Ťažkosti s kŕmením a dojčením

Nič na svete nie je výživnejšie, zdravšie a lepšie ako materské mlieko. Obsahuje najväčšie množstvo vitamínov a minerálnych komplexov. Okrem toho sa dokázalo, že okrem výživy a vitamínov má dieťa tiež stabilnú emocionálnu situáciu, pretože matka je v blízkosti.

Pre niektoré deti je hrudník zvláštnym druhom pokojnej, duševnej rovnováhy. Mnohé matky však čelia ťažkostiam pri kŕmení, pretože dieťa jednoducho odmieta brať prsník. Ide o skutočnú situáciu, ktorá si vyžaduje vypočutie a vážne rozhodnutie.

6 dôvodov odmietnutia

V prvom rade, aby bolo možné prispôsobiť kŕmenie, je potrebné pochopiť dôvody odmietnutia. Môžu byť úplne iné.

Jedna vec je jasná: dieťa sa o niečo obáva a už nemôže jesť svoj zvyčajný spôsob.

 1. Mamičky dávajú dieťaťu cumlík, cumlík alebo fľašu v ranom veku.
  Má mäkší latex a pogumovaný podklad. Vďaka tomuto dieťaťu je oveľa ľahšie získať požadované mlieko. V dôsledku toho dieťa jednoducho nechápe, prečo by sa mal pokúsiť vytiahnuť mlieko z bradavky, keď je to možné, ale s oveľa menším úsilím.
 2. Špeciálna forma prsníka v matke - nie všetky ženy v prírode majú vhodný tvar prsníka na kŕmenie.
  Niektorí majú pevnú bradavku, ktorá robí to ťažké dostať mlieko. V tejto situácii nie je úlohou matky byť nervózny, ale snažiť sa čo najviac pomôcť jej dieťaťu. Za týmto účelom si môžete kúpiť špeciálne trysky pre hrudník, ktoré uľahčia proces kŕmenia. V prípade plochej bradavky by mala žena pred dojčením natiahnuť prsia, masáže a pokúsiť sa vytvoriť pohodlnejší tvar pre svoje dieťa.
 3. Odchýlka od matky v dôsledku nesprávnej starostlivosti - v prípade, že žena prejavuje negatívny alebo agresívny postoj voči dieťaťu, môže sa od nej jednoducho vzdialiť.
  Už v nej nevidí tú osobu, ktorej by mohol dôverovať, ale nechce piť jej mlieko, radšej zostane hladný.
 4. Nestabilná emocionálna situácia v dome - neustále škandály rodičov, nervové napätie sa prenáša na dieťa.
  Jednoducho nechce byť v takej rodine. Dieťa nedostáva riadny pokoj a pokoj, počas ktorého bude chcieť jesť.
 5. Dlhá neprítomnosť matky môže negatívne ovplyvniť emocionálne pozadie dieťaťa.
  Ak žena šla do práce skoro, potom je celkom možné byť pripravená na to, že sa dieťa úplne vzdá svojich prsníkov. Dievča v tomto okamihu odchádza od svojho dieťaťa. Milovaný človek je už pre neho považovaný za toho, kto s ním trávi viac času. Môže to byť napríklad babička alebo opatrovateľka.
 6. Doplnkové kŕmenie - ak žena zavádza nesprávne kŕmenie, okamžite sa snaží kŕmiť dieťa, potom je celkom možné, že čoskoro nebude musieť jesť materské mlieko.
  Návnada sa zavádza postupne, pričom sa dlho strieda s materským mliekom.

Zlyhanie je pravdivé alebo nepravdivé

Загрузка...

Je obvyklé oddeliť pravdivé a falošné odmietnutie prsníka. Tam, kde je jednoduchšie nainštalovať false. Ale mamičky ho často berú za nominálnu hodnotu a dieťa v plnej miere prenášajú na umelé kŕmenie. Nerobte to. Pravdepodobne sa podvedome vyskytne falošné zlyhanie.

Najčastejšie sa vyskytuje v dvoch kategóriách detí. Po prvé, u novorodencov, ktorí jednoducho nechápu, ako sa dostať mlieko a čo s ním robiť. V tomto prípade je úlohou matky vyzvať dieťa čo najviac a pomôcť mu dostať mlieko.

Po druhé, sú to deti, ktoré dostávajú doplnkové potraviny. Často prestávajú jesť a čakajú na novú porciu chutného jedla. Okrem toho, šesť mesiacov jednoducho unavený z rovnakej chuti. V tomto prípade nemôžete byť dotieravý.

Neskrmujte dieťa, ale postupne si vezmeme jednu lyžicu, potom ju kŕmime materským mliekom. V tomto prípade dieťa nebude mať čas zjesť sa, ale zároveň si zachová túžbu piť materské mlieko.

Často sa môže stať, že sa rozptýlenie vo forme televízora alebo hlasného zvuku stane falošným. Ak vaše dieťa reaguje tak zle na všetko, potom ho obklopte maximálnym pokojom a pokojom.

Skutočné odmietanie mlieka je omnoho ťažšie liečiť, než zabrániť. Jej hlavnou črtou je to, že nevzniká postupne. Skutočné zlyhanie sprevádza množstvo faktorov, ktoré už možno pochopiť tým, čo sa deje s dieťaťom.

Symptómy úzkosti pre ženy by mali byť:

 • rozmary počas kŕmenia vo dne;
 • dieťa jednoducho drží bradavku v ústach;
 • dieťa prestalo zaspávať počas kŕmenia;
 • dieťa sa začalo škubať.

Čo je falošné zlyhanie dojčenia?

Aby Mama včas určila pravdivé alebo nepravdivé odmietnutie prsníka, mala by použiť niekoľko kritérií:

 1. Dieťa sa snaží vziať prsia, ale to nefunguje.
  Potom vypichne bradavku a zakaždým sa znova pokúsi. To naznačuje, že dieťa sa snaží, ale neuspeje. Matka a dieťa by si mali vybrať inú pozíciu, masáž alebo si vziať teplú sprchu.
 2. Dieťa je choré, je tu horúčka alebo výtok z nosa.
  Najmä pri akútnej rinitíde je pre dieťa ťažké vybrať si prsník, pretože nemôže dýchať nosom, narúša ho a jednoducho odmieta prsník.
 3. Hyperlaktácia matky znamená množstvo mlieka, ktoré prekračujú potreby dieťaťa.
  Dieťa sa jednoducho nedokáže vyrovnať s množstvom tekutiny, ktorú dostáva. V skutočnosti sa to deje len na začiatku, so silnými prílivmi matky. Postupom času sa proces zlepší. Ak sa dieťa neprispôsobí, matka by sa mala pred kŕmením dekantovať, aby sa zabezpečilo príjemné jedlo.
 4. Nie je dostatok mlieka.
 5. Rozptyľujúce zvuky, vonkajšie podnety.

Príčiny falošného zlyhania

Než mama zaznela alarm, mali by ste premýšľať o tom, čo robí zle. Dieťa, bohužiaľ, nemôže povedať, že mu to nevyhovuje. Tak sa presvedčte, že máte mlieko v správnom množstve. Toto je najčastejšia príčina zlyhania. Novorodenec nie je kŕmený, preto nevidí bod v materskom mlieku.

Druhým dôvodom môže byť zmena chuti samotného materského mlieka. Toto je veľmi často ovplyvnené jedlom. Napríklad cibuľa, cesnak, korenie a zvýrazňovače chuti. Skúste počas tehotenstva jesť právo, ale zároveň rôzne produkty.

Chuť sa môže zmeniť v dôsledku menštruácie alebo tehotenstva. Potom je sotva možné obnoviť túžbu dieťaťa jesť upravené mlieko.

V prípade, že matka trávi dosť času s dieťaťom, bude v nej určite cítiť pomoc a podporu, vráti sa do dojčenia.

príznaky

Загрузка...

Ak chcete pochopiť, že dieťa odmieta prsníka nie je tak ťažké. Toto je indikované jasnými znakmi:

 • novorodenec neberie prsia, odvráti sa od neho;
 • nasáva len jedno prsia;
 • kričí pri pohľade na matku, upokojuje sa na rukách cudzinca;
 • berie prsia, ale po niekoľkých sekundách to vypľul a plače.

Spôsoby, ako odstrániť príčiny zlyhania prsníka.

Veľmi často môžu príznaky odhaliť nielen existenciu problému, ale aj príčinu. Napríklad, ak dieťa najprv zachytí prsník, vrhá ho a potom ho vypľuje. To znamená, že dôvod spočíva buď v nepríjemnej bradavke, alebo v nedostatku mlieka.

Ako sa vysporiadať s falošným zlyhaním?

Obnovenie dojčenia bude možné až po určení príčiny a pochopení, ako sa dá odstrániť.

Počas falošného zlyhania musí žena stráviť s dieťaťom čo najviac času, aby sa mohla živiť jej vôňou a telesným teplom. V tomto prípade sa často deti začínajú aktívne živiť mliekom.

V prípade, že dôvodom odmietnutia bola prítomnosť fliaš alebo cumlíkov, mali by byť odstránené. Urob si svoje dieťa pot a pridať dobré laktácie s vami. Často sú deti leniví, nechcú cicať na pevnom hrudi. Odstráňte z vášho dieťaťa jednoduchšie spôsoby, ako získať alternatívu, ponúka na oplátku len mlieko.

Aplikujte na hrudník čo najčastejšie. To umožní dieťaťu pochopiť, čo od neho chcú.

V prípade dlhého zlyhania prsníka sa obráťte na svojho pediatra a špecialistu na dojčenie, ktoré vám pomôžu zefektívniť proces.

Výsledok

Vo väčšine prípadov je falošné odmietnutie psychologické. Úlohou matky je dokázať svojmu dieťaťu, že ho miluje a stará sa o neho a dieťa jej môže dôverovať. Po získaní lásky a dôvery vášho dieťaťa budete navždy upravovať postup dojčenia.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár