Výber podprsenky pre dojčiace matky

Dojčenie je dôležitým krokom v procese normálneho rastu a vývoja dieťaťa. Dieťa sa ťažko prispôsobuje novému svetu. Mlieko mu pomôže vyživovať základné stopové prvky a látky.

O prínosoch dojčenia bolo napísaných mnoho kníh a publikovalo sa veľké množstvo výskumov. Niekoľko generácií žien, vedcov, lekárov a jednoduchých matiek nepochybuje o tom, že materské mlieko v prvom roku života je pre malé dieťa mimoriadne dôležité.

V tomto okamihu, mama by mala zabudnúť trochu o sexy spodnú bielizeň a vybrať si niečo, čo sa bude líšiť so zvýšenou pohodlie a komfort. V prvom rade hovoríme o podprsenke, ktorá je v prvom roku života novorodenca mimoriadne potrebná.

Prečo potrebujete dojčiacu mamu podprsenku?

Väčšinu času strávila žena, ktorá práve porodila, doma. Preto mnohí nerozumejú účelu, na ktorý potrebujú kúpiť špeciálnu podprsenku. Doma môžete chodiť bez nej. Je ešte jednoduchšie kŕmiť sa.

V skutočnosti, špeciálne spodné prádlo nie je len luxus a rozmar, ale skôr nutnosť. A existuje niekoľko vysvetlení. Po prvé, veľmi často je ženské telo tak zvyknuté na produkciu mlieka, čo mu dáva dokonca aj prebytok.

V tomto čase sa hrudník začína plniť a dokonca prúdiť. V takýchto prípadoch použite špeciálne vložky, ktoré sú vložené do podprsenky. V dôsledku toho sa dievča nebude báť, ak sa na jej prsiach náhodne vytvorí miesto.

Dokonca aj keď ste doma po celú dobu, potom je to aspoň škaredé pohľad zboku. Preto sa môžete naozaj postarať o svoj slušný vzhľad skrývaním hrudníka v spodnom prádle.

Druhý dôvod spočíva vo fyziologických vlastnostiach. Iste, mnohí počuli, že po dojčení mení ženské prsia tvar, stávajú sa prehnutými a úplne odlišnými. Hlavným dôvodom tohto javu je nedostatok špeciálneho obmedzenia.

Prsia dievčatka sa ešte počas tehotenstva nalievajú, takže sa pripravuje na výrobu mlieka. V prvých dňoch po narodení, telo samo začína produkovať prsné tekutiny pre dieťa.

V tejto dobe je dôležité nosiť špeciálnu podprsenku. Pomôže to udržať tvar a ponechať ho na rovnakej úrovni. Okrem toho to platí nielen pre busty krásy, ale aj pre tie dievčatá, ktoré majú veľmi malé rozmery.

Ako si vybrať podprsenku pre kŕmenie?

Загрузка...

Než pôjdete do obchodu alebo na trh pre spodnú bielizeň, mali by ste vedieť, aké kritériá venovať pozornosť. Vzhľadom k tomu, že si kúpite takúto vec pomerne zriedka, mnohí ju považujú za obyčajnú bielizeň, ktorá kladie nároky len na kvalitu a výrobcu.

V skutočnosti sa jedná o špeciálne spodné prádlo, na ktoré sa musia vzťahovať zodpovedajúce požiadavky, ktoré sa odlišujú od bežných podprseniek.

 1. Cena - to znepokojuje mnoho kupujúcich na prvom mieste.
  Snažte sa kupovať veci dobrej kvality, resp. Budú sa líšiť vo vysokej cenovej kategórii. 2 bežné podprsenky budú stačiť na celé obdobie kŕmenia, takže sa snažte šetriť.
 2. Prestaňte sa zameriavať len na prírodné látky.
  Po prvé, bavlna materiál bude ideálnou voľbou.
 3. Popruhy a popruhy by mali byť široké (bez ohľadu na veľkosť a tvar prsníka), takže budete môcť poskytnúť najlepšiu podporu.
 4. Nasaďte si podprsenku a zdvihnite ruky hore.
  V prípade, že podprsenka lezla spolu s vami, potom odmietnite takýto nákup.
 5. Neprítomnosť tvrdých jamiek a iných prvkov povedie k stagnácii mlieka a laktostáze, takže si vyberte prírodné materiály len s použitím textilného základu.
 6. Na zadnej strane medzi podprsenkou a chrbtom by sa mal nachádzať aspoň jeden a maximálne dva prsty.
  To bude znamenať, že podprsenka je ideálna pre vás.

Dôležitým faktorom je použiteľnosť. Špeciálny uzáver na remienku by mal byť veľmi ľahko rozopnutý a upevnený a môžete to urobiť jednou rukou.

Typy podprsenky

Dávajte pozor pred nákupom spodnej bielizne. Všetky z nich sú dobré, ale stojí za to si vybrať možnosť, ktorá je pre vás najvhodnejšia.

Preto začnite z pohodlia a požadovaných kritérií.

 1. Spona medzi šálkami - pomocou špeciálneho uzáveru, môžete úplne otvoriť hrudník jedným pohybom a dokončiť kŕmenie.
  Táto možnosť má však svoje vlastné charakteristické nedostatky. Mnohí ho považujú za nespravodlivého, pretože dva poháre sa otvárajú naraz, čo môže vyzerať vzdorne a dokonca čiastočne nepohodlne.
 2. Zipsy - na každom šálku je špeciálny zips, ktorý vám dá dieťa.
  To je skvelá voľba pre domáce použitie. Skutočne, v tesných šatách tento typ uzáveru vynikne veľmi silno a priťahuje pozornosť. Okrem toho bude trvať nejaký čas, kým sa rozopne spona, ktorej sa vaše dieťa nebude páčiť.
 3. Zapínanie na gombíky - na hornom remienku je špeciálne tlačidlo, na ktorom sa uvoľňuje hrudník.
  To je pomerne pohodlná možnosť, ktorá vám umožní rýchlo nakŕmiť dieťa jedným pohybom pomerne rýchlo. Nevýhodou tejto možnosti je však často jej prenos, čo môže vyvolať stagnáciu.
 4. Top je jedna z najpohodlnejších možností, v ktorej je na chrbte špeciálny pohodlný chrbát a vpredu je skladací materiál, ktorý vám umožní kŕmiť vaše dieťa za pár minút.
  Nevýhodou je neschopnosť používať pre ženy s veľkými a našuchorenými prsiami.
 5. Spona na hornom popruhu je typ podprsenky, ktorá je považovaná za jednu z najpopulárnejších.
  Má lacnú cenu a jednoduchosť použitia. Nad každým pohárom je špeciálna spona, ktorá sa ľahko otvára a zatvára. Táto metóda je vhodná pre busty mladé dámy aj pre tých, ktorí majú dosť skromné ​​formy.

Ako si vybrať podprsenku pre kŕmenie na modeli?

Dôležitým bodom je nákup spodného prádla na kŕmenie. Odborníci radia, aby to v posledných fázach tehotenstva. V tomto okamihu je hrudník už vytvorený a môžete posúdiť, koľko sa zmenilo. Po narodení sa spravidla môžu vyskytnúť zmeny, ale sú menšie.

Prvá vec, doma je merať obvod hrudníka dievčatá. Toto je hlavný ukazovateľ, na ktorý sa budete musieť spoliehať pri nákupe spodného prádla. Je potrebné vykonať merania na maximálnom ukazovateli, to znamená na najvýraznejších miestach.

Potom by ste mali zmerať obvod pod hrudníkom. Dostanete teda dve charakteristické numerické hodnoty.

Pri výbere spodného prádla dávajte pozor na prítomnosť švov. Pravidlom je, že najvhodnejšie sú bezšvíkové možnosti, ale nebudú schopné správne podporovať veľkú veľkosť.

Neprestávajte kupovať len jednu bielizeň. Ihneď je lepšie kúpiť niekoľko možností, pretože spodná bielizeň tohto druhu sa často vymyje v dôsledku náhle uniknutého mlieka.

Kedy mám nosiť dojčenskú podprsenku?

Загрузка...

Napriek tomu, že mladá matka trávi väčšinu svojho času doma, rozhodne potrebuje nosiť dojčenskú podprsenku. To je nevyhnutné na udržanie prsníka v správnej forme a na zabránenie prúdenia mlieka.

Vzhľadom k tomu, že podprsenka sa nosí celý deň, je celkom logické, že je potrebné kúpiť najpohodlnejší model.

Lekári odporúčajú odstrániť spodnú bielizeň v noci. Mnohí sa môžu sťažovať na nadmerné mlieko, ktoré doslova vytečie v noci. Áno, existuje veľké množstvo nevýhod. Koniec koncov, počas spánku, telo spočíva, a to je jednoducho potrebné pre normálny vývoj tela.

Mladá matka, ako nikto iný, potrebuje obnoviť svoju vlastnú silu.

Kde kúpiť ošetrovateľskú podprsenku?

V súčasnej dobe existuje niekoľko možností, kde si môžete kúpiť špeciálne spodné prádlo.

 1. Trh - tu nájdete produkty za najnižšiu cenu, ale len o jej kvalite.
  Preto, ak sa nebojí riskovať svoje vlastné zdravie a vývoj vášho dieťaťa, môžete požiadať o lacnú možnosť.
 2. V lekárni sú vždy kontrolované lekárenské nástroje, majú príslušné certifikáty a licencie, takže môžeme bezpečne povedať, že v lekárni sa predávajú len tie najlepšie produkty.
 3. Na internete - skvelá cena láka toľko spotrebiteľov.
  Samozrejme, je to pravda, ale koniec koncov, kojenecká podprsenka je vybraná predovšetkým kvôli jej pohodliu. A je veľmi ťažké pochopiť, ako pohodlne podprsenku kúpil na internete. Nemôžete sa ho ani dotknúť, aby ste sa cítili príjemne na dotyk.
 4. V predajniach spodnej bielizne majú špecializované oddelenia na predaj spodnej bielizne široký sortiment, ktorý vám umožní vybrať si najúspešnejší model.
 5. V obchodoch pre tehotné ženy sú tieto body zamerané na uspokojenie požiadaviek tehotných a pôrodných žien.
  V nich nájdete najobľúbenejšie a najvhodnejšie modely.

Dôležité pre hygienu prsníka

Je veľmi dôležité sledovať hygienu prsníka. Toto je indikátor, ktorý môže nepriaznivo ovplyvniť zdravie novorodenca. Koniec koncov, existujúca infekcia na hrudi sa môže dostať k dieťaťu a rozvinúť sa v jeho tele.

Od prvého dňa po narodení by sa matka mala starať o vlastné prsia. Je potrebné ju pravidelne umyť teplou vodou. Aby sa zabránilo vzniku trhlín v prvých dňoch, stojí za to využiť špeciálne prostriedky.

Napríklad skvelý krém môže byť bepanten. Je povolené pre deti. Po použití nie je potrebné umývať hrudník. Vyberte si krém alebo masť, ktorá je pre vás to pravé.

Do podprsenky by sa mali vložiť okrem iného špeciálne vložky. Sú nevyhnutné na ochranu odevu pred únikom a na odstránenie prípadných infekcií. Vložky sa menia každé 2-3 hodiny, čím sa žena spoľahlivo chráni pred vznikom vírusov a infekcií na prsiach.

Výsledok

Загрузка...

Nie je nič hrozné v podprsenke pre dojčiace matky. Samozrejme, nevyzerá tak sexy ako staré spodné prádlo. Ale nebuďte naštvaní, pretože to sú len dočasné opatrenia, ktoré pomôžu zaviesť dojčenie.

Verte mi, že v prvom roku života a kŕmenia dieťaťa si matky myslia len na svoje pohodlie a pohodlie. A to je správne, pretože sa musíte uistiť, že dieťa dostane správne množstvo materského mlieka.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár