Čo je to partnerstvo?

Porod je vážnou etapou života každej ženy, pre ktorú sa pripravuje s maximálnou starostlivosťou. A aké ťažké je naladiť sa na narodenie prvorodeného. V týchto chvíľach potrebuje špeciálnu podporu viac ako inokedy. Je to pre tieto účely a vytvoril partnerstvo pôrod.

Prechádzajú s najbližšou osobou. Môžu to byť matka, manžel, sestra alebo priateľka. Blízka osoba pomôže včas masírovať, vložiť si vankúš pod hlavu alebo dokonca len podporiť láskavým slovom. Tento jav sa nazýva partnerský pôrod.

Mal by byť pripravený s veľkou opatrnosťou. Zároveň by mala byť pripravená nielen pracujúca žena, ale aj partnerka, ktorá by si mala uvedomiť, čo je jej funkciou a čo sa stane.

Partnerstvo Práca: Klady a zápory

Dá sa povedať, že dodávka partnerov je jednou z najkontroverznejších tém. Neexistuje jediný názor na ne. Existuje niekoľko táborov, z ktorých niektoré sú pozadu a niektoré proti tomuto javu. Čo je najzaujímavejšie, každý špecialista má svoje vlastné argumenty.

Predtým, než pôjdete do partnerských pôrodných kurzov, mali by ste pozorne preskúmať dve strany tej istej mince, aby ste sami zistili a pochopili, koľko ju potrebujete.

 1. Pripravenosť partnera - v žiadnom prípade nemôžete rozhodnúť o partnerských dodávkach týždeň pred termínom.
  Partner cestujúci so ženou do pôrodnice musí byť pripravený a vedieť, čo môže očakávať.
 2. Nepríjemnosť ženy pred manželom je jedným z faktorov, ktoré môžu ovplyvniť rozhodnutie.
  V tomto prípade je úlohou manžela presvedčiť svoju ženu, že je to prirodzený proces, na ktorom chce byť prítomný, keď vidí, ako sa narodí jeho dieťa.
 3. Rozvíja sa komplex viny - počas hádok sa žena zvíja a zažíva neznesiteľnú bolesť.
  Bohužiaľ, nikto jej nemôže pomôcť. Lekári si to uvedomujú a správajú sa pokojne. Ale muž je dosť znepokojený, potom to môže ovplyvniť budúci vzťah manželského páru.
 4. Problémy v sexuálnom živote - ak manželský pár nemá dlhý a silný vzťah, potom by ho nemali riskovať, v dôsledku toho môže človek vyvinúť problémy sexuálnej povahy.

Napriek všetkým pozitívam a negatívam, ak ste urobili pozitívne rozhodnutie, znamená to, že musíte absolvovať vhodné školenie, aby ste sa v budúcnosti vyhli problémom.

Príprava na pôrod partnera

Загрузка...

Lekári redukujú proces prípravy na niekoľko etáp, ktorými musia manželia prejsť. Sú povinné, preto by ste si ich mali pozorne prečítať, aby ste porozumeli tomu, ako v danej situácii konať.

V prvom rade je potrebné rozhodnúť. To pomôže výhody a nevýhody, všetky výhody a nevýhody. Zároveň by mal pár pochopiť, že tento proces má nielen pozitívne aspekty. Negatívne aspekty by sa mali tiež čítať a byť pre ne pripravené.

Okrem toho v žiadnom prípade nemôžete presvedčiť jedného partnera o potrebe tohto druhu práce. Toto by malo byť spoločným riešením. V opačnom prípade môžu byť vo vzťahu vážne problémy.

Analýzy pre manžela

Je nemožné ísť do štátnej nemocnice práve takto. Ak to chcete urobiť, musíte prejsť sériu testov, aby ste pochopili, že osoba je úplne zdravá. Po prvé, krv sa kontroluje na prítomnosť infekcií HIV a chorôb tuberkulózy.

Partner by mal preto vopred pripraviť všetky certifikáty a výsledky fluorografie, ktoré potvrdia, že osoba je úplne zdravá. Až potom bude môcť dať do sterilnej nemocnice.

Psychologický výcvik

Existujú špeciálne kurzy a školenia, ktoré vám povedia, ako viesť výcvik. Sú zamerané predovšetkým na stabilizáciu psycho-emocionálneho stavu. Často sa pri pôrode stáva zlým nielen pre ženu, ale aj pre partnera, ktorý omdlie.

Potom sú sestry nútené priniesť jednu osobu do svojich zmyslov. To len zhorší situáciu, okrem toho, že bude nútiť ženu v práci, aby bola dosť znepokojená. Práve na tento účel vopred vykonávajú psychologický výcvik a hovoria, čo sa bude robiť a ako.

Samozrejme, človek sa nezúčastňuje na práci, ale často stojí v čele postele a vidí hlavnú časť procesu. Nemala by ho zahanbiť. Jeho hlavným cieľom je podpora ženy, ktorú miluje.

Ako sú partnerské dodávky?

V skutočnosti nie je nič prekvapujúce v partnerskom pôrode. Počas sovietskej éry sa stali niečím zakázaným. Predtým ženy rodili doma obklopené blízkymi ľuďmi. Nech nie sú manželia, ale pôrodné asistentky. Napriek tomu boli títo ľudia vždy oboznámení so ženou v práci, a tak v nej vyvolali dôveru, pridali nové sily.

Partnerská doručovacia služba prebieha v niekoľkých etapách. V prvom rade, po výsledkoch analýz a psychologického postoja je potrebné hovoriť s lekárom.

Odborník, ktorý sa zúčastňuje na práci, by mal byť úplne presvedčený, že ste na tento proces pripravený. Iba ošetrujúci lekár môže pripustiť partnera pre narodenie alebo ho poprieť, keď vidí nestabilný emocionálny stav.

Aby sme sa mohli lepšie pripraviť, stojí za to vidieť vedecký film o pôrode, v ktorom povedia, ako sa tento proces deje.

Všeobecná aktivita začína doma, v čase, keď žena zažíva kontrakcie. Je potrebné spočítať až 10 spolu, ak sa kontrakcie neuvoľnia, to znamená, že je naliehavo potrebné zavolať sanitku a ísť na pôrod. Muž v tomto čase by mal byť blízko ženy, postaviť ju pozitívnym spôsobom a pomôcť jej zhromaždiť veci, obliecť sa na cestu.

Akonáhle pár príde do nemocnice, žena je odobratá, aby sa pripravila na prácu. Ide o špecifický zoznam služieb, ktoré sa vyžadujú pre všeobecné činnosti. Muž v tejto dobe prechádza ručnou sterilizáciou, oblieka si na tvár lekársku bandáž, čiapku, šaty, odnímateľné topánky.

Žena je poslaná do CTG, ktorá ukazuje aktivitu fetálneho srdca. V tomto čase môže byť muž blízko svojej ženy a podporovať ju. Počas tréningu nie je zdravotný personál vždy prítomný vedľa dievčaťa.

Spravidla sestra kladie senzory a odchádza na chvíľu. Lekári a sestry pravidelne prichádzajú k dievčaťu, ktoré ju skúma podľa všeobecného stavu. Porod je dlhý a vyčerpávajúci proces, ktorý si vyžaduje starostlivú prípravu.

Žena, po výskume, je poslaná na pôdu, kde by mal byť jej manžel. Vstáva do hlavy postele, zotrie pot z tváre a hladí dievča. Po tom, čo lekári dostali dieťa, umožnili otcovi v prípade potreby znížiť pupočníkovú šnúru.

Potom sú otec a zdravotné sestry držaní v špeciálnej jednotke, kde spracúvajú dieťa a kontrolujú dodržiavanie zdravých indikátorov. Žena v tomto čase ostáva u lekárov, ktorí stabilizujú jej stav, a ak je to potrebné, prišívajú poškodené miesta.

Po dôkladnom vyšetrení je dieťa odovzdané otcovi a nesie ho svojej matke, položí ho na hruď. Je to dokonalý výsledok udalostí.

Bohužiaľ, pôrod nie je vždy hladký. Často žena potrebuje pomoc v núdzi, chirurgický zákrok, cisársky rez. V prípade, že sa niečo pokazí, je otec poslaný z oddelenia a už má operácie bez neho.

Kedy môže byť zakázané partnerstvo a čo hovorí zákon?

Nie vo všetkých prípadoch, lekári môžu povoliť affiliate práce.

Dôvodom zákazu môžu byť tieto javy:

 • karanténa v pôrodnici;
 • preplnená materská jednotka;
 • chladný partner.

Je veľmi dôležité, aby ste sa pred pôrodom stretli s pôrodníkom-gynekológom, aby ste sa ho opýtali na dostupnosť vhodných oddelení. Nie všetky pôrodnícke jednotky majú potrebné podmienky pre partnerské dodávky.

Okrem toho neexistuje žiadna právna úprava, ktorá by lekárovi umožnila bezpodmienečne súhlasiť s vykonávaním takejto operácie. Gynekológ má právo odmietnuť samy o sebe bez toho, aby mal nejaké osobitné závažné dôvody. V tomto prípade sa nebojte.

Po prvé, premýšľajte o tom, čo porodíte s odborníkom a len on vám môže pomôcť, nie váš manžel. Preto, premýšľajte niekoľkokrát, a či potrebujete partner pôrod, ako lekár sám.

Hlavnou vecou v tejto činnosti je však žena a lekár, zvyšok sú len sprievodné faktory, ktoré nemajú vždy pozitívny vplyv na výsledok operácie.

Koľko sú náklady partnerov a môžu byť zadarmo?

Загрузка...

Čo sa týka otázky ceny partnerských dodávok, je to dosť nejednoznačné. K dispozícii sú bezplatné aj platené služby. Ak hovoríme o slobodnom správaní, stojí za to zvážiť ťažšie získať povolenie.

Nie vo všetkých prípadoch má lekár záujem nájsť cudzinca v bloku. Spravidla ide o mimoriadne nebezpečenstvo a stres, pretože nie je známe, ako sa bude partner správať po tom, čo videl.

Okrem toho, bezplatné pridanie partnerov ovplyvňuje:

 • dostupnosť miest v blokoch;
 • tehotenstva.

V prípade, že tehotenstvo pokračovalo s patológiami a rôznymi abnormalitami, pôrod partnera nebude povolený, pretože existuje vysoké riziko rezu cisárskym rezom alebo iných problémov súvisiacich so zdravím matky a dieťaťa.

Ak chcete zistiť cenu spoločnej operácie, mali by ste sa rozhodnúť pre výber kliniky. Každá bude mať svoju vlastnú cenu. To už závisí od kvalifikácie špecialistov, moderného vybavenia, postnatálneho monitorovania a stavu kliniky.

Spravidla sa uzatvára dohoda so zdravotníckym zariadením v období 32-36 týždňov tehotenstva.

Výsledok

Partnerská práca je čisto osobným fenoménom, ktorý je jednoducho nemožné nikoho presvedčiť. Rozhodnutie o spáchaní takéhoto činu by sa malo prijať osobne, vychádzajúc z vlastnej túžby a vášho partnera.

Samozrejme, toto je tiež veľké šťastie pre muža, keď si najprv vezme svoje dieťa do náručia, nakrája si pupočníkovú šnúru a neuvidí o týždeň neskôr, ale okamžite.

Pozrite si video: Tron ma Mega partnerstvo. , ale nevieme o koho ide. (Február 2020).

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár