Typy a vlastnosti inštalačných zátvoriek pre deti

Šnúry sú špeciálnym dizajnom, ktorý je potrebný na korekciu tvaru uhryznutia. Je vhodný pre dospelých aj veľmi malé deti. Posúdenie potreby použitia zátvoriek môžete posúdiť až po rozhovore s odborníkom.

Dokonca pred 10 rokmi, zubári inštalovali hrozné železné dosky, ktoré kazia celý vzhľad. V súčasnosti sú dosky veľmi transformované. Niekedy sú takmer neviditeľné. A to bolo oveľa jednoduchšie pre deti ako pre dospelých.

Tam sú rovnátka s obrazom zvierat a jednoducho farebné variácie. Takže všetky deti začnú závidieť, ako jasne vyzerá dieťa s farebnými zubami.

Prečo musím nainštalovať zátvorky?

Už v štádiu rastu mliečnych zubov je jasné, koľko správneho uhryznutia ide. Je to jeho porušenie, ktoré je hlavným dôvodom pre inštaláciu rovnátka.

Okrem toho určujúcimi kritériami sú: t

 1. Zakrivenie zubov - to si môže všimnúť aj špecialista.
  Veľmi často sa v rade jeden zub vydutý trochu, druhý naopak klesá. Táto situácia je nesmierne dôležitá na nápravu už s mliečnymi zubami, takže v dospelosti človek nemá ťažkosti.
 2. Nesprávne usporiadanie zubov v samotnej čeľusti - lekár vykoná röntgenové vyšetrenie, v dôsledku čoho sa dá zistiť nerovnováha alebo narušenie harmonickej štruktúry zubov.

Je to oveľa jednoduchšie, aby zátvorky pre preschooler ako pre dospelých študentov. Preto by mali rodičia počas rastu detských zubov monitorovať ich vývoj a snažiť sa pochopiť, ako dobre a krásne sa nachádzajú. Nezáleží na tom, aká krásna je osoba, ale vo všeobecnosti sa vzhľad dá ľahko kaziť zubami.

Zuby, ktoré nie sú napravené v detstve, môžu so sebou priniesť množstvo ťažkostí. Dieťa jednoducho nemôže komunikovať normálne a nájsť spoločný jazyk so svojimi rovesníkmi.

Skôr alebo neskôr pochopí, že má zlé zuby, krivé alebo nerovnomerné. To dá podnet na skutočný psychologický problém, v dôsledku čoho sa dieťa jednoducho bude hanbiť otvoriť ústa a široko sa usmiať. V dôsledku toho začínajú komunikačné problémy, pretože dieťa sa stiahne.

Často v škole takéto dieťa začne dráždiť. Aby ste sa vyhli vážnym psychickým problémom, odchýlkam v zdraví, mali by ste okamžite kontaktovať zubného lekára, ktorý vám pomôže napraviť skus.

Najlepší čas na inštaláciu systému konzol je považovaný za dospievanie, a to 12-14 rokov. Predpokladá sa, že v tomto období nastala tvorba koreňov. Oprava skusu, bude možné uložiť výsledok po zvyšok svojho života.

Dôležitým faktorom, pri ktorom sa vyžaduje korekcia uhryznutia, je absencia ďalších problémov so zubami. Na pozadí nesprávne zoradených radov je veľké riziko vzniku zubného kazu, periodontálneho ochorenia a mnohých ďalších problémov.

Aké typy rovnátka sú tam?

Загрузка...

Hlavná diferenciácia sa odráža v materiáloch, z ktorých sa vyrábajú traky, cenové rozpätie, vzhľad a funkčnosť.

plastický

Najlepšia voľba pre deti, pretože tieto rovnátka majú bohaté farebné sfarbenie. Veľmi často deti kupujú žlté, červené a modré farby, čím sa snažia vystupovať proti všeobecnému pozadiu.

Prekvapivo, deti, ktoré nechcú nosiť traky, pretože ich považujú za škaredé, vidia bohatú paletu, okamžite zmenia názor a chcú zostať na takých šťavnatých možnostiach. Plastové možnosti nepatria do lacnej cenovej kategórie - cenovka začína na 20.000 rubľov.

Ale ich ideálom nie je len farba, ale aj spôsob použitia. Dokonca aj dieťa jednoducho nosí podobnú možnosť. Na plastoch často zobrazujú rozprávkové a animované postavy. Samozrejme, táto farba je oveľa drahšia.

Nevýhodou použitia plastových možností je ich krehkosť. Ak nie je opatrné použitie trakov, môže sa veľmi ľahko poškodiť a zdeformovať.

kov

Úplne prvá možnosť, z ktorej boli vyrobené rovnátka. Použitým kovom je zliatina titánu a nehrdzavejúcej ocele. To je skvelá voľba pre tých, ktorí chcú ušetriť peniaze.

V skutočnosti majú kovové výztuhy veľa výhod. Sú trvanlivé, univerzálne, optimálne a efektívne na nápravu problémov. Ich cena, ktorá je pomerne demokratická v porovnaní s inými druhmi rovnátka, je tiež dobrá.

Len vzhľad ich odtláča, pretože vyzerajú dosť ťažkopádne a jasne viditeľné na zuboch.

keramický

Ideálne traky pre tých, ktorí chcú, aby boli neviditeľné. Tento produkt nie je úplne viditeľný na použitie. Hlavnou výhodou keramiky je jej bezfarebnosť. Ako výsledok, nastavenie podobnú možnosť, budete prekvapení, vidieť len tenkú bielu stuhu na zuby.

V skutočnosti, keramické rovnátka môžu byť videné, ak len vyzerať tvrdo. Okrem krásy, táto možnosť má veľké množstvo ďalších výhod. Je nemožné nezaznamenať ich účinnosť. Vykonávajú dobrú úlohu pri náprave existujúcich problémov.

Keramika je tiež trvanlivý materiál, ktorý sa nemení a časom sa nezhorší.

Ako staré môžu byť rovnátka pre dieťa?

Pokiaľ ide o vekové obmedzenia, potom v prvom rade je v tejto otázke konzultovať s odborníkom, ktorý poskytne pomerne presnú odpoveď. Šnúry môžu byť všeobecne inštalované na mlieko a stoličky.

Pokiaľ ide o prvý prípad, robia to veľmi zriedka, ak sú závažné chyby a poškodený chrup. V iných situáciách je stále lepšie používať špeciálne zariadenia len v období dospievania, a to vo veku 12-14 rokov.

To je vek, v ktorom už sú stoličky. A ortodontista môže posúdiť porušenia a patológie v ich vývoji.

Napriek tomu, že v tomto veku už vznikol silný koreňový systém, stále sa dá pomerne rýchlo zmeniť. Preto sa nemôžete báť a odvážne opraviť skus.

Je pozoruhodné, že počas tohto obdobia bude opravená oveľa ľahšie a rýchlejšie ako vo veku predškolákov. Okrem toho dodatočný vplyv na zuby v tomto čase môže viesť len k deštruktívnym účinkom vo forme zubného kazu alebo iných zubných problémov.

Ako dať rovnátka a koľko to stojí?

Montáž konzoly je rôzna. Odlišuje sa už v závislosti od typu špeciálneho zadržiavacieho zariadenia. Samotný držiak teda môže byť ako na vonkajšom, tak na vnútornom povrchu samotného zuba.

Pokiaľ ide o cenu, a to otázku, ktorá sa trápi mnohých rodičov, neexistuje jednoznačná odpoveď.

Bude pozostávať z viacerých ukazovateľov:

 • verzia vybranej zátvorky;
 • kvalifikáciu a skúsenosti špecialistu.

Samotný postup inštalácie prebieha v niekoľkých fázach:

 1. Konzultácia s odborníkom.
 2. Dôkladná diagnóza.
 3. Príprava.
 4. Inštalácia.
 5. Korekcia.
 6. Adaptácia.

Proces prípravy zahŕňa niekoľko dôležitých krokov. Ale len opatrná liečba ich môže zjednotiť. Tak, nikto nebude dať zubné protézy a rovnátka na zuby, ak nie sú vyliečené.

To znamená, že nesmú existovať žiadne kazy ani iné problémy. Všetky zuby sa musia najprv vytvrdiť, ak je to potrebné, aby sa vykonali protézy. Až potom môžete premýšľať o inštalácii konzoly, ktorá bude opravovať chrup.

Na vykonanie procesu inštalácie je potrebné vložiť špeciálne zariadenie, ktoré vám umožní pohyb ústnej dutiny. Ortodontista aplikuje špeciálnu liečivú sklovinu na zuby, po minúte ju úplne odstráni a úplne schne všetky zuby.

Na vyčistený, zdravý a pripravený povrch sa aplikuje špeciálne lepidlo. Už na lepidle je pripevnená konzola. V závislosti od typu zariadenia bude potrebné nainštalovať. Môže byť upevnená vo vnútri úst aj vonku.

Vyberte si typ zubnej protézy nie len na základe vlastných schopností, ale aj po rozhovore s odborníkom. Je možné, že zariadenie, ktoré ste si vybrali, nie je určené na použitie v konkrétnom prípade.

Základné pravidlá pre nosenie systému

Загрузка...

Hlavnou úlohou rovnátka je mať možnosť napraviť uštipnutie dieťaťa. Šnúrky zvládajú túto úlohu dokonale. Termín ich nosenia je 1,5-2 roky. Počas tejto doby je možné vo väčšine prípadov problém vyriešiť.

Počas celého svojho života však musíte starostlivo monitorovať zariadenie a dodržiavať jednoduché pravidlá.

 1. Nemali by ste jesť viskózne a lepkavé sladké jedlá - to znamená, že sa musíte vzdať žuvačky, marmelády a marshmallow, cukrovej vaty.
  Počas jedla zostanú čiastočky jedla na zuboch a nebudete ich môcť odstrániť cenovo dostupným spôsobom. Vľavo na zuboch budú tvoriť zubný kaz, ktorý nepriaznivo ovplyvní ľudské telo.
 2. Odmietnutie používania tuhých potravín - ak musíte urobiť silný tlak a pôsobiť špeciálnym spôsobom na zuby, môže dôjsť k banálnemu posunu.
  Často si to pôvodne nevšimne. V prípade premiestnenia sa však už na chrupu vyskytuje úplne iný účinok.
 3. Príliš horúce alebo studené potraviny môžu poškodiť materiál, z ktorého je nástroj na zuby vyrobený.

S cieľom pomôcť dieťaťu s adaptáciou a zabezpečiť, aby nosenie rovnátka bude neviditeľná, mali by ste použiť špeciálny vosk na zuby. Úlohou rodičov je vysvetliť dieťaťu, že si na traky čoskoro zvykne.

Ale s pomocou jednoduchej dosky na zuboch, čoskoro bude mať dokonalý hollywoodsky úsmev.

Štruktúry Ligatúry a samoväzbové štruktúry

Ortodontisti zdieľajú populárne prostriedky pripútania, a to litagurny a self-ligating štruktúry. Tieto mená dostali na počesť balíčkového režimu.

S litagurnogo typ závesy sú pripevnené pomocou rôznych gumičiek. Druhá možnosť, menovite samonavíjacia štruktúra, je namontovaná pomocou špeciálneho pridržiavacieho zámku.

Určenie typu stavby je možné len po návšteve u lekára. Pre každý prípad vyhovuje vášmu výberu. Napríklad litagurny sú ideálne pre najzávažnejšie klinické snímky a patológie, ale samo-ligovanie pomáha vyrovnať sa s jednoduchými zubnými problémami.

Čo sa týka vlastností, ktoré nesúvisia s účinnosťou, môžeme si všimnúť cenovú kategóriu. Samozrejme, že rezinochki v prvej metóde bude 3, alebo dokonca 4 krát lacnejšie. Účinnosť aplikácie však závisí predovšetkým od povahy deformácie.

Mal by som dať dieťaťu jazykové traky?

Lingual sú vnútorné rovnátka. Ovplyvňujú chrup, takže hovoria zvnútra. Prítomnosť traky bude z prednej strany nepostrehnuteľná, ale ak budete dávať pozor dovnútra, všimnete si nainštalovanú štruktúru. Táto metóda korekcie má samozrejme svoje nevýhody aj výhody.

Čo sa týka vzhľadu, je to pravdepodobne najlepšia možnosť, pretože prítomnosť systému konzol na detských zuboch je úplne nepoznateľná. Dieťa teda nemá žiadne psychické nepohodlie, pokračuje vo vývoji a normálne komunikuje.

Hlavnou nevýhodou je ich bolesť. Počas inštalácie sa preukázalo, že pacient pociťuje silnú bolesť aj v prípade anestézie.

Okrem toho je značne narušená dikcia, pretože jazyk už neovplyvňuje podnebie a zuby. Pretože celá konštrukcia je vo vnútri, jazyk môže byť tiež zranený v dôsledku žliaz, ktoré sú odstránené zo samotného zuba.

Pokiaľ ide o deti, je nepravdepodobné, že by vyhovovali tomuto typu rovnátka. Bude to bolestivé, či už z hľadiska inštalácie, alebo počas opotrebovania. Preto je možné, že po krátkom období používania je potrebné uvažovať o inom systéme pre zuby.

Starostlivosť o dieťa po inštalácii trakov

Загрузка...

Prítomnosť rovnátka neznamená, že odteraz na zuby nevyžadujú starostlivosť. Rodičia by sa mali starať o to, aby si dieťa čistilo zuby čo najlepšie.

Aby ste po inštalácii držiaka ďalej nerobili žiadne problémy so zubami, potrebujete:

 • ihneď po každom jedle si čistite zuby;
 • použite špeciálnu kefu, ktorá pomôže vyčistiť všetky detaily držiaka;
 • na dezinfekciu úst použite oplach.

Konsolidácia výsledkov liečby

Potom, čo ortodontista odstránil rovnátka, nejaký čas trvá, kým sa výsledok zaistí. V tomto čase je možné nosiť špeciálne držiaky. Ide o špeciálny náustok, ktorý je inštalovaný na vnútornom alebo vonkajšom povrchu samotného zuba.

Lekár Vám povie nielen to, aký typ zariadenia má používať, ale aj spôsob jeho používania a ako dlho. To je nevyhnutné, aby sa zuby nevrátili na svoje pôvodné miesto. Už nie je potrebné vykonávať silný vplyv vo forme rovnátka, ale tu to budete musieť opraviť s výsledkom takýchto prostriedkov.

Výsledok

Šľapky, ktoré sú umiestnené v detstve, pomôžu odstrániť problémy, ktoré sa môžu objaviť v dospelosti. Na ceste k úsmevu Hollywood sú k dispozícii všetky prostriedky. A teraz vedci vyvinuli celkom lojálne možnosti, ktoré pomáhajú dosiahnuť dobrý výsledok bez viditeľných porúch vzhľadu.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár