Do akého veku kŕmiť dieťa materským mliekom?

Prsné mlieko má liečivé účinky. Od 6 mesiacov je dieťa postupne kŕmené doplnkami do stravy, ale hlavné mlieko zostáva hlavným krmivom. Pre matku je však veľmi ťažké diétu dlhodobo, čo sa prejavuje odmietaním škodlivých produktov a alkoholických nápojov.

Niekedy si chcete oddýchnuť a vyskúšať niečo nezvyčajné, pri vypití pohára vína. V skutočnosti však tento fenomén čelí určitým ťažkostiam. Preto majú ženy vždy otázku týkajúcu sa trvania kŕmenia materským mliekom.

Koľko rokov je dieťa považované za dieťa?

Lekári radia ženám, aby zaviedli laktáciu a kŕmili dieťa na celé obdobie, kým sa považuje za ošetrovateľku. Ale je úplne nepochopiteľné, čo je dieťa a kedy dieťa opustí tento vek.

Podľa klasifikácie Svetovej zdravotníckej organizácie je zvykom prideľovať deťom niekoľko období života:

 • od narodenia do 1 mesiaca - novorodenca;
 • od 1 mesiaca do 1 roka - dieťa.

Obdobie ošetrovateľského života teda trvá do 1 roka. Ale to neznamená, že doslova nasledujúci deň stojí za to zastaviť kŕmenie. Ďaleko od toho nie. Po celý prvý rok života, dieťa zle potrebuje materské mlieko.

Nielenže predstavuje svoju základnú stravu, ale aj ďalšiu pomoc pri trávení potravín vybraných ako doplnkové potraviny. Od veku 1 roka dieťa začína jesť už vstúpené jedlo.

Ale keď je dieťa 2 roky staré, niektoré matky naďalej kŕmia svoje dieťa. V tom nie je nič hrozné, ako pri úplnom odmietnutí materského mlieka.

Aký vek možno považovať za optimálny na ukončenie laktácie?

Загрузка...

V každej krajine existujú určité kritériá a normy, podľa ktorých je dojčenie zastavené.

V Rusku väčšina žien odmieta kŕmenie mlieka z týchto dôvodov:

 • vo veku 6 mesiacov zo zdravotných dôvodov;
 • vo veku 1 roka po zavedení veľkého množstva rôznych výrobkov do stravy môže dieťa odmietnuť samotné mlieko, pretože ho nebude konzumovať;
 • vo veku 2 rokov, pretože väčšina detí v tomto veku chodí do predškolských zariadení a matky opustia materskú dovolenku do práce.

V skutočnosti neexistujú optimálne požiadavky na prerušenie dojčenia. Každá matka sa osobne rozhodne pre seba a svoje dieťa, čo bude lepšie.

Skôr než sa rozhodnete odmietnuť, mali by ste zistiť niektoré vlastnosti mlieka:

 • u dieťaťa do 6 mesiacov sa aktívne vytvára imunita, ktorá je ovplyvnená materským mliekom;
 • do 1 roka je nevyhnutný sací reflex na rozvoj maxilofaciálnych svalov a psychickej aktivity.
 • vysoký obsah zdravých stopových prvkov a látok v mlieku;
 • vďaka mlieku vzniká gastrointestinálny trakt. U detí sa tvorí do 4 rokov.

Nie je potrebné veriť, že tie deti, ktoré vyrastali na umelom kŕmení, zaostávajú vo vývoji alebo v akomkoľvek inom prípade. V skutočnosti sa budú tiež plne rozvíjať, ale potrebujú trochu viac času na vykonanie tohto kroku.

Komarovsky odporúča, aby dieťa kŕmilo do 12 mesiacov. Toto obdobie je nevyhnutné pre normálny fyzický a psychický vývoj, tvorbu imunitného systému. Okrem toho v dôsledku laktácie znižuje riziko rakoviny u ženy.

Kedy je dieťa pripravené vzdať sa prsníka

Najjednoduchší spôsob, ako opustiť prsia v okamihu, keď je na to dieťa pripravené. Zdá sa, že až do 6 mesiacov mamičky sa ich dieťa nikdy nevzdá prsníka. Ale v skutočnosti to tak nie je. Nenájdete dospelého predškoláka, ktorý stále miluje materské mlieko.

Po prvé, tá istá chuť vás trápi, a to je sladké mlieko. Po druhé, existuje túžba vyskúšať niečo nové. Po tretie, kalorický obsah mlieka sa výrazne znižuje v porovnaní s inými potravinami. Pravidlom je, že v takýchto chvíľach je potrebné, aby bolo dieťa iba odsunuté na správne rozhodnutie.

Venujte pozornosť svojmu dieťaťu a odmietnite prsia, ak:

 • dieťa nehľadí nezávisle na prsník, je kŕmené len 1-2 krát denne, zvyčajne v noci;
 • nie je potrebné dať prsia na upokojenie dieťaťa;
 • dieťa sa dá ľahko prepnúť na iné zaujímavé veci;
 • dieťa po konzumácii materského mlieka vyžaduje časť obilnín alebo iných potravín.

V takom prípade, ak matka videla takéto poplašné zvony v jednom ročnom dieťati, potom môžeme bezpečne zastaviť dojčenie. Dieťa už dostalo všetky potrebné mikroelementy. V súlade s tým jednoducho nie je potrebné vyvíjať návyk v saní prsníkov.

Normy spotreby mlieka.

Pravidlom je, že ak sa matke podarí rozpoznať kritériá na opustenie prsníkov v čase, môže sa tento proces pre ňu ľahko uskutočniť.

Kedy sa neodporúča zastaviť HB?

Existujú určité kritériá, podľa ktorých musíte pochopiť, že teraz nie je čas prestať dojčiť.

Po prvé, letná sezóna. V tejto dobe, neuveriteľne rýchlo zhoršiť všetky produkty, ktoré môžu viesť k rozvoju črevných infekcií. Tomuto sa treba vyhnúť, ako možnosť odmietnuť zaviesť doplnkové potraviny v tomto ročnom období.

Po druhé, pre obdobie choroby môžete odmietnuť iné výrobky, nechať len materské mlieko. Podporuje odstránenie infekcie z tela pomocou tekutiny, chráni pred dehydratáciou. Okrem toho mlieko doplní potrebné zásoby živín.

Ako odstaviť dieťa z prsníka?

Загрузка...

Táto otázka sa obáva mnohých mamičiek. Zdá sa, že je to vážne a ťažké odstaviť dieťa z prsníka. V skutočnosti, so správnym a správnym prístupom, nebudete mať ťažký moment odstavenia.

V prvom rade sa obávajte postupného zavádzania doplnkových potravín. Stojí za to začať s jednou lyžičkou, prinášajúcou celú porciu. Akonáhle sa porcia podá dieťaťu v plnej výške, znamená to, že môžete bezpečne nahradiť jedno jedlo pre celú porciu.

Nedokončite kŕmenie svojho dieťaťa. Tým ľahko a postupne nahradíte HBs plnohodnotným jedlom. Pôvodne nahradený raňajkami, obedom, večerou, nočným kŕmením. Preto odmietnutie prsníka môže trvať až 4 mesiace. Ale takýto krok nebolí ani dieťaťu ani matke.

Dieťa postupne pochopí, že je kŕmený plnohodnotnou stravou a mlieko sám odmietne. Mama mlieko zmizne v niekoľkých etapách, čo nepovedie k vážnym problémom.

Čo je atraktívne dojčenie pre deti po 2 rokoch?

Jediným kritériom, ktoré sa berie do úvahy pri dojčení po dvoch rokoch, je rozvoj imunity. Materské mlieko stále obsahuje vysoké množstvo stopových prvkov a minerálov. Vďaka nim sa vytvára detský imunitný systém.

V tomto veku sa dieťa aktívne dozvie o svete, chodí do materskej školy, kde sa stretáva s veľkým množstvom vírusov a baktérií. Telo dieťaťa, ktoré je stále kŕmené matkou, sa líši od tých, ktorí jedia zo stola.

Dospelí na dojčenie, majú najlepšiu imunitu. Okrem toho proces sania prsníkov uvoľňuje a psychicky ich chráni, čím vytvára príjemné prostredie.

Dojčenie po 3 rokoch

Počas tohto obdobia lekári naliehavo žiadajú o zastavenie dojčenia, inak to povedie k vážnym psychickým poruchám tak od matky, ako aj od dieťaťa.

Po troch rokoch sa dieťa musí stýkať so spoločnosťou, dojčenie do neho bude zasahovať. Takéto dieťa príliš závisí od svojej matky, ktorá mu nedovolí komunikovať a normálne sa rozvíjať v tíme.

Po tom, čo 3 deti pochopia, že patria k určitému pohlaviu, proces dojčenia môže narušiť ich psychologický zmysel pre seba.

Výsledok

Загрузка...

Rozhodovanie o tom, v akom veku kŕmiť dieťa s materským mliekom je v každom prípade stojí za to matka sama. Napriek tomu existujú určité pravidlá, ktoré to neumožňujú po 3 rokoch. Nič iné ako psychologická závislosť, takýto jav sa nedá nazvať.

Dieťa nedostáva žiadne užitočné stopové prvky. Jeho telo je schopné nezávisle produkovať protilátky. Preto stojí za to odmietnuť dojčenie, bez toho, aby to spôsobilo vážne psychické poškodenie vášho dieťaťa.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár