Čo je falošné tehotenstvo?

Psycho-emocionálny stav ženy, v ktorej sa cíti tehotná, sa nazýva falošné tehotenstvo. Žena v tomto prípade má podobné príznaky, na základe ktorých sa takýto záver robí.

Pochopte, že žena je skutočne falošné tehotenstvo, môžete začať z testov, ultrazvuku a lekárske vyšetrenie. Aby bolo možné ženu vyliečiť, zachrániť ju pred neistým stavom, je potrebné okamžite vyhľadať pomoc viacerých lekárov. Najprv sa jedná o gynekológa a potom o psychoterapeuta.

Falošné tehotenstvo

Je chybou predpokladať, že stav falošného tehotenstva je podobný simulácii. Každá žena, ktorá zažíva tento stav, je presvedčená, že je skutočne v pozícii.

Toto je indikované množstvom znakov, ktoré sú odchýlkou ​​zdravia. Napríklad, dievča je zažíva nevoľnosť, vracanie, často zvyšuje veľkosť žalúdka, tam je zvýšenie hmotnosti.

Nie je to náhoda, že v medicíne sa takýto stav nazýva imaginárny alebo hysterický. Ale je to veľmi zriedkavé, je to len 5 prípadov za 25 000 možných.

Stav falošného tehotenstva je charakteristický nielen pre ženy, ale aj pre mužov, ktorých ženy sú v pozícii. Človek sa tak veľmi obáva o svojho milovaného, ​​že niekedy je sám presvedčený, že je v určitom termíne. Títo muži majú často podobné príznaky u žien, nehovoriac o zvykoch.

Až do konca sa stav pseudo-tehotenstva ešte neskúmal. Lekári o tom veľa argumentujú, bez toho, aby dospeli k spoločnému názoru. Toto je stav, ktorý ovplyvňuje nielen gynekológiu, ale aj endokrinológiu, psychiatriu.

Predtým v medicíne bola tiež zaznamenaná podobná podmienka, ale keďže neexistovali žiadne diagnostické spôsoby na vytvorenie skutočného tehotenstva, medzi ľuďmi sa verilo, že plod sa jednoducho vyriešil.

Napríklad žena nemala žiadne obdobia a začala rásť brucho. V tom prípade bola presvedčená, že je v pozícii. Potom, keď prišiel čas pokusov a nebolo nič, myslelo sa, že dieťa bolo práve preč.

Príčiny falošného tehotenstva

Každé ženské telo je individuálne. Nie je možné presne uviesť príčiny pseudo-tehotného stavu.

V podstate spočívajú v nasledujúcich faktoroch:

 1. Duševný stav - v prvom mesiaci začína žena cítiť, že je v pozícii.
  Potom jej psychika funguje tak, že si na túto úlohu veľmi zvykne. Niektoré časti mozgu pracujú tak, že prenášajú signál do tela a spúšťa sa mechanizmus pseudo-tehotenstva.
 2. Stresová situácia - telo je počas stresu prestavané.
  V skutočnosti, interné kliknutie môže fungovať, vďaka čomu sa všetko úplne zmení a je prestavané. Takto môže mozog reagovať na silný šok, vďaka ktorému sa rozhodne, že v danom momente je v pozícii, ktorá je silným pozitívnym momentom. To znamená, že mozog sa podvedome zbaví závažných otrasov a nahradí ich umelo vynájdeným stavom tehotenstva.
 3. Vyčerpanie tela.
 4. Depresívna sexualita.
 5. Dlhé oddelenie od milovaných.

Žena skutočne zažíva príznaky a podobný stav s dievčaťom v pozícii. To je veľmi často prípad zrelých žien, ktoré nemajú deti, ale veľmi chcú a sú počas celého života liečení.

Sú tak unavení a chcú mať deti, že aj najmenšia indispozícia pre nich je rovná želanému stavu. Druhou skupinou ľudí, ktorých sa tento problém týka, sú mladí ľudia, ktorí sa veľmi obávajú otehotnieť. Vidia deti a dievčatá všade a nájdu doma veľké množstvo značiek.

Všetky znaky sú čisto mentálne. Pred tým, ako nastane pseudo-tehotenstvo, pošle mozog do tela signál, čím provokuje požadovaný stav.

Príznaky falošného tehotenstva

Nezamieňajte falošné tehotenstvo s podvodom ženy. Dievča často simuluje všetky znaky, aby získala určitý úžitok.

Ak však hlavná myšlienka nie je v tomto, potom by ste mali uvažovať o príznakoch, ktoré sprevádzajú stav pseudo-tehotenstva:

 • nedostatok menštruácie;
 • bolesť na hrudníku;
 • toxémie;
 • abdominálny rast;
 • zmena emocionálneho stavu v smere konkrétnej slznosti a nervozity;
 • únava;
 • ospalosť;
 • ide o pohyb dieťaťa (považovaný za patologické ochorenie).

Niektoré príznaky sú výrazné a charakteristické pre mierny stupeň ochorenia. Ale v prípade, že dievča má pozitívny test a ona jasne cíti pohyb plodu, potom stojí za to hovoriť o patologickom stave, ktorý vyžaduje urgentný psychiatrický zásah.

Diagnóza falošného tehotenstva

Ak chcete určiť pseudo-tehotenstvo v domácnosti je nemožné. Veľmi často sa dievča začína pestovať brucho presne načas. Preto môže obyčajný človek dokonca potvrdiť, že mladá dáma je tehotná. Hoci v skutočnosti jedna konzultácia gynekológa rozptýli všetky pochybnosti.

Niekoľko typov diagnostických štúdií teda pomôže presne určiť tehotenstvo:

 1. Vyšetrenie pôrodníkom-gynekológom sa vykonáva na stoličke, kde je okamžite lekárovi jasné, že v ženskom tele nie je žiadny plod, a tiež nie je tehotenstvo.
 2. Test - v pomerne zriedkavých prípadoch test ukazuje prítomnosť tehotenstva. Potom je veľmi ťažké presvedčiť dievča, čo jej dokazuje, že v skutočnosti nemá taký stav. Ak jeden test ukázal tehotenstvo, stále to nemôže byť presná veta. Musíte urobiť 3-4 testy naozaj pochopiť situáciu.
 3. Ultrazvuk, ktorý je stále v raných štádiách na určenie prítomnosti alebo neprítomnosti plodu. Jedná sa o vysoko presnú diagnostickú metódu, ktorú môžu robiť všetci.
 4. Krvný test - jeho výsledky môžu s vysokou pravdepodobnosťou indikovať prítomnosť tehotenstva. Vykonávajú krvné testy na hCG, ktorých úroveň nám umožňuje pochopiť, či je žena tehotná alebo nie.

Falošná tehotenská liečba

S cieľom vyliečiť stav pseudo-tehotenstva je vhodné, aby odborníci vykonávali komplexnú prácu, ktorá zahŕňa:

 1. Ak chcete diagnostikovať stav - na to je možné vykonať vyšetrenie, aby sa ubezpečil, že nie je žiadne plodové vajíčko, resp. Neexistuje tehotenstvo.
 2. Určiť dôvody, ktoré by mohli ovplyvniť štát. Stáva sa, že si žena okamžite uvedomuje svoju chybu a spolu s lekárom rozumie tomu, čo slúžilo ako východiskový bod pre mozgový signál. Ak sa to nestane, potom dievča môže stále trvať na svojej pozícii, potom sa musíte pripojiť a špecializovaný psychiater.
 3. Lekár by sa mal starať o stav tela, konkrétne o hormonálnu regeneráciu. Na tento účel sa predpisuje liečivo, po ktorom sa menštruácia obnoví a hormonálne pozadie sa postupne vracia do normálu.

Rizikové skupiny ochorenia

V lekárskom svete existuje špeciálna riziková skupina, ktorá je najviac náchylná na ochorenie pseudo-tehotenstva. Zahŕňa:

 • dievčatá, ktoré sa dlho snažia otehotnieť bez pozitívnych výsledkov;
 • snaha o obnovu rodiny s pomocou dieťaťa;
 • ženy nad 30 rokov trpiace neplodnosťou;
 • skorá menopauza;
 • ženy, ktoré stratili dieťa alebo majú potrat.

Výsledok

Avšak stav pseudo-tehotenstva je často ťažká mentálna známka na ženu. V podstate to zažívajú tie mladé dámy, ktoré dlho a neúspešne chceli mať deti. Pre nich je každý príznak vždy prehnaný, počas ktorého sami prichádzajú s tehotenstvom.

Zanechajte Svoj Komentár