Je povolené používať sushi počas tehotenstva?

Dievča, ktoré je v pozícii, neustále premýšľa o tom, čo môže jesť a čo nie. Teraz je zodpovedná nielen za seba a za svoje telo, ale aj za rozvoj nového života v sebe samom. K tejto otázke by sa malo pristupovať obzvlášť zodpovedne, pretože zmena v strave môže negatívne ovplyvniť dieťa a všeobecnú pohodu matky.

Na recepcii gynekológ vo všetkých prípadoch hovorí o diéte. Týka sa predovšetkým nedostatku vyprážaných a slaných potravín. Ale nie všetci lekári ísť do detailov, s uvedením, aký druh jedla môžete jesť, a čo nemôžete.

Sú japonské pochúťky užitočné v tehotenstve?

Mnohí veria, že sushi je škodlivý výrobok, ktorý by sa nemal konzumovať, najmä počas tehotenstva.

V skutočnosti, ak si myslíte o tom, potom sushi je produkt bohatý na vysoký obsah vitamínov.

  • ryža obsahuje vysoké percento esenciálnych proteínov;
  • Nori listy majú vysoký obsah vlákniny;
  • červená ryba - pomáha zlepšiť celkový stav, eliminuje skoré starnutie;
  • Wasabi - ušetrí pred možnými vírusovými infekciami a zlepší stav zubov.

Vo svete sa japonská kuchyňa považuje za jednu z najzdravších a nízkokalorických. Výrobky neobsahujú škodlivé látky. Ľahko a rýchlo nasýtia telo, dlhodobo eliminujú pocit hladu. Zároveň majú nezvyčajnú chuť. Nie je to tak dávno, sushi a rolls prišiel do Ruska, ktorý získal veľkú popularitu.

Väčšina tehotných žien zaujíma, či sushi možno jesť. Napriek ich prospechu sa jedlo považuje za exotické a exotické, takže strach je veľký.

Určite stojí za zmienku, že ak je kvalita výrobkov vo výške, potom je takáto výživa pre tehotnú ženu celkom prijateľná. Ak sa však namiesto krabov, výrobca dá surimi, potom už nebude spĺňať žiadne bezpečnostné normy.

Ak ste presvedčení o kvalite výrobkov spoločnosti, ktorá vyrába sushi, potom môžete bezpečne využívať jej služby.

Tehotné dievča by malo byť opatrné voči novým výrobcom na trhu. Počas tohto obdobia by ste nemali riskovať, vyskúšať niečo nové, a to aj za atraktívnu cenu pre vás.

Môžem jesť sushi počas tehotenstva?

Prečo je potrebné zaviesť „tabu“ o používaní sushi?

Existuje aj opačný názor, ktorý určuje odmietnutie pôdy. Vychádza zo skutočnosti, že ide o škodlivý výrobok vzhľadom na jeho zloženie.

ryby

Ruské sushi nemá nič spoločné s ich kolegami. Majú úplne nechutnú kvalitu výrobkov. V prvom rade ide o ryby. V Japonsku sa bežne používajú čerstvé ryby na varenie, ktoré sa v našej krajine jednoducho nenachádzajú.

Rusko nakupuje už mrazené ryby. Preto je to oveľa horšia kvalita. Okrem toho, len v Japonsku môže variť správne národné jedlo. Rusko sa snaží zachrániť kuchárov, bez toho, aby šlo do detailov samotného procesu varenia. Tento proces je založený na sériovej výrobe a tvorbe peňazí.

Kvalita výrobku

Toto je najbolestnejšia a hlavná príčina otravy sushi. Žiaľ, často sa vyrábajú v remeselných podmienkach, bez toho, aby mali normálne vybavenie alebo hygienický stav miestnosti. V nechutných podmienkach je jedlo pripravené bez toho, aby bolo spracované, doručené kupujúcemu.

Na konci máme produkty, o ktorých je známe, že sú otrávené baktériami. Okrem toho má kvalita samotných zložiek negatívny vplyv. Mnohí predajcovia kupujú najlacnejší produkt, čím sa snažia zvýšiť svoj príjem. A ako viete, lacné - to neznamená kvalitu.

Sójová omáčka

Stojí za to dostať omáčku len od kontrolovaných výrobcov. Musia spĺňať všetky normy kvality. Je možné otravu nielen valcami, ale aj sójovou omáčkou.

zázvor

Bez ohľadu na zdravotný stav tehotnej dievčatá, zázvor by mal byť zlikvidovaný, pretože je považovaný za silný alergén. To znamená, že môže poškodiť zdravie matky a dieťaťa.

wasabi

Vzdať sa tehotenstva a wasabi, pretože má negatívny vplyv na gastrointestinálny trakt. To môže spôsobiť nevoľnosť, pálenie záhy a dokonca aj zvracanie.

Sú sushi povolené na začiatku tehotenstva?

V ranom štádiu je lepšie odmietnuť nezvyčajné jedlo, pretože môže vyvolať množstvo problémov, a to vážne otravy. Tehotenstvo nie je dlhodobý stav tela, takže je oveľa jednoduchšie čakať, a potom si vychutnať svoje obľúbené jedlo, ako ohroziť seba.

Okrem toho v prvom trimestri je zakázaných viac liekov, čo znamená nemožnosť úplného liečenia. Preto máte ešte väčšie riziko pre svoje dieťa.

Existuje alternatíva k sushi?

V prípade, že narazíte na japonskú reštauráciu a bojíte sa riskovania svojho zdravia, môžete vždy nájsť slušnú alternatívu.

  1. Zeleninové šaláty, tepelne spracované. Napríklad obsahujú nielen známu zeleninu, ale aj krabie mäso a chobotnice.
  2. Rolls sú oveľa užitočnejšie ako sushi.

Výsledok

Najlepšie je variť sushi doma. V tomto prípade budete vedieť, z ktorých produktov a za akých podmienok bolo jedlo varené. Nezabudnite použiť ryžu, listy nori, zeleninu a ryby. Ako ryba si môžete vybrať slanú červenú. Lepšie je vyhnúť sa používaniu mrazených potravín.

Zanechajte Svoj Komentár