Vlastnosti počítania a miery pohybov plodu podľa týždňa

Prekvapivo, plod v matke sa začína aktívne pohybovať od 8. týždňa tehotenstva. Je možné pochopiť a cítiť svoje dieťa len na 18-20 týždňov.

Ženy, ktoré porodia, opäť pociťujú triašky oveľa skôr. Je to spôsobené tým, že vedia, aké pocity by mali zažiť a majú vysoký prah citlivosti.

Miera motorickej aktivity plodu

Od momentu registrácie tehotnej ženy si gynekológovia pre ňu vytvoria špeciálny denník, v ktorom odrážajú všeobecnú pohodu mladej matky, jej výšku, váhu a výsledky testov. To je všetko potrebné, aby sme pochopili, ako dobre a harmonicky sa dieťa vyvíja vo vnútri brucha.

V 20. týždni sa lekár zaujíma o dievča v pozícii prítomnosti charakteristických pohybov. Týždenný špecialista si všimol, aké boli šoky. Podľa všeobecne uznávanej normy motorickej aktivity plodu je možné posúdiť existujúce odchýlky alebo naopak normálny priebeh tehotenstva.

Akýkoľvek pohyb dieťaťa sa považuje za normu. Mali by ste byť upozornení na absenciu otrasov počas 5-6 hodín. To znamená, že je potrebná lekárska pomoc.

Miera pohybu plodu.

Samotná činnosť je však vo veľkej miere ovplyvnená samotnou matkou, a to nasledujúcimi kritériami, ktoré sa jej priamo týkajú:

 1. Emocionálny stav ženy - v prípade, že dievča je pokojné, potom možno dieťa zostane v rovnakej nálade.
  Nie je dovolené, aby tehotná žena bola veľmi nervózna alebo mala veľa negatívnych emócií. To všetko je spôsobené tým, že jej nálada priamo ovplyvňuje vývoj plodu. Veľmi často sa tieto matky rodia nervózne deti, pretože v tele dostali len záporný náboj, stresujúce situácie a ťažké emócie. V tomto čase nie je náhodou, že sa dievča snaží byť obklopené pozitívnymi a pozitívnymi vecami, ktoré budú mať pozitívny vplyv na psycho-emocionálny vývoj dieťaťa.
 2. Čas - z väčšej časti, aktívne pohyby začínajú večer a v noci.
  Zaznamenáva sa, že plod okamžite začne svoj aktívny pohyb po večeri. Jesť na to má pozitívny vplyv. Ak sa zamyslíte nad tým, prečo väčšina aktívnej fázy padá na noc, môžete ju rozlúštiť ako nedostatok aktivity v matke. Počas dňa je matka neustále v aktívnom rytme, takže plod je v tele hojdaný a väčšinu času spí. V noci sa matka ukľudní a ľahne si na odpočinok a dieťa sa okamžite prebudí bez nevoľnosti.
 3. Výživa - pocit hladu spôsobuje, že plod sa rebeluje, takže začína jasné a aktívne pohyby.
  V tejto dobe je pre matku nesmierne dôležité správne pochopiť dôvod takejto intenzívnej činnosti a pokúsiť sa nakŕmiť svoje dieťa.
 4. Hlasné a ostré zvuky - dieťa môže reagovať na zvuky tretích strán.
  Počuje ich a chápe ich, takže môže aj čiastočne nervózne reagovať na všetko, čo sa deje.
 5. Nepohodlné držanie tela robí tento plod v charakteristických tlakoch.
  Môže mu byť podané pero alebo noha, potom sa mama musí posadiť alebo si ľahnúť inak, aby sa plod cítil pohodlne.

Nemôžete presne určiť jasnú mieru aktivity pohybu dieťaťa. Jedného dňa môže byť príliš násilný, často tlačený a na druhej strane môže zostať v pokojnom stave. To všetko nie je dôvodom na paniku. Jeden deň môže byť ovplyvnený vonkajšími podnetmi a druhý nebude vôbec.

V tomto ohľade bude dieťa príliš ostré a podráždené, potom ospalé a pokojné. Mama, spravidla sama vie, čo je normou pre jej dieťa. Už v maternici, všetci jednotlivci s typickými vlastnosťami.

Existuje aktívna múdrosť týkajúca sa aktívneho pohybu. Mnohí veria, že ak je dieťa príliš násilne tlačené, znamená to, že sa narodí futbalista alebo nepokojné dieťa. V skutočnosti charakter ovplyvňuje mnoho faktorov, a to nie je indikátor.

To môže byť užitočné sledovať životný štýl tehotnej ženy a pochopiť, čo sú také silné dráždivé faktory pre vývoj plodu.

Techniky počítania fetálnych perkusií

Загрузка...

Existujú všeobecne uznávané metódy, ktoré pomáhajú vypočítať pohyb plodu v tele matky. Na nich je už možné posúdiť normálny priebeh tehotenstva alebo existujúce patológie.

Ďalšou výhodou týchto metód je ich celková dostupnosť. Budete potrebovať iba pero a kus papiera, ktorý bude odrážať prijaté informácie.

Pearsonova metóda

Predpokladá sa, že v 20. týždni tehotenstva môžete cítiť miešanie. Počas tohto obdobia je ich počet približne 300-násobný. Ale je to tak skoro, že mama má ďaleko od pocitu všetkých pohybov.

Často sa mnoho dievčat snaží vypočítať počet otrasov po celý deň. Ak chcete získať spoľahlivé informácie, môžete použiť metódu Pearson.

V tejto metóde sa výpočet vykonáva počas dňa a je potrebné brať do úvahy všetky triašky, ktoré sa vyskytli od 9:00 do 21:00. Ide o najpresnejšie a najspoľahlivejšie informácie.

Tabuľka noriem pre týždeň tehotenstva.

Je potrebné viesť osobitný denník, v ktorom je potrebné nielen vyznačiť počet porúch, ale aj ich začiatok a koniec, na to stačí použiť skratku vo forme prvého písmena slova.

Akonáhle sa dieťa začne pohybovať, dievča zadá túto skutočnosť do špeciálnej tabuľky v požadovanom stĺpci. Celkovo sa tabuľka skladá zo 14 stĺpcov a 10 riadkov. Stĺpce zodpovedajú času od 9 do 21 hodín. Dátumy sa zadávajú do riadka.

V závislosti od toho, koľko dní musíte urobiť výskum, urobte vhodný počet riadkov.

Všeobecne sa verí, že počas dňa by mala matka pociťovať aspoň 10 porúch. Ak ste na konci dňa nepočítali 10 šokov v tabuľke, mali by ste sa poradiť s lekárom.

Bude užitočné každý deň označiť ako poznámku kritériá, ktoré môžu znížiť aktivitu. Patrí k nim mama životný štýl. Ak je niekoľko hodín v rade, ona aktívne pracuje, zatiaľ čo ona má dosť cvičenia, potom plod môže jednoducho ustúpiť na chvíľu.

Odhaduje sa, že aktivita dieťaťa v tomto období sa znižuje až na 30%.

Cardiffova metóda

Tento spôsob výskumu, podobne ako ten predchádzajúci, je založený na meraní impulzov počas 12 hodín. Súčasne však nie je braný do úvahy celý deň, ale iba určitý čas, ktorý si žena sama vybrala.

Je potrebné si ponechať špeciálnu tabuľku, ale to neospravedlňuje samotný pohyb, ale jeho počet. Na začiatku je teda číslo zadané vo vhodnom čase. Napríklad žena sa rozhodla merať obdobie od 9.00 hod.

Takže v 9 môže označiť číslo 1, ktoré bude zodpovedať počtu šokov, 10 môže byť už 2 a na 11, napríklad 0. V takom prípade, ak sa dievčaťu podarilo spočítať 10 pohybov plodu, dokonca aj pred koncom zvoleného časového obdobia, potom môže bezpečne dokončiť svoje výpočty.

Len nasledujúci deň môžete začať študovať znova. Avšak v prípade, že ani po 12 hodinách nebolo možné spočítať 10 porúch, potom nasledujúci deň by ste sa mali poradiť s odborníkom.

Metóda Sadowski

Slávny vedec si je istý, že činnosť dieťaťa by sa nemala považovať za celodennú, ale iba za obdobie bezprostredne po večeri. V tomto čase je spravidla ženské telo v najpokojnejšom stave.

Veľmi veľa gynekológov dodržiava túto konkrétnu štúdiu a považuje ju za jednu z najpresnejších. Po jedle musí žena relaxovať a ležať na ľavej strane. V tejto polohe, od 19 večer do 23 v noci, je potrebné počítať 10 pohybov.

Je dokázané, že bezprostredne po jedle dieťa začína búrlivú a energickú aktivitu. Preto aj za hodinu môžete počítať 10 stlačení. V prípade, že sa v priebehu niekoľkých hodín vyskytlo 10 charakteristických otrasov, môže sa počítadlo bezpečne zastaviť.

Ak počas tejto doby nedošlo k žiadnej zmene motorickej aktivity plodu, je potrebné poradiť sa s lekárom. Toto je negatívne znamenie a je celkom možné, že je prítomná charakteristická patológia.

Miešací stôl

Napriek rôznym metódam a možnostiam výskumu sa predpokladá, že na ich určenie je potrebná osobitná tabuľka. Môžete to vziať ako konzultáciu so ženami a vytvoriť si vlastné.

dátumčas
9101112131415161718192021
2.09
3.09X
4.09
5.09
6.09
7.09

Kríž stojí za zmienku, že čas, ktorý sa podarilo presne spočítať 10 rušení. Akonáhle sa nám podarilo spočítať čas, kedy prišlo presne 10 otrasov, nasledujúci čas možno ignorovať.

Výsledok

Zmena všeobecného stavu tela matky a prítomnosť patológie sa môže posudzovať až po niekoľkých dňoch diagnózy. Ak teda počas určitého obdobia došlo k niektorým charakteristickým zlyhaniam, potom môžete vykonať ďalší výskum a kontaktovať špecialistu.

Ak sa povaha pohybu stala trochu odlišnou len na jeden deň, potom to neznamená prítomnosť chorôb.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár