje 3 - 4 hodiny.

A to znamená, že opakovaná žena musí ísť do nemocnice v najkratšom možnom čase, keď sa objavia prekurzory, pretože v jej prípade sa klinický obraz vyvinie celkom jasne a rýchlo.

To isté sa nedá povedať o primiparous. Pre ňu môžu predzvesťou prísť niekoľko týždňov pred pôrodom. Telo zažíva obrovský stres, stále nechápe, čo a ako to prejde.

Ak žena porodila cisárskym rezom prvýkrát, znamená to, že jej porodí ako primiparous so všetkými sprievodnými príznakmi.

Predzvesť porodu: čo robiť?

Akonáhle žena zistila, že má prvé príznaky, mala by pochopiť a byť si vedomá svojho ďalšieho správania.

 1. Nepanikárte, ak máte milovaného človeka, požiadajte ho o pomoc a podporu.
  Nie je potrebné zostať týždeň pred narodením jedného domu, najmä v noci.
 2. Zavolajte svojho lekára alebo pôrodníka, s ktorým porodíte, opíšte situáciu.
  Počas tréningových bojov často pôsobí ženské telo na strach, veriac, že ​​pracovná činnosť sa čoskoro začne. V skutočnosti je dôležité situáciu upokojiť a zhodnotiť. Aj keď znovu porodíte, máte čas zavolať sanitku a dostať sa do nemocnice.

Výsledok

Pôrod je prirodzeným procesom tela. Ľudstvo v žiadnom prípade nemôže ovplyvniť jeho začiatok. Mal by len pozorne počúvať jeho telo, aby pochopil a pochopil túto líniu, konkrétne začiatok pracovnej činnosti.

Zanechajte Svoj Komentár