Problém chrápania počas tehotenstva

Chrápanie sa považuje za problém, ktorému čelí väčšina mužov. Oveľa menej sa to týka žien. Väčšina ľudí verí, že hlavným dôvodom chrápania je nahromadená únava. V skutočnosti je to často porušenie dýchacích ciest.

Podľa štatistík 60% tehotných dievčat pociťuje chrápanie počas tehotenstva. V prvom rade ide o nepríjemný jav, v ktorom sa žena bojí ťažkostí vo vzťahu s manželom. Ale ak sa pozriete na chrápanie z druhej strany, môžete pochopiť, že má vážne následky, ktoré treba liečiť.

Prečo sa chrápanie objavuje počas tehotenstva?

Počas tehotenstva je telo ženy prestavané. Pravidlom je, že veľká časť tela dievčatá sa mení. Zvýšenie telesnej hmotnosti, zvýšenie krvného obehu - to sú hlavné dôvody, ktoré môžu prispieť k rozvoju chrápania.

Účinok progesterónu

Zmena hormonálnej hladiny je hlavnou črtou tehotnej ženy. Stáva sa to kvôli tomu, že žena začína niesť dieťa. Táto zmena sa vyznačuje nevoľnosťou, zvracaním a celkovou slabosťou. Progesterón začína zväčšovať veľkosť tela dievčaťa.

Tento hormón uvoľňuje svaly hrtanu, čo vedie k tomu, že počas spánku žena začne robiť podivné zvuky, ako chrápanie. Tento fenomén je charakteristický len pre noc, pretože všetky svaly sú čo najviac uvoľnené.

nadváha

Ak budete venovať pozornosť problémom ľudí s chrápaním, potom môžete vidieť, že väčšina z nich má abnormality spojené s nadváhou. Tuk, ktorý dievča získava počas tehotenstva, je uložený vo vnútorných tkanivách, resp. Vytvára nepohodlie a v dôsledku toho chrápanie.

Hormonálna rinitída (edém)

Edém počas tehotenstva je pomerne častý a častý stav. Vyskytujú sa nielen na rukách a nohách, ale aj na slizniciach. V dôsledku toho sa vyvíja charakteristická hormonálna rinitída. Zvlášť často sa objavuje v treťom trimestri tehotenstva.

Predpokladá sa, že približne 40% tehotných dievčat čelí podobnému problému. Ale často po narodení problém okamžite zmizne, keď sa telo postupne vracia do svojho bývalého štátu.

Vznik chrápania počas tehotenstva.

Mám sa báť chrápania počas tehotenstva?

Vo sne, osoba, ktorá robí hlasné zvuky jednoducho nepočuje. Pôsobia však na iných. Ale predsa len málokto chápe, že to nie sú len ich hlavné nedostatky. Často sa týkajú oveľa závažnejších následkov.

Komplikácie chrápania u tehotných žien

V prípade, že sa chrápanie objavilo len počas tehotenstva a zvyšok ženy je v uspokojivom stave, nenašli sa žiadne porušenia, potom môžeme bezpečne povedať, že dievča by sa nemalo báť.

Ale ak sú menšie zdravotné problémy, potom stojí za to podstúpiť komplexné vyšetrenie, ktoré pomôže diagnostikovať abnormality v zdraví.

Ako komplikácie môžu byť:

 • ťažké dodanie;
 • mentálna retardácia dieťaťa;
 • rozvoj patológií u dieťaťa;
 • migréna;
 • bolesť hlavy;
 • ochorenia kardiovaskulárneho systému.

Apnea syndróm

Najťažším problémom je uzavretie hlasiviek a v dôsledku toho úplná strata hlasu. Len o tom premýšľajte, počas noci žena prestane dýchať presne 400-krát, čo je celkom 3 hodiny.

Teda telo dieťaťa nedostáva správne množstvo kyslíka, preto vzniká rad súvisiacich problémov. Napríklad bolesť hlavy, migréna, zvýšený krvný tlak.

Apnea syndróm tiež negatívne ovplyvňuje samotné dieťa, ako je vyjadrené v panvovej prezentácii alebo v zapletení pupočníkovej šnúry.

Čo keď tehotná žena začne chrápať?

Napriek príčinám vývoja chrápania u tehotných dievčat stojí za to premýšľať o tom, aké opatrenia komplexnej expozície by sa mali prijať. V prvom rade stojí za to odmietnuť používanie liekov.

Najlepší spôsob, ako sa zbaviť problému, môžu byť nasledujúce možnosti:

 1. Naučte sa správne dýchanie počas dňa - musíte sa trochu nadýchnuť a vydýchnuť. Krv teda postupne vstúpi do tela.
 2. Choďte do postele na ľavej strane, v tejto polohe znížite pravdepodobnosť chrápania. Na bokoch si môžete uložiť vankúše alebo kúpiť špeciálne ortopedické pomôcky, ktoré vám pomôžu prevrátiť sa vo sne.
 3. Jesť pred spaním je zakázané. Večera by mala byť najskôr 3 hodiny pred spaním.
 4. Bezprostredne pred spaním otvorte okno v miestnosti a vetrajte miestnosť.
 5. Snažte sa čo najviac pohybovať, najmä večer. Prekvapivo s chrápaním prechádzky pomáhajú vyrovnať sa.
 6. V prípade, že príčinou chrápania je rinitída, pred spaním si umyte nos fyziologickým roztokom.

Rozvoj chrápania je tiež často ovplyvnený zlou výživou. Preto je maximálnym spôsobom opustiť vyprážané, mastné a slané potraviny. Najlepšie je ho nahradiť zdravými potravinami.

Aké cvičenia je potrebné vykonať, ak začína chrápanie?

Lekári vyvinuli účinné fyzické cvičenia, ktoré pomáhajú vyrovnať sa s vznikom chrápania.

 1. Vezmite drevenú ceruzku do zubov. Najprv ho pevne zatlačte a potom odomknite zuby. Preto urobte niekoľko tlakov.
 2. Vystrčte jazyk čo najtvrdšie, potom ho vráťte do pôvodnej polohy.
 3. Otvorte ústa, upevnite polohu na 5 sekúnd a potom zatvorte ústa.
 4. Natiahnite pery do úsmevu a upevnite polohu na 5 sekúnd.
 5. Urobte pery slamkou, upevnite polohu na 5 sekúnd.
 6. Položte dolnú čeľusť v smere dopredu, dozadu, vpravo, vľavo. Vykonať toto cvičenie je 10-15 krát.

Výsledok

Dievčatá v boji proti chrápaniu často používajú tradičnú medicínu, ale nemusí byť vždy užitočná. Pred použitím by ste sa mali poradiť so svojím lekárom, aby ste pochopili, ako používať takéto nástroje.

Zanechajte Svoj Komentár