Domov pôrod: výhody a nevýhody

Docela veľa konvenčnej múdrosti existuje v súvislosti s otázkou rodenia doma. Ide o citlivú tému, o ktorej je ťažké diskutovať. Tam sú obaja zástancovia tohto javu, a jeho oponenti.

Väčšina ľudí, ktorí sú ďaleko od medicíny, sú presvedčení, že pôrod je divokosť, nepopierateľné riziko pre zdravie matky a dieťaťa. Mnohí sú však prekvapení skutočnosťou, že narodenie je v skutočnosti normálnym javom, ktorý gynekológovia na celom svete vítajú.

Domov pôrod: výhody a nevýhody

Po prvé, žena v 21. storočí má jedinečnú možnosť vybrať si. Môže sa zastaviť doma, alebo ísť do pôrodnice.

Okrem toho je výber založený výlučne na osobnom stanovisku a odôvodnených príčinách.

 1. Všeobecná činnosť je dôležitá pre kontrolu prostredníctvom špeciálneho vybavenia - toto je jedno z hlavných tvrdení, že žena má ísť do pôrodnice.
  V skutočnosti môže každý kvalifikovaný špecialista porodiť doma. Nie je žiadny rozdiel v tom, kde žena porodí. Môže to byť aj koncertná sála. Hlavná vec, ktorá znepokojuje lekára je pohodlie a pohodlie ženy v práci. Pokiaľ ide o vybavenie, potom každý vie, že pôrod je prirodzený proces, hlavnú úlohu, v ktorej sa dáva žene. Lekár často nemôže ovplyvniť výsledok udalostí.
 2. To je veril, že v procese pôrodu najhoršie sa môže stať.
  Konkrétne môže dôjsť k oddeleniu placenty, asfyxii, dysfóze ramien V skutočnosti, každý lekár zabezpečí, že takýto jav sa sotva môže vyskytnúť. Prakticky nie sú žiadne prípady, keď sa úplne zdravé u žien s dobrou analýzou náhle vyskytnú problémy počas pôrodu. Okrem toho, ak sú stále pozorované odchýlky typu asfyxie, pôrodná asistentka je vždy schopná zavolať sanitku a dostať sa na kliniku. Počas tejto doby sa žena ani dieťa nestane ničím.
 3. Mnohí odmietajú porodiť na klinike, veriac, že ​​je oveľa ľahšie vyjednávať s miestnym pôrodníkom, pretože ambulancia ide veľmi dlho.
  Často vo vnútrozemí a neprichádza sanitku. Tieto ženy musia vopred uvažovať o tejto otázke, ísť do nemocnice niekoľko dní pred PDR, alebo súhlasiť s miestnym lekárom.
 4. Existuje názor, že kliniky neumožňujú prirodzené narodenie.
  Znamená to zvýšenie počtu cisárskych rezov, použitie ďalších typov stimulácie. Samozrejme, to nemožno poprieť. Ale v súčasnom progresívnom veku existuje veľa kliník, v ktorých sa k takejto divokosti neuchýli. Žena sa môže porodiť sama sebe.

V každom prípade stojí za to rozhodovať o pôrode doma po zvážení existujúcich výhod a nevýhod. Je neprijateľné presvedčiť alebo presvedčiť niekoho. Každá zodpovedná matka urobí správne rozhodnutie pre seba.

Kontraindikácie pre domáce narodenie

Загрузка...

Nie všetky dievčatá môžu byť prijaté na pôrod.

Dobrý pôrodnícky špecialista sa nikdy nenarodí doma u žien s určitými chorobami:

 • diabetes mellitus;
 • vysoký krvný tlak;
 • epilepsie;
 • dostupný cisársky rez;
 • viacpočetné tehotenstvo;
 • ťažké tehotenstvo;
 • previa fetus;
 • narodenie predčasne narodeného dieťaťa;
 • Prechodné tehotenstvo.

Ide o pred rizikové prípady, ktoré si môžu vyžadovať špeciálne vybavenie a dobre koordinovanú prácu zdravotníckeho personálu. V tomto prípade, často na pôrod, je žena poslaná na špeciálnu kliniku, kde je pod dohľadom lekárov.

Aké komplikácie sa môžu vyskytnúť počas pôrodu doma?

Keď pôrodník-gynekológ stretne problém počas práce, musí urobiť okamžité rozhodnutie. Vo väčšine prípadov je to výzva pre záchrannú brigádu a pacient je poslaný do nemocnice.

V procese domácej práce sú možné nasledovné komplikácie:

 • nedostatok pokusov, bojov;
 • výkaly v plodovej vode;
 • prerušenie placenty;
 • prolaps pupočníkovej šnúry pred zobrazením dieťaťa;
 • závažné krvácanie;
 • nedostatok placenty;
 • zdravotné problémy u novorodenca (dýchavičnosť, modrá farba, strata vedomia).

Po narodení v priebehu 2-3 dní hrozí riziko tzv. Neonatálnej smrti, keď dieťa náhle zomrie. Zároveň sa to často stáva vo sne. Jeho srdce prestane biť. Po pôrode doma sa riziko novorodeneckej smrti zvyšuje dvakrát.

Ako sa vysporiadať s komplikáciami?

Počas domáceho narodenia by sa žena mala vopred pripraviť na priaznivý výsledok udalostí. Mala by však vedieť, aké opatrenia má podniknúť v prípade komplikácií.

Za prvé, stojí za to starostlivo sa pripraviť na takéto rody. Ide o nájdenie dobrého pôrodníka.

Odborník so skúsenosťami v prítomnosti drevenej trubice bude schopný identifikovať veľké množstvo patológií a komplikácií. Takýto gynekológ neprijme pôrod doma a pošle dievča na kliniku na pomoc alebo na cisársky rez.

Keď sa objavia komplikácie, skúsený pôrodník bude schopný určiť, kedy je čas zastaviť dodávky doma a ísť do nemocnice. Väčšina komplikácií sa nevyskytuje okamžite. Všetky z nich majú množstvo príznakov a indikácií, ktorými možno určiť, že sa vyskytli určité ťažkosti.

Príbehy lekárov o domácom pôrode

Загрузка...

Ak čítate početné fóra, potom sa môžete stretnúť s pozitívnymi recenziami doma narodených aj negatívnych.

Lekári sami charakterizujú tento fenomén z pozitívnej stránky. Vzhľadom k tomu, že najdôležitejšou vecou v ňom je psychologický postoj ženy. Musí sa nielen fyzicky, ale aj duchovne pripraviť na pracovnú činnosť.

Je to prirodzený proces, v ktorom hlavná úloha spočíva na pleciach. Vďaka žene sa objavuje nový život.

Negatívne a negatívne dôsledky sú spojené najmä s neskúsenou pôrodnou asistentkou. V nemocnici však možno nájsť toho istého špecialistu. Preto nikto nie je imúnny od neúspechu pri pôrode.

Výsledok

Aby ste sa rozhodli o pôrode doma, mali by ste sa zoznámiť s mnohými príbehmi a spôsobmi, ako takúto činnosť uskutočniť. Je tiež dôležité nájsť kompetentného špecialistu, ktorý v tejto situácii pomôže.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár