Je prípustné farbiť vlasy počas tehotenstva?

Pre mnoho žien, byť tehotná znamená vzdať sa na seba. Dievčatá prestanú robiť manikúru, make-up a farbenie vlasov. Koniec koncov, aj v pozícii, vždy chcete vyzerať dobre. Pri odmietnutí komplexných opatrení na starostlivosť o seba vo väčšine prípadov ovplyvňujú rôzne povery.

S cieľom urobiť rozhodnutie o farbenie vlasov pre seba, stojí za to zistiť, kto a prečo považuje túto metódu za nebezpečnú. Je možné, že existuje skutočne zdravé vedecké stanovisko.

Stanovisko lekárov

V prvom rade je potrebné počúvať názor pôrodníka-gynekológa, v ktorom je dievča pozorované počas celého tehotenstva. Všeobecne sa uznáva, že názory odborníkov sa delia na dva úplne polárne hľadiská. Sú založené na farbive.

Polovica lekárov tvrdí, že farba obsahuje silný pigment, a to škodlivé farbivo, ktoré spôsobí nenapraviteľné poškodenie ženského tela aj dieťaťa.

Keďže škodlivé zložky farby sa môžu bezpečne nazývať:

 • Resorcinol - spôsobuje silný kašeľ av dôsledku toho zníženie imunity;
 • peroxid vodíka, ktorého zloženie môže spôsobiť popáleniny na koži;
 • amoniak, s dlhodobou expozíciou sa môže prejaviť vo forme nevoľnosti a zvracania.

Ale stále stojí za zváženie iný názor. Progresívni lekári, odpudzovaní medicínou založenou na dôkazoch, tvrdia, že vo svete neexistuje jediná štúdia, ktorá by ukázala poškodenie farby na tele budúcej matky a dieťaťa.

Samozrejme, vôňa samotnej farby je dosť nepríjemná. So silným kontaktom a dlhodobou interakciou spôsobí popáleniny a nevoľnosť. Ale potom, farba môže ovplyvniť rovnakým spôsobom a obyčajný človek, ktorý nie je v pozícii.

V matkinom bruchu nie je len plod, ale aj placenta. Je nevyhnutné, aby sa dieťa chránilo pred vonkajšími negatívnymi vplyvmi. Medzi takéto vplyvy patrí silná a silná vôňa farby.

Preto, aj keď placenta vstúpi do vášho tela, nedovolí, aby amoniak ovplyvňoval zdravie vášho dieťaťa aspoň akýmkoľvek negatívnym spôsobom.

V súlade s tým možno jednoznačne konštatovať, že podľa ubezpečení progresívnych špecialistov, ktorí odmietajú názor výskumníkov a vedcov, farba v žiadnom prípade negatívne neovplyvňuje matku a ešte viac jej dieťa, ktoré je stále v maternici.

Môžem si farbiť vlasy počas tehotenstva?

Odporúčania na kaderníctvo

Загрузка...

Kaderníci zabezpečia, že nastávajúca matka musí nutne varovať pred ich situáciou. Je to spôsobené silnou zmenou hormonálnych hladín. Dievča môže byť prekvapené, keď vidí výsledok v zrkadle. Dokonca aj obvyklá farba sa môže správať celkom inak.

Preto musí kaderník vedieť, čo sa deje so zdravím klienta, aby mal čas na nápravu výsledku. Samozrejme, vopred a špecialista nebude schopný predvídať, ako sa budú vaše vlasy správať.

Ale vaše slová o tehotenstve budú znamenať potrebu častejšieho a starostlivejšieho pozorovania vás stylistkou. Počas farbenia je potrebné venovať pozornosť vlasom každých 10-15 minút, aby ste pochopili, akým spôsobom sa mení hlavná farba vlasov.

Tipy pre tehotné ženy na farbenie vlasov:

Aby bolo možné bezpečne vykonávať postup farbenia, tehotné dievča by malo používať rad jednoduchých tipov a odporúčaní:

 1. Snažte sa farbiť vlasy pred 12. týždňom tehotenstva.
  Prvý trimester je v tele dieťaťa najdôležitejší. Preto by ste mali obzvlášť starostlivo pristupovať k svojmu zdraviu. V tomto čase sa dieťa aktívne formuje, stanovuje hlavné orgány, ktoré ovplyvňujú životnú činnosť.
 2. Nesmie sa používať lak viac ako 1 krát za 3-4 mesiace.
  To vám umožní dobre vyzerať a zároveň nevystavovať škodlivé účinky farbív. Aby bolo možné maľovať menej, je potrebné použiť prirodzený odtieň.
 3. V prípade, že sa rozhodnete použiť novú farbu, uistite sa, že ste ju skontrolovali na alergickú reakciu a spôsobili vám malé množstvo látky.
 4. Je možné volať zvýraznenie, balayazh a shatush pomerne celkom hodnú alternatívu sfarbenia.
  Toto sú špeciálne techniky, ktoré vám neumožňujú používať farbivá príliš často. Je možné použiť 1 krát za 3-4 mesiace.

Bezpečné metódy farbenia vlasov počas tehotenstva

Ak žena stále chce chrániť svoje dieťa pred účinkami farby, potom by mala používať tradičnú medicínu. Od dávnych čias dievčatá sledovali svoju krásu.

V čase, keď nebola žiadna farba, sa naše babičky uchýlili k trikom, ktoré im pomohli vždy vyzerať čo najlepšie.

 1. Ak chcete vytvoriť bronzový odtieň, zmiešajte prírodné henna a basma v rovnakom pomere. Naneste zmes na vlasy po dobu 30 minút, opláchnite a pozrite sa na výsledok. Ak chcete veľké zlato, potom zvýšiť proporcie henny.
 2. Ak chcete vytvoriť čierny tón tónu, urobí len jeden Basma. Poskytne vlasom lesk, hustotu a silu. Okrem toho, že neobsahuje škodlivé látky, je tiež bohatý na užitočné stopové prvky.
 3. Tmavú farbu zázvoru možno dosiahnuť zmiešaním henny a niekoľkých lyžičiek kakaa.
 4. Pre svetlo hnedý odtieň budete potrebovať hennu s niekoľkými lyžičkami kávy. V kombinácii môžete získať zlatohnedú ušľachtilú farbu.
 5. S pomocou čiernych čajových lístkov aplikovaných na vlasy po dobu 40 minút je možné získať tmavohnedú farbu vlasov.

Napriek bezpečnosti metód majú svoje nevýhody. Napríklad nie je možné farbiť si vlasy v správnom odtieni len naraz. Preto sa občas ešte musí použiť ľudové prostriedky na dosiahnutie požadovaného výsledku.

Keď tehotné ženy jednoducho nemôžu farbiť vaše vlasy?

Загрузка...

Napriek uisteniam lekárov a kaderníkov v oblasti bezpečnosti zákroku stále existujú kontraindikácie, ktoré neumožňujú použitie farbiva na vlasy v určitom čase.

 1. Prvým trimestrom tehotenstva je zvláštne a dôležité obdobie, čo znamená potrebu väčšej ochrany dieťaťa a aktívnej starostlivosti. Počas tohto obdobia by malo dievča odstrániť maximálne možné negatívne účinky na telo dieťaťa.
 2. Posledné 2 týždne tehotenstva sú spojené s vývojom neskorej toxikózy, ktorá nepriaznivo ovplyvní pôrod aj dieťa.

V každom prípade, počas farbenia, je v prvom rade určené na základe ich vlastného zdravotného stavu. Ak sa dievča cíti dobre, zatiaľ čo neexistujú žiadne vedľajšie účinky vo forme nevoľnosti a závratov, postup môže byť vykonaný.

V prípade, že sa dievča necíti dobre, postup farbenia by sa mal odložiť.

Starostlivosť o farbené vlasy počas tehotenstva

Pretože telo tehotnej ženy potrebuje vitamíny a živiny, potom by mali byť vlasy dodávané s vitamínmi. To pomôže rôzne masky a balzamy. Môžu byť doma-vyrobené a zakúpené v obchode.

Užitočné masky z:

 • med;
 • kyslá smotana;
 • kyslé mlieko;
 • korenie;
 • rastlinný olej;
 • olej lopúcha;
 • ricínový olej.

Venujte pozornosť zakúpeným produktom, ktoré pomôžu obnoviť vlasy, vyživujú a dopĺňajú ďalšie stopové prvky.

Môžu tehotné ženy farbiť svoje vlasy

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár